menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2041  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 20:25
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Może mi ktoś wyjaśnić jak to można ''promować homoseksualizm''? Na czym to polega,bo dotąd sądziłam ,że z tą przypadłością to się człowiek rodzi ,tak dziś jak i tysiąc lat temu.
Co do legalizacji marychy ,to jestem za . W ogóle koniec wszelkim zakazom. Tylko jedno pytanie ,kto będzie pokrywał koszty leczenia uzależnionych od płynnych ,dymnych i sproszkowanych, dozwolonych umilaczy czasu ? Biorąc pod uwagę ,że osoby uzależnione często, gęsto nie mają głowy do takich bzdetów, jak praca ,zarobki i ubezpieczenie ,więc rodzi się trywialne pytanie : KTO ZAPŁACI ZA ICH LECZENIE ?! Czy może ten mityczny ,abstrakcyjny - nikt go żywcem nie widział - BUDŻET ?! A może jakiś lekarz z seniorka w czynie społecznym,albo inny senior zasponsoruje takie leczenie? Od jutra przyjmuję zapisy wszystkich chętnych,miłosiernych sponsorów,zwolenników pełni wolności obywatelskiej ,również tej do ćpania !

Zastanawiam sie czy leczenie uzaleznien i konsekwencji od marychy byloby drozsze od leczenia alkoholizmu i nikotynizmu.
Zwlaszcza gdyby odpadly koszty scigania, rozbijania, sadzenia i penalizowania gangow narkotykowych.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/

Ostatnio edytowane przez amelia : 18-10-2011 o 21:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2042  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 20:29
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
http://www.ruchpalikota.org.pl/filmy...m-kotlinskim-1
Jest wiele nieścisłości w interpretacji propozycji biskupów Polskich wprowadzenia 1 % odpisu tu stanowisko Ruchu Palikota w tej sprawie. Tu chodzi o znalezienie oszczędności a nie dodatkowe środki na finansowanie wyznań.

Gdyby w tym 1% znalazly sie koszty nauczania religii w szkolach i kosztow rekolekcji dla mlodziezy, kaplanow w szpitalach i innych miejscach uzytecznosci publicznej to moze, moze.
I 1% koniecznie na indywidualna deklaracje kazdego podatnika
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2043  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 20:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
No coz Waclawie

Nie znam wiekszego cynika i hipokryty nad Cejrowskiego.
Mam pewnosc, ze ci scigacze sami maja wiele za uszami

Miałem okazje przyjrzeć mu się z bliska. Kolezanka robiła z nim wywiad dla gazety. I do wymienionych cech tego osobnika nalezy dodać jeszcze jedną ....cham. Co zademonstrował w pełnym wymiarze w stosunku do całkiem łagodnego usposobienia kobity.
A ponadto pamiętam jak ten obwoźny heros opowiadał i pokazywał co robi z wyrokami nakazującymi mu przeproszenie Kwasniewskiego i jak po postraszeniu go egzekucja komornicza ślicznie i potulnie odszczekiwał co nabredzil.
A poza tym to zdaje się, że zrezygnował z polskiego paszportu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2044  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 20:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=amelia]
Cytat:
Gdyby w tym 1% znalazly sie koszty nauczania religii w szkolach i kosztow rekolekcji dla mlodziezy, kaplanow w szpitalach i innych miejscach uzytecznosci publicznej to moze, moze.
Żadne może, może.
Nie po to budowało sie kościoły z salami katechetycznymi, że religia była w szkołach i żeby katechetów opłacać z innych pieniędzy niż parafian.
Podobnie z kapelanami. Armia jest zawodowa. W każdym mieście garnizonowym sa kościoły i księża. Na misje o charakterze wojennym można zatrudnić księdza i tyle.
Proste i logiczne rozwiazanie. Pierwszą rzeczą powinno być w wojsku zlikwidowanie kapelanom stopni wojskowych, a potem ich przeniesienie do cywila.
Cytat:
1% koniecznie na indywidualna deklaracje kazdego podatnika
Dodaj, ze w ramach odpisu na organizacje pożytku publicznego na tych samych zasadach co np fundacja Ochojskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2045  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 21:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://img.demotywatory.pl/uploads/1...Saddam_500.jpg
Cytat:
dodaj, ze w ramach odpisu na organizacje pożytku publicznego na tych samych zasadach co np fundacja Ochojskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Można mszę albo odpis
Cytat:
Zastanawiam sie czy leczenie uzaleznien i konsekwencji od marychy byloby drozsze od leczenia alkoholizmu i nikotynizmu.
Zwlaszcza gdyby odpadly koszty scigania, rozbijania, sadzenia i penalizowania gangow narkotykowych.
Alkoholizm nie wiem dla czego jest chorobą społeczną i można dostać rentę?
Papierosy obciążone są akcyzą ile z tych pieniędzy przeznaczone jest na profilaktykę i walkę z nałogiem.Może tych mądrali w Sejmie od bzdurnych przepisów spytamy jak to jest w rzeczywistości i skończy się piepsz....To samo z alkoholem ile wpływy z akcyzy i co się dzieje z tymi pieniędzmi, co z profilaktyką?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2046  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 21:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Zastanawiam sie czy leczenie uzaleznien i konsekwencji od marychy byloby drozsze od leczenia alkoholizmu i nikotynizmu.
Zwlaszcza gdyby odpadly koszty scigania, rozbijania, sadzenia i penalizowania gangow narkotykowych.

trudno orzec, ale nie da się ukryć, że do tych wymienionych przez ciebie plag doszłaby nastepna.
natomiast czy marychę zwalczać aż do ostatniego skręta, to nie mam przekonania. Może wzorem kanadoli dać możliwość hodowania pod nadzorem do tzw celów medycznych dla np rakowców itp?
jest kilka wariantów, które można byłoby rozważyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2047  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 21:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
http://img.demotywatory.pl/uploads/1...Saddam_500.jpg Można mszę albo odpis Alkoholizm nie wiem dla czego jest chorobą społeczną i można dostać rentę?
Papierosy obciążone są akcyzą ile z tych pieniędzy przeznaczone jest na profilaktykę i walkę z nałogiem.Może tych mądrali w Sejmie od bzdurnych przepisów spytamy jak to jest w rzeczywistości i skończy się piepsz....To samo z alkoholem ile wpływy z akcyzy i co się dzieje z tymi pieniędzmi, co z profilaktyką?

Wacuś! ja wiem, że to trudne do zrozumienia pytanie dla cię, ale zapytam nieśmiało:
Czy ty rozumiesz co czytasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2048  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 22:45
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

A ja własnie kupiłem sobie - uwaga - przeczytałem - Uważam rze.... Zatem uważam, że jak kogoś się kopnie w dupę to zaczyna myśleć. I to jest dobre, to jeszcze nie jest to, o co chodzi ale kilka refleksji jest cennych...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2049  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 23:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
A ja własnie kupiłem sobie - uwaga - przeczytałem - Uważam rze.... Zatem uważam, że jak kogoś się kopnie w dupę to zaczyna myśleć. I to jest dobre, to jeszcze nie jest to, o co chodzi ale kilka refleksji jest cennych...

TO ...bądź uprzejmy i podziel sie tymi refleksjami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2050  
Nieprzeczytane 19-10-2011, 00:33
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
http://img.demotywatory.pl/uploads/1...Saddam_500.jpg Można mszę albo odpis Alkoholizm nie wiem dla czego jest chorobą społeczną i można dostać rentę?
Papierosy obciążone są akcyzą ile z tych pieniędzy przeznaczone jest na profilaktykę i walkę z nałogiem.Może tych mądrali w Sejmie od bzdurnych przepisów spytamy jak to jest w rzeczywistości i skończy się piepsz....To samo z alkoholem ile wpływy z akcyzy i co się dzieje z tymi pieniędzmi, co z profilaktyką?
Ale ten ksiądz ma sadło.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2051  
Nieprzeczytane 19-10-2011, 11:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Ale ten ksiądz ma sadło.
Takiego sadła można się nabawić od pomocy biednym i wykluczonym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2052  
Nieprzeczytane 19-10-2011, 11:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://polska.newsweek.pl/palikot-na...83427,1,1.html
Rozmowa Magdaleny Rigamonti z Urbanem ......Za cztery lata wybory prezydenckie wygra Tusk. Ale po nim Palikot – mówi Jerzy Urban, redaktor naczelny „NIE”....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2053  
Nieprzeczytane 19-10-2011, 21:49
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Co do refleksji zawartych w Uważam rze, to generalny wniosek jest taki - właśnie dostrzegli, że dostali w dupę i zaczynaja się zastanawiać dlaczego...
Generalnie to niektórym wychodzi, że społeczeństwo jest nie takie jak powinno, heh!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2054  
Nieprzeczytane 19-10-2011, 22:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Co do refleksji zawartych w Uważam rze, to generalny wniosek jest taki - właśnie dostrzegli, że dostali w dupę i zaczynaja się zastanawiać dlaczego...
Generalnie to niektórym wychodzi, że społeczeństwo jest nie takie jak powinno, heh!

generalnie to to samo dało się zauwazyc w kawalkach puszczanych przez lisickiego na rzepie.
nawet Zaremba sie jąka jakoś letko mniej po pisowsku.
A jak juz niejaki terlikowski bluzga jak ruski furman za carskich czasów, to musiało ich bardzo zaboleć.
Obejrzałem sobie rozsadnego księdza Sowę i on akurat wie dlaczego musi boleć.
Ale widać nauka poprzez zadnią strone księżyca jest długa i uciążliwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2055  
Nieprzeczytane 20-10-2011, 11:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/n...l,1710542,2943
Generalskie lampasy nosi w polskim wojsku 122 oficerów, ale generalskie pensje pobiera ok. 150 - czytamy w "Rzeczpospolitej".Mamy też za dużo generałów. Przy niespełna 100-tysięcznej armii jest ich 122 - jeden przypada na ok. 800 żołnierzy. A np. we włoskiej liczącej 260 tys. żołnierzy - jeden na 5200 żołnierzy (oficerów w randze generała jest tam 50).

Czy coś jest u nas normalne ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2056  
Nieprzeczytane 20-10-2011, 12:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://www.money.pl/gospodarka/rapor...,0,936710.html
Państwo Kościół ,po sukcesie Ruchu Palikota i jego poparcia przez 10% głosujących w wyborach do Sejmu RP temat ten odżył i jest przedmiotem szerszej dyskusji. Nie ma już takich obaw jak wcześniej że to wstydliwa sprawa i tylko można o tym dyskutować w wąskim gronie bo można otrzymać ekskomunikę .Money.pl serwis finansowy podjął ten temat i pisze o finansach kościołów z najbardziej u nas preferowanym przez rząd kościołem katolickim.Polecam tą lekturę bo przyszły sejm powinien zająć się reformami jeżeli nie chcemy podzielić losu Grecji tam też żyli ,na kredyt a teraz protestują jak im się stopa życiowa obniża bo pozostałe kraje europejskie przestały finansować ich życie ponad stan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2057  
Nieprzeczytane 20-10-2011, 19:55
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Normalniejemy, powoli, ale normalniejemy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2058  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 10:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Dalszy ciąg sprawy Państwo Kościół tym razem Bartosz Wawryszuk .Dyskusje o tym, w jaki sposób finansować kościoły i związki wyznaniowe wzbudzają emocje nie tylko w Polsce. W Europie, w zależności od kraju, stosowanych jest kilka modeli finansowania Kościoła. Bez względu na to, czy jest to podatek kościelny, czy odpis od podatku dochodowego albo wariant mieszany - praktycznie każdy jest krytykowany jako niesprawiedliwy.

Aby nasze emocje w tej sprawie opadły i zaczęliśmy się zastanawiać nad problemem i znając innych rozwiązania które są też przez te społeczności krytykowane uchwalili kiedyś coś z sensem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2059  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 16:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://www.money.pl/archiwum/felieto...,9390 55.html Tym razem Maciej Miskiewicz wypowiada się na temat podatku kościelnego i szumu medialnego wokół tej sprawy.
Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu co boskie - tak Jezus Chrystus odpowiedział faryzeuszom, którzy podstępnie pytali go o to czy należy płacić podatek. Nie ma słów, które lepiej pokazywałyby, jak powinny funkcjonować dwa porządki: polityczny i religijny.

To tak wygląda ta nagłośniona przez Ruch Palikota sprawa Ja osobiście optuję za podatkiem osobnym pobieranym przez państwo przy o0kazji składania zeznań podatkowych wyznawców i przekazywanie wyznaniom zarejestrowanym w Polsce.Wielkość powinien przedstawić episkopat po konsultacjach w parafiach czy to ma być 5 czy 6 % czy 8% Ci co nie płacą podatku deklarują kwotę którą przekazują kościołowi.Ci co nie mają zarejestrowanego wyznania nie płacą tego podatku.Państwo natomiast nie dotuje żadnych wyznań w żadnej formie, proste i kończy temat na temat wyznań
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2060  
Nieprzeczytane 22-10-2011, 19:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Jutro uczestniczę w spotkaniu z /elektem/ Posłem na Sejm Anną Grodzką z okręgu wyborczego nr.13 ,ci seniorzy którzy by chcieli poruszyć jakiś temat dotyczący seniorów a potrzebującego interwencji poselskiej ,chętnie przekażę .Proszę o informację mailową.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SENIOR PRASĘ CZYTUJE - CZASEM CHĘTNIE KOMENTUJE.cz.17 jolita Polityka - wątki archiwalne 503 01-04-2010 14:48
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.