menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8841  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 00:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
.Równie dobrze mogłabym zapytać ,a dlaczego w firmie wszyscy nie zarabiają równo.
W danej grupie - równo.
Zależy od firmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8842  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 00:32
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Straszny z Ciebie Trybun Ludowy,aż strach się bać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8843  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 00:39
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Eee tam, przesadzasz.
Ale działka się rozwija, nie?
A widoki na przyszłość - jeszcze lepsze.

Dobrej nocki wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8844  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 02:12
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Premierowy pokaz "Weekendu"juz byl.
Kto ogladal?Pytam czy warto jechac do Chicago ,aby wypozyczyc,czy poczekac az bedzie w Polwizjer.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8845  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 10:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Osobiście jestem wrogiem wszelkich list.Kiedy okręgi wyborcze będą jednomandatowe (co ma dużo więcej zalet niż wad) nie przepuszczę żadnym wyborom.

No to może wymien te zalety. Wtedy będziemy mogli je rozważyc czy faktycznie sie sprawdzaja w praktyce.
W/g tej samej reguły co JOWy wybierasz prezydenta RP i miast, teraz bedziesz senatorów.
Nie musisz wybierać ich z list partyjnych. Mozesz utworzyc własny komitet, albo moze to zrobic ten, którego chcesz wybrac.
Proponuję jednak wspomniec czasy w sejmie przed zmiana ordynacji, kiedy urzedowalo tam 29 różnych partii, stronnictw i koterii. Rząd Buzka wspieralo na początkuchyba z 10 firm skupionych w AWS-ie, a Suchockiej z 8 w tym AWS, który niechcący ją obalił. W krajach gdzie funkcjonują JOWy w/g angielskiego wzoru masz też 3-4 partie i b.rzadko kiedy do parlamentu wchodzi ktos kto nie jest z partyjnej listy.
Moim zdaniem dobrodziejstwa JOW-ów to mity które snują ci, którzy nie bardzo wiedza jak to działa w praktyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8846  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 10:59
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Witam, przede wszystkim jestem za zniesieniem senatu /dziadów dorabiajacych do emerytury/, oraz zmniejszeniem sejmu co do 100, ale składających się z wysokiej klasy specjalistów, a nie przygłupów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8847  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 11:42
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
No to może wymien te zalety. Wtedy będziemy mogli je rozważyc czy faktycznie sie sprawdzaja w praktyce.
W/g tej samej reguły co JOWy wybierasz prezydenta RP i miast, teraz bedziesz senatorów.
Nie musisz wybierać ich z list partyjnych. Mozesz utworzyc własny komitet, albo moze to zrobic ten, którego chcesz wybrac.
Proponuję jednak wspomniec czasy w sejmie przed zmiana ordynacji, kiedy urzedowalo tam 29 różnych partii, stronnictw i koterii. Rząd Buzka wspieralo na początkuchyba z 10 firm skupionych w AWS-ie, a Suchockiej z 8 w tym AWS, który niechcący ją obalił. W krajach gdzie funkcjonują JOWy w/g angielskiego wzoru masz też 3-4 partie i b.rzadko kiedy do parlamentu wchodzi ktos kto nie jest z partyjnej listy.
Moim zdaniem dobrodziejstwa JOW-ów to mity które snują ci, którzy nie bardzo wiedza jak to działa w praktyce.

Małe sprostowanie -rząd Suchockiej został obalony 1993 roku kiedy AWS nikt jeszcze nie snił ,gdyż powstał 1996r.
Co się tyczy ordynacji większościowej i proporcjonalnej to się całkowicie z Tobą zgadzam,pisałam w tym duchu wczoraj dość obszernie w #8837,a przede wszystkim każdy z tych systemów ma plusy i minusy i dobrodziejstwo ich stosowania często wiąże się również z pewną tradycją kultury politycznej.Zachęcam do lektury popularnych opracowań na ten temat,bo bez osługiwania się konkretami to dyskusja jest dość jałowa i naprawdę sprowadza się do tego ,że to czego nie mamy jest na pewno lepsze od tego co mamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8848  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 11:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Witam, przede wszystkim jestem za zniesieniem senatu /dziadów dorabiajacych do emerytury/, oraz zmniejszeniem sejmu co do 100, ale składających się z wysokiej klasy specjalistów, a nie przygłupów

No to w takim razie jakieś szczegóły dotyczace selekcji prosimy.
Kto ma tych nieprzygłupów proponowac i w jakiej formie. I kto sprawdzać, czy wybierajacy nie kombinują przy wyborze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8849  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 11:51
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Witam, przede wszystkim jestem za zniesieniem senatu /dziadów dorabiajacych do emerytury/, oraz zmniejszeniem sejmu co do 100, ale składających się z wysokiej klasy specjalistów, a nie przygłupów

Wiesiu ,wybacz ,ale to co proponujesz to chyba nie do końca jest demokracja(nie mam tu na myśli uwagi dot.senatu),a więc rządy ludzi ,przez ludzi ,dla ludzi.Jakie to by mialy być kryteria "wysokiej klasy specjalistów"? Tylko ekonomiści i prawnicy z doktoratem? No to byśmy mieli wtedy frekwencje wyborczą.A co się tycz liczebności naszych dwóch izb to faktycznie można by je zmniejszyć ,choć w chwili obecnej mieszczą się w proporcjonalnych standardach innych krajów demokratycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8850  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 11:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Małe sprostowanie -rząd Suchockiej został obalony 1993 roku kiedy AWS nikt jeszcze nie snił ,gdyż powstał 1996r.
:
to chyba było pod firmą Solidarności jeszcze ale pod wodza Krzaklewskiego, który chciał nastraszyć rzad przy pomocy Pietrzyka Alojzego górnika.
I tu jako ciekawostke zawsze przypominam, ze bidna Suchocka poślizgnęła sie na g....e własnego ministra sprawiedliwości Dyki z Opola, któremu sraczka uniemozliwiła glosowanie nad votum nieufności i rzad padł jednym głosem o ile mnie pamięc nie myli. A posel minister był z ZChN-u tej partii, która w/g Jarosława Kaczyńskiego miała być podstawowym powodem do .....DECHRYSTIANIZACJI Polski.
Warto tez przypomnieć, ze jednym z jej wodzów był niejaki Rychu Francis Czarnecki obecnie w KC PiS
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8851  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 12:02
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
No to w takim razie jakieś szczegóły dotyczace selekcji prosimy.
Kto ma tych nieprzygłupów proponowac i w jakiej formie. I kto sprawdzać, czy wybierajacy nie kombinują przy wyborze.
Nad tym się muszę zastanowić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8852  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 12:08
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
to chyba było pod firmą Solidarności jeszcze ale pod wodza Krzaklewskiego, który chciał nastraszyć rzad przy pomocy Pietrzyka Alojzego górnika.
I tu jako ciekawostke zawsze przypominam, ze bidna Suchocka poślizgnęła sie na g....e własnego ministra sprawiedliwości Dyki z Opola, któremu sraczka uniemozliwiła glosowanie nad votum nieufności i rzad padł jednym głosem o ile mnie pamięc nie myli. A posel minister był z ZChN-u tej partii, która w/g Jarosława Kaczyńskiego miała być podstawowym powodem do .....DECHRYSTIANIZACJI Polski.
Warto tez przypomnieć, ze jednym z jej wodzów był niejaki Rychu Francis Czarnecki obecnie w KC PiS


Pietrzyk poza tym ,że by górnikem ,był przewodniczącym śląsko -dąbrowskiej Solidarności i liderem strajków na Śląsku w 1988 ,które doprowadziły do okrągłego stołu.Lubię jeśli ludziom pamiętamy nie tylko błędy , ale również ,a może przede wszystkim zasługi !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8853  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 12:14
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Wiesiu ,Przypominam ,że trzecia drogę już przerabialiśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8854  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 15:11
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Jeżeli każdy paria, wystawiłaby jednego kandydata, można byłoby go tak przemaglować i rozliczyć z tego co obiecał. A tak 10 kandydatów, wchodzą z pierwszych miejsc. Wtedy jest masło maślane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8855  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 15:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech Odskoczę od ordynacji

Prezes nie lubi Faktów, ale lubi Fakt.
Właśnie mi podrzucili tekścik.
Prezesowa odpowiedź na pytanie, jaki interes miałby premier w ukrywaniu prawdy o katastrofie:
Cytat:
To pytanie do Donalda Tuska, a nie do mnie. Sam się nad tym zastanawiam. Jego postawa jest zdumiewająca. Ten człowiek powinien zejść na zawsze ze sceny politycznej. Dopiero po zmianie władzy będzie można odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak postępował. Mieliśmy przecież do czynienia z największą tragedią po II wojnie światowej, tak mówi wspólna uchwała Sejmu i Senatu. Każdy rząd powinien być twardy w takich momentach.
No, brzmi groźnie, Kamiński już się szykuje. Jakąś bombę na pewno odpali.
I jeszcze ten Tomek, wczesny emeryt, co to uwiódł był Sawicką i nie tylko.
Będzie posłem...PiSu.
Lubię jednak całość, więc przyczytałam resztę wywiadu.
Nigdy nie za dużo literatury...wszelkiej.

http://www.fakt.pl/Jaroslaw-Kaczynsk....html#miniPoll
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8856  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 15:43
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Off road w drodze na osiedle


Moze was to nie dziwi,ale ja nie rozumiem tego przeslania zawartego w tylule notki prasowej.


http://www.tvnwarszawa.pl/informacje...dle,52462.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8857  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 16:04
Kankan's Avatar
Kankan Kankan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 369
Domyślnie

zaglądam tu codziennie i jak widać temat ten sam na forum ,w mediach ,w gazetach a ja zadam pytanie czy to Polska własnie ? ja juz mam tego dosyć ,czy w naszym kraju nie ma nic juz wazniejszego?
o beatyfikacji naszego wielkiego Papieża cicho kiedy to jest dla nas wielka sprawa i ogromny honor dla Polaków ,mozna by tu przytoczyć wiele ważnych spraw ale jak widać katastrofa smoleńska to jest to , nie mam siły .
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8858  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 16:04
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kolczuga
Moze was to nie dziwi,ale ja nie rozumiem tego przeslania zawartego w tylule notki prasowej.


http://www.tvnwarszawa.pl/informacje...dle,52462.html
no bo to taki sobie cros dojazd, nie wie czemu dziwisz się?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8859  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 16:52
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
no bo to taki sobie cros dojazd, nie wie czemu dziwisz się?



....kto nie wie?



dlaczego Off road
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8860  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 17:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kankan
zaglądam tu codziennie i jak widać temat ten sam na forum ,w mediach ,w gazetach a ja zadam pytanie czy to Polska własnie ? ja juz mam tego dosyć ,czy w naszym kraju nie ma nic juz wazniejszego?
o beatyfikacji naszego wielkiego Papieża cicho kiedy to jest dla nas wielka sprawa i ogromny honor dla Polaków ,mozna by tu przytoczyć wiele ważnych spraw ale jak widać katastrofa smoleńska to jest to , nie mam siły .
Pozdrawiam
Za pozdrowienia dziękujemy.
Rada: możesz założyć oddzielny wątek poświęcony JPII.
Powiem tak: wątek smoleński rzutuje na naszą teraźniejszość i przyszłość. Katastrofa samolotu spowoduje zawirowanie na scenie politycznej, co już widać.
Nie ma się co dziwić, że ten temat przez długi czas będzie obecny nie tylko tutaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.