menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 10-06-2009, 22:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
W starożytnym Egipcie kto sterował ciemnym ludem? od 4000 lat nic się nie zmieniło kim najlepiej sterować dając mu wiarę.",ciemny naród wszystko kupi."

Oj , ''Faraona '' się czytało ...

Wacław , a Tobą nikt nie steruje ?
Pomyśl dobrze .....
  #62  
Nieprzeczytane 10-06-2009, 23:06
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Oj Lilu,Wacław raczej zacytował posła Kurskiego.
__________________
  #63  
Nieprzeczytane 10-06-2009, 23:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Oj Lilu,Wacław raczej zacytował posła Kurskiego.

Kurski Egiptem się zajmował ?
  #64  
Nieprzeczytane 10-06-2009, 23:42
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Ale to jego cytat"ciemny naród....."
__________________
  #65  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 12:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Po to wymyślono religię aby władcy mogli sterować poddanymi a w momencie klęsk żywiołowych czy nierozważnych decyzji ekonomicznych było łatwe wytłumaczenie,kara Boska...i należało skierować winę na jakiegoś przeciwnika.Przy normalnej współpracy była wzajemna informacja,wymyślono spowiedż teraz mamy podsłuch.Władzy zawsze zależało na współpracy z hierarchami religijnymi którzy rządzili "duszyczkami mieli wpływy w mediach.
Fnansowano ośrodki kultu czym większe uzyskuje się lepszy efekt psychologiczny On taki mały atu taki ogrom przestrzeni na końcu stół a za stołem człowiek.Zapominasz po co przyszłeś, a egzaltowany to jest już w niebie albo w haremie z hurysami.
Zawsze jesteśmy sterowani w większym lub mniejszym stopniu,tu chodzi o wielkość sterowania,można też podprogowo prawdopodobnie zakazane.
Ale jak w każdej współpracy nieraz dochodzi do walki o większe wpływy i podporządkowanie jednych drugim.
Użyłem specjalnie tego cytatu Kurskiego,długie wywody są nużące ale napiszę dlaczego.
  #66  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 13:33
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Cytat:
Napisał tadeusz50
/.../ Jestem katolikiem. Nie praktykującym. /.../
Cytat wzięty z postu Tadeusza, ale wiele osób tak mówi.
Mam pytanie:
Katolik - nie praktykujący, tzn. nie modli się (choć umie);
Czytelnik - nie czytający (czytać umie);
Pisarz - nie piszący (pisać umie);
etc... etc...
Czy, w każdym z wymienionych przypadków, nie występuje zjawisko nadinterpretacji?
Na własny chrzest (były przypadki chrztu dziecka w łonie matki) i pochówek (nikt już nas nie pyta o zdanie) wpływu nie mamy. Może jednak szkoda? Przynajmniej pierwszego.
Piszę o KK. Niektóre odłamy chrześcijaństwa stosują inne zasady.
__________________
  #67  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 15:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Ostatku paranoi jest więcej nasi żołnierze walczą w Afganistanie a ponoć w ich konstytucji jest zapis że zmiana religii tj islamu w ich prawodawstwie jest karana śmiercią i powstał problem jak zmienił wyznanie na chrześcijaństwo.
Dlatego ja osobiście nie przejmuję się tym co zrobi rodzina po mojej śmierci i w jakim obrządku to zrobi i czy to będzie ateistyczny pogrzeb.Nasze wyznanie jest związane z miejscem gdzie się urodziliśmy i tam mieszkamy.Chrzest to decydują rodzice a pózniejsze wychowanie i z tym związane obrządki są związane z wykształceniem i tradycjami. Koniec XX wieku był okresem dużego postępu w biologi fizyce chemii wiele opowiadań z Biblii zostało podważonych a ludzie w to wierzą.
  #68  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 17:06
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Wacławie, minęliśmy się trochę w dyskusji. Nie o to mi chodziło. Ale i tak masz u mnie plus. Za Deschnera.
__________________
  #69  
Nieprzeczytane 11-06-2009, 19:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Miło mi ,i cieszę się że znajdujesz czas na Deschnera obecnie jestem w połowie Jaya Gopala Podszepty Gabriela to dopiero horror w traktowaniu kobiet i jak się pomyśli że to XXI wiek.
  #70  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 16:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bywa,ze z uslug tych z koloratka i ateisci korzystaja.
Co to nie ma przypadkow ,ze i starych chrzcza,sluby koscielne biora ,potem premierami zostaja i jeszcze prezydentem chca byc .
  #71  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 09:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Bywa,ze z uslug tych z koloratka i ateisci korzystaja.
Co to nie ma przypadkow ,ze i starych chrzcza,sluby koscielne biora ,potem premierami zostaja i jeszcze prezydentem chca byc .

Czuję ,że pijesz do naszego premiera ...

Natomiast Twój prezydent jest super .Tylko się naszym uczyć tego braku dystansu do swej arcyważnej osoby .
To morderstwo muchy na wizji ...
  #72  
Nieprzeczytane 19-06-2009, 13:42
Nelchael Nelchael jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Suwałki
Posty: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Dobry ksiadz to madry ksiadz !

Aby wierzyć w to co kościół święty matka wasza do wierzenia podaje, trzeba być albo tak naiwnym, żeby wierzyć w bajki, albo tak cynicznym, żeby innym bajki wmawiać, a samemu w nie nie wierzyć.
Oto powód i przyczyna, dla których się z Tobą nie zgadzam. Mądry ksiądz, to cyniczny ksiądz, takich się boję.
  #73  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 08:15
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

tak sobie czytam, obserwuję i dziwie się.
dyskusja cały czas kręci wokół morale "czarnego luda".
faktem jest,że powinni być surowiej sądzeni niż pozostałe zawody, a to z racji jak
napisał Nachael -też muszą wierzyć w to co głoszą, a nawet postępować zgodnie z wiarą.

większość wypowiedzi utożsamia wiarę z człowiekiem, bo takim jest w końcu ksiądz.
Od osobowości proboszcza, wikariusza , jego miłości do siebie i drugiego człowieka uzależniana jest wiara.

ja do kościoła chodzę dla piękna liturgii, nie dla księdza. modlę się , bo modlitwa to narzędzie sprawcze moich działań, moja medytacja.
czytam Biblię dla przyjemności, nie w celu otrzymania oręża do walki z "bezbożnikami".

nie posiadam monopolu na nieomylność, może to ja się mylę, może także powinnam wraz całym chórem wołać- ukamienować!
jestem postrzegana jako dziwak ! .
no cóż każdy ma swoje przywary, czyż nie tak?

Ps.lubię stare kościoły, ile tam ludzie zostawili radości, płaczu i westchnień, chyba są potrzebne jak niegdyś gaje dębowe.
  #74  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 09:11
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Ot, dylemat...

Z cyklu: co pierwsze - jajko, czy kura? Twierdzenie, że religie
powstały, aby służyły władcom, jest problematyczne. Potrzeba
obcowania z siłami wyższymi tkwi głęboko w ludzkiej naturze,
w genach. Uważne przyjrzenie się światu zwierzęcemu nasuwa
analogie: osobnik alfa nie tylko budzi lęk, nie tylko jest władcą
- on jest uwielbiany, bo dostarcza POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA niezbędnego każdemu członkowi sfory!
Podporządkowanie się zwalnia w dużej mierze z odpowiedzialności. Im ktoś jest słabszy, tym chętniej ulega swemu władcy - także "niebieskiemu". Nieprawdaż?
  #75  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 09:29
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
- on jest uwielbiany, bo dostarcza POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA niezbędnego każdemu członkowi sfory!
Podporządkowanie się zwalnia w dużej mierze z odpowiedzialności. Im ktoś jest słabszy, tym chętniej ulega swemu władcy - także "niebieskiemu". Nieprawdaż?
tak, mój komfort psychiczny się polepszył od czasu wprowadzenia modlitwy-medytacji do porządku dnia codziennego.
świadomość,że Ktoś czuwa wraz ze mną na drodze życia jest cool -jak powidziałaby młodzież.
czy takie podejście zwalnia z odpowiedzialności ? chyba nie , przytoczę cytat gdzieś zasłyszany " módl sie tak,jakby wszystko zależało od Boga,ale pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie".
w psychice każdego czlowieka jest pragnienie bycia zaopiekowanym, co wcale nie jest objawem słabości.
  #76  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 11:38
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Nie jest objawem słabości?

Zatem siły? POD TWOJĄ OBRONĘ... i właściwie wszystkie inne modły to przejawy męstwa, samodzielności???
  #77  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 12:04
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nelchael
Aby wierzyć w to co kościół święty matka wasza do wierzenia podaje, trzeba być albo tak naiwnym, żeby wierzyć w bajki, albo tak cynicznym, żeby innym bajki wmawiać, a samemu w nie nie wierzyć.
Oto powód i przyczyna, dla których się z Tobą nie zgadzam. Mądry ksiądz, to cyniczny ksiądz, takich się boję.
Nalachel jestem stuprocentowa ateistka wolna od religii i jakich kolwiek zwiazków z kosciołem ,zycie duchowe moje nie potrzebuje oprawy a strach moj nie jest tak wielki by szukać pocieszenia w sile wyższej .Ale uważam ,że nie do końca masz rację .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #78  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 12:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Zatem siły? POD TWOJĄ OBRONĘ... i właściwie wszystkie inne modły to przejawy męstwa, samodzielności???
Perfekt to samo sobie pomyślałam . Modlitwa jako medytacja -może tak .Ale potrzeba zaopiekowania się -wolę by to był drugi człowiek a nie enigmatyczny Bóg .Nieustannie podziwiam niezwykłość natury i to mi wystarcza .A te dywagacje o "urzędnikach Pana Boga" -cóż urzędnicy jacy są każdy widzi- podporządkowani władzy zwierzchniej, więc nie nalezy od nich zawiele oczekiwać Nie cierpię jesli ktoś mi mowi jak mam zyc i w co wierzyć dla tego kościół jakikolwiek jest dla mnie nie do przyjecia .Natomiast księza to ludzie z wszystkimi ich wadami i zaletami a nie jakieś istoty nadprzyrodzone więc wybaczmy im ich bledy i podejdźmy do nich tak, jak do wszystkich innych profesji ,po prostu.W kazdym zawodzie są artyści ,przeciętniacy i partacze,a także jednostki,które owych zawodów uprawiać nie powinni -dlaczegóżtu mialoby byc inaczej?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #79  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 13:07
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Perfekt to samo sobie pomyślałam . Modlitwa jako medytacja -może tak .Ale potrzeba zaopiekowania się -wolę by to był drugi człowiek a nie enigmatyczny Bóg .?
Prefekt, można się umówić ,że prośba o pomoc innych ludzi jest wyrazem siły,a czynimy to codziennie w formie płatnej-świadczone usługi, i bezpłatnej -rozmowy z przyjaciółmi.
tak się składa,że częściej bierzemy niż dajemy.
czym różni się zwracanie do Boga od prośby o pomoc człowieka ? dla mnie niczym.
różnica jedynie w materii, człowiek jest materialny jak obrazek, natomiast Bóg jest duchem, niewidzialny .
musze sie oddalić do obowiązków, pozostańcie pełni pokoju :`)
  #80  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 13:23
basik111's Avatar
basik111 basik111 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 17
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=gPMMW...e=channel_page

Ostatnio edytowane przez basik111 : 20-06-2009 o 16:47.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koloratka to nie immunitet... Bajadera07 Społeczeństwo - wątki archiwalne 506 31-12-2008 01:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.