menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #441  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 09:06
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Właśnie obejrzałam,post przeczytałam i zastanawiam się ,co mogłabym wraz z maskami przywlec z Wenecji-ducha jej świetności, tajemnicy i urody?
  #442  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 09:13
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Nika, ja pisałam w odniesieniu do masek z krajów egzotycznych, które tam wykorzystywane są do celów magicznych.....
  #443  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 09:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Wszystkim przychodzącym tu po odrobinę odrealnienia życzę odrobiny magii w Nowym 2010 roku-to idzie dobry rok co zwiastuje końcówka 10...kończymy stare, niepotzrebne, zaczynamy nowe, dobre....
To wspaniale!
Do tego jestem w 9 roku roku cyklu życia.
To dobrze?
  #444  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 11:49
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
(...) jestem w 9 roku roku cyklu życia.
Co to znaczy?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #445  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 13:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ja myślę Bianko, że weszła w kolejną "siódemkę" dziewiatą...ale moze sie mylę....
  #446  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:02
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja tylko zażartowałam,Malwinko...kiedyś dostałam kopię afrykańskiej maski, leży w pawlaczu,bo nie pasuje do mojej kolekcji.
  #447  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:15
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Co to znaczy?
Zajrzyj tutaj Bianko. Mam co prawda starsze wydanie tej pozycji. Rzecz dotyczy numerologii.
http://www.dobreksiazki.pl/b396-cykle-zycia.htm

(Ot, takie babskie zabawy cyframi )
  #448  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:33
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Warto to zobaczyc polecam prezydenci czy to zbieg okolicznosci.Myslę,że Was zainteresuje.
Prezydenci.pps

Link do pliku: http://www.voila.pl/132/hrnmo/?1
__________________
  #449  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No Inko fascynujące....ale ja za głupia na podejmowanie dyskusji...coś w tym kosmosie zatacza koła....
Aluniu, Gladys Lobos prekursorka numerologii...przeczytać warto, ale nie "przyklejać się" emocjonalnie do informacji...
  #450  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 15:14
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Tak Malwinko też nie raz się zastanwaim,czy mamy wlasne przeznaczenia,czy? no wlasnie jak to jest?
__________________
  #451  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 15:26
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
No Inko fascynujące....ale ja za głupia na podejmowanie dyskusji...coś w tym kosmosie zatacza koła....
Aluniu, Gladys Lobos prekursorka numerologii...przeczytać warto, ale nie "przyklejać się" emocjonalnie do informacji...
Przyklejać się - jest generalnie niewygodne w życiu
  #452  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 15:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Myslę, ze mamy Inko, ale tylko tyle, bo trudno tu dyskutować o tak bardzo NIewiadomym....
Aluniu odsyłam buziako-uśmiechy(nie wiem jak obrazki..hihi)
  #453  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 18:35
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Moze cos jeszcze, Malwino , o roku , ktory sie rozpoczął ? Mnie tez sie on wydaje przyjazny , ale Ty moze wiesz cos wiecej ?
  #454  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 19:27
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

informacji jest mnóstwo, ale ja wyłuskałam te dla mnie jak mi sie wydało najważniejsze..numerologicznie końcówka 10 zwiastuje dużo dobrego....
  #455  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 13:40
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Aluniu,

dziękuję za link do księgarni z ksiażką Gladys Lobos, ale wolałabym znaleźć e-booka.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #456  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 14:05
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Uśmiech Rok Tygrysa

14 lutego 2010 wg kalendarza chińskiego zacznie się Rok Tygrysa.

Tygrys symbolizuje pasję oraz prawość ducha. Ogarnia swój świat i widzi go oczami idealisty. Życie jest dla niego gigantyczną sceną, na której bez wątpienia odegra wiele wiodących ról. Lubi współzawodnictwo, jest przyjacielski i odważny, i z otwartością przyjmie wszystkich, którzy pojawią się na jego drodze.
Jego podstawowym celem w życiu jest zaangażować się w coś, co może kształtować rzeczywistość i to najlepiej na wielką skalę. Jest to humanista całym sercem, zawsze stara się wspierać słuszne sprawy, walczy o prawa uciśnionych i tych, którzy sami nie mogą się bronić.
Jako osobowość barwna, nieprzewidywalna i władcza, wszedzie gdzie się pojawia, swymi czynami i słowami wzbudza żywą reakcję. W swych najlepszych chwilach jest ujmujący, skory do zabawy i przyjazny, w chwilach złych jest podejrzliwy, oskarżycielski i niezrównoważony. Może zachowywać się popędliwie w jednym momencie, a już w następnym zawaha się przed zadaniem decydującego ciosu., W złości potrafi nagadać rzeczy, których potem długo żałuje.
Bezinteresowny, otwarty na innych i energicznie dążący do swoich celów. Jeśli jest przekonany, że robi coś dla dobra innych, zawsze chętnie poniesie wszelkie ofiary. Czasem ponosi go optymizm. Ma jednak wprost niesamowitą zdolność do intuicyjnego rozumienia sedna sprawy i dostrzegania źródła problemów. Pierwsze wrażenie i odruchowe uczucia, które ktos w nim budzi, znaczą dla Tygrysa bardzo wiele. Potrafi jednym spojrzeniem ocenić ludzi i sytuacje. Ma osobowość barwną i przyciągającą innych.
Nie poświęca szczególnej uwagi planom na przyszłość. Jego energia i entuzjazm ożywiają się pod wpływem nagłej inspiracji, ale detale i planowanie woli zostawić innym. Jego zamysłom i przedsięwzięciom zazwyczaj sprzyja szczęście.
W chwili uniesienia gniewem dość łatwo go udobruchać, ale pogróżki i kary mogą co najwyżej obudzić jego buntowniczego ducha.
Chętnie udziela wszystkim swego czasu, pieniędzy, rady i wsparcia, co sprawia, że jest otoczony przyjaciółmi.
W życiu osobistym i zawodowym ten typ człowieka poszukuje wszelkiego rodzaju wyzwania, by zawsze być w ruchu. W głębi serca zdarza mu się być beznadziejnym romantykiem. Jego najgorszą wadą jest tendencja do działania pod wpływem impulsu, bez żadnych przemyśleń. Ale cóż, taki jest jego styl. Woli najpierw się na coś rzucić, a potem dopiero się temu przyjrzeć. Ma jednak dość szybki refleks, by w porę wycofac się z zamieszania, w jakie się pochopnie pakuje. Wiecznie testuje granice swoich możliwości, poszukuje sukcesu i sprawiedliwości. Nie kocha się w dobrach materialnych i dzieli się swym powodzeniem oraz dostatkiem z przyjaciółmi i bliskimi osobami.

Krąg konfliktu – jego największym antagonistą jest Małpa.

W roku 2010 Tygrysowi będzie patronować żywioł Metalu, który sprawia, że Tygrys jest jeszcze bardziej porywczy, agresywny i wysoce niebezpieczny. Cele realizuje najchętniej radykalnie i natychmiastowo. W trakcie swoich działań nie akceptuje jakichkolwiek ograniczeń wolności.

I jeszcze ciekawostka. Tygrys należy do Trójkąta Obrońców, razem z Koniem i Psem. Obrońcy to osobowości żarliwe, uczuciowe i subiektywne. Kierują się współczuciem dla innych, są orędownikami wzajemnego zrozumienia. Zazwyczaj są impulsywnymi, samozwańczymi obrońcami sprawiedliwości i moralności w świecie. Bezinteresowni ekstrawertycy, mają poglądy i podejście do życia raczej nieszablonowe. Jeśli się ich rozdrażni, stają się bojowi i wyzywający. Żyją w zgodzie ze swym sumieniem i przekonaniami, mężnie i namiętnie bronią słusznych spraw i nie wahają się podejmować niezależnych działań, by osiągnąć swoje cele.
Zasadniczo są to typy towarzyskie i demokratyczne, ale bywają też wojownicze i władcze, jeśli uznają, że muszą bronić siebie lub tych, których kochają. Bezinteresowni, opiekuńczy, lojalni, nie wycofują się z walki, ani też nie stoją bezczynnie w obliczu niesprawiedliwości. Uczciwi i otwarci oczekują od innych podobnej postawy.
Kierują się emocjami, ale potrafią instynktownie ocenić sytuację i najczęściej ich pierwsze wrażenie się sprawdza.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #457  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 20:21
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

p.s.
Tu możecie sobie sprawdzić jakie zwierzę Wam patronuje

http://www.czary.pl/tao/lata_chinskiego_zodiaku.php
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #458  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 22:53
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ten pps o prezydentach bardzo mnie zaciekawił, ile to niespodzianek ten świat kryje, a ile niewiadomych, chociaż jestem przekonana, że nie ma przypadków, wszystko jest gdzieś przez kogoś zaplanowane i coś rządzi tym światem, w codziennych przedmiotach często dla nas niezauważonych napewno są czyjeś przekazy i wskazówki, tylko nie potrafimy ich odczytać.
__________________
]


  #459  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 01:01
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Witajcie w czarodziejkim i tajemnym świecie.Jako że zapomniałam troche o wątku to życze w tym n-roku wszystkiego co się szczęściem zwie.Dla każdego i dla wszystkich tutaj zaglądających.
Interesujący post Malwinki na temat masek egzotycznych.
Malwinko czy Ty uważasz ze te maski "żyją" jak to sie mówi. Czy cos innego to sie tyczy związanego z obrzędami ,albo z wierzeniami tych ludzi co to wykonują....
Powróce i poczytam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #460  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 09:10
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
... jestem przekonana, że nie ma przypadków, wszystko jest gdzieś przez kogoś zaplanowane i coś rządzi tym światem, w codziennych przedmiotach często dla nas niezauważonych napewno są czyjeś przekazy i wskazówki, tylko nie potrafimy ich odczytać.
Chyba nie o to chodzi z tym brakiem przypadków. Chodzi raczej o to, że każde, nawet najmniejsze działanie, powoduje łańcuch reakcji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ani sobie wyobrazić. Właściwie nie jest to łańcuch, jest to cała sieć...

Podam słynny przykład - gdy motyl tupnie nogą w Honolulu, to u wybrzeży Japonii jest tsunami.

Przekazy i wskazówki w przedmiotach codziennego użytku? Masz na myśli ślady energetyczne osób, które miały z nimi do czynienia?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Magiczne miejsca Wrocławia Ewunia Wrocław 44 16-04-2009 13:45
Magiczne Aspekty Naszego Życia Malwina Różności - wątki archiwalne 502 24-03-2009 18:04
Magiczne miejsca milosci .. BUNIA Miłość, przyjaźń, związki, samotność 21 04-03-2009 10:03
Ł a m i ł e b e k- częsć XI(magiczna jedenastka!) Malwina Humor, zabawa - wątki archiwalne 545 09-10-2008 21:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.