menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 12-04-2013, 16:49
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Mam informację na epoczcie,że bank PKO BP postanowił obniżyć oprocentowania chyba wszystkiego,oprócz pożyczek oczywiście, a niedawno podniósł opłaty za prowadzenie konta.

Trzeba zwijać żagle.

Szukam opinii, artykułów i skóra mi się jeży.
http://samcik.blox.pl/2009/08/Podwyz...obacz-jak.html

To akurat stary artykuł ,ale problemy te same.

Jak ja nie znoszę zmian, dlaczego nigdzie nie ma stabilności.
Moi bliscy śmieją się z mojego banku dla staruszków.Tak go nazywają!
Muszę coś zdecydować,bo jakże to tak?????????
W moim mieście bank za bankiem.Prawie tyle ich, co i sklepów kop-ciuszków.
Czy tylko ja tak przeżywam-co?

Nowe oprocentowanie w PKO BP http://www.pkobp.pl/oprocentowanie/r...ob-fizycznych/

O ludzie ratujcie!

Oprocentowanie lokat http://www.oprocentowanielokat.pl/pko-bp

Ostatnio edytowane przez elizka : 12-04-2013 o 17:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 22-04-2013, 13:29
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Mam informację na epoczcie,że bank PKO BP postanowił obniżyć oprocentowania chyba wszystkiego,oprócz pożyczek oczywiście, a niedawno podniósł opłaty za prowadzenie konta.

Trzeba zwijać żagle.

Jak ja nie znoszę zmian, dlaczego nigdzie nie ma stabilności.
Moi bliscy śmieją się z mojego banku dla staruszków.Tak go nazywają!
Muszę coś zdecydować,bo jakże to tak?????????
W moim mieście bank za bankiem.Prawie tyle ich, co i sklepów kop-ciuszków.
Czy tylko ja tak przeżywam-co?

O ludzie ratujcie!
Ja też to przeżywam. Ale wydaje mi się, że w kwietniu wszystkie banki bardzo obniżyły oprocentowanie, w tym także mój, choć obniżył troszkę mniej niż PKO (nie będę wymieniał jego nazwy, bo to bez znaczenia). Też się zirytowałem i rozważałem zmianę banku, ale nie znalazłem takiego, w którym konto oszczędnościowe byłoby w jakiś zauważalny sposób lepsze od mojego obecnego. Różnice są minimalne. Zdecydowałem się przeczekać, tylko tyle, że - niezależnie od konta oszczędnościowego - na wszelki wypadek od czasu do czasu kupuję trochę waluty do skarpety.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 01-05-2013, 22:56
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Pogadałam z innymi i mają ten sam problem.
Dzięki,za podzielenie sie troskami.

Skarpeta? Nie ma co w nią pakować.Tylko chłodne stopy.
Poczekamy.
Byłam w banku.Szkoda gadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 02-05-2013, 00:30
~gość: Artur Smotryś's Avatar
~gość: Artur Smotryś
 
Posty: n/a
Domyślnie Oszczędzać czy Inwestować?

Witajcie, mam dla Was dobrą i złą nowinę

- zacznę od złej: banki będą obniżać stopy procentowe mocniej niż Rada Polityki Pieniężnej, ponieważ Instytucja Bankowa nie jest po to żeby przeciętny Kowalski zarobił, ale żeby Bank się nieładnie mówiąc "nachapał" kosztem Kowalskiego z zyskiem dla samego siebie, bo jakim cudem dyrektorzy i prezesi banków bawiliby się i latali odrzutowcami na dzikie plaże

- teraz dobra: dla tych, którzy szukają tylko konta bankowego, polecam sprawdzić banki od strony: opłaty za użytkowanie konta, opłata za kartę, opłata za przelewy, potem to już indywidualna sprawa (zależnie co będzie potrzebne)

- a teraz dobry bonus: powiem Wam, że w Polsce jest wielu bogaczy i nawet nie wiedzą, albo nie są świadomi tego że ich bogactwo jest marnotrawione, każdy kto to przeczyta, niech zastanowi się czy on/ona sam/sama lub ktoś ze znajomych nie ma tzw. "oszczędności życia na czarną godz" i trzyma je w skarpecie lub w banku, a gdybym Wam powiedział, że są dostępne Darmowe Konsultacje, na których można dowiedzieć się w jaki sposób mając oszczędności życia niekiedy nawet 50 000zł, a co gorsze nikt ludziom nie mówi, że za te pieniądze mogą mieć zyski nawet do 500zł co miesiąc do emerytury.

Zapraszam Was do odwiedzenia strony partnerskiej www.fjmz.pl oraz do Mnie na stronę www.amsgroup.pl gdzie można zapoznać się z Finansami - zarówno dla Siebie jak i ewentualnej współpracy w zakresie finansowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 02-05-2013, 07:08
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artur Smotryś
Zapraszam (..) do Mnie na stronę www.amsgroup.pl gdzie można zapoznać się z Finansami
Wszedłem na tę stronę, a w niej na zakładkę CENNIKI. Widzę, że jako remedium na problemy finansowe seniorów proponujesz 10-godzinne kursy Excela za 600 zł. Być może jest to dobry pomysł na poprawę Twoich finansów, ale jeśli chodzi o nas, to dziękujemy, nie skorzystamy. A przy okazji - reklamy na KSC umieszcza się w innym dziale.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 02-05-2013, 10:39
~gość: Artur Smotryś's Avatar
~gość: Artur Smotryś
 
Posty: n/a
Domyślnie Oszczędzać czy Inwestować?

Witaj MARTOK

Cytat:
Napisał martok
Wszedłem na tę stronę, a w niej na zakładkę CENNIKI. Widzę, że jako remedium na problemy finansowe seniorów proponujesz 10-godzinne kursy Excela za 600 zł. Być może jest to dobry pomysł na poprawę Twoich finansów, ale jeśli chodzi o nas, to dziękujemy, nie skorzystamy. A przy okazji - reklamy na KSC umieszcza się w innym dziale.
*

Cennik jest dla grup i firm, które korzystają z Moich usług, dla Was przewiduję inne zajęcie, w ramach którego będziecie mogli ze mną współpracować, piszę w dziale finansowym, ponieważ nowy dział będzie finansowym filarem Moich usług.

Przyjmę z chęcią do współpracy osoby 50+ oraz osoby posiadające status emeryta / rencisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 03-05-2013, 11:21
kaska457 kaska457 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1
Domyślnie

Ja mojej babci założyłam konto pogodne w PKO w którym ma zniżki w aptece poprzez program 60+ oraz ubezpieczenie pomocy medycznej i domowej.Za przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów w Polsce tez nic niepłaci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 03-05-2013, 11:55
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaska457
Ja mojej babci założyłam konto pogodne w PKO
Ewentualnym zainteresowanym tym kontem podaję informację z oficjalnej strony PKO:
Cytat:
[Za] prowadzenie rachunku, do którego nie została wydana karta debetowa opłata wynosi 11 zł/miesiąc.
Aktualne oprocentowanie środków na rachunku wynosi 0,01%.
Powtórzmy to jeszcze raz: bank z tego konta ściąga dla siebie co miesiąc 11 złotych, czyli 132 zł rocznie, a dochód właściciela konta (oprocentowanie) wynosi rocznie jedną setną procenta, czyli ok. 8 gr miesięcznie od każdego TYSIĄCA (!!!) złotych zdeponowanych w banku. Świetny interes.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 03-05-2013, 17:04
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Konto pogodne? Dla kogo?
Dobre!

Jakze ważne jest szukanie,a zwlaszcza odszukiwanie i dzielenie się informacjami.
Dzięki matrok.
A deszcz wciaz pada.

A kto wie dokładniej na temat obligacji w pko? Jest strona,ale może trzeba mieć doświadczenie i większą wiedzę,bo małych literek babcia nie dostrzeże. Ile tu można stracić,a na co uważać?


http://www.dm.pkobp.pl/index.php/id=...1/section=ogol


http://www.obligacjeskarbowe.pl/

Ostatnio edytowane przez elizka : 03-05-2013 o 17:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 03-05-2013, 18:25
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
A kto wie dokładniej na temat obligacji w pko?
Przedstawię tu swoje zdanie, choć akurat w sprawie obligacji nie czuję się wielkim znawcą.

W zasadzie kupowanie obligacji to jeden z pewniejszych sposobów oszczędzania pieniędzy, przynajmniej teoretycznie. Ja osobiście się nim jednak nie interesuję z dwóch powodów. Po pierwsze zniechęca mnie bardzo długi czas, jaki musi upłynąć od chwili zakupu obligacji do chwili realizacji zysku (czyli ich wykupu przez bank lub skarb państwa). Jest to okres od dwóch do dziesięciu lat. W moim wieku umowy z taką perspektywą czasową uważam za zbyt ryzykowne. Drugim powodem jest to, że obecnie obligacje nie są zbyt atrakcyjnie oprocentowane. Od dawna już nie ma obligacji 7-procentowych. Oferuje się ok. 3%, a więc tyle, ile banki często dają na lokatach rocznych, a czasem nawet jeszcze krótszych. W sumie więc obligacje jakoś do mnie nie przemawiają.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 03-05-2013, 18:26
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Witaj Elizko
Mam konto w POLBANKU jestem jak narazie zadowolony
piszę w cudzysłowie bo róznice w oprocentowaniu kont
są minimalne w różnych bankach
A to robota Belki i jego kumpli
Nie ma w Polsce banku który dałby ci coś za darmo
Zajrzyj na prospekty tego banku może ci się przyda
Pozdrowienia dla Ciebie a szczególnie Męża!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 04-05-2013, 11:26
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dzięki Jasinku za pozdrowienia i podpowiedż.

Podzielam zdanie Matroka co do obligacji.
Faktycznie 3 proc.na dwa lata to tyle co kot napłakał.
Zwłaszcza dla seniora.
Obyśmy tylko zdrowia nie tracili.

Zapytano kiedyś sławną osobę,która zaliczyła właśnie 70 lat,jak się czuje.
-Bardzo dobrze,zwłaszcza gdy spojrzeć alternatywnie.

W podziękowaniu za rady podam link dosc ciekawy co do poczty gmail,która ostatnio jakos bardzo trafnie podrzucała mi reklamy.Pisze z córka o kotach i za moment mam reklame karmy dla kotów.Piszę z koleżanką o nowej bluzeczce,a tu już mam stosy do wyboru.

Co robić? http://www.se.pl/technologie/interne...my_179110.html

No i klik, już nie trafia!Hi,hi..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 04-05-2013, 11:48
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
W podziękowaniu za rady podam link dosc ciekawy co do poczty gmail,która ostatnio jakos bardzo trafnie podrzucała mi reklamy.
Zajrzałem na podlinkowaną przez Ciebie stronę i w pierwszej chwili włosy zjeżyły mi się na głowie, kiedy zobaczyłem, że:
Cytat:
skrzynka pocztowa Gmail PRZEANALIZUJE TWOJE LISTY, żeby wyświetlić ci bardziej dopasowane ogłoszenia.
Potem się jednak uspokoiłem, bo na końcu jest instrukcja, jak można ten proceder wyłączyć:
Cytat:
Gdyby ktoś jednak uznał, że jego prywatność została naruszona, może zmienić ustawienia dotyczące reklam. Aby wyłączyć dogłębne analizowanie wszystkich e-maili, wystarczy wejść do opcji poczty Gmail i zmodyfikować opcję Oznaczenia ważności na potrzeby reklam: - trzeba zaznaczyć Nie używaj tych wskaźników do pokazywania reklam.
Dzięki za info. Pozdrawiam - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 26-06-2013, 15:33
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Też zrezygnowałam z usług PKO BP po otrzymaniu kolejnej podwyzki od 1.08.13. i założyłam konto Direct w ING.Prowadzenie rachunku, przelewy,karta wszystko za 0 zł.Zobaczymy po jakimś czasie czy to był dobry wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 25-09-2013, 19:59
Basia58 Basia58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 9
Domyślnie

Lokujecie pieniądze tylko w bankach, w których macie pieniądze? Ja zazwyczaj patrzyłam na wysokość oprocentowania, ale coraz częściej w pierwszej kolejności sprawdzam czy bank gwarantuje mi bezpieczeństwo moich oszczędności http://poradnikinwestowania.pl/jak-i...bfg/#more-2636
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 25-09-2013, 20:36
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia58
w pierwszej kolejności sprawdzam czy bank gwarantuje mi bezpieczeństwo moich oszczędności
Oszczędności gromadzone w polskich bankach są wyjątkowo bezpieczne, przynajmniej w zakresie typowych oszczędności emeryckich. W Polsce praktycznie każda instytucja finansowa, która ma w nazwie słowo "bank" (czyli również banki spółdzielcze) jest objęta gwarancjami BFG. Oznacza to, że nawet w wypadku bankructwa banku, właściciel konta na pewno odzyska swoje oszczędności co najmniej do równowartości kwoty 100.000 euro, czyli blisko pół miliona złotych, a wypadku kont wspólnych jest to nawet wielokrotność tej kwoty.
Cytat:
Nad bezpieczeństwem depozytów zgromadzonych w polskich bankach czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Podstawę prawną jego działania stanowi ustawa z 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Nadzór nad BFG sprawują: minister finansów, sejm, do którego kierowane są roczne sprawozdania z działalności finansowej Funduszu, oraz rada ministrów, która zatwierdza sprawozdania. System gwarantowania środków pieniężnych jest obowiązkowy. Oznacza to, że uczestniczą w nim wszystkie banki komercyjne i spółdzielcze posiadające polską licencję bankową.
Upadłość banku może pozbawić pewnej części odłożonych pieniędzy tylko tych seniorów, których oszczędności są liczone w milionach złotych. Wątpię, aby wielu takich aktywnie działało na Seniorku.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 25-04-2014, 18:43
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Też zawsze gdy wpłacałem do banku pieniądze to pytałem, czy jest on zrzeszony w tym funduszu gwarancyjnym. Poza tym banki muszą dbać o reputację. Nie mogą sobie pozwolić na przywłaszczanie cudzych środków. Trzeba to przyznać, że polski sektor bankowy jest wyjątkowo stabilny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 25-04-2014, 21:37
~gość: Artur Smotryś's Avatar
~gość: Artur Smotryś
 
Posty: n/a
Gaduła

Cytat:
Napisał miloszczek
Też zawsze gdy wpłacałem do banku pieniądze to pytałem, czy jest on zrzeszony w tym funduszu gwarancyjnym. Poza tym banki muszą dbać o reputację.
Po pierwsze, nie trzeba się pytać o przynależność Banku do BFG, bo każdy musi być w nim ubezpieczony. To standard, a nie luksus.

Cytat:
Napisał miloszczek
Nie mogą sobie pozwolić na przywłaszczanie cudzych środków.
No tutaj to bym polemizował, a jak nazwać sytuację kiedy bank zarabia na Waszych pieniądzach co najmniej 25% rocznie, a Wam daje za to konto ROR oprocentowane w skali roku od 0% do 4% i to jeżeli dużo środków na nim zdeponowaliście. To jest dbanie o wizerunek? Jak dla Mnie to dbanie o pełny portfel banku, a nie klienta.

Cytat:
Napisał miloszczek
Trzeba to przyznać, że polski sektor bankowy jest wyjątkowo stabilny.
a to dobre, bez urazy nie mam zamiaru nikogo obrażać czy naśmiewać, ale w Polsce nie ma stabilnych banków lista upadłych banków w Polsce - przez 22 lata upadło 132 banki a to tylko do 2011 roku czyli na czasie, a większe zagraniczne banki też upadają.

Kiedy słyszę jak ludziom się mówi o stabilności banków, a zwłaszcza w bankach mówią to klientom, to zastanawiam się czy ludzie są tak bardzo łatwowierni czy banki mają klientów za de...li, przecież każdy bank powinien według przepisów zabezpieczać się rezerwą, natomiast w bankach jest parodia rezerw, każdy bank w którym zgłosi się do niego 15% jego klientów po wypłatę wszystkich oszczędności najpóźniej drugiego dnia ogłasza upadłość, bo nie ma czym spłacić swoich klientów - to nazywamy stabilnością?


Proszę Was, nie wierzcie w każde słowo jakie Wam wmawiają. Sprawdźcie na stronach rzeczywiste koszty chociażby kredytów, tzw. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) na wszystkich reklamach, które otrzymuję nie jest mniejsza od 20%

To samo z reputacją banków, lokata z zyskiem 11% w skali roku płatna przez pierwsze 3 miesiące, a później zero zysku, to policzmy taki przykład: 1000zł wkładamy na lokatę, 11% w skali roku czyli co miesiąc dostajemy 1/12, czyli 0,91% x 3 miesiące = 2,73% w skali roku czyli zamiast 110zł od każdego tysiąca złotych zdeponowanych na lokacie dostajemy 27,3zł, a od tego bank samoczynnie potrąca nam podatek od zysku (podatek Belki) 19% czyli 5,19 czyli dla nas zostaje 22,11zł to daje 2,21% w skali roku od każdego 1000zł na lokacie więc gdzie dbanie o reputację.


A na deser powiem Wam, że każdy w domu powinien od zarobionego zysku odliczyć inflację (przyp. to jest spadek wartości pieniądza w okresie czasu, zazwyczaj liczony jest rok do roku).

Pozdrawiam i nie przejmujcie się ale za to czytajcie drobny druk i nie ufajcie na słowo komuś kto pracuje na etacie za minimalną krajową, że będzie dbał o Was interes, a tym bardziej zysk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 17-06-2014, 12:15
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Zawsze gdy mam jakieś wątpliwości związane z kredytem, lokatą, oprocentowaniem, daną ofertą banku to pytam na tym forum kredytowym: http://www.forum-kredytowe.pl/
Na odpowiedź nie trzeba długo czekać. Przykład pierwszy z brzegu to wybór taniego konta osobistego. Niby każdy bank ma darmowe konto - a jeżeli wczytamy się w zapisy - to okazuje się, że w wielu przypadkach są jakieś ukryte opłaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 28-09-2018, 10:29
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

Zamierzam wziac pożyczkę w wysokości 2000 zł. Na co mam zwrócić uwagę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 11:25
zdrowie seniora Anonymous Dieta 127 17-07-2022 17:24
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 14:51
Ku przestrodze, bank- nie bank? wuere'le Polityka - wątki archiwalne 12 09-04-2008 16:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.