menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 15:08
prostownik prostownik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 12
Domyślnie Kurs komputerowy - czy znajdę recenzentów?


Witam serdecznie wszystkich seniorów. Cieszy mnie bardzo Wasza aktywność komputerowa, muszę powiedzieć, iż jestem zaskoczony i pod dużym wrażeniem
Zwracam się do Was z taką oto prośbą:

Mam ambicje napisać kurs komputerowy przeznaczony dla seniorów, traktujący od podstaw o komputerach. Nie zamierzam tego wykorzystywać komercyjnie - chcę to potem udostępnić w formie pliku PDF tak aby można to było wydrukować i komuś przekazać. Nie wiem czy mi się to uda, czy widzicie w ogóle sens pisania czegoś takiego, czy może na rynku jest tyle podręczników, że nie ma to sensu?
Gdybyście drodzy Seniorzy stwierdzili, że jednak jest sens miałbym wtedy gorącą prośbę. Czy znajdą się wśród Was recenzenci moich wypocin? Chciałbym bardzo aby każdy napisany przeze nie rozdział (a będzie to zapewne nieco rozwleczone w czasie) zrecenzowały osoby z grupy docelowej, wskazały niejasności, rzeczy do uzupełnienia.
Za poświęcony mi czas zrewanżować się będę mógł jedynie dobrym słowem oraz oczywiście wymienieniem w samej publikacji internetowej (W pliku PDF).

pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 20:02
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Pisz, poczytamy, ocenimy i nie licz na taryfę ulgową.
Pozdrawiam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 20:36
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Dziękujęmy...

Dziękujemy i czekamy.Taki kurs na pewno jest bardzo wskazany.
Ja sam dochodziłem do elementarnych zagadnień i w dalszym ciągu mam wiele problemów z kompem i netem..Mam już 78 lat
i męczę się z drobiazgami....Pięknie pozdrawiam.Zdzislaw1
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 20:48
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Prostownik, witamy Cię na naszym forum,
każda taka publikacja będzie mile widziana. Sens pisania jest na pewno i będziemy wdzięczni.
Recenzenci pewnie też się znajdą.

Są książki o tej tematyce poświęcone seniorom, napisane dość przystępnie, np:
"KOMPUTER - Łatwy start dla seniorów" wyd. 2007 r.,
"INTERNET - Łatwy start dla seniorów" wyd 2006 r.
autorem obu pozycji jest Gunter Born, wydanie tłumaczone z j. niemieckiego i adoptowane do naszych warunków. Bogato ilustrowane i duża czcionka

Pozdrawiam serdecznie
Czarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 08:22
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Witam
Mam nadzieję że nie skończy się to tylko na – deklaracjach i chęciach? Na pewno znajdą się chętni do współpracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 08:41
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał prostownik
(...)Nie wiem czy mi się to uda, czy widzicie w ogóle sens pisania czegoś takiego, czy może na rynku jest tyle podręczników, że nie ma to sensu?
Gdybyście drodzy Seniorzy stwierdzili, że jednak jest sens miałbym wtedy gorącą prośbę. Czy znajdą się wśród Was recenzenci moich wypocin? (...)
Jest sens!
Recenzentów znajdziesz na pewno
Dobrze by było, żebyś "odrobił lekcje" czytając wątki w tym dziale:
http://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html
Masa czytania, ale chyba się opłaci.
Owocnej pracy Ci życzę. A nam korzyści z tej pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 09:19
prostownik prostownik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 12
Domyślnie

Witam ponownie wszystkich,

Bardzo, bardzo dziękuje za odzew
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się do pracy. Alsko - dziękuję za radę, faktycznie przebrnięcie przez dotychczasowe wątki w forum będzie dobrym punktem startowym. Tak jak wspomniałem kurs chcę kierować również do osób które nie miały do tej pory styczności z komputerem, więc za punkt wyjścia będę przyjmował, że czytelnik ma wiedzę zerową. Zabieram się w takim razie do pracy a o postępach będę informował w tym wątku. Nie będzie to na pewno ekspres - na co dzień pracuję, więc będę to robił w wolnym czasie, ale liczę, że małymi krokami ale do przodu
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 09:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Do Prostownika

Oczywiście, że popieram.
To co napisał gerhatek - święta racja.
Zaś Alsko zadała Ci lekturę, pr. domową. Ja jeszcze dodam: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...kurs-3960.html
I dwa posty #91 i 92 w wątku "Pomogę każdemu cz. 2-ga": http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age5-3816.html
I jeszcze, trochę nieskromnie: http://www.klub.senior.pl/search.php?searchid=1447644
Lecz mam także pytania a wśród nich pierwsze i najważniejsze - o program tego kursu (no, - założenia programowe).
Chciałbym je widzieć, ewent. pomóc. Pewnie i inni też by coś..
I to by była pierwsza nasza recenzja.
Pozdrawiam. A dalej to te same słowa co u Ali-Alsko.

P.S.1. Zauważ, że pewnie jeszcze ktoś się odezwie, bo ludzie jeszcze na urlopach.
P.S.2. Przepraszam, ale byłoby miło choć parę słów o Tobie przeczytać (Profil masz pusty). Żeby nie wyszło nam tak jak ministrowi Gradowi z Katarczykami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 10:45
prostownik prostownik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 12
Domyślnie

Stefan - dzięki za konstruktywny post. Materiały umieszczone pod podanymi przez Ciebie linkami na pewno sprawdzę. Niestety ostatni link nie działa - otrzymuję informację, że brak jest wyników wyszukiwania.
Co do programu kursu to chętnie go udostępnie jak tylko będzie gotowy. Przedtem wolałbym jednak zapoznać się z materiałami na forum, zobaczyć co sprawia największe problemy oraz podejrzeć istniejące już publikacje. Wtedy chętnie poddam program krytyce.
Dane w profilu już uzupełniłem - słuszna uwaga, niedobrze pozostawać całkowicie anonimowym.

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 11:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Mam nadzieję, że nie będzie to "słomiany zapał" tak jak u
E-ASYSTENT.COM
dość szybko zamilkł, znudziło się?
Przepraszam ale to taka luźna uwaga.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 11:51
prostownik prostownik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 12
Domyślnie

Tadeusz, postara się żeby tak nie było. Dlatego dobrze przemyślałem na co się porywam. Nie będę tak jak e-asystent oferował pomocy ad-hoc bo na to niestety czasu mi nie starczy. I od razu zaznaczyłem, że proces powstawania kursu będzie rozciągnięty w czasie. Postaram się jednak żeby wyszło z tego coś konstruktywnego. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 12:07
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie wi

Witam Cię PROSTOWNIKU
Na początek to poproriła bym , czy tak właśnie mamy zwracać się do Ciebie...PROSTOWNIKU,czy nie można jakoś mniej oficjalnie?, swojsko.
Prostowniku ,to co przweczytasz w materiałach na forum...to nie jest zupełnie prawdziwe odbicie l
kłopotów, nas seniorów
po 7o +, bo skoro potrafią zadawać takie "niepodstawowe"pytania, to znaczy,że nie sa zupełnie początkujący.(z małymi wyjątkami).Ktoś z rodziny, otoczenia ,już im te pierwsze A B C , włożył do głowy.
Aco mają zrobić jak dla przykładu ja.Pan sprzedawca , owszem był bardzo uprzejmy, wprowadził te pierwsze podstawowe sprawy, dużotłumaczył,tylko nie zdawał sobie sprawy, że ma przed sobą osobę 74, tu mały komplement..nie wyglądam prawdopodobnie na tyle,więc ofiarował swój czas, przyjechał, założyłresztę co trzeba,no i za co jestem mu bardzo wdzięczna, wpisał mnie do Klubu SENIORA,dzieki niemu , jestem klubowiczką z pół rocznym stażem.Mam chyba ok900postów, umiem bardzo mało ,ot pisanie postów,wklejanie obrazków,przyjecie i wysł. na priv.pocztę.Ubogie nazewnicto typowo intern.zwrotow .itp,itd.
Najlepszymi recenzentami,moim skromnym zdaniem będą raczkujący seniorzy.ATy jak dobry lekarz, wysłuchasz jakie mają " dolegliwości " , i już masz recenzję, i nowy temat do napisania Mogę być pierwszą taką recenzentką i zarazem uczennica.Bardzo wdzięczną uczennicą i pilną recenzentką. POZDRAWIAM Halina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 12:39
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Tadeusz zapomniałeś o mnie przecież taki kurs dla mnie
to jak zbawienie
piszę się obiema rękami na taki kurs
Jestem w takiej samej sytuacji jak Jolina
a nawet gorszej
prostownik dobrze że się włączyła w dyskusje
Alicja i Stefan
mając takich recenzentów będzie z tego chleb
mam nadzieje!
życzę powodzenia i wytrwałości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 13:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

jasinek123
Cytat:
Tadeusz zapomniałeś o mnie przecież taki kurs dla mnie
to jak zbawienie
piszę się obiema rękami na taki kurs
O co Ci chodzi? Czy ja gdzieś zanegowałem istnienie kursu. Prosiłem tylko prostownika by jego zapał nie wypalił się.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 21:16
prostownik prostownik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 12
Domyślnie

Droga Jolino - zwracać się do mnie można prostownik lub po prostu Tomek, bo tak mam na imię.
Wiem, że Wasze problemy przedstawione na forum to nie całokształt. Mam nadzieję, źe raczkujący seniorzy pomogą mi je zidentyfikować. Mam z tym już pewne doświadczenie - uczyłem obsługi komputera kilka osób z mojej rodziny oraz kilku znajomych moich rodziców. Ponadto zdarzyło mi się również prowadzić kilka kursów dla początkujących.
Dlatego też mój kurs chcę rozpocząć od zupełnych podstaw, więc liczyć będę na Waszą pamięć z czasów Waszego zupełnego raczkowania. Tak więc droga Jolino - Twoja pomoc jest bardzo, bardzo mile widziana. Ja tymczasem wracam do czytania forum i innych zasugerowanych przez Was materiałów. Myślę, że pierwszy rodział oraz wstęp powstanie w ciągu kilku dni. Wcześniej, zgodnie z sugestią Stefana przedstawię program kursu oraz wstępną koncepcję.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 21:23
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Ja też chcę się uczyć! Przyjmiecie mnie. Ale ja jestem bardzo , bardzo niekomputerowa.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 21:31
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja czekam na taki kurs napisany najprościej. Nie mam zdrowia do tych technicznych nazw. Najchętniej przeczytałabym coś takiego w formie instrukcji. Tu kliknąć lewym. tu prawym przyciskiem myszy i efekt uzyskasz taki, a nie inny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 22:21
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Tadeusz we wszystkim co piszę do ciebie widzisz podstęp
podparłem się tobą bo wiesz jaki jestem zielony
znasz mnie już na tyle i wiesz że taki kurs dla mnie
to była by idealna rzecz
pozdrowienia -szcześć boże
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 22:33
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Do Brończyk

Masz rację, z tymi tecznicznymi nazwami, to na nasz wyeksploatowany umysł,,to duży problem, niechce za czorta przyswajac nowych pojęć.
Co do sposobu nauki, to masz rację.Technika,jężeli tak to można nazwać,dla mnie też jest super.Tak zrobiłam np, z wklejaniem obrazkow, zebrałam wiadomości od z postów i stworzyłam taki jakby grafik, nazwałam to ...SCIĄGĄ,, w krytycznych momentach...spojrzenie do ściągi..i jadę dalej.
Niby już wstawiam odbrazki bez problemu, jednak zdarza się jeszcze od czasu do czsu,takie przyćmienie, że trzeba do niej zerknąć. W innej sytuacji ,jedna z kolerzanek przysłała mi instrukcję dot. poczty priv..właśnie takim systemem była napisana..przepisałam, i po kilku zerknięciach , teraz piszę privy, bez podgladania, ale ściągę nie wyrzucam, bo w moim wieku(74)chwilowa blokada może nastąpić w każdej chwili.
Zdoświadczenia wiem, że to bardzo dobry, jak nie najlepszy sposób przyswajania wiedzy komputerowej.. Dobrej nocki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 20:21
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
OK Popieram

Na prawdę będzie kurs komputerowy od podstaw bardzo dobrze nauczą się ci co nie umieją i co umieją sobie przypomną i sama skorzystam z nauki.Popieram wszystkich i pozdrawiam milutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Kurs obsługi komputera i Internetu (Warszawa - Bemowo) mrynkiewicz eSenior 0 21-05-2009 15:12
Kurs dogoterapii: mam psa - chcę pomagać - komentarze Basia. Ogólny 10 16-10-2007 08:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.