menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 20:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Jak ustawiłaś pobieranie aktualizacji dla FF?
Opcje > Zaawansowane > ptaszek w odpowiednim miejscu

Tak to wygląda:









Przepraszam, mój zaufany hosting zgłupiał, a tego nie znam.
Wkleiła mi się miniaturka.
Ale chyba działa.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 10-03-2017 o 20:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #342  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 20:35
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do;Weronika

Może spróbuj stąd: https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/
Ale pobieranie, nie odświeżanie- albo to pomoże albo nie, ale na pewno nie zaszkodzi.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #343  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 20:38
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Do Frasag

Tak mam ustawione aktualizacje, czy dobrze?
https://zapodaj.net/0d5ed41490132.jpg.html
Dzięki za podprowadzenie. Nic o tym nie wiedziałam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #344  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 20:42
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:weronika

No ja mam tak samo, a Koleżanka Ala pewnie drugie kółeczko od góry zaznaczyła- też dobrze jeśli ktoś woli żeby nowa wersja nabrała "trochę mocy urzędowej".
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #345  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 20:44
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Do Frasag

Tak mam ustawione aktualizacje, czy dobrze?
Sama zezwoliłaś, żeby się szarogęsił.
Ja mam kropkę przy drugiej pozycji i zawsze informuje, że jest aktualizacja i pyta, kiedy zainstalować.
Bez mojej zgody nie zrobi tego.

Ups! Pytałaś Frania, a ja się wcięłam.




Franiu,
to nie tylko o to chodzi, że ma się uleżeć.
Czasami coś ważnego robię, a tu mi się wpycha aktualizacja FF.
Wolę ja decydować, kiedy ma się to odbywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #346  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 20:55
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Sama zezwoliłaś, żeby się szarogęsił.
Ja mam kropkę przy drugiej pozycji i zawsze informuje, że jest aktualizacja i pyta, kiedy zainstalować.
Bez mojej zgody nie zrobi tego.

Ups! Pytałaś Frania, a ja się wcięłam.




Franiu,
to nie tylko o to chodzi, że ma się uleżeć.
Czasami coś ważnego robię, a tu mi się wpycha aktualizacja FF.
Wolę ja decydować, kiedy ma się to odbywać.

Do Alsko
Dzięki zaznaczyłam drugą pozycję.

Do Frasag
Dzięki. Zaktualizowałam z podanej przez Ciebie strony. Mogę się logować, lecz ta informacja o zagrożeniu zawsze przy logowaniu pojawia się. Grunt, że już wiem mniej więcej o co chodzi. Z czasem wyklaruje się?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #347  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 21:02
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Może to Ci się poprawi za kilka dni jak i Kasperski się zaktualizuje. Pamiętam że kiedyś tak miałaś i to antywirus nie był dostosowany.
Dobrej nocki życzę.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #348  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 21:05
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Może to Ci się poprawi za kilka dni jak i Kasperski się zaktualizuje. Pamiętam że kiedyś tak miałaś i to antywirus nie był dostosowany.
Dobrej nocki życzę.

Dziękuję, wzajemnie Wszystkim życzę pięknych snów
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #349  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 22:40
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Witam
Mam problem. Nie mogę się zalogować do seniorka z przeglądarki FF.
"Pokazuje się informacja: Połączenie nie jest zabezpieczone. Wprowadzane dane logowania mogą zostać przechwycone. "Więcej informacji" - kiedy klikam w to - otwiera się strona FF, ale nie ma żadnej, konkretnej informacji.
Przeskanowałam Malware i CClinerem - czysto. Wykonałam również pełne skanowanie Kasperskim - czysto.
W IE loguję się bez problemu do seniorka, również do innych stron.
Czy może być problem z Adobe Flasch, który mi ciągle pokazuje się na różnych stronach, że trzeba aktualizować. Sprawdzam aktualizacje na właściwej stronie Flascha i okazuje się, że mam najnowsze aktualizacje. Nie mam pojęcia co się dzieje.
Czy u Was jest w porządku? Gdyby była wina seniorka, to nie mogłabym zalogować się z przeglądarki IE. Ale sprawdziłam drugą stronę seniorka i też blokuje. Nie wiem co myśleć?
Tak wygląda na tej drugiej stronie:
https://zapodaj.net/7d8a652a9b31b.jpg.html
Pozdrawiam.
Weroniko,
przyznam, że nie bardzo rozumiem na czym polega Twój problem z nową wersją FF52.
Pokazujesz kopię okna logowania do Seniorka. OK, wpisujesz w nim swą nazwę użytkownika (pokazuje się też komunikat ostrzegawczy, że połączenie nie jest zabezpieczone) a w okienku poniżej pojawia się ta sama nazwa użytkownika zapamiętana przez przeglądarkę.
Klikasz na nim i nazwa użytkownika uaktywnia się w górnym okienku, a dalej powinno pokazać się okienko z zapamiętanym, wykropkowanym hasłem. Jeśli nie, to go sama wpisujesz. Następnie każesz się zalogować.
Czy ten mechanizm u Ciebie nie działa?
Przetestowałem to kilkakrotnie i nie zauważyłem problemów.
A swoją drogą, to ja się po prostu nie wylogowuję i nie muszę się w związku z tym logować każdorazowo.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #350  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 00:17
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 192
Domyślnie Do Frasag

Cytat:
Napisał frasag
Danusiu: właśnie strony KŚwiata, Onetu i może kilka innych mają jednego właściciela. I ten wpadł na pomysł zablokowania swoich treści- pokazuje się jakiś Alf czy inny Yeti. Ja to rozumiem że tam pracują ludzie i muszą zarabiać, ale kiedyś próbowałem policzyć literki z reklam i z normalnych potrzebnych wiadomości na stronie KŚwiata to mi wychodziło że reklam jest więcej niż "normalności". Może kiedyś firmy które się tak ostro reklamują wreszcie zrozumieją że to zraża ludzi- to jest antyreklama- dobry produkt wystarczy raz pokazać i sam się reklamuje pocztą szeptaną.
A jeśli chodzi o Twój problem, to nie wiem jaki masz bloker, ale często jest tak, że nie musisz wyłączać blokady na wszystko- można tylko dla wybranej strony. Tak zrobiłem na Onecie bo miałem kłopoty z Pocztą Onet. Ale w tej wiadomości jest tylko to ważne że nie ma już kilku niebezpiecznych wtyczek w nowej wersji FF- nie trzeba nic robić- ważne że wszystko mi działa jak trzeba.
Pozdrawiam.

Franiu mam włączony Adblock Plus . Nie wiem czy te info
coś Ci da ale próbuję odpowiedzieć na Twój post .
Za słabo na tym znam się i w tym jest cały problem .
Ze wstydem czytam mądre posty ale milczę bo często nawet nie wiem o co chodzi . A mam za mało czasu i
możliwości aby wgłębić się w te sprawy . Niemniej dzięki
wielkie za cierpliwość i porady . Pozdrawiam ciepło .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #351  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 12:58
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

[quote=Frat]Weroniko,
przyznam, że nie bardzo rozumiem na czym polega Twój problem z nową wersją FF52.
Pokazujesz kopię okna logowania do Seniorka. OK, wpisujesz w nim swą nazwę użytkownika (pokazuje się też komunikat ostrzegawczy, że połączenie nie jest zabezpieczone) a w okienku poniżej pojawia się ta sama nazwa użytkownika zapamiętana przez przeglądarkę.
Klikasz na nim i nazwa użytkownika uaktywnia się w górnym okienku, a dalej powinno pokazać się okienko z zapamiętanym, wykropkowanym hasłem. Jeśli nie, to go sama wpisujesz. Następnie każesz się zalogować.
Czy ten mechanizm u Ciebie nie działa?
Przetestowałem to kilkakrotnie i nie zauważyłem problemów.


Do FRAT
Dzięki, ale nie bardzo rozumiem Twojego tekstu; "a w okienku poniżej pojawia się ta sama nazwa użytkownika zapamiętana przez przeglądarkę".
Załapałam:
Działa
tylko, że nadal pokazuje się komunikat ostrzegawczy, no i jak napisałam poniżej pojawiają się problemy.

Może dokładniej wyjaśnię:
Jeszcze wczoraj jak pisałam mogłam się zalogować i wylogować, lecz nadal podczas logowania pojawia się informacja o niebezpieczeństwie, której nie mogę skopiować a brzmi tak: "Połączenie nie jest zabezpieczone. Wprowadzone dane logowania mogą zostać przechwycone .Więcej informacji".
Dzisiaj coś się zmieniło:
Podczas pisania postu na FF kliknęłam "podgląd wiadomości" - wyłączyło mi stronę i logowanie. Jest gorzej. Weszłam na przeglądarkę IE a w niej z kolei w trakcie pisania postu pojawiają się i znikają pod pisanym tekstem linijki poziome (jak w zeszycie szkolnym, tylko trochę z mniejszymi odstępami). Nie wiem czy ten post dotrze,ale próbuję.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 11-03-2017 o 14:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #352  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 13:40
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Może jest większa przyczyna?

02 lub 03.03,2017 miałam większy problem. Po pełnym skanowaniu Kasp. wykazał 4 "akcje podejrzane" Console Windows Host" i je zablokował, nie pierwszy raz. Ten Host co jakiś czas pojawia się po pełnym skanowaniu zawsze po 4 pliki i jest blokowany. W dniu powyższym po skanowaniu weszłam na konto bankowe dokonałam przelew i nie zdążyłam się wylogować strona konta bankowego zaczęła się trząść- latać, jakby była k/wentylatora. W tym czasie rozmawiałam z bankiem i zaproponowano mi zablokować konto. Zrobiłam to. Wróciłam do szczegółowego "raportu skanowania" i zobaczyłam, że jest już 8 zablokowanych, podejrzanych akcji Hostu. Przypuszczałam, że może to było przyczyną awarii konta bankowego - może zbiegło się w czasie.
Napisałam do Kasp. Przysłali mi kilka linków sprawdzających zagrożenia, oraz skasowanie %temp% przez awaryjny.
Stwierdzili, że jest ok.
Nie wiem w czym tkwi problem?
Teraz zalogowałam się i napisałam z FF,ale czy pójdzie?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #353  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 14:27
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Witaj.
A może by pomogło jakieś przywracanie do wcześniejszego punktu- pewnie masz jakieś punkty zapisane. Wybierz jakiś przed zauważeniem problemu i spróbuj. Zaocznie to trudno żeby ktoś Ci pomógł. Potem trzeba będzie tylko te najnowsze aktualizacje programów zrobić ponownie i ewentualnie Update sprawdzić.
Nie mam innych pomysłów. Pardon Madame.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #354  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 16:11
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

[quote=frasag]Witaj.
A może by pomogło jakieś przywracanie do wcześniejszego punktu- pewnie masz jakieś punkty zapisane. Wybierz jakiś przed zauważeniem problemu i spróbuj. Zaocznie to trudno żeby ktoś Ci pomógł. Potem trzeba będzie tylko te najnowsze aktualizacje programów zrobić ponownie i ewentualnie Update sprawdzić.
Nie mam innych pomysłów. Pardon Madame.

Bardzo dziękuję

Wykonałam przywrócenie systemu jak mi radziłeś - udane. Natychmiast ukazała się strona FF (link na dole) a zaraz za nią ostrzeżenia od Clinera i odkurzacza. Nie nadążałam robić screenów. Cleaner nie mógł usunąć sesji FF (link na dole). Również Centrum akcji zgłaszało o potwierdzenie certyfikatu Ksperskiego. Potwierdziłam. I już jest ok. Mam już chronione hasło.
Ufff... Co było powodem? Ja myślę, że FF.

https://zapodaj.net/ee085d11bab44.jpg.html
https://zapodaj.net/2dc8d089e5728.jpg.html

Bardzo dziękuję Wszystkim.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #355  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 17:12
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Weroniko, to dobrze, że opanowałaś sytuację z pomocą punktu przywracania. Oby było dobrze, ale mam wrażenie, że należałoby odinstalować i na nowo zainstalować FF.
Najważniejsze, że na razie możesz działać bez zacięć.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #356  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 17:36
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Weroniko, to dobrze, że opanowałaś sytuację z pomocą punktu przywracania. Oby było dobrze, ale mam wrażenie, że należałoby odinstalować i na nowo zainstalować FF.
Najważniejsze, że na razie możesz działać bez zacięć.

Sądzę, że masz rację. Będę próbować.
Dziękuję.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 11-03-2017 o 18:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #357  
Nieprzeczytane 12-03-2017, 13:23
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Witam
Proszę poradźcie mi co powinnam zachować ze starej przeglądarki FF do przeniesienia na nową przed jej odinstalowaniem? Przeniosłam zakładki, zrobiłam screeny stron -z dodatków, wtyczek i poszczególnych opcji.
Pytam żeby czegoś nie przegapić.
Pozdrawiam
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 12-03-2017 o 13:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #358  
Nieprzeczytane 12-03-2017, 13:44
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Witaj znowu.
Ja to sobie radzę tak, że nie robię żadnych zrzutów do zapamiętania, nawet zakładek nie przenoszę- tylko na początku z Chroma je zaimportowałem. Ale w Opcjach masz Synchronizacja- ja zaznaczyłem wszystko, ewentualnie historię możesz sobie darować. A potem dodałem tam w okienku moje konto Onet i teraz w Menu (pod paskami) mam Synchronizuj. (Sam nie wiem jak to konto działa, co to ma wspólnego, ale działa). Po każdej zmianie w zakładkach lub w ustawieniach samo się synchronizuje- można i ręcznie klikając tę obrotową strzałeczkę- będzie się kręcić. I nawet gdybym wyrzucił FF całkiem to w nowym po zalogowaniu wszystko wróci jak było- trochę to trwa. Z rozszerzeniem Fast Dial jest troszkę gorzej, bo po ponownym zalogowaniu te kwadraciki też wracają ale w dowolnej kolejności i bez ustawionych kolorów. Innych problemów nie zauważyłem. Ale jeśli tego rozszerzenia nie używasz to wszystko powinno wrócić jak było- czasem w ciągu kilku minut. Tak to wygląda jak na zrzucie. Można jeszcze innym sposobem- skopiować sobie profil- ale to tylko raz kilka lat temu robiłem i nie bardzo mi to wyszło, nawet nie wiem czy dalej tak działa. Troszkę to wyszło na obrazku zniekształcone bo rozmiar zmieniałem. A tutaj masz szczegółowe opisy do tej synchronizacji- można tam też dodać inne urządzenia, np. tablet i potem na wczasach możesz wchodzić na swój FF z tabletu lub smartfona. https://support.mozilla.org/t5/Synch...and-save-kb-pl
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 12-03-2017 o 14:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #359  
Nieprzeczytane 12-03-2017, 14:39
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Do Frasag
Dziękuję. To co pokazałeś, to dla mnie czarna magia. W synchronizacji nie mam nic do zaznaczenia, tylko "Utwórz> załóż konto z podaniem " ile masz lat ". Po co komu moje lata? Czy trzeba zakładać konto Firefoxa?
Fast dial przeniosłam i wolałabym przenieść wszystko bez zakładania konta. Kiedyś było w narzędziach (pod III kreskami ) "synchronizuj", teraz tego nie widzę. Nie ma innych możliwości?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #360  
Nieprzeczytane 12-03-2017, 15:00
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:Weronika

Nie pamiętam, bo mam to od dawna- być może te inne opcje pojawią się po uruchomieniu konta?
U mnie jest tak jak na zrzucie, ale to było robione baaardzo dawno na innej wersji FF.
Może Kolega Frat zna inne sposoby, albo Kolega Stefan- oni mają wiedzę ogromną, a ja przy nich to tylko pomocnik. A Synchronizuj pod kreskami mam- na samym dole.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Sanna eSenior 84 21-06-2010 12:37
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Stefan eSenior 0 28-11-2008 18:22
Mam problem z przeglądarką Firefox 3.0.1. Stefan eSenior 2 27-08-2008 21:01
Telewizja internetowa krise1 Różności - wątki archiwalne 1 21-01-2007 16:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.