menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 08:01
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Niestety sporo jest takich "kobietonów".
Dlaczego: "Niestety"? A komu to przeszkadza oprócz nich samych?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 08:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Tyż prowda...jak ktoś chce prać na tarze-niech pierze,jego sprawa.Kazdy ma jakąś piętę Achillesa,ale w innej dziedzinie jest znakomity...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 08:26
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nikomu!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 08:56
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Nikomu!!!!
Czas nas uczy pogody. Ot, co!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 15:34
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie

Przeczytałam ten wątek od początku.I przpomnał mi się niedawno przeczytany artykuł z radą prawnika to osoba ubiegająca ma udowodnić .A ponieważ przez dłuższy okres stykałam się z tymi problemami może podziele się mim doświadczeniem w tej sprawie.Po pierwsze zawsze w takim związku najbardziej tracą dzieci poczucia bezpieczeństwa,które jest im najbardziej potrzebne .
Po drugie brak dowodów tak więc gdy jesteście w takiej sytuacji mówcie o tym nie liczcie na sąsiadów ale żądajcie tego od policji,akcja niebieska karta,w czasie wizyt lekarskich mówcie o pobiciu.Nie jesteści przecież z kamienia wszystkie urazy wyjdą póżniej.Są również MOPSY które w sytuacji krytycznej powinne znaleść miejsce w domach samotnej matki lub podobnej instytucji.I pamiętajce jesteści bardzo odważne.
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 23:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja tylko nie rozumiem DLACZEGO to pobita kobieta i dzieci z utraconym poczuciem bezpieczeństwa maja z wdzięcznością przyjmować miejsce w domu samotnej matki????To one są poszkodowane -drań powinien wylecieć przy pomocy jednego celnego kopa i policji tudzież wspomnianego MoPS-a oraz zastępów przemądrzałych psychologów gdziekolwiek .Kobieta i dzieci sa w swoim domu!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 00:07
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Małgosiu,trgo chyba nikt nie rozumie.Bo to tak jest ,że ta kobieta to mieszka u pana i władcy,bo najczęściej decyzja na mieszkanie jest na niego.Nieważne,ze on nie płaci ,że nie daje na życie ,ale to on jest pan i władca i jego w/g prawa jest mieszkanie.Mam taką sasiadke,ma trzech dosrosłych synów i nie moga sobie z facetem dac rady.Ja tego nie rozumiem co to znaczy nie mogą dac rady?Faceta sie wy.....a i krótka piłka,dajesz kasę,zachowujesz sie jak człowiek masz wjazd,inaczej nie mamy o czym rozmawiac.Ja tak zrobiłam,a jestem kobitką 155cm i byłam o 20 kg młodsza.Trzeba sie odważyc i naprawde chcieć.Ale sie rozpisalam,ale wkurzyło mnie to .Pozdrawiam i powodzenia zyczę wszystkim,którym nie wyszło albo sie boją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 00:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otóż to Anielko -dzielna jesteś baba i z charakterem -mnie sie coś widzi ,że to nasza tzw "tradycja" hamuje często kobiety .To sie wydaje śmieszne w dzisiejszej dobie ...ale cóż, jeśli kobieta nie ma poparcia w bliskich ,co najwyżej kiwanie głowami i tzw 'współczucie" to trudno jej wykopać dziada ...mnie to tez wścieka i nie rozumiem ,ale tak najwyraźniej jest .Vide post Sylwii -biedna dziewczyna nie wiadomo dlaczego żyje nie dość ,że w poczuciu winy ,to jeszcze w przeświadczeniu ,ze krzywdą jest "pozbawić dzieci ojca" Czasami większa krzywdą jest go ich NIE pozbawić.A te wszystkie pseudo pomoce "biednym" samotnym matkom jeszcze te stereotypy i bezradność ugruntowują
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 00:43
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jak to pozbawia ojca?Przecierz jak bedzie chciał dzieci widywać i bedzie dla nich dobry ,to proszę bardzo,ale to wiadomo jak taki typ zareaguje.?Czy jestem siln?tak jak ktoś mnie wkurzy to nie wiem skad biore siły i z trzeciego piętro faceta za :fraki: wyprowadzam,wystawiam za drzwi i:grzecznie"mówie a spróbuj mi tu przyjść z policja to wtedy porozmawiamy.Ale w większości to taka kobietka na drugi dzień to biega i szuka tego swojego slubnego.Tak zostały w wiekszości wychowane.Mnie mój Tatus powiedział:widziały gały co brały,jak będe widział,że dajesz rade pomoge i słowa dotrzymuje do dzisiaj.Ale generalnie ludzie sobie naprawde pomagają,tylko trzeba sie nie wstydzić i o pomoć poprosić.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 13:45
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ja tylko nie rozumiem DLACZEGO to pobita kobieta i dzieci z utraconym poczuciem bezpieczeństwa maja z wdzięcznością przyjmować miejsce w domu samotnej matki????To one są poszkodowane -drań powinien wylecieć przy pomocy jednego celnego kopa i policji tudzież wspomnianego MoPS-a oraz zastępów przemądrzałych psychologów gdziekolwiek .Kobieta i dzieci sa w swoim domu!!!!
Bo takie jest prawo tego kraju,że to pokrzywdzone kobiet mają opuścić swój dom bo albo już nie ma mężą w chwili interwencji lub alternatywa po powrocie worka treningowego więc dla dobra dzieci i spokoju dzieci kobiety podejmują taką decyzjie.To nie wszystko te domy i schroniska muszą udostępnić danne osób tam przebywających, a panowie w okresie gdy mają ponieść konsekwencje prawne łapią się na perfidne sposby aby dowiedzieć się gdzie przebywa jego żona i dzieci(doświadczenie z dyżuru w ośrodku godzina 1 w nocy).
To tylko w Niemczech takie domy są ukryte i nikt nie zaintersowany niewie gdzie się znajdują.
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 17:32
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

cisnie sie na usta slowo niecenzuralne i niepoprawne politycznie .....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 18:19
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Myśle sobie że nasze prawo jest chore. Nasi ustawodawcy
nieżadko zajmują się duperelami.Nawet policja przyjeżdżająca na interwencje nie zachowuje się jak trzeba.Twierdzą że w rodzinne sprawy nie będą się wtrącać.A o wiele taniej i lepiej by było ustanowić prawo o zakazie zbliżania się do rodziny tak jak jest w wielu krajach.Z tym że
trzeba by było je egzekwować.Jak narazie u nas kobiety są zdane tylko na siebie.Takich kobiet jak Anielka jest nie wiele.
Anielko moje gratulacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 19:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Przeczytałam przed chwilą ten artykuł ..........

i zrobiło mi się bardzo smutno ......... dlaczego kobietom przytrafiają sie takie traumy? Nie ma już normalnych przyzwoitych facetów?
http://partnerstwo.onet.pl/1426401,3...artyku l.html
Znowu niepotrzebnie odżyły wspomnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 19:47
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Basieńko ,pewnie sa,ale niestety tych jest niewielu.Staram sie takie artykuły omijać szerokim łukiem.Czytam i mam wrażenie,ze to moje zycie.Niby wyrzuciłam wszystko z pamieci,wybaczyłam/bo tak jest lepiej dla mnie/a jednak kiedy czytam,lub słysze o czymś takim,to wraca.Nie da sie tego wypchnąć z podświadomości,chociarz bardzo intensywnie nad tym pracowalam.Pozdrawiam i milego wieczoru zyczę.13.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 22:04
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post

W przeciwieństwie do Anielki - bardzo chętnie czytuję tego rodzaju artykuły i to właśnie dlatego, że przez to przeszłam.

Pozwalają mi zrozumieć samą siebie i znależć przyczyny złego wyboru partnera życiowego. Przecież są przyzwoici, normalni faceci, a dlaczego akurat ja wybrałam tego nienormalnego?

Pamiętam, jak kiedyś w telewizji młoda kobieta, żona alkoholika i narkomana, powiedziała o sobie: "trzeba mieć źle poukładane pod sufitem, żeby żyć z takim facetem" i te słowa wzięłam sobie do serca. Tego rodzaju artykuły dają mi wiedzę,
bo łatwo powtórnie wpaść w podobną pułapkę.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 20:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Przeczytałam przed chwilą .........

te wynurzenia .......... samo życie.
http://zdrowie.onet.pl/forum.html#fo...m9ydW0wMDEuanM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 20:28
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie ten facet

jest sam sobie winny Po co sie zenil z kobieta z ktora juz zle zyl przedtem?? Jak ktos glupi to ma ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 20:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Pytanie No właśnie ........

po co w taki związek się wpakował?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 21:18
pojedynka's Avatar
pojedynka pojedynka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61
OK jestem tu po raz pierwszy.....

.....przez przypadek i dzięki znajomym z innego forum.W tym roku minęło 29 lat mojego małżeństwa, a znajomości z mężem 38.Była to wielka miłość z jego strony-na pozór-bo to była zaborczość. Ja tego nie widziałam, ale nie dało się z tym żyć.Pięć lat temu zaczęłam konsekwentnie działać.Dzieci dorosłe(3 synów) więc mnie popierały.Koszmar się skończył.dostał wyroki za znęcanie i grozby karalne, dostałam rozwód, orzeczenie o jego winie i jego eksmisje.Cóż więcej chcieć?Siedzi w więzieniu, ale od wszystkiego się odwołuje i nic nie jest zakończone na 100%, więc nadal trwam w niepewności co będzie jak wróci? Pojedynka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 21:25
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Niech się odwołuje ..........

Cytat:
Napisał pojedynka
.....przez przypadek i dzięki znajomym z innego forum.W tym roku minęło 29 lat mojego małżeństwa, a znajomości z mężem 38.Była to wielka miłość z jego strony-na pozór-bo to była zaborczość. Ja tego nie widziałam, ale nie dało się z tym żyć.Pięć lat temu zaczęłam konsekwentnie działać.Dzieci dorosłe(3 synów) więc mnie popierały.Koszmar się skończył.dostał wyroki za znęcanie i grozby karalne, dostałam rozwód, orzeczenie o jego winie i jego eksmisje.Cóż więcej chcieć?Siedzi w więzieniu, ale od wszystkiego się odwołuje i nic nie jest zakończone na 100%, więc nadal trwam w niepewności co będzie jak wróci? Pojedynka
i tak przegra ........... nie bój się, nie wolno się bać. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wolne związki inka-ni Miłość, przyjaźń, związki, samotność 255 24-04-2008 14:25
Burzliwe związki szkodzą zdrowiu - komentarze barabara Ogólny 18 26-02-2008 23:36
Seniorzy a związki – tu wciąż jest problem? - komentarze destiny Ogólny 64 21-05-2007 18:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.