menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #461  
Nieprzeczytane 19-01-2010, 22:20
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Kto zachęca i propaguje potępianie, ośmieszanie ludzi z Radia Maryja, Katolików, prasy religijnej? I w jakim celu?

Temat bardziej skomplikowany niż by mozna przypuszczać.
Media! Media potrafią zrobić wiele dobrego i wiele złego.
Ojciec Rydzyk, a ludzie skupieni przy radiu Rydzyka, to dwie zupełnie inne sprawy. Należało by sobie zadać pytanie, co jest powodem, że to radio skupiło przy sobie, tak wielu słuchaczy i fanów ojca dyrektora.
Czy jest to zasługa Rydzyka, jego umiejętność manipulacji ludzka psychiką, czy powód jest gdzieś indziej. Zauważ Danusiu, że słuchaczami tego radia, są osoby starsze, schorowane, a najwazniejsze, to często opuszczone i bardzo samotne. Ci ludzie w tym radiu, odnaleźli samych siebie. Poczuli, że nie sa sami, że są inni, opuszczeni tak jak oni i tak jak oni bardzo osamotnieni. Ojciec Rydzyk bardziej wygrywa na tym niż przegrywa, gdy spotyka się z krytyką i ośmieszaniem jego słuchaczy, bo "dzieli" z nimi niedole.
Więc kto jest winny? Rydzyk?
-nie! To my jesteśmy winni. Sprawni jeszcze i samodzielni ludzie. Bo pozostawiamy często starszych ludzi samym sobie. Spłycamy ich problemy, nie cenimy ich zycia, zabieramy im prawo bycia potrzebnym, nie liczymy się z ich zdaniem i wysmiewamy często wartości, w których zostali wychowani.
Tylko, że o jednym nie pomyśleliśmy. Że "my", sprawni i jeszcze samodzielni ludzie, którzy osmieszamy innych za to tylko, że nie chcą być starcami, uczymy młodszych, jak mają postąpić z nami i postąpią z nami identycznie, a może i lepiej, jak my dziś. Lepiej, bo dobry uczeń, przewyższa w wiedzy i umiejętnościach nauczyciela.
Ale masz rację Danusiu. Trudno rozmawiać na takie tematy(nie tylko na tym forum), bo społeczeństwo schamiało, stało się aroganckie, bezczelne i cyniczne. Widać ktoś wstecz, albo zapomniał o przedmiocie z taktu i ogłady, lub nie było odpowiednich nauczycieli. Chyba to drugie. Bo jesteśmy osieroconym społeczeństwem, a obecne elity, to zazwyczaj rodowód robotniczo-chłopski, a ścielej, to lokajsko-małorolny. I choć wiedzę mozna zdobyć, to ogładę trzeba mieć. Od urodzenia i od pokoleń, a gdy nie mamy od urodzenia i pokoleń, to powinniśmy mieć przykład.
Lecz przykłady są w ...... .....ale tu zaczęlibyśmy już historię.
  #462  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 01:32
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Trudno rozmawiać na takie tematy(nie tylko na tym forum), bo społeczeństwo schamiało, stało się aroganckie, bezczelne i cyniczne.

obecne elity, to zazwyczaj rodowód robotniczo-chłopski, a ścielej, to lokajsko-małorolny.

Dziwię się, że bierzesz udział w dyskusjach z tym schamiałym społeczeństwem (na tym właśnie forum).

Dobrze, że nie zaliczam się do elit, wszak zazwyczaj mają rodowód paskudny.
  #463  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 12:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A co ta sa "elity" ?
Kto ma prawo nazywac siebie elita ???
Dyskusja o panach i chamach odbywala sie na tym forum i tu tez "wypowiadaly sie elity" (za takie sie uwazaja).

Ja twierdze,ze nie ma elit ,sa za to zwykli ludzie ,ktorzy okazuja co potrafia .

Czy nadludzi tez mamy ?
Aaaaa tak i to jakich ,z jaka pycha ,z jakim "wybranstwem" .
Sa bardzo silni pod kazdym wzgledem ,nikt nie moze ich zwyciezyc ,posiadaja ogromne majatki ,czuja sie panami nad panami i na plebs pluja.

Czy takich mamy tolerowac ???????????????
  #464  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 23:17
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Znalazłam wiersz "Tolerancja bez rozumu" Maria Borcz

Zamieszczając ten wiersz, nie skomentowałaś Nuto, w jaki sposób, w/g Ciebie odpowiada tematowi wątku - granicom tolerancji.
Wiemy, kim są transwestyci, w miarę dokładne opisy są w necie. Nie stanowią zagrożenia dla społeczeństwa, praktycznie się ich nie widuje (ja nie widziałem), swoim zachowaniem nie czynią nikomu krzywdy. Nie wykazują swych upodobań w życiu codziennym, czasami pojawia się u nich potrzeba przebierania się. Prawo tego nie zabrania, a mieć o to do nich pretensje to jak mieć je do rudych, że mają czerwone włosy lub do łysych, że ich nie mają.
Gdyby zostawało się transwestytą za przyczyną zgubnych wpływów otoczenie, złych lektur, czy jeszcze inaczej, ale byłby to świadomy wybór,to tylko wtedy, ale też nie wiem, czy koniecznie trzeba by to potępiać.
Autorka tego wiersza, jak się zorientowałem, jest osobą bardzo religijną i dziwi u niej ta niechęć do osób, które nie są winne temu, że takie są.
Ja kto się ma do głoszonej powszechnie miłości bliźniego, do zasad chrześcijańskiej cywilizacji miłości, przeciwstawianej współczesnemu światu?
Słusznie NutaDo zacytowała ten wiersz jako przykład nietolerancji u osoby, u której spodziewać się można zrozumienia, empatii a nie poszukiwań, komu by tu można jeszcze dokopać.
Myślę, że w ramach tego wątku możemy podyskutować o tym, jak często niepotrzebnie widzi się nieprzyjaciół czy wrogów tam, gdzie ich tak naprawdę nie ma i dobrze było by, pokazywać, tak, jak NutaDo konkretne tego przykłady.
  #465  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 09:57
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Tolerancja to, czy szantaż pod groźbą karalną ?

Stanisław Pięta poseł PiS protestował przeciwko zamiarom organizowania w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawy prezentującej "idee homoseksualne". Od tego czasu jest atakowany przez środowiska homoseksualne.

"Jak publicznie, na łamach gazet nie przeprosisz oraz nie zrezygnujesz z bycia posłem to będziemy pisać do upadłego durniu", "Wypad z kraju homofobie. Dla takich jak ty tylko bezludna wyspa", "Uważaj homofobie. Niebawem przyjadę do ciebie, mam znajomych uważaj, bo homofobów i rasistów zabijam. Nasz Polska wolna od takich jak ty" - to tylko urobek ostatniej nocy, kiedy to poseł Stanisław Pięta otrzymał kilkadziesiąt esemesów z groźbami o takiej bądź podobnej treści.

I kto tu mówi o tolerancji ?

(Za N.Dz.)
  #466  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 11:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 027
Domyślnie

Cytat:
Wiemy, kim są transwestyci, w miarę dokładne opisy są w necie. Nie stanowią zagrożenia dla społeczeństwa, praktycznie się ich nie widuje (ja nie widziałem),

Widziałeś chyba w TV.
Senator Piesiewicz.

Mnie absolutnie nie przeszkadza, byle to nie ośmieszało Państwa.
  #467  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 11:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Stanisław Pięta poseł PiS protestował przeciwko zamiarom organizowania w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawy prezentującej "idee homoseksualne". Od tego czasu jest atakowany przez środowiska homoseksualne.

"Jak publicznie, na łamach gazet nie przeprosisz oraz nie zrezygnujesz z bycia posłem to będziemy pisać do upadłego durniu", "Wypad z kraju homofobie. Dla takich jak ty tylko bezludna wyspa", "Uważaj homofobie. Niebawem przyjadę do ciebie, mam znajomych uważaj, bo homofobów i rasistów zabijam. Nasz Polska wolna od takich jak ty" - to tylko urobek ostatniej nocy, kiedy to poseł Stanisław Pięta otrzymał kilkadziesiąt esemesów z groźbami o takiej bądź podobnej treści.

I kto tu mówi o tolerancji ?

(Za N.Dz.)
Bardzo odkrywczy ten N.Dz. wystarczy tu przeczytać część # i dowiedzieć jakimi inwektywami obrzucamy się wzajemnie, nie mówiąc i innych forach. Z pewnością trudno mówić o tolerancji. Manipulowanie cytatami też w to wchodzi. Pewnie i ta wypowiedź gdzieś zostanie skopiowana. Miłego dnia kopiści.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #468  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 12:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 027
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Bardzo odkrywczy ten N.Dz. wystarczy tu przeczytać część # i dowiedzieć jakimi inwektywami obrzucamy się wzajemnie, nie mówiąc i innych forach. Z pewnością trudno mówić o tolerancji. Manipulowanie cytatami też w to wchodzi. Pewnie i ta wypowiedź gdzieś zostanie skopiowana. Miłego dnia kopiści.

Eeee nie zaglądaj po prostu.
I pamiętaj, że kopiuje tylko miernota, której nikt nie chce skopiować.
Bo jest stara i nudna.
  #469  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 12:43
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Tolerancja w praktyce jest bardzo prosta. Żyję sobie ze swoimi poglądami, o których mogę mówić głośno. Daję też żyć innym z ich poglądami, o których też mogą głośno mówić. Ja sama krytykująca religijne zapędy polityków mam za przyjaciół ludzi mocno wierzących. I co ciekawe ci naprawdę szczerze wyznający idee chrześcijaństwa nigdy nie oburzają się na parady homoseksualistów, krytykę postępowania niektórych księży. Oni chcą być lepszymi ludźmi, ale nie dlatego, że znajomi są gorsi.
  #470  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 15:03
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Tolerancja w praktyce jest bardzo prosta. Żyję sobie ze swoimi poglądami, o których mogę mówić głośno. Daję też żyć innym z ich poglądami, o których też mogą głośno mówić. ...

Czyli co? SMS-ów do Posła Pięty - "Wypad z kraju homofobie. Dla takich jak ty tylko bezludna wyspa", "Uważaj homofobie. Niebawem przyjadę do ciebie, mam znajomych uważaj, bo homofobów i rasistów zabijam." - nie należy zdecydowanie potępić?
  #471  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 15:06
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Czyli co? SMS-ów do Posła Pięty - "Wypad z kraju homofobie. Dla takich jak ty tylko bezludna wyspa", "Uważaj homofobie. Niebawem przyjadę do ciebie, mam znajomych uważaj, bo homofobów i rasistów zabijam." - nie należy zdecydowanie potępić?
Chyba nie chodzi o tolerancję wobec nienawiści, bezczelności i chamstwa. Te należy tępić. Pogróżki zresztą są karane prawem.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #472  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 15:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Czyli co? SMS-ów do Posła Pięty - "Wypad z kraju homofobie. Dla takich jak ty tylko bezludna wyspa", "Uważaj homofobie. Niebawem przyjadę do ciebie, mam znajomych uważaj, bo homofobów i rasistów zabijam." - nie należy zdecydowanie potępić?
Oczywiście, że chamstwo należy tępić tylko pytanie jak. Groźby karalne? zgoda tylko kto będzie szukał tego co je pisze. Będzie para w gwizdek
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #473  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 18:17
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

eeechhhhh ...o matko..politykę, posłów, senatorów wplatacie w temat?...jeszcze do tego dojdzie, że o czyjejś tolerancji w kibelku zacznie się tu pisać..no nic..zawsze natomiast można spuścić wodę.
a jakby tak zarzucić politykę..po prostu nie zajmować się nią a zająć się sobą i nie o kimś a o sobie w temacie parę słów skrobnąć? .. porzyteczniejsze by to było moim zdaniem.
__________________
  #474  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 15:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Było to gdzie indziej ale przeniosłem tutaj
Zastanawiam się gdzie to umieścić i myślę, że to odpowiednie miejsce. Co powiecie o prostytułowaniu się młodzieży a właściwie prawie dzieci.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...cja_mowi_.html

Tu nie ma podziału na dzieci rodzin patologicznych, czy tych dobrze sytułowanych z tzw. dobrych domów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #475  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 19:15
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Zamieszkane przez ortodoksyjnych Żydów miasto Bnei Brak niedaleko Tel Avivu zostało uznane przez izraelską organizację pozarządową za stolicę pedofilii .
Temat nagłośnił proces Nachmana Stala, który jak dziś zdecydował sąd, odsiedzi za pedofilię 13 lat.



/Rzeczpospolita
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #476  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 21:59
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Po nocy zakrapianej alkoholem w klubach ze striptizem w Krakowie młodzi Brytyjczycy zachęcani są do "leczenia kaca" podczas odwiedzin w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz.
Oferta kawalerska obejmuje odwiedzenie któregoś z 300 barów i restauracji wokół Rynku Głównego w Krakowie, niegdyś najechanego przez hordy Mogołów, a następnie wizytę w klubie ze striptizem. Inne atrakcje to zawody paintballowe, spływ tratwą i strzelanie z kałasznikowa na strzelnicy. Ostatnim akordem jest 45-minutowa wycieczka do Auschwitz i pobliskiego obozu Birkenau" – czytamy w "Timesie"./Rzeczpospolita/

No, jakże to można połączyć!!!!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #477  
Nieprzeczytane 25-03-2010, 16:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Jeden z największych amerykańskich banków chce otworzyć oddział w Polsce

Goldman Sachs wystąpił wczoraj do brytyjskiego Urzędu Regulacji Rynków Finansowych (FSA) z wnioskiem o wydanie zezwolenia na otwarcie oddziału Goldman Sachs International w Warszawie.

Strategia banku, któremu doradza m.in. były premier Kazimierz Marcinkiewicz, ma prawdopodobnie związek z planowanymi dużymi prywatyzacjami w Polsce. Bank doradza już przy ofercie PZU. Stara się też o doradzanie przy upublicznieniu GPW. Goldman Sachs działa w 65 krajach i zatrudnia na całym świecie 32,5 tysiąca osób.
/Rzeczpospolita/

Czy nie za dużo tych banków w Polsce?
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #478  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 08:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nowy kodeks karny: Pedofilia będzie zbrodnią

http://www.polskatimes.pl/stronaglow...dnia,id,t.html

Mam nadzieję, że do tych zmian dojdzie i bedą one przestrzegane z całą surowością prawa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #479  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 08:23
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Program UWAGA
Obrzydlistwo, a te kobiety bardzo naiwne
Chyba bym go walnęła, w to czym siusia się.
Zaraz bym pobiegła na policję, fuj!!!!!!!!

http://uwaga.onet.pl/31556,news,,sek...eport az.html
L. Starowiczowi odebrało na chwilę mowę, po obejrzeniu materiału i nie dziwię się.
  #480  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 20:16
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cisza?????
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Fotografowanie III Sunshine Fotografia 90 21-08-2009 22:46
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50
Sabatowo cz.III jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 473 18-02-2009 08:08
Metropolitarna III RP z centrum Polityka - wątki archiwalne 30 19-06-2008 14:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.