menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3561  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 13:55
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Z racji podeszłego pesela nie mogę się doszukać co dobrego dla Polski zrobił PiS. Dał pincet i 13 emeryturę. Czyli wsparł powiedzmy najsłabszych. Zmienił prawo na wygodne dla lumpów/oszustów, tu myślę o prawie uniemożliwiającym właścicielom mieszkań wyrzucenie na zbity pysk ze swojej własności osoby nie płacącej za czynsz, najczęściej kradnącej i niszczącej zastane mienie. Czytam jakieś podpowiedzi mądrych prawników żeby spisywac akty notarialne ale te akty i tak można sobie wsadzić w odwłok jeżeli najemca jest bezrobotny, z liczną rodziną i w gruncie rzeczy to ten najemca ma prawo zabrac właścicielowi mieszkanie. Nie byłoby to najgorsze, gorsze jeszcze jest to że to nieszczęsny właściel ma ponosić wszystkie obciążenia z tytułu opłat. Lump zwyczajowo niczego nie ma więc niczego nie zapłaci, a mieszkać przecież musi. Parę lat temu, jako wynajmująca, zapytałabym a co mnie obchodzi, że on nie ma z czego, ja go na garnuszek nie przygarniałam ale to było parę lat temu. Lumpy/menele wybrały PiS i PiS robi im na rękę. To że jest to moja, wasza ręka to przecież pisu nie obchodzi, grunt, że menel zagłosuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3562  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 14:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Maju!!!
Jaką 13-ą emeryturę Ci DAŁ????
spójrz na kwity i sprawdź ile takich 13-ych byś miała gdybyś nie była obrabowana podatkiem od tej emerytury co ja masz co miesiąc?

No i jak już.... to wystarczyłoby do każdej wypłacanej dziś dodać 110 złp/mies. I byłoby to samo...
A pińcet? Już jest 450, a nawet mniej, a potomstwa jakoś coraz mniej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3563  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 14:28
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Maju!!!
Jaką 13-ą emeryturę Ci DAŁ????
spójrz na kwity i sprawdź ile takich 13-ych byś miała gdybyś nie była obrabowana podatkiem od tej emerytury co ja masz co miesiąc?

No i jak już.... to wystarczyłoby do każdej wypłacanej dziś dodać 110 złp/mies. I byłoby to samo...
A pińcet? Już jest 450, a nawet mniej, a potomstwa jakoś coraz mniej...
Pan Kaczyński mi niczego nie dał, zabrał mój podatek już raz zapłacony od pieniędzy przeznaczonych z moich opodatkowanych składek na ZUS. Ale pan Kaczyński dał 13-te emerytury takim co nie płacili zusowskich składek, nie chcę wytykać palcem grupy zawodowej kto wie to wie. I tu wracamy do ad remu. Obowiązkowo dostali glosujący na PiS.
PS
Oni znowu zagłosują i trudno się dziwić. Dziwić mogą ci co własną pracy do czegoś doszli, a dzisiaj wspierają rozbój, ale cóż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3564  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 15:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Pan Kaczyński mi niczego nie dał, zabrał mój podatek już raz zapłacony od pieniędzy przeznaczonych z moich opodatkowanych składek na ZUS. Ale pan Kaczyński dał 13-te emerytury takim co nie płacili zusowskich składek, nie chcę wytykać palcem grupy zawodowej kto wie to wie. I tu wracamy do ad remu. Obowiązkowo dostali glosujący na PiS.
PS
Oni znowu zagłosują i trudno się dziwić. Dziwić mogą ci co własną pracy do czegoś doszli, a dzisiaj wspierają rozbój, ale cóż.


Wytknij koniecznie, bo ja nie wiem o kogo chodzi?
Ogólnie o Jandę i kolegów, czy jeszcze kogoś masz na myśli? Odwagi, odwagi Sz. Koleżanko.

Może Wałęsowa i Komorowska co psim swędem dostały od rządu PIS emerytury?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3565  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 15:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Maju!!!
Jaką 13-ą emeryturę Ci DAŁ????
spójrz na kwity i sprawdź ile takich 13-ych byś miała gdybyś nie była obrabowana podatkiem od tej emerytury co ja masz co miesiąc?

No i jak już.... to wystarczyłoby do każdej wypłacanej dziś dodać 110 złp/mies. I byłoby to samo...
A pińcet? Już jest 450, a nawet mniej, a potomstwa jakoś coraz mniej...


No właśnie, za 8 lat rządów PO podatku tego nie było....upsss...zaraz...zaraz ..wróć!
Był? czy tylko taka plotka poszła po sieci?

13-tki też nie było, czyli poszła do kieszeni złodziei?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3566  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 16:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Kaczyński dał 13-te emerytury takim co nie płacili zusowskich składek, nie chcę wytykać palcem grupy zawodowej kto wie to wie[/b]. I tu wracamy do ad remu. Obowiązkowo dostali glosujący na PiS.
PS
Oni znowu zagłosują i trudno się dziwić. Dziwić mogą ci co własną pracy do czegoś doszli, a dzisiaj wspierają rozbój, ale cóż.

Jak masz kogo to zapytaj ile lat pracy ma Mścigniew, a ile ma emerytury oprócz pensji, bo ja mam 53 lata pracy
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3567  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 18:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak masz kogo to zapytaj ile lat pracy ma Mścigniew, a ile ma emerytury oprócz pensji, bo ja mam 53 lata pracy

Jarek! Co masz to Twoje, ale powszechnie wiadomo, że -jak mówiła jedna pani- "on w życiu nawet 5 minut UCZCIWIE nie przerobił"".
I na tym dalsze rozważania możemy zakończyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3568  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 19:29
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Pan Kaczyński mi niczego nie dał, zabrał mój podatek już raz zapłacony od pieniędzy przeznaczonych z moich opodatkowanych składek na ZUS. Ale pan Kaczyński dał 13-te emerytury takim co nie płacili zusowskich składek, nie chcę wytykać palcem grupy zawodowej kto wie to wie. I tu wracamy do ad remu. Obowiązkowo dostali glosujący na PiS.
PS
Oni znowu zagłosują i trudno się dziwić. Dziwić mogą ci co własną pracy do czegoś doszli, a dzisiaj wspierają rozbój, ale cóż.



Maju nie po raz pierwszy zgadzam się z Tobą w 100 %
Kilka dni temu na parkingu przed LIDL em spotkaliśmy znajomego który za młodu przepracował max 5 lat, póżniej "załatwił" sobie rentę inwalidzka i miał swoje stałe miejsce pod kantorem gdzie dorabiał jako " konik " ?? ( nie pamiętam czy tak się to nazywało)
Kiedy zabrano mu rentę już więcej pracą na etacie się nie skalał....twierdził, że nie jest głupi i żadnych składek do żadnego ZUS odprowadzał nie będzie.
Żle mu się nie żyło ale jak przyszła starość i większość z nas otrzymała emerytury on również sobie załatwił.
Dostał najniższą krajową.
Podczas ostatniego naszego spotkania twierdził, że PIS ( jego ulubiona partia) ma kasę i wspomaga tych co są najbardziej pokrzywdzeni ...za PO miał 800 zł emerytury a teraz ma 2000 zł.
Znam tego człowieka od zawsze i wiem jak "pracowitą" przeszłość ma za sobą i kiedy słyszę w TVN , że pielęgniarki otrzymują 1500 zł, ja choć przepracowałam wiele lat i odprowadzałam składki ( od działalności bardzo duże ) mam dużo mniej niż ten nierób to jeszcze bardziej gardzę tą formacją
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3569  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 20:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jadziu!
Takich przypadków znajdziesz sporo.. Nawet pojedynczych szukać nie trzeba.
Oficjalne komunikaty ZUSu mówią ze kilka milionów emerytów ma mniejsze wypłaty z ZUSu niż 1800 złp

A jedna z moich sąsiadek o innej..... ona ma emeryturę?
A skąd? Przecież ona w życiu godziny nie przepracowała.
Mąż tyrał, a ona z koleżaneczkami kawkę piła i się smiała, że my do roboty ganiamy...

A służba zdrowia? Zawsze był to najgorzej opłacany dział...
I jest.
Dlatego kto może to daje nogę bo za tą samą robotę dostaje porządne pieniądze...

Problem w tym, że ci o których mówimy nie dostaną fuch w zarządach państwowych spółek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3570  
Nieprzeczytane 14-05-2021, 13:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Pewnie była zarejestrowana jako osoba współpracująca. Znam takie panie, też dnia nie pracowały.
Mirrelka ma rację; od własnej działalności składki były ogromne, mające się nijak do emerytury.
Ja opłacałam je podwójnie, choć lepszym pomysłem byłoby przepisać firmę na osobę z zewnątrz, a samemu zatrudnić się jako dyrektor z pensją co najmniej 10 tys.
Składki idą w koszty, ale znam takich, co ich po takim manewrze syn z własnej firmy wyprosił przez ochroniarzy.
Konkretnie rok 2000.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3571  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 10:42
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Słucham na TVN24 jak JK pięknie prezentuje nam tzw Nowy Ład
"Pięknie " mówi ,nie mam na myśli jego barwy głosu tylko treść którą nam przekazuje ....czekam kiedy powie którą to potęgą jesteśmy na świecie.
Nie wiem czy się doczekam czy szybciej zasnę....podczas słuchania tej "pięknej " bajki
Ile ludzi uwierzyło w nią będziemy obserwować po tym na ile wzrośnie poparcie dla PIS
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3572  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 11:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jadziu!
Ja zaś oglądając ŁADne kobitki grające w Rzymie na Foro Italico ..... dalej czekam aż LUXTORPEDA od Morawieckiego mnie powiedzie w świetlaną przyszłość.
A dalej to już ....prom ze Szczecina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3573  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 11:55
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Nie wiem czy się doczekam czy szybciej zasnę....podczas słuchania tej "pięknej " bajki
Ile ludzi uwierzyło w nią będziemy obserwować po tym na ile wzrośnie poparcie dla PIS [/i][/b][/size]
Najlepiej zasnąć i obudzić się wypoczętą / wypoczętym.
A wzrost lub spadek poparcia dla bajki zależał będzie nie tylko od wiary, ale przede wszystkim od tego, jaka alternatywa istnieje dla tej bajki i jaką wartość przedstawia.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3574  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 12:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

iiiiii jeden taki co :

Cytat:
Jarosław Kaczyński.

Polski Ład jest z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego, że Polacy są głęboko przekonani, że należy im się takie życie, jak w krajach na zachód i południe od naszych granic. I my chcemy te aspiracje zaspokoić. I w tej chwili jest na to szansa

Szansa?
Czyż to nie 8 długich lat niejaki KACZYŃSKI nie rządzi??
A Polacy jak chcą żyć jak na Zachodzie, to wsiadają w cuś i jadą żyć ...jak "na Zachodzie".

No i "kilku" speców z PiSu no od SKOKów już przecie tak żyje, że im Zachód może pozazdrościć.
O krajowcach np tych co są z dygnitarzami w sitwie w multizarządach na państwowych korytach też.

Tylko, że na ZACHODZIE m.in. za machloje z wieżami KACZYŃSKI by siedział.... i to jest ta różnica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3575  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 12:32
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Smutno mi, Boże! Dla mnie na zachodzie
Rozlałeś tęczę blasków promienistą;
Przede mną gasisz w lazurowej wodzie
Gwiazdę ognistą…


Juliusz - Wieszcz
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3576  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 15:08
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Smutno mi, Boże! Dla mnie na zachodzie
Rozlałeś tęczę blasków promienistą;
Przede mną gasisz w lazurowej wodzie
Gwiazdę ognistą…


Juliusz - Wieszcz
Tu leży wieszcz przechodniu nie szcz.
Julian Tuwim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3577  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 15:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Czytam, że emerytura do 2500 zł bez podatku a PiS jak do tej pory realizuje wszystko co obiecuje.
Co za podłość.
Seniorzy z nostalgią wspominają rządy Tuska i coroczne waloryzacje emerytur po 3-4 zł.
Jakie zakupy za to robili a i odłożyli sporo. Teraz jeszcze z tych oszczędności żyją.

Wróć Platformo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3578  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 18:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
[b][i]Słucham na TVN24 jak JK pięknie prezentuje nam tzw Nowy Ład

Nie mogę pojąć czemu ta człapiąca obrzydliwość Rozpizjusz I tak się boi Polaków że szweda się tylko między nogami dziesiątek ochroniarzy zamiast być noszony w lektyce na wszystkich odpustach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3579  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 19:18
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czytam, że emerytura do 2500 zł bez podatku a PiS jak do tej pory realizuje wszystko co obiecuje.
Co za podłość.
Seniorzy z nostalgią wspominają rządy Tuska i coroczne waloryzacje emerytur po 3-4 zł.
Jakie zakupy za to robili a i odłożyli sporo. Teraz jeszcze z tych oszczędności żyją.

Wróć Platformo.


Do obiecanek PIS mam bardzo sceptyczne podejście...oni muszą więcej zabrać niż dać. Coś za coś
Jeszcze nie otrzymałam grosza z obiecanych setek a już dziś musiałam wydać prawie 150 zł więcej kupując tylko jeden lek ( ile zapłacę jak wykupię wszystkie co biorę ??? )
Od 1 maja zmieniła się refundacja leków i tym oto sposobem mój Elquis za który do tej pory płaciłam 139,90 ( starcza mi na 28 dni ) ...dziś zapłaciłam 285 zł.

Cytat pod którym się
podpisuje

"Wróć Platformo."

Podwyżki były 4 - 5 zł ale ceny były przez te 8 lat bez zmian ...no prawie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3580  
Nieprzeczytane 15-05-2021, 19:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Zmienić rząd na lepszy, tak jak zastał zmieniony,
bo judaszek z kamarylą rządzili niczym straganem z chińskimi majtkami.

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/...XPWx-Xw6g.html

Cytat:
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, pod rządami premiera Donalda Tuska (55 l.) koszty życia w naszym kraju drastycznie rosną. W niektórych przypadkach drożyzna dochodzi prawie do 50 proc., odkąd Platforma przejęła władzę.

No! wzięli my do serc naszych tę wiedzę i pogoniliśmy łajdactwo co to ''piniendzy ni ma i nie będzie''.
Zróbcie to samo jak wam źle.
Swoją drogą, co ta Polska w sobie ma, że ciąąąąąągle w niej tak drogo. Niezależnie od władzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.