menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 14:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Golf


Mieszkam w Hiszpanii, w okolicy Costa del Sol, lub poprostu Costa del Golf - jak to mawiaja liczni turysci i Hiszpanie. Sport ten jest masowo praktykowany nie tylko wsrod mlodych ale rowniez ludzi w wieku 60+ i to z duzym powodzeniem i przyjemnoscia.

W naszym Klubie Golfowym, od czasu do czasu mamy graczy z Polski, od ktorych wiem, ze ten sport znajduje coraz wiecej wielbicieli w naszym kraju.

Zapraszam do dyskusji, licze na rodakow aby pokazali nam jak najwiecej materialu z polskich pol golwowych. Zdaje sobie sprawe, ze istnieja wyspecjalizowane strony internetowe o golfie - ale moze niektorzy z was interesuja sie tym sportem i podziela sie z nami uwagami i doswiadczeniem.

Ja,zas postaram sie zrobic przeglad swiatowych pol golfowych, ktorych piekno i renoma moga byc dla was atrakcyjne.

Proponuje poczatek wizyty od slawnego, jednego z najwspanialszych golfow - Cape Kidnappers (Nowa Zelandia) , z widokiem na Hawkey's Bay. Golf jest usytuowany 1'500 metrow nad poziomem oceanu. Nie znam tego pola golfowego ale bylabym bardzo szczesliwa gdyby trafila mi sie okazja tam zagrac. Helas, nie mozna wszystkiego miec w zyciu.



__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 17:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

W Piemoncie znajduje sie wiele pol golfowych - jezeli sie nie myle ponad 30, i sa one skupione glownie kolo Turynu oraz na zachod od Jeziora Lago Maggiore.
Jednym z nich jest przecudny "Golf Club Biella" a dla klubowiczow "la Betulle" - weglug specjalistow jeden z piekniejszych pol golfowych we Wloszech. Zgadzam sie z ta opinia, jest wspanialy. Odleglosc pomiedzy Turynem a Geneva - ca 2 godziny jazdy samochodem, autostrada bardzo wygodna. Wobec tego mozna tu spotkac sporo Szwajcarow, ktorzy sa znanymi milosnikami gry w golfa i kuchni piemonckiej. Nie mowiac o winie Barolo..... Piemont jest kraina wina, a tam gdzie uprawia sie wino, tam tez sie dobrze i chetnie je. Niezapomniane potrawy z bialymi truflami, borowikami, desery ze swiezych jagod, ciasta orzechowe i genialna "pere al vino" gruszka duszona w czerwonym winie. Nie mowiac juz o genialnych "anipasti" czyli przystawek.
Az sie prosi aby na Forum seniora otworzyc watek o gastronomi swiata, szczegolnie wloskiej i francuskiej. Moze znajda sie chetni?

Zapraszam do "La Betulle".



__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 17:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Mam przyjaciółkę w Kornwalii kompletnie zwariowaną na punkcie golfa -coś w tym więc musi być .Oni jadąc na urlop jako pierwsze kryterium zawsze maj.ą czy są fajne pola golfowe .Wiem że jeździ do Hiszpanii ,ma tam nawet dom ..byłam w takim country club w jej okolicy gdzie panie w wieku seniorowym i nie tylko pasjonują się golfem .Ja niestety nie gram, ale ta wizyta byla fantastyczna ,strasznie mi się te babki podobały
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 18:05
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Mam przyjaciółkę w Kornwalii kompletnie zwariowaną na punkcie golfa -coś w tym więc musi być .Oni jadąc na urlop jako pierwsze kryterium zawsze maj.ą czy są fajne pola golfowe .Wiem że jeździ do Hiszpanii ,ma tam nawet dom ..byłam w takim country club w jej okolicy gdzie panie w wieku seniorowym i nie tylko pasjonują się golfem .Ja niestety nie gram, ale ta wizyta byla fantastyczna ,strasznie mi się te babki podobały

Malgosiu, a moze masz jakies fotografie? Golfy w Kornwalii sa bardzo interesujace. Szczegolnie jeden St.Mellion, ktory byl projektowany przez znanego Jacka Nicklausa. Wcale sie nie dziwie Twojej znajomej. Jest to wedlug mnie dobry sport dla pan seniorek....a zycie Klubowe, jest bardzo atrakcyjne w fajnej golfowej atmosferze. Doskonale dla samotnych i owdowialych pan i nie tylko seniorek.

Nowo wybrany prezydent USA - Obama tez jest golfowcem i ma nawet dosc dobry handicap HCP16, co jest wcale niezle!!!!!!! Hihihi
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 18:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Szkocja slynie z pol golfowych. Jednym z ciekawszych jest scisle prywatny i bardzo ekslusywny "Loch Lomond" na polnocy od Glasgow. Zeby w nim grac trzeba byc czlonkiem Klubu lub akcjonariuszem (fortuna!!!) lub byc zaproszonym przez jednego z nich. I na dodatek trzeba miec odpowiedni handicap (HCP) - dla pan minimum 24 a dla panow 16. Loch Lomond jest nr 11 na liscie najlepszych i najpiekniejszych pol golofowych, poza USA. Jest rozrzucony pomiedzy 100-letnimi drzewami, ciagnacymi sie wkolo jeziora.

Proponuje abyscie sie wlaczyli na ponizszy link i zobaczyli piekno tego miejsca. Mozecie mi wierzyc na slowo, ze warto.

http://www.lochlomond.com/main.html

Ponizej fotografie z Loch Lomond.



__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 18:44
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Marbello

Skoro grasz w golfa to pewnie wiesz gdzie jest 19-ty dołek?
A golf to wybitnie sport dla 60+, a jak jeszcze pomocnik nosi kijki, lub ma się jakiegoś miejscowego "Meleksa", to nawet nogi odpoczywają. No a to podobno b. drogi sport, czytałem coś kiedyś o naszym polu golfowym chyba w Międzyzdrojach. Więc najbardziej stać na to właśnie 60+.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 20:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Skoro grasz w golfa to pewnie wiesz gdzie jest 19-ty dołek?
A golf to wybitnie sport dla 60+, a jak jeszcze pomocnik nosi kijki, lub ma się jakiegoś miejscowego "Meleksa", to nawet nogi odpoczywają. No a to podobno b. drogi sport, czytałem coś kiedyś o naszym polu golfowym chyba w Międzyzdrojach. Więc najbardziej stać na to właśnie 60+.

Kaziu w Twoim wieku jeszcze myslisz o 19 dolku? Hihihihi. Nieuczesane mysli.
Miejscowe "Meleksy" ? Osobiscie gram tam gdzie sa caddie elektryczne. Hihihi.
Lubie duze przestrzenie a nie grajdolki. Czy ten sport jest drogi? Zalezy jak sie do tego podchodzi. Sa pola darmowe, ktorych wlascicielami sa wladze lokalne ale takowe nie sa dobrze utrzymane i jest na nich duzy balagan. Nie kontroluje sie handicap, ludzie nie znaja regul gry i poprostu zle sie zachowuja. Sa golfy zupelnie dostepne dla kieszeni emeryta, przyjemne i cenione przez graczy. No i jak wszedzie sa golfy drogie, eksklusywne, dostepne dla akcjonerow i czlonkow klubu. Nie znaczy to, ze kazdy moze w nich grac. Kontrola handicap'u jest ostra, chocby dla dobra innych graczy.
Jednym slowem w golfie jak w zyciu - kazdy znajdzie swoje szczescie i swoj dolek, niekoniecznie 19-ty.

Wiek graczy. Od 4 lat w zwyz.

Ceny w Polsce? Dobre pytanie. Z tego co sie orientuja sa o wiele wyzsze niz ceny we Francji, Hiszpanii i Wloszech. Dlaczego? Np kolo Warszawy golf nalezy (przynajmniej wiem, ze nalezal) do cwaniakow koreanskich i ceny byly astronomiczne, choc pole mierniutkie i zle utrzymane.

Kazik, a moze bys wkleil pare fotek z pola golfowego w Miedzyzdrojach?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 20:30
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Poszukam w internecie-bo osobiście na żadnym polu golfowym nie byłem, kijków nie widziałem. Ale miałem w ręku prawdziwą piłeczkę-ciężka, nie chciałbym oberwać czymś takim. Idę teraz w telewizorni oglądać galę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 20:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

EEE TAM !! Golf jest dla staruszkow!! Ja wole Polo!!
TO JEST GRA DOPIERO
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 12:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
EEE TAM !! Golf jest dla staruszkow!! Ja wole Polo!!
TO JEST GRA DOPIERO

Polo w naszym wieku? - pewnie popatrzec mozna, bo to piekny sport. Wracam do reali dostepnych dla "staruszkow" - Golf w Dubai:





__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 12:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Troche wiecej o golfie, raczej polach golfowych - poprostu piekno, przestrzen i harmonia.

Slawny Blue Canion w Thailandii



__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 13:54
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Znalazłam stronę, na której Andrzej Strzelecki rekomenduje najlepsze polskie kluby
http://www.sparing.pl/article.php?id=52&page=0

Niby za niewielkie pieniądze można się uczyć...
Ale już koszty członkowskie, dobrego sprzętu itp. podnoszą niebezpiecznie ciśnienie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 14:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Znalazłam stronę, na której Andrzej Strzelecki rekomenduje najlepsze polskie kluby
http://www.sparing.pl/article.php?id=52&page=0

Niby za niewielkie pieniądze można się uczyć...
Ale już koszty członkowskie, dobrego sprzętu itp. podnoszą niebezpiecznie ciśnienie

Dobrze by bylo aby w Polsce ten sport stal sie bardzie popularny w kazdym sensie. Moglby byc doskonalym sportem dla seniorow, ktorzy maja duzo czasu i sa samotni. W golfa mozna grac samemu co jest czasami dobrym wyjsciem.
W Europie, sa liczne , darmowe albo subswencjowane przez merostwa pola golfowe i kazdy moze na nich sie uczyc i grac. Co do sprzetu - senior gracz, ktory dwa trzy razy w miesiacu chce troche popraktykowac - nie musi miec sprzetu "ostatniej" generacji - bowiem i tak nie wiedzialby co z nim zrobic. Wystarczy trzy-cztery metalowe kije, putter i kij tzw drzewo - cala filozofia.
Sama gram w golfa od lat, mam dosc "honorowy" handicap i od dwoch lat nie zmienilam sprzetu. Te cale ceremonie ze sprzetem "ostatniej" techniki - dobre dla zawodowych graczy i ..........a dla snobow golfowych, ktorych jest bardzo wielu - kwestia podraznienia. Czasami w naszym Klubie dostajemy smiechu z pan, ktore kupuja sobie potwornie drogi sprzet a nie potrafia trafic w pilke lub zrobic eleganckiego swinga. Samo zycie.

Aluniu, dzieki za linka do artykulu o golfie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 14:15
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Powstający w pobliżu Choszczna, nad jeziorem Raduń, kompleks Modry Las zaliczany jest do jednych z najpiękniejszych w Europie pól golfowych. Został zaprojektowany przez światowej sławy golfistę – Garego Playera – zwycięzcę dziewięciu najwyższej rangi zawodowych turniejów mistrzowskich. Obecnie realizuje on, poprzez zlokalizowaną w USA firmę Gary Player Design, wybitne, światowego standardu pola golfowe. Podczas swojej ostatniej wizyty w Modrym Lesie przyznał, że jest to jedno z najbardziej urzekających naturalnych miejsc na pole golfowe, jakie widział.

W tym sezonie planowane jest jeszcze jedno otwarcie w Modrym Lesie. Po raz pierwszy udostępnionych zostanie wszystkich osiemnaście dołków
Nie znam się na grze w golfa wobec tego pozostaje mi tylko zaprosić zainteresowanych w moje strony i Ciebie Marabello włascicielko tego wątku. Ja lubię tam spacerować, gdyż wokół jest piękne jezioro i alejki spacerowe. W internecie jest sporo na temat naszego pola glfowego "Modry las".
Załącznik 19952 Załącznik 19953
Zapraszam do Choszczna w woj. zachodniopomorskim.

Ostatnio edytowane przez Scarlett : 03-01-2012 o 19:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 14:19
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Marbello, tu masz więcej, może coś wybierzesz. http://www.google.com/search?ie=UTF-...owe+w+Polsc e
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 14:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Segulko, Aluniu - wspaniale. Segulka potwierdzila, ze golf moze byc tez przyjemnoscia dla "spacerujacych gosci" - pejzarze sa genialne i ten spokoj.
Chetnie skorzystam z zaproszenia Segulki - golf cudowny, az czlowieka kreci aby "strzelil" pare dolkow!
Aluniu dziekuje za strone http, bardzo ciekawa. A co inni seniorkowie - moze i w Waszych okolicach sa golfy - pokazcie nam zdjecia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 14:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Golf... Coś w sobie ma. Moje dziecko - które do tej pory tylko narty, a nawet paralotnia - stwierdziło, że chętnie by, byleby czasu praca tyle nie wymagała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 21-11-2008, 03:31
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Grać można wszędzie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 12:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Golf Santa Maria - Marbella. Na horyzoncie Gibraltar.



Golf Guadalmina - Marbella

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 12:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Hi,hi....troche o golfie....zielono i wypoczynkowo.

Golf w Evian przy jeziorze Lemanskim (albo Genewskim) - po stronie francuskiej. Po drugiej stronie jeziora Szwajcaria - okolice Morges, St Prex, Tolechenat (gdzie mieszkali i umarli Richard Burton i Audrey Hepburn), no i po prawej stronie kierunek Lausanne.





Zosiu, moze nam pokazesz pare golfow z Florydy....sa takie wspaniale.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.