menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 17:47
~gość: 83.8.138.xxx's Avatar
~gość: 83.8.138.xxx
 
Posty: n/a
Post Abonament RTV 2012 - w nowym roku podwyżki - komentarze


Komentarz do artykułu: Abonament RTV 2012 - w nowym roku podwyżki
--------------------
Dlaczego, nie jest podane ile wynosi przeciętne wynagrodzenie za 2011 rok?
Czy można dokonać opłaty przez internet i w jaki sposób?
Jeżeli poczta zabiera 10% przy opłacie to dlaczego nie można pomniejszyć opłaty odliczając złodziejską opłatę, którą pobiera poczta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 18:57
~gość: 212.227.18.xxx's Avatar
~gość: 212.227.18.xxx
 
Posty: n/a
Post

Za co płacić? Mistrz bajeru Tusk Donald nawoływał za rządów Pisu aby abonamentu nie płacić. Coś się zmieniło bo on objął rządy? Niech z gęby nie robi cholewy jak zwykle zresztą. Ja nie mam zamiaru płacić za pensję Lisa prawie 800.000. Niech puszczą więcej reklam, bo misji już dawno publiczna nie spełnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 19:27
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Przeciętne wynagrodzenie za III kwartał 2011 roku wynosi - 3416 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 09:49
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Od lat płacę za RTV przelewem internetowym. Trzeba tylko znać numer konta na który należy dokonywać przelewów.
Numer konta można ustalić w dwojaki sposób:

1. W oparciu o numer książeczki RTV

http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?...chunkuAbonenta

2. W oparciu o numer identyfikacyjny który każdy powinien otrzymać pocztą.
Jak go znamy to :
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?...hunkuAbonentaN

Pozostaje tylko zrobić stałe zlecenie i gotowe
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 11:08
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Z tymi przeciętnymi wynagrodzeniami to sie nie zgadzam, otóż wogóle to dziwnie są liczone. Powinne być w/g grup zawodowych np. przeciętne wynagrodzenie policjata, kierowcy autobusu,lekarza i td. i wtedy będziemy mieli jasnośc co do zarobków. A tak wzięto wszystkie zarobki pracowników w Polsce i podzielili je przez ilośc pracujących i zrobił się średni zarobek (smiesznie wysoki) 3416 zł. kto tyle zarabia?, może nie liczni. Wiadomo że jak np. lekarz miesięcznie zarabia 7.000 zł, a policjant 2.000 zł to średnia zarobku wyniesie 4.500 zł. tj. 9.000 zł : 2 = 4.500 zł. a to nie jest prawdą!
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-01-2012, 16:15
~gość: 88.156.84.xxx's Avatar
~gość: 88.156.84.xxx
 
Posty: n/a
Post

a te ich spoty ze jesatesmy na pierwszym miejscu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-01-2012, 16:20
~gość: 88.156.84.xxx's Avatar
~gość: 88.156.84.xxx
 
Posty: n/a
Post

W ogóle śmieszą mnie te spoty reklamowe na temat abonamentu tv ze jestesmy krajem ktory jest na pierwszym miejscu za to ze nie placimy abonament.a dla czego nie porównają naszych zarobków z krajami takimi jak niemcy czy francja.moze wtedy jak bysmy zarabiali tyle co oni to problem abonamentu by znikl.Porazka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-01-2012, 17:26
Zosia15 Zosia15 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Wielkopolska
Posty: 44
Domyślnie

Jeżeli tyle ludzi nie płaci abonamentu to oznacza tylko to , że niestety na ten abonament nas nie stać , po za tym to co pokazuje telewizja publiczna ,stare filmy, seriale powtarzane co kilka tygodni.Może nasz miłujący ludzi rząd ustali abonament taki aby można było zapłacić.A aktorzy i dziennikarze nie muszą występować za takie duże pieniądze.Niech elita III RP też pożyje za średnią krajową ,która jest i tak marzeniem większości pracujących w Polsce i to często ludzi wykształconych,dla których nie ma pracy lub jest ale za nieduże pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-01-2012, 17:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Głos w dyskusji pragnę zabrać:
- nie widzę nic złego
w tym, że darmo mam oglądać
w TV - Ćwiąkalskiego.
Choć i rentę - jestem szczery -
całą mógłbym oddać,
byleby tylko Pitery
więcej nie oglądać.
I jeszcze bym kilka złotych
spod ziemi wyłuskał,
by już nigdy nie usłyszeć
obłudnych słów Tuska.
Lecz powoli tę nadzieję
zaczynam już tracić -
będę musiał ich oglądać
jeszcze za to płacić.

Zgadzam się z #2. Jak nawoływał wtedy do obywatelskiego nieposłuszeństwa, to niech teraz to w TV odszczeka. Ale ludzie przywykli nie płacić, więc i tak nie pomoże.

Co mają zarobki do abonamentu? Post #7. Jak mają większe to może i abonament większy, ale żeby tak napisać to powinno się najpierw porównać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 12:52
~gość: 91.231.73.xxx's Avatar
~gość: 91.231.73.xxx
 
Posty: n/a
Post

Śmieszne i denerwujące są te spoty reklamowe o abonamencie rtv - przyniosą odwrotny skutek. Apelować to sobie mogą misjonarze do niewiernych. W takich sprawach to powinny być mądre przepisy do koniecznego przestrzegania. Skoro płaci 30% to po co podwyższać abonament i karać jeszcze tych co płacą- to jest bez sensu i świadczy o bezradności i braku kompetencji decydentów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 21:56
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Abonament płacę od kiedy kupiłam pierwszy w życiu radioodbiornik do wynajętego mieszkania, a więc ponad 40 lat. Obecnie prawie nie słucham radia, a w publicznej telewizji oglądam Teleekspres i wiadomości lokalne, czyli ok. 40 min. dziennie. Niewiele tego, ale jednak oglądam, a skoro tak, to uważam, że powinnam zapłacić. Nie potrzebuję, aby ktoś za mnie płacił, albo wypominał mi, że nie płacę.
Ps: poczta nie pobiera opłat za przyjmowanie abonamentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 10:59
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Te Francusko / Niemieckie spoty mówiące o tym że Polska jest jedynym krajem nr.1 w Europie która nie płaci abonamentu RTV to tylko dla nas wstyd, a właściwie dla całego kraju bo przecież przez tyle lat Państwo nie potrafiło tego uregulować prawnie aby każdy obywatel który ma obowiązek płacenia abonamentu to robił. Wystarczyło by wliczyć m-czny abonament do opłaty np. za czynsz, lub prąd a może za gaz i problem by został centralnie rozwiązany, ale jak zwykle nieroby polityczni kasę biorą a obarczają winą za swoje nieróbstwo swoich obywateli. A tak na marginesie jestem ciekaw ile? telewizja zapłaciła za te idiotyczne spoty przecież miałczą ze pieniędzy nie mają! a na takie duperele wydawają olbrzymie pieniądze.
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-01-2012, 01:42
hala1220's Avatar
hala1220 hala1220 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Łódź
Posty: 4
Zły, wściekły a propos Abonament RTV 2012

Cytat:
Napisał bodzio2
Z tymi przeciętnymi wynagrodzeniami to sie nie zgadzam, otóż wogóle to dziwnie są liczone. Powinne być w/g grup zawodowych np. przeciętne wynagrodzenie policjata, kierowcy autobusu,lekarza i td. i wtedy będziemy mieli jasnośc co do zarobków. A tak wzięto wszystkie zarobki pracowników w Polsce i podzielili je przez ilośc pracujących i zrobił się średni zarobek (smiesznie wysoki) 3416 zł. kto tyle zarabia?, może nie liczni. Wiadomo że jak np. lekarz miesięcznie zarabia 7.000 zł, a policjant 2.000 zł to średnia zarobku wyniesie 4.500 zł. tj. 9.000 zł : 2 = 4.500 zł. a to nie jest prawdą!

...jak do obliczania wysokości naszych emerytur, to nie biorą przeciętnych ale do obliczenia wysokości opłat, to już TAK! Żałosne jest życie w Polsce - w normalnych krajach jest nie do uwierzenia, w jakich warunkach finansowych musi żyć polski emeryt, bez szansy na zwolnienia z opłat lub dopłat do skromnego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 10:41
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Tak to prawda jest to smutne że emeryci-renciści żyją aby przezyć a nie żeby żyć!
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 15:59
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Mam telewizje kablową- i za to płacę.
Muszę też płacić abonament.
Moim zdaniem abonament to jest opłata za posiadanie odbiornika,a nie oglądanie(bo jak inaczej to nazwać)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 16:50
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ja też nie wiem, za co ten abonament, bo za telewizor to zapłaciłem w sklepie, a za program?
Tam nie ma za co płacić, totalna chała, zresztą nie oglądam.
Abonament płacę, ale zastanawiam się co zrobić aby przestać
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 17:27
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Ok 10 lat temu zepsuł mi się telewizor. Nowego nie kupiłam, bo i tak z rzadka oglądałam. Wyrejestrowałam i płacę tylko za radio.
Niektórzy dziwią się, jak wytrzymuję.
No mam przecież internet. Jeden złodziej czasu wystarczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 18:02
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Skoro jest to oplata za posiadanie odbiornika to powinna byc jedna opłata, tymczasem osobno płacimy za kablówke, za telewizję satelitarna, do tego jeszcze abonament...nie za duzo tego? Do tego program pozostawia wiele do zyczenia, we wszystkich stacjach same powtórki, denne seriale, programy muzyczne wciąż te same od lat, nuda...za to pensje?
może telewizja pooszczędzałaby nieco na wynagrodzeniach swoich "gwiazd" zamiast zebrac o abonament ...u emerytów szczególnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 18-01-2012, 09:13
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie propozycja

A mnie nasunęła się taka propozycja ...Ale kto to weźmie po uwagę?.. Od czegoś by trzeba by było zacząć....otóż przy zakupie telewizora czy radia wręczana byłaby książeczka czy też blankiety do opłacania, kopia takiego dowodu zakupu przesyłana byłaby do instytucji zajmującej się rozliczaniem wpłat.Z tych co już posiadają odbiorniki wyłonić emerytów i rencistów (w zależności od dochodu ) zwolnić z opłat ,a pozostałych mobilizować ,zachęcając promocjami . tak jak to robią operatorzy telefonii komórkowej....Jak podają media 70 % ludzi nie płaci....Trudne!!!..... zapewne ,ale do przemyślenia ,przecież mamy tęgie głowy które biorą za to ciężkie pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-01-2012, 19:08
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

A ja jestem ciekawa ile zarabiają ci co wymyślają coraz głupsze reklamy -i ile zysku z reklam ma telewizja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.