menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 12:21
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Post Lekarze apelują: pacjenci, myjcie się przed wizytą - komentarze


Komentarz do artykułu: Lekarze apelują: pacjenci, myjcie się przed wizytą
--------------------
W artykule porusza mnie statystyka dotyczaca sposobu zachowywania sie samych lekarzy. Okazuje sie, ze najkulturalniejsze jest pokolenie starszych medykow. Zastanawiam sie jakie kryteria czystosci stosuja mlodzi lekarze w stosunku do swoich pacjentow. Ciekawi mnie tez jak zachowaliby sie mlodzi doktorzy gdyby pacjent zaczal wizyte od zadania im 10-ciu pytan dotyczacych ich kwalifikacji i sposobu leczenia? Tak jak sugeruje to artykul "10 pytań, które warto zadać swojemu lekarzowi" pani Joanny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 12:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Hmm... Nie wiem, jak to z pacjentami bywa. Staram się w poczekalni być jak najdalej od oczekujących swej kolejności pacjentów, bo źle znoszę litanie chorób oraz licytacje, kto jest "chorszy".
Natomiast mam problem z trzymaniem jęzora za zębami, kiedy lekarz chce mnie badać nie umywszy uprzednio rąk po poprzednim pacjencie. Nagminne w państwowej służbie zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 15:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, niestety, nagminne. Natomiast mnie zrobiło się słabo przy badaniu menela przywiezionego spod Jasnej Gory- podstawowym badaniem neurologicznym jest badanie stóp( to taki pewien odruch- szalenie ważny)). Na temat 10 pytań wypowiedzialam sie pod artykułem napisanym przez autorkE, nie znającą realiów polskiej słuzby zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 15:21
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Do Babciela.

Witam szukałam Cie na Forum ale nie znalazłam.
Dzisiaj zauważyłam że jestes-obejrzałam ten 6,45 sekund film.
Jak ja sie cieszyłam że to czarne słoneczko znalazło Ciebie.
On w tym schronisku czekał i wiedział że Ty nadjedziesz po niego.Jesteś super Człowiekiem.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 15:36
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
... Natomiast mnie zrobiło się słabo przy badaniu menela przywiezionego spod Jasnej Gory- podstawowym badaniem neurologicznym jest badanie stóp( to taki pewien odruch- szalenie ważny)).


O tym menelu mowili w Radio Jasna Góra - UKF-FM 100,6 MHz (Katolicka Rozgłośnia Radiowa).
Gosciu szedl kilka miesiecy w roznych pielgrzymkach, zeby zobaczyc Cudowny Obraz. Caly czas byl w modlitewnym transie i gasil pragnienie tanim winem. Prubowano go doczyscic w Domu Pielgrzyma, ale wkoncu odstawiono do punktu medycznego naprzeciw Sali im. O. Augustyna Kordeckiego.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 15:48
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Taaa...:/

Myjcie się przed wizytą, a potem... to już nie trzeba

Na nic przysłowie - ...nie znasz dnia ani godziny...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 16:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Lekarze mają rację.
To widać i czuć w przychodniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 17:51
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Hasło bardzo właściwe tylko za długie wystarczy myjcie się przed ipo zawsze.
Tylko lekarze niech zauważają,że pacjenci godzinami wyczekują pod ich gabinetami, po uprzednim odstaniu do rejestracji. Ludzie wydzielają zapachy przeróżne a w czasie choroby bardzo często problem narasta, więc tolerancja też wskazana
Generalnie jestem za myciem się!
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 03:36
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Lekarze narzekaja na pacjentow, kierowcy autobusow na pasazerow, a rzad i politycy na nas wszystkich. A zaczelo sie od Gomolki, ktory za rozklad gospodarki obarczyl "tych co nie sieja i orza" i "lumpow z pod budki z piwem okradajacych wlasne matki". Na koniec Wieslaw rzucil sie na "obcy element" i ulatwil mu rozpoczecie nowego zycia na Zachodzie.
Za Gierka spoleczenstwo dowiedzialo sie, ze zre za duzo miecha i malo wydajnie pracuje. Oszczedzono gornikow, ktorym wmowiono, ze to oni utrzymuja caly kraj. Za Jaruzelskiego dowiedzielismy sie z ust Rakowskiego, ze jestesmy "warcholy", "nieodpowiedzialne nieroby" no i generalnie "rozrabiacze". Poczem Urban wypowiadajacy sie w imieniu rzadu powiedzial wprost, ze wladza nas nie lubi i potrafi sama sie wyzywic. No i tak juz nam zostalo to ciagle narzekanie. Szkoda tylko, ze medycy nic nie mowia o brudnych i zainfekowanych banknotach, ktore zawsze chetnie biora do reki.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 06:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Taaaaak oszczędzono górników. Zmuszając ich do pracy na okrągło.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 06:49
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Taaaaak oszczędzono górników. Zmuszając ich do pracy na okrągło.
Oszczedzono w znaczeniu, ze na nich Gierek nie nadawal. O uciazliwosci i niebezpieczenstwie pracy pod ziemia nie ma nawet co dyskutowac. Dodam tylko dla porzadku, ze za Edzia zniesiono niewolnicza prace pod ziemia jaka wykonywali wiezniowie. Poza wieziennictwem praca gornika byla zawsze dobrowolnym wyborem pracownika. Ludzie podejmowali zatrudnienie w gornictwie zwabieni wysokimi (jak na owe czasy) zarobkami, oraz roznymi innymi przywilejami m.inn. mozliwoscia szybkiego otrzymania mieszkania.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 07:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Więżniowie i wojsko przestali pracować w górnictwie w 1956r. Trochę czasu przed erą Edka. Pisząc o pracy na okrągło miałem na myśli, niedziele planowe wydobywcze i jak je tam jeszcze zwano. Nieobecność często skutkowała "N" czyli bumelka związaną z dużą stratą finansową. Bywały lata, że miałem ponad 400 dniówek w roku. Mieszkanie chyba w nowych kopalniach. W starych czekali tak jak inni, lub odrabiali wkład pracując na budowie bloku mieszkalnego.
ps. miało być o lekarzach z zboczyło na górników
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 08:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wracając do tematu wątku.
Wybierając się do lekarza, na jakieś badania czy zabiegi jest rzeczą oczywistą i powtórnej kosmetyce ciała -całego. Oczywiście poza normalnym codziennym myciem się. Inna sprawa gdy jesteśmy zmuszeni nagle do takiej wizyty a właściwie jesteśmy odwiezieni z wypadku, zasłabnięcia itp. Sam byłem po wypadku w kopalni odwieziony do szpitala (w nocy)i dopiero rano przyszła pielęgniarka z miseczką wody wielkości talerza do zupy. Unieruchomiony przez wyciąg miałem sam się umyć. Pozostawię to bez komentarza.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 09:21
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Unieruchomiony przez wyciąg miałem sam się umyć. Pozostawię to bez komentarza.
Kazdy kto zna polskie realia doskonale wie jaki standart opieki oferuja polskie szpitale.Tak bylo za Bieruta i tak jest do dzisiaj. Co roku miliardy zlotych trafiaja do prywatnych kieszeni politykow jako wynagrodzenie za ich prace. Kiedy minister zdrowia prosi o pieniadze ministra finansow ten pokazuje mu zawsze pusta kase. I tak bedzie zawsze dopuki nie obudzi sie spoleczenstwo i nie zacznie dokladniej sprawdzac listy wyborcze.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 09:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

To o czym pisałem był dość dawno temu -jeszcze za komuny-. Ale z tego co wiem nic na lepsze się nie zmieniło a raczej na gorsze.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:31
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
To o czym pisałem był dość dawno temu -jeszcze za komuny-. Ale z tego co wiem nic na lepsze się nie zmieniło a raczej na gorsze.
Spoleczenstwo nawet nie wie jaka jest w nim sila. Politycy korzystaja z pomocy najlepszych specjalistow od psychologi, psyhiatri, a nawet geriatri. Maja nieograniczony dostep do statystyki. Praktycznie moga manipulowac nastrojami spoecznymi jak chca i kiedy chca za pomoca srodkow masowego przekazu. Najwiekszym dla nich problemem sa tylko ich koledzy z przeciwnej strony. Jak to sie dzieje, ze np. taki premier, ktory nie ma na swoim koncie zadnego znaczacego osiagniecia zapowiada kampanie w celu otrzymania najbardziej prestizowego stanowiska w panstwie? Interesuje mnie temat tylko psychologicznie. Dlaczego wyborcy popieraja facetow, ktorzy kojarza sie z nierobstwem, stara nieudolna ekipa, skandalami, ignorancja czy zwykla bezczelnoscia? Teoretycznie odpowiedzi moga byc trzy: albo sa to swiadomi sympatycy tego polityka, albo ludzie, ktorym jest obojetne kto nimi rzadzi, albo ci, ktorzy wybieraja ta osobe nie mogac zaaprobowac kandydata opozycji. Tyle teoria, a praktyka... w praktyce moze przejsc kandydat, ktory jest przystojniejszy lub nosi modniejszy garnitur. Spece od wizerunku naucza go jak chodzic i ruszac rekami. Dalej bedzie modne branie dzieci na rece i calowanie kobiet w reke. No i koniecznie nalezy miec poparcie chierarchi koscielnej (no ale to zrozumiale, w Rosji prezydent tez zabiegal, o poparcie Cerkwi)
Moze pora juz, aby spoleczenstwo okazalo kompletna dezaprobate i masowo zaglosowalo na... jakiegos Tyminskiego?
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 18:21
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Rayton, a kogo wybrac , porządni ludzie siedzą cicho, nie chcą miec nic wspólnego z brudną polityka, ciężko pracuja...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 18:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Spoleczenstwo nawet nie wie jaka jest w nim sila. Politycy korzystaja z pomocy najlepszych specjalistow od psychologi, psyhiatri, a nawet geriatri. Maja nieograniczony dostep do statystyki. Praktycznie moga manipulowac nastrojami spoecznymi jak chca i kiedy chca za pomoca srodkow masowego przekazu. Najwiekszym dla nich problemem sa tylko ich koledzy z przeciwnej strony. Jak to sie dzieje, ze np. taki premier, ktory nie ma na swoim koncie zadnego znaczacego osiagniecia zapowiada kampanie w celu otrzymania najbardziej prestizowego stanowiska w panstwie? Interesuje mnie temat tylko psychologicznie. Dlaczego wyborcy popieraja facetow, ktorzy kojarza sie z nierobstwem, stara nieudolna ekipa, skandalami, ignorancja czy zwykla bezczelnoscia? Teoretycznie odpowiedzi moga byc trzy: albo sa to swiadomi sympatycy tego polityka, albo ludzie, ktorym jest obojetne kto nimi rzadzi, albo ci, ktorzy wybieraja ta osobe nie mogac zaaprobowac kandydata opozycji. Tyle teoria, a praktyka... w praktyce moze przejsc kandydat, ktory jest przystojniejszy lub nosi modniejszy garnitur. Spece od wizerunku naucza go jak chodzic i ruszac rekami. Dalej bedzie modne branie dzieci na rece i calowanie kobiet w reke. No i koniecznie nalezy miec poparcie chierarchi koscielnej (no ale to zrozumiale, w Rosji prezydent tez zabiegal, o poparcie Cerkwi)
Moze pora juz, aby spoleczenstwo okazalo kompletna dezaprobate i masowo zaglosowalo na... jakiegos Tyminskiego?
Cytat którego użyłeś odnosił się do sytuacji w szpitalach a nie ogólnej polityki. Tu -w polityce-jest zupełnie inaczej. jest lepiej
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-08-2009, 04:59
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Rayton, a kogo wybrac , porządni ludzie siedzą cicho, nie chcą miec nic wspólnego z brudną polityka, ciężko pracuja...
Na to jest jeden tylko sposob, masowo isc na wybory, ale nic nie wrzucac do urn. Jesli ktos dalby mi wybor pomiedzy np: Hitlerem, Stalinem i Mussolinim (przepraszam za skrajny przyklad) to nie wybieram zadnego z nich, a karte do glosowania zabralbym do domu na pamiatke tego strasznego dnia.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-08-2009, 07:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Rayton-pecunia non olet- et non infectione- taka ich natura.Ostatnio- nie obrażajac hydraulika - tenze wziął 300 PLN do kieszonki bez mrugnięcia okiem za przyspieszenie pewnych prac, a slusarz 2400 za jeden dzien pracy u mnie( mój miesieczny zarobek). PECUNIA NON OLET- wszystkim!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.