menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3021  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Bp Jerzy Mazur: "Halloween w szkołach? Takie zabawy skłaniają do sadyzmu, potęgują egoizm, agresję i zmysłowość"
Ukazujmy świętych i organizujmy marsze ludzi zmierzających do świętości - apelował...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...ie_zabawy.html

Proponuję marsz Dr .Rydzyka on powinien być naszym świętym ,zaradny , albo nasz arcy biskup Józef Wesołowski znany w świecie i na Dominikanie , może inny dusz pasterz bo nasi obywatele pomrocznej muszą mieć czas na opracowanie nowego modelu ogrodowego , będzie hit eksportowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3022  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:21
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Dla uczciwości ja się nie czuję słowami biskupa obrażona. Mówi co wie, ale raczej nie wie co mówi w tym sensie, że nie jest w stanie umysłowo ogarnąć całości zagadnienia. Zauważyłam, że przeciętny dziennikarz jest inteligentniejszy od przeciętnego biskupa i stąd tyle wpadek purpuratów.
A może pod mitrą zwoje mózgowe się przegrzewają?
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3023  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:24
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Temperatura ma znaczący wpływ na otoczenie, zwoje mózgowe też nie są z tego wyłączone
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3024  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Dla uczciwości ja się nie czuję słowami biskupa obrażona. Mówi co wie, ale raczej nie wie co mówi w tym sensie, że nie jest w stanie umysłowo ogarnąć całości zagadnienia. Zauważyłam, że przeciętny dziennikarz jest inteligentniejszy od przeciętnego biskupa i stąd tyle wpadek purpuratów.
A może pod mitrą zwoje mózgowe się przegrzewają?

A mnie sie wydaje, że to są raczej nieskoordynowane odruchy obronne. Zwyczajnie purpuraci odzwyczaili sie [albo dotąd nie spotykali] od sytuacji kiedy społeczeństwo w coraz wiekszej części zaczęło stawiac opór tam gdzie dotąd była swobodna przestrzeń i można było pleść z ambony co ślina na jezyk przyniesie.
Dla nich to musi być potężny szok. Nagle spora część tych, którzy przez kilka ostatnich dziesięcioleci słuchali ich bez zastrzeżeń zaczęła sie buntować i kwestionować to co słyszą.
A że dzis środki masowego przekazu działają w obie strony, to i ten szok jest wiekszy.
No i ten potężny odpływ młodziezy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3025  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:55
renia-60's Avatar
renia-60 renia-60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: polska
Posty: 149
Domyślnie

Pewnie pluto37 oczekuje odpowiedzi na post nr 3003
http://www.klub.senior.pl/showpost.p...st count=3003
więc najpierw bardzo poważny wstęp:

Teizm to wiara w bóstwa kształtowana w społeczeństwie przez urzędników różnych wyznań.

Brak wiary w jakieś nadprzyrodzone moce powszechnie nazywa się ateizmem.


Poczucie humoru nie jest w żaden sposób związane z niewiarą w bajki.
Poczucie humoru posiadają, albo nie posiadają ludzie wierzący i niewierzący.
Brak poczucia humoru w żaden sposób nie przybliży życia wiecznego.
Posiadanie poczucia humoru daje radość życia, otwarcie na świat i ludzi.

Cytat:
Napisał pluto37
No widzę żeś jak ta ...kura w ciąży.
Tylko te jajca coś nasadziła jakieś dzbukowate. Ale widac innych nie potrafisz.
Ale to już jak sadzę- nie jest wina ateizmu.
Nooo, oczy wiście masz rację, jakieś zbuki się trafiły.
Very przepraszam za jaja i tę ciężarną kurę.

Ty jesteś very big kogut



klik w obrazek, zapewniam, że żaden diabeł, wirus, czy inne paskudztwo nie wskoczy do komputera,
nie da się na tym forum wstawiać animacji flash z dźwiękiem.
jeśli nie wskoczy flash to klik klawisz F5 - odśwież




w 3-cim trymestrze.
Rzeczy wiście, tonie wina ateizmu
odrobina humoru dla każdego teisty i ateisty.

Ostatnio edytowane przez renia-60 : 05-11-2013 o 20:09. Powód: niewłaściwy adres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3026  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 19:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Nie myślę, ateista nie ma strachu, odszedł daleko, tylko niektórzy nie mają odwagi cywilnej żeby się przyznać do swojego światopoglądu. Ja od dawna nieczego się nie boję.
Widocznie nie masz nic do stracenia. Możesz śmiało przechodzić na czerwonym.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3027  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 20:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Strach przed święto.......jebliwa tłuszczą i tylko tyle, nie każdy ma siłę, odwagę cywilną, chęć do poświęcenia dzieci i wnuków chamskim odzywkom. Polak katolik, a reszta???? No gdzie? Kto tego nie przeżył niech raczej zamknie dziób.
Dobrze się bawisz? Takiej "zabawy" życzę Ci w swoim czasie. Leć do moderatora, kurcgalopkiem .
No widzisz, dojrzałaś i teraz wiesz co to poświęcenia, po przeciwnej stronie podobne, czuć się wyobcowanym, poza marginesem i wielokrotnie krzyżowanym. Tak to jest, niezależnie co wybierzesz to zawsze ...plecy z tyłu i ostatnich gryza psy. To nie lepiej żyć obok siebie?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3028  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 20:26
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Babka Gratka
/.../ Zauważyłam, że przeciętny dziennikarz jest inteligentniejszy od przeciętnego biskupa i stąd tyle wpadek purpuratów. /.../
Odpowiem cytatem. Prof. J. Tischner "Nieszczęsny dar wolności"
- "Polski katolicyzm przeszedł w okresie komunizmu przez trudną próbę wiary. Wiara oparła się prześladowaniom. Ale polski katolicyzm nigdy nie musiał walczyć bezpośrednio z wielką racjonalistyczną krytyką religii… Próba odwagi nie oznaczała zarazem próby rozumu."
Czy nie sądzicie, że ks. prof. miał dużo racji?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3029  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 20:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Widocznie nie masz nic do stracenia.
A możesz nam powiedzieć co można stracić a co zyskać ? Trzeba zwracać uwagę na znaki drogowe i sygnalizację bo to wymyślili ludzie by żyć bezpiecznie. Straszenie niebem czy piekłem jest dobre w przedszkolu można też straszyć krasnalem lub kogutem Reni 60 ,będzie miał bliźnięta ,trzy w jednym będzie trójcą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3030  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 20:49
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Odpowiem cytatem. Prof. J. Tischner "Nieszczęsny dar wolności"
- "Polski katolicyzm przeszedł w okresie komunizmu przez trudną próbę wiary. Wiara oparła się prześladowaniom. Ale polski katolicyzm nigdy nie musiał walczyć bezpośrednio z wielką racjonalistyczną krytyką religii… Próba odwagi nie oznaczała zarazem próby rozumu."
Czy nie sądzicie, że ks. prof. miał dużo racji?
Ks. prof. był prawdziwym mędrcem i zawsze miał rację w ocenie knajpy i konfesjonału też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3031  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 21:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Pochwalam czyn Małgorzaty Merenin. Wreszcie odważna kobieta zdobyła się powiedzieć arcyfioletowemu- basta. Dość poniżania nas kobiet. Więcej takich kobiet i utrze się nosa tym co myślą, że są pierwszymi po Bogu. (

Rozumiem intencje, ale na Boga ( przepraszam) trzeba choć trochę znać prawo swego kraju.
Jak pisałam rano, pozew jest tylko fantasmagorią owej pani.
Potwierdza to wypowiedź karnisty.

Cytat:
Fakt, że jakaś przeciętna Kowalska czuje się feministką,
nie uprawnia jej do generalnego powoływania się na feminizm i domagania się odszkodowania.
Wystąpienie abp. Michalika musiałoby być tak skonstruowane, że każdy kto się przysłuchuje, wiedziałby, że chodzi właśnie o Kowalską i mógłby ją zidentyfikować.
Gdyby wszyscy, którzy czują się pokrzywdzeni, biegali za każdym razem do sądu, mielibyśmy masę bezsensownych spraw.

http://natemat.pl/80995,feministka-p...ywaniem-ksiezy

Zdrowy rozsądek przede wszystkim.

Dobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3032  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 21:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
A możesz nam powiedzieć co można stracić a co zyskać ? Trzeba zwracać uwagę na znaki drogowe i sygnalizację bo to wymyślili ludzie by żyć bezpiecznie. Straszenie niebem czy piekłem jest dobre w przedszkolu można też straszyć krasnalem lub kogutem Reni 60 ,będzie miał bliźnięta ,trzy w jednym będzie trójcą.
Jeszcze nie dojrzałeś do dyskusji i kompromitujesz tfujruch takimi niezrównoważonymi tekstami. Po prostu fajerka i pogrzebacz.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3033  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 22:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Jarosław ii napisał-Jeszcze nie dojrzałeś do dyskusji
Twoje argumenty to wiara czy wiedza .Jeżeli wiara to nie to forum. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na ateistów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3034  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 22:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Twoje argumenty to wiara czy wiedza .Jeżeli wiara to nie to forum. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na ateistów.
Właśnie z panicznego strachu tak mówisz nie mając argumentów.
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie obrażamy i nie dyskryminujemy osób ze względu na pochodzenie, przynależność religijną, kolor skóry i orientacje seksualną.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3035  
Nieprzeczytane 05-11-2013, 22:50
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
pozew jest tylko fantasmagorią owej pani.
Potwierdza to wypowiedź karnisty...
Zgadzam się z tym, że rozsądek przede wszystkim. Michalik po prostu naplótł bzdur, a trudno się procesować o każdą bzdurną wypowiedź. Choćby dlatego, że ludzie przeważnie plotą głupstwa, i często są to głupstwa obraźliwe dla dużych grup społecznych. Dla normalnego człowieka to nie powód do procesu. Pozew więc, tak jak i Ty, uważam za raczej chybiony.

Ale mimo to kompletnie nie przekonuje mnie rozumowanie tego karnisty, na którego się powołujesz. Pisze on m.in.: „Wystąpienie abp. Michalika musiałoby być tak skonstruowane, że każdy kto się przysłuchuje, wiedziałby, że chodzi właśnie o Kowalską i mógłby ją zidentyfikować”. Moim zdaniem to nie może być prawdą, gdyż np. Doda została skutecznie pozwana za obrazę, choć jej słowa do żadnej konkretnej Kowalskiej się nie odnosiły. Ponadto, z całą pewnością wady prawne ma użyta konstrukcja "każdy kto się przysłuchuje, wiedziałby, że...", gdyż udowodnienie, że coś każdy wie, jest praktycznie niemożliwe w żadnych okolicznościach.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że pozew będzie prawdopodobnie można i tak o kant (...) potłuc.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3036  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 07:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nieraz jak ktoś ma nerw w zębie na wierzchu to jest bardziej uwrażliwiony na wszelkie wypowiedzi. Kościół nie jest nauczony walczyć z tym tematem, stąd takie zagubione i niekoherentne wypowiedzi. Jest niewielka grupa osób dobrze poinformowanych w temacie to psychologowie z racji wykonywanego zawodu, ofiary czyli pokrzywdzeni i sprawcy. Reszta posługuje się tylko emocjami na podstawie doniesień prasowych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3037  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 08:45
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Zgadzam się z tym, że rozsądek przede wszystkim. Michalik po prostu naplótł bzdur, a trudno się procesować o każdą bzdurną wypowiedź. Choćby dlatego, że ludzie przeważnie plotą głupstwa, i często są to głupstwa obraźliwe dla dużych grup społecznych. Dla normalnego człowieka to nie powód do procesu.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że pozew będzie prawdopodobnie można i tak o kant (...) potłuc.
*
Czy możesz mi pomóc w rozwikłaniu problemu kiedy można wystąpić przeciwko komuś o obrazę uczuć? Czy tylko uczucia religijne są kodeksowo chronione czy inne również. Czy zarzut, że pewne grupy społeczne z natury swojej (np. rozwodnicy, feministki, ich dzieci) są prowodyrami gwałtów jest obrazą czy nie jest. Jeżeli nie jest to czy można wszystko pleść co nam się podoba i zniesławiać jakieś grupy społeczne, czy jednak nie wolno tego robić. Widzisz, że może dobrze iż taki pozew wpłynął, jest podstawa do dyskusji.
Odpowiedź sądu, której by nigdy nie było bez pozwu, może stanowić ciekawy precedens. Byłabym ostrożna w sądzeniu, że sprawa rozbije się o kant.... Taka samo cenzura nie jest potrzebna, a nie zrobienie czegoś bo i tak nic z tego nie będzie jest delikatnie ujmując zachowawcze.
Działaczka feministyczna czuje się osobiście obrażona jako reprezentantka jednej z napiętnowanych przez biskupa grup społecznych więc czemu ma nie poprosić sądu o stanowisko w tej sprawie. Poza tym werdykt sądu jest pierwszym i niezbędnym krokiem do dalszych postępowań procesowych niekoniecznie w Polsce, nieprawdaż?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3038  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 09:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał renia-60
[indent]Pewnie pluto37 oczekuje odpowiedzi na post nr 3003
Chyba nie. W końcu odpowiedziałaś jak potrafiłaś wczesniej.
I to tyle w tej tomacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3039  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 09:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
.....

Co oczywiście nie zmienia faktu, że pozew będzie prawdopodobnie można i tak o kant (...) potłuc.
*

To zamiast kombinować w temacie prawdopodobieństw poczekajmy na sądowy finał.
W końcu papier wpłynął i sąd będzie musiał zająć jakies stanowisko w tej kwestii.
A ponieważ mamy do czynienia ze sprawą precedensową, to zapowiada się ciekawa rozgrywka prawna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3040  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 09:26
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Czy możesz mi pomóc w rozwikłaniu problemu kiedy można wystąpić przeciwko komuś o obrazę uczuć? Czy tylko uczucia religijne są kodeksowo chronione czy inne również.
Niewiele potrafię tu rozwikłać, bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Mam jedynie, jak każdy, pewne prywatne (i z całą pewnością nierozstrzygające) stanowisko w tej sprawie. Brzmi ono jak następuje.

Uczucia to takie stany ducha jak miłość, gniew, strach, uwielbienie, radość, obrzydzenie. Uczuć nie da się więc obrazić, bo nie da się obrazić radości, strachu czy miłości. Obrazić można tylko człowieka, wypowiadając się o nim w sposób, który jest równocześnie (a) uwłaczający i (b) fałszywy. „Obraza uczuć” to konstrukcja ułomna logicznie, trudna do zastosowania praktycznego, niemająca też, o ile wiem, jasnej wykładni w orzecznictwie. Co więcej, ta dziwaczna konstrukcja prawna jest zdaje się stosowana wyłącznie do tzw. uczuć religijnych, nie do żadnych innych. Kiedyś bodajże prof. Stanosz próbowała wystąpić przeciw jakiemuś dostojnikowi za to, iż ten „obraził jej poczucie rozsądku i racjonalizmu”. Jak łatwo się domyślić, nic z tego nie wyszło.

Z tej sytuacji są dwa wyjścia. Po pierwsze, można domagać się rozszerzenia pojęcia „obraza uczuć” na uczucia inne niż religijne. W tym kierunku idzie pozew tej pani z Kielc, która domaga się zadośćuczynienia za obrazę jej uczuć matczynych i feministycznych. Wątpię jednak, aby jej pozew cokolwiek zmienił na korzyść. Będzie to raczej odebrane jako niepoważna rozróba. Właściwsza jest bowiem, moim zdaniem, inna droga. Wydaje mi się, że pojęcie obrazy uczuć nie powinno być rozszerzane, lecz wprost przeciwnie – powinno być całkowicie usunięte z kodeksu. Wystarczą pozostałe zapisy dotyczące zniewagi czy pomówienia. Tego jednak nie może zrobić żaden sąd. Musi to zrobić parlament, i w tym kierunku powinny iść wszystkie naciski. Ale podkreślam – to moje prywatne zdanie, niepoparte dostateczną wiedzą przedmiotową.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.