menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2021  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 19:20
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał grabski
no cóż Amelio
Jeśli chodzi o przekonywanie Ciebie do moich pogladów, to jest to mało prawdopodobne, bo czytajac to co piszesz, jesteś przekonana o słuszności poglądów liberalnych.


grabski - w systemach politycznych i spolecznych jestem zorietowana srednio
Liberalizm mi pasuje, bo lubie sama podejmowac decyzje i nie mam nic przeciwko ponoszeniu za nie odpowiedzialnosci.
Nie czekam na gwiazdke z nieba tylko sama po nia probuje siegnac.
Pare razy spedlam, ale poniewaz nikt mnie tam nie posylal.....


Cytat:
Napisał grabski
I gdyby tak się przyjrzeć to liberalizm jest systemem całkiem ok. Tylko że o jednym zapomnieliśmy jako społeczeństwo, że liberalizm, powstał jako przeciwstawienie feudalizmu. Feudalizmu, jako zniewolenia jednostki. A dzisiejszy liberalizm, to niestety, lecz wspólczesny feudalizm. Tylko że niewolnictwo ma inny wymiar, bo współcześni feudałowie chcą mieć wykształconych i świetnie wykwalifikowanych niewolników, na skinięcie ręki, całkowicie oddanych. By mieli ich całkowicie oddanych i na skiniecie reki, muszą mieć narzędzie. A tym narzędziem jest wysoki stan bezrobocia, którego kazdy sie boi.

No to prawda, ale taki jest swiat.
Nie jestem idealistka. Nie istnieje, ani nigdy nie istnialo idealne spoleczenstwo. I nie mam zludzen, ze kiedys takie powstanie. Ludzie na to nie pozwola.
W przyrodzie jest pare doskonale zorganizowanych spolecznosci (pszczoly, mrowki, termity) ale o sprawiedliwosci, zwlaszcza spolecznej mowy tam nie ma

Cytat:
Napisał grabski
Rzady przed okrągłym stołem były, lecz minęły i lepiej nawet w rozmowach do nich nie wracać.

Tutaj sie nie zgadzam.
Ten okres byl integralna czescia mojego zycia, mial na nie zasadniczy wplyw i tak sobie o nim zapomniec nie mam zamiaru.

Cytat:
Napisał grabski
Tak więc Szanowna Amelio, jak tak widzę rzeczywistość.
Problem istnieje w tym, że gdy ktoś się temu jasno sprzeciwia, pakowany jest albo do PIS, albo do dawnego systemu, lub czegokolwiek, oby tylko zamknąć mu usta.

Ja nie mam zamiaru nikomu ust zamykac.
Jasno sie czemus sprzeciwiasz ale alternatywy nie przedstawiasz.
Trudno w tej sytuacji dyskutowac, zwlaszcza konstruktywnie.


Cytat:
Napisał grabski
Z Tobą i kilkoma osobami, mozna by prowadzić rozmowę, spierać sie na argumenty w sposób przyzwoity. Lecz niestety, ale tylko z Tobą i kilkoma innymi osobami

Rob to.
Spieraj sie, dyskutuj, a zwlaszcza przedstawiaj argumenty


Cytat:
Napisał grabski
Z życzeniami weryfikacji swoich pogladów i pozdrowieniami.

i wzajemnie zwlaszcza w kwestii weryfikacji
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2022  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 20:30
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Pomiędzy stwierdzeniem; "leczyć się" a "odwiedzić lekarza" jest taka mniej więcej różnica jak między zwrotami; "jest pan świnią " a "pańskie zachowanie jest świńskie".O ile tym pierwszym można zainteresować sąd to już tym drugim nie bardzo.Cieszę się,że przynajmniej lokalny cenzor zauważył tę subtelną różnicę i nie posłał inkryminowanego tekstu do diabła.
  #2023  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 20:52
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Aczkolwiek i ja i Amelia,jak się wydaje,oboje mówimy po polsku to dziwnym sposobem w żaden sposób nie możemy się porozumieć.Wobec tego powiem tak:dopóty dopóki JK tym co mówi i robi nie narusza obowiązującego w tym kraju prawa to Twoje (acz nie tylko) dość histeryczne reakcje na jego zachowania
są zupełnie niezrozumiałe.
  #2024  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 21:14
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Aczkolwiek i ja i Amelia,jak się wydaje,oboje mówimy po polsku to dziwnym sposobem w żaden sposób nie możemy się porozumieć.Wobec tego powiem tak:dopóty dopóki JK tym co mówi i robi nie narusza obowiązującego w tym kraju prawa to Twoje (acz nie tylko) dość histeryczne reakcje na jego zachowania
są zupełnie niezrozumiałe.

Swietne
Ok.
Moje histeryczne reakcje na histeryczne zachowania PiSu sa
niezrozumiale.

Histeryczne zahowanie PiSu i jego prezesa jest jak najbardziej zrozumiale i nawet wskazane.

Mea kochac Kali
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2025  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 21:17
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Pomiędzy stwierdzeniem; "leczyć się" a "odwiedzić lekarza" jest taka mniej więcej różnica jak między zwrotami; "jest pan świnią " a "pańskie zachowanie jest świńskie".O ile tym pierwszym można zainteresować sąd to już tym drugim nie bardzo.Cieszę się,że przynajmniej lokalny cenzor zauważył tę subtelną różnicę i nie posłał inkryminowanego tekstu do diabła.

drzazga
to moze zagramy w zielone, albo w pomidora zamiast pogrywac w slowka?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2026  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 22:40
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Zawsze wolałem grać w półsłówka. wydawało mi sie to bardziej zabawne. Co do reszty - wybory pokażą cokolwiek mam nadzieję, w sensie którą opcję ludzie wybiorą. Faktem jest, ze Hitler doszedł do władzy jak najbardziej legalnie ale ludzie chyba zmądrzeli od tego czasu.
__________________
  #2027  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 22:50
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Amelio-znam wiele innych gier,w które moglibyśmy zagrać. Niektóre z nich- wierz mi - są bardzo perspektywiczne.
  #2028  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 22:57
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Oczywiście,że ludzie od tamtego czasu zmądrzeli i to bardzo.
W szczególności Ci,którzy mają parcie na władzę.Zrozumieli,że człowiek/wyborca jest jak wilk;kiedy głodny to zły.A gniew jest złym doradcą.
  #2029  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 02:09
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

To wybierajmy z miłością.
Tylko przestalam widzieć jakąkolwiek opcję polityczną pelną milości.
Natomiast nienawiść i owszem widac.
__________________
  #2030  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 06:09
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Amelio-znam wiele innych gier,w które moglibyśmy zagrać. Niektóre z nich- wierz mi - są bardzo perspektywiczne.


Drzazga
W grach najwazniejsze sa jasne regoly i ich przestrzeganie a nie naginanie
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2031  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 06:13
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Oczywiście,że ludzie od tamtego czasu zmądrzeli i to bardzo.
W szczególności Ci,którzy mają parcie na władzę.Zrozumieli,że człowiek/wyborca jest jak wilk;kiedy głodny to zły.A gniew jest złym doradcą.


Wilk robi sie jeszcze bardziej agresywny gdy gdy stwarza sie wkolo atmosfere zagrozenia.
Ale w omawianej sytuacji to nie o wilki chodzi
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2032  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 10:15
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Jak na razie to pełną żądzę władzy zademonstrował Tusk. Se odpuścił prezydenturę a do tego powiedział, że się wycofa za trochę. I to mi się podoba, bo Jarko leci Leninem - raz zdobytej władzy oddawać nie będziemy. Już raz oddałeś, głąbie, bo po dwóch latach ludzie powiedzieli spadaj.
__________________
  #2033  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 10:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Jak na razie to pełną żądzę władzy zademonstrował Tusk. Se odpuścił prezydenturę a do tego powiedział, że się wycofa za trochę. I to mi się podoba, bo Jarko leci Leninem - raz zdobytej władzy oddawać nie będziemy. Już raz oddałeś, głąbie, bo po dwóch latach ludzie powiedzieli spadaj.

No co Ty???????????????
Republikanin nie chcesz byc?
Czy NASZA ziemia Ci nie odpowiada?
  #2034  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 11:08
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Wiesz, kiedyś była Rota - Nie rzucim ziemi skąd nasz ród. A potem się okazało, że rzucim, pojedziem w Anglię, Francję, Irlandię a nawet - od maja następnego roku do Austrii i Niemiec.
A na razie - i to się na skecz nadaje - Litwini odmawiają nam pisowni polskich nazwisk i rozbierają tory do Możejek, Niemcy odmawiają nam zarejestrowania Polaków jako mniejszości narodowej i wtykają razem z ruskimi rurę w d... o przepraszam, w Świnoujście a cały naród gra w kółko i krzyżyk pod Pałacem prezydenckim i się onanizuje in vitro. No bosko jest, czyż nie?
__________________
  #2035  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 21:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Stalin]
Cytat:
Wiesz, kiedyś była Rota - Nie rzucim ziemi skąd nasz ród. A potem się okazało, że rzucim, pojedziem w Anglię, Francję, Irlandię a nawet - od maja następnego roku do Austrii i Niemiec.
Alez przyklad wyciagnales z lamusa Autorka tej propagandowki sama miala klopoty tozsamosciowe i rzucala w/g uznania i potrzeby.
Cytat:
A na razie - i to się na skecz nadaje - Litwini odmawiają nam pisowni polskich nazwisk i rozbierają tory do Możejek, Niemcy odmawiają nam zarejestrowania Polaków jako mniejszości narodowej i wtykają razem z ruskimi rurę w d... o przepraszam, w Świnoujście
A to jest jak w hokeju. Kara mniejsza-odlozona. Jak sie wczesnie wchodzilo po PiSowsku w rure bez znieczulenia "przyjaciolom" Litwinom i "przyjacielowi" Juszczence, to oni sie cieszyli, a ruskie imperialisty w/g zasady tisze jediesz-dalsze budiesz wydudkali Ukraincow i Litwinow, a RP wziela w dolne plecy potrojnie[ bo Boh trojcu ljubit] Litwini sie za "dobrodziejstwa" wypieli jak -szaulisi kiedys. Ukraincy podobnie z miloscia rezunow.] A Ruski i tak wyszedl na swoje
Cytat:
a cały naród gra w kółko i krzyżyk pod Pałacem prezydenckim i się onanizuje in vitro. No bosko jest, czyż nie?

Z tym "caly" tos letko przesadzil. Troche nas tu jest na tym forum, co delikatnie mowiac, maja odmienne zdanie i jak doliczyc do tego Palikocieta i Kaliszeta oraz niezrzeszonych to juz jest sporo. Lacznie z minitrem Sikorskim, ktory ladnie spuentowal ten zabawy ostrzegajac purpuratow, ze znowu dma w rury grubo, tylko, ze nie zauwazyli, ze im sluchaczy ubylo. Ale to nie pierwszy pokaz slepoty. Jakis czas temu rozwodnikow wyklinali od czci i wiary i ... rozwodnicy ich olali razem z reszta. To musieli zrobic dziure w doktrynie i zezwolic na rozwody z paragrafu PIC i fotomonaz
  #2036  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 21:31
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie "Złodziej krzyczy: łapać złodzieja". Eksperci o ostrych słowach Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński to "człowiek, który nie zawaha się przed politycznym wykorzystaniem czegokolwiek

Ten zwrot o podcietym gardle niech swiadczy "o prawdomownosci i dobrych intencjach" J.Kaczynskiego

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,8...o_ostrych.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2037  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 21:20
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Domyślnie

Chyba ludzie się boją teraz wypowiadać ? Cisza ...
  #2038  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 21:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachor
Chyba ludzie się boją teraz wypowiadać ? Cisza ...

A jak z Toba?
Nie chcesz byc bohaterem?
  #2039  
Nieprzeczytane 20-10-2010, 22:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=amelia][SIZE="4
Cytat:
"]Jarosław Kaczyński to "człowiek, który nie zawaha się przed politycznym wykorzystaniem czegokolwiek[/size]

Czy on sie wciagu ostatnich 20-tu lat przed czyms zawachal?
A wlasciwie to chyba raz. Wtedy kiedy mu Rydzyk brata z bratowa sponiewieral, to zlozyl uszka poslusznie po sobie, potem zlozyl ruki po szwam i przyjal obelgi do wiadomosci bez zastrzezen jak pokutnik sredniowieczny.
Przecie nie pierwszy raz zlapano go na klamstwie, rzucaniu obelg i wyzwiskach, ale w koncu " to nie jego reka byla w cudzej kieszeni" i nie jego jezor wydalal brzydki slowa. To ZAWSZE byli te one i te inne.
W koncu dansjor z niego przedni, wiec i dance na trumnach cwiczy calkiem udanie. A muzykantow co mu basuja tez ma na zapleczu calkiem niezle stadko.
  #2040  
Nieprzeczytane 21-10-2010, 11:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ludzie nie boja sie wypowiadac .Wypowiadali sie i nadal to czynia,tylko media to nie ukazuja.

Znowu jest "jeden front jednosci narodowej".

Stare powtarza sie: "Kto nie z nami ten przeciwko nam" .
Na tym poratlu tez .
Nie grozi wam wystrzelanie sie .
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Sympatycznie zaspokajany niezdrowy apetyt na apanaże władzy z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 28-06-2008 11:13
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
Marsz w obronie życia poczętego. Basia. Polityka - wątki archiwalne 100 03-04-2008 13:35
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.