menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:10
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Sny Seniorow.


Tak juz w zyciu jest,ze starsi ludzie potrzebuja mniej snu i zasypiaja na krocej i czesciej,cos podobnie jak niemowleta.
Spiac jestesmy wyciszeni ale nie zawsze sklada sie na to wiele czynnikow jak zdrowie,spedzony dzien,uciechy lub zmartwienia,stany depresyjne wynikle z wielu powodow oraz nawet to czy kladziemy sie do lozka sami lub z ukochana osoba.
Spiac mamy takze sny z roznymi epizodami z naszego zycia lub sceny z sytuacji , w ktorych jestesmy po raz pierwszy i sa dla nas zaskoczeniem.
Czesto tez zrywamy sie pod czas snu pod wrazeniem tego co sie nam snilo.
Nie siegajac do badan naukowych o snach i ich podlozu podyskutujmy czy Wasze sny w Polsce maja podloze tego co sie wokol Was dzieje i wynika z waszego bytowania.
Ostatnio TVN24 pokazalo nam nawet sny poslow podczas obrad w Sejmie RP,to musialy byc ciekawe sny,chyba ze zmeczenia obradami,cos w rodzaju ladowania akumulatorow posla.
Jakie sa sny seniorow w Polsce chociazby z naszego klubu ?
  #2  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Seniorze

Cytat:
Napisał senior A.P.
Tak juz w zyciu jest,ze starsi ludzie potrzebuja mniej snu i zasypiaja na krocej i czesciej,cos podobnie jak niemowleta.
Spiac jestesmy wyciszeni ale nie zawsze sklada sie na to wiele czynnikow jak zdrowie,spedzony dzien,uciechy lub zmartwienia,stany depresyjne wynikle z wielu powodow oraz nawet to czy kladziemy sie do lozka sami lub z ukochana osoba.
Spiac mamy takze sny z roznymi epizodami z naszego zycia lub sceny z sytuacji , w ktorych jestesmy po raz pierwszy i sa dla nas zaskoczeniem.
Czesto tez zrywamy sie pod czas snu pod wrazeniem tego co sie nam snilo.
Nie siegajac do badan naukowych o snach i ich podlozu podyskutujmy czy Wasze sny w Polsce maja podloze tego co sie wokol Was dzieje i wynika z waszego bytowania.
Ostatnio TVN24 pokazalo nam nawet sny poslow podczas obrad w Sejmie RP,to musialy byc ciekawe sny,chyba ze zmeczenia obradami,cos w rodzaju ladowania akumulatorow posla.
Jakie sa sny seniorow w Polsce chociazby z naszego klubu ?

A sny nie w Polsce tez sie licza w tym watku??
  #3  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Ja miałam ubiegłej nocy taki,że tylko Freud mógłby go rozgryźć.
Otóż na kafelkach piwnicy leżał szary kot ,nie znany mi bliżej,i umierał.A z akwarium wyszły ryby,nie wiem jakim cudem i poruszając się na płetwach zbliżały się do biedaka.Szczerząc zęby jak u piranii.!!!

To nie jest mój wymysł.Miewam takie sny.Zgroza ..
  #4  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oczywiscie ! Nawet sen seniora Busha.
Sen Lili ma swoje znaczenie - umierajacy kot to smutek,zas wszystkie ryby plywajace czy w innej sytuacji to duze szczescie .
Po przebudzeniu podczas snu warto nad kazdym snem sie zastanowic a nawet go zapisac,poniewaz sny bardzo szybko sie zapomina.
Milych snow przebudzonym ZYCZE !
  #5  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lilu

kot pewnie wrabal jakas rybe.. w swoim kocim zyciu.. i to jest jego pieklo..
  #6  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja natomiast bardzo często przemieszczam w przestrzeni wykonując olbrzymie skoki dlukości circa 1000km.W ten sposob zwiedzilam kawal świata i Kosmosu.Taki znalazlam sposob na tanie zwiedzanie.!Parenaście lat temu w nocy zjeżdżalam ze sp Reaganem (Ronaldem)po poręczy w Bialym Domu.W sytuacjach w jakis sposob zagrażającuch mnie czy mojej rodzinie ZAWSZE śni mi sie mój Tata(bylam jego ulubioną)A po przeczytaniu Mistrza i Malgorzaty wyfrunęłam z Poeta daleko...daleko....

Ostatnio edytowane przez babciela : 16-03-2008 o 00:39.
  #7  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:33
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ciekawe co dzisiaj mi sie przyśni-jestem w trakcie n-tego czytania Dzieci Arbatu-biore tabletke nasenna-a nuż pojawi mi sie we snie ojczulek Stalin?brrr

Ostatnio edytowane przez babciela : 16-03-2008 o 00:40.
  #8  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:41
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A mnie sie sni

bardzo czesto tajemnicze mieszkanie na poddaszu..
  #9  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No to trzeba sięgnać do Freud^a.Chociaz on wszystko sprowadzal do sexu i seksualizmu.Tym akcentem kończę.Zycze SPOKOJNYCH snów.E
  #10  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 01:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wesołe jest życie staruszka,
Choć wczoraj zmoczyła go łza
Suchutki juz dzisiaj wstał z łóżka
Bo pamięć,bo pamięć nie ta .......(Przybora ,Wasowski)
Milych snów kochani ......
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #11  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 01:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Sniac o szczesciu - sen sie sprawdzi !
Przysniona osoba ukochana,ktora zmarla to ostrzezenie lub prosba.
  #12  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 08:59
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

A mnie od wielu lat snią się dwa sny,które często się powtarzają.
pierwszy to śni mi się,że jestem w dużym wysokim domu,mieszkam jakby na poddaszu,ale jeśli chcę gdzieś wyjść nie mam możliwości,nie ma zejścia na dół,chodzę więc po gzymsie i szukam zejścia ,w końcu skaczę,i długo lecę zanim uda mi się znależ na ziemi.Co ciekawe,wejście jest gługie ,kręte schody,ale zejść po nich się nie da,bo znikają.

Drugi sen to piękny dom w stylu starego dworku.Na podwórku dużym,pięknym rośnie stary dąb,na nim huśtawka,ja jako dziecko bawię się,huśtam na huśtawce.Bawiąc się piłką biegnę za dom.Piłka przelatuje przez wysokie ogrodzenie za domem,odchylam obluzowaną deskę w ogrodzeni,by zobaczyć piłkę,za ogrodzeniem jest wysoka skarpa piłka leży na dole ,za bardzo się przechylam i spadam.Gdy leżę już na dole,na mnie lecą kamienie.Wiem,że mnie już tu nikt nie znajdzie.Budzę się zmęczona i przerażona .
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #13  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 09:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Na Twoje sny maja wplyw wspomnienia z dziecinstwa,spiac mozna do nich wracac.
W realu zawsze znajdziesz wyjscie.
Powodzenia !
  #14  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 09:36
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kundziu,ten sen to ja potrzfie wytlumaczyc,boisz sie bardzo czegoś,chcesz to osiagnąc,a z chwila osiągnięcia wymyka Ci sie wszystko z rak,Olbrzymie poklady leku
  #15  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 09:42
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Babcielu!

Ty skaczesz, ja potrafię latać. Naprawdę! Bez skrzydeł. Ot - w którymś momencie moje dłonie trafiają na powietrze tak sprężynujące, że odbijam się od niego i unoszę w górę. Fantastyczne uczucie! A jak prędko można dotrzeć, gdzie się chce! Tylko na przewody muszę uważać - szczególnie w nocy
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #16  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 09:51
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ewito,to jest naprawde tani sposób zwiedzania świata-czytalam teorie snow Freud>a-on naprawde wszystko sprowadza do jednego.Plywanie,Unoszenie sie w powietrzu,hustawka to wszystko wg niego niedosyt czegos tam,Ewito MUSIMY to zmienic.Nie wiem tylko jak on tlumaczy sen Lili-Ryby pożerajace umarlego kota?
  #17  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 10:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Eluś..ależ skąd.Ja je waliłam moim klapkiem.Nigdy,nawet we śnie ,nie dopuściłabym do krzywdy kota !!!

Ale zazdroszczę Wam tych latających snów.Mój mąż je miewa.Mówi,że to cudowne uczucie..
Mnie nigdy,przenigdy nic takiego się nie śniło.Natomiast bardzo często lecę....ale w dół,w przepaść.I budzę się zawsze przed upadkiem..
Chyba ponura osobowość tak naprawdę.Ubolewam,ale taka jest prawda..
  #18  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 10:45
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ewito,to jest naprawde tani sposób zwiedzania świata-czytalam teorie snow Freud>a-on naprawde wszystko sprowadza do jednego.Plywanie,Unoszenie sie w powietrzu,hustawka to wszystko wg niego niedosyt czegos tam,Ewito MUSIMY to zmienic.Nie wiem tylko jak on tlumaczy sen Lili-Ryby pożerajace umarlego kota?
Nie wiem, jak w twoim przypadku, ale u mnie te sny są szalenie realistyczne To tak, jakbym pływała w powietrzu - mogę się zatrzymać, wzlecieć bardzo wysoko, albo dowolnie obniżać lot, zanurkować, żeby obejrzeć na przykład średniowieczny zamek (zamknięty dla zwiedzających). Najbardziej wolna czuję się, kiedy wiatr chłoszcze po twarzy od pędu powietrza, a ja wymykam się wszystkim problemom i widzę zdumione twarze złych ludzi w dole, którym nie udało się mnie skrzywdzić... Niech sobie zboczony dziadzio Freud tłumaczy, jak chce!
A nad tym, jak zmienić te hmmm... ewentualne braki - pomyślimy letnią porą, co?
Mieszając senniki kot - człowiek fałszywy, ryba - wiara... Wracając do Freuda zimna ryba kojarzy mi się nie najlepiej seksualnie, kot natomiast - no, no!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #19  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 12:21
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Ja również często "latam"

więc również interesowałam się, co takiego mam w podświadomości
Najbardziej sensowne wydaje mi się wyjaśnienie pochodzące z Dalekiego Wschodu (konkretnie z Chin). Oto ono pokrótce:
"Sny o lataniu są powszechne i zwykle symbolizują inspirację oraz zdolność do wykraczania poza zwyczajną rzeczywistość. Problemy i sprawy można rozwiązywać, unosząc się i przelatując nad nimi. Sen o lataniu sygnalizuje zdolność lub gotowość do działania i dokonywania zmian.
Inne znaczenie latania we śnie to pragnienie ucieczki od swoich ziemskich problemów."
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #20  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 13:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mam identycznie

Cytat:
Napisał Lila
Eluś..ależ skąd.Ja je waliłam moim klapkiem.Nigdy,nawet we śnie ,nie dopuściłabym do krzywdy kota !!!

Ale zazdroszczę Wam tych latających snów.Mój mąż je miewa.Mówi,że to cudowne uczucie..
Mnie nigdy,przenigdy nic takiego się nie śniło.Natomiast bardzo często lecę....ale w dół,w przepaść.I budzę się zawsze przed upadkiem..
Chyba ponura osobowość tak naprawdę.Ubolewam,ale taka jest prawda..
niigdy nie latam, bardzo często spadam w przepaść i budzę się nerwowo podskakując /z tego zdaję sobie sprawę/ tuż przed upadkiem. Nie wiem o czym taki sen świadczy.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
uzaleznienie od Klubu Seniorow BUNIA Uzależnienia 272 18-02-2012 15:46
taniec leczacy dla seniorow-instrumenty perkusyjne maja Oddam, potrzebuję 7 16-10-2007 17:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.