menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 10:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Marbello otwórz te swoje błękitne oczęta i przestań opowiadać bajki.2400 to cena pełnopłatnego pensjonariusza w domu opieki .który ma w pakiecie towarzystwo ,lekarza i opiekę czytaj OBSŁUGE ,a nie radosne wspólne gotowanie ,sprzatanie i remont domu ...mialam rację robiac sobie zarty bo nie chciałam sie klócić -no i wyszlo na moje ha ha ha jelita plus Sylwia Wanda w parze!!!!

Jednakowoż Małgoś ,pozwól iż zaoponuję .

Jelita - to Mario .Tylko i wyłącznie dla jaj.
Natomiast Sylwia Wanda von Wandycz ( sic !!!) ,opiekunka paliatywna ,to pani która działa na większą skalę ,przeprowadzając, niczym Charon na tamtą stronę ,staruszków ,co jej zapłacą.
Ma swoją stronę i kocha Biblię.
Więc nie bziakaj ,tylko zapisz się do kolejki ,bo będziesz sama se przechodzić za Tęczowy Most.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 11:16
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Ja tylko delikatnie nadmienię, że posprzątałam i w razie czego posprzątam po raz kolejny. Sugeruję trzymać się tematu wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 13:54
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie

interesuje sie wspolnym zamieszkaniem, czytalam o takich mozliwosciach istniejacych w niemczech od lat, jakie musialyby byc regulacje prawne, moze ktos zna takie regulacje w anglii czy niemczech
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 14:03
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Witaj Liliano, przeczytaj ten wątek, jeśli Ci czas pozwoli, wydaje mi się, że nagadaliśmy się tu wystarczająco, poza tym wątek dotyczył naszych polskich warunków, jak widac trochę jeszcze nie dorośliśmy do takiego myślenia. Przeczytaj.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 15:05
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Kochani, wydaje mi się, że emocje już trochę opadły i dobrze. Nie podnośmy temperatury rozmów ponownie, bo to nie ma sensu. Nasz dojrzały wiek, ma czasem to do siebie, że szybko ulatują nam niektóre rzeczy lub fakty z pamięci. Krótka pamięc, to błogosławieństwo na stare lata, ale zanim do tego błogostanu dojdziemy, spójrzmy prawdzie w oczy.
Nie można łapac dwie sroki za ogon, albo jestem zainteresowana w ulżeniu sobie i innym życia, albo jestem zainteresowana zdobyciem środków na remont domu, to są dwie różne rzeczy. Wróccie do kalkulacji Optymistki, które przedstawiła w tym wątku, zrozumiecie wtedy Jej brak koncepcji lub niekonsekwencję. Jeśli hasło brzmiało "zamieszkajmy razem - nie musisz byc samotny i biedny" to znaczy, że nie szukam Rockefelera, lub zamożnego emeryta, ale przeciętną osobę z przeciętną emeryturą, która miałaby takie same problemy, z samotnością, z borykaniem się na co dzień w ponoszeniu wydatków. W wątku jednak wyszło, że Optymistka planuje remont domu wyceniając pi razy oko, na 160 tys i potem lekko mówi, że to kompletna sufitówka.
Kochani, dobrze ktoś z Was powiedział, że na szczęście nie cierpimy jeszcze na kompletną demencję.
To tyle z grubsza, bez złośliwości, bez toporów, bez wytykania palcem, kto popełnił tutaj błąd.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 10:46
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Odpowiadam na pytanie "Liha11".

Jeśli masz prywatny dom lub mieszkanie, to możesz go sprzedać lub wynająć w części lub w całości.

Jeśli wynajmujesz - to do ilości 5-ciu pomieszczeń lub 5-ciu osób do tzw. "wspólnego garnka"
możesz wynajmować bez zakładania prywatnej firmy. Powyżej 5-ciu osób w kuchni wchodzi SANEPiD.

Obracając się w dozwolonych normach możesz praktycznie zawrzeć każdą umowę cywilno-prawną, przy założeniu, że odprowadzisz podatek od umowy i strony umawiające się są pełnoletnie oraz zdrowe psychicznie. Możesz także podjąć się opieki czasowej lub stałej nad osobą chorą, starszą, dzieckiem lub zwierzaczkiem.
Możesz zwierać umowy o wspólnocie majątkowej.

Brak jakichkolwiek obwarowań prawnych w tej dziedzinie - bo ich po prostu nie może być. Każdy człowiek może z drugim umówić w dowolnej sprawie, no może poza sprzedażą własnego ciała za życia i po śmierci.

Musisz jednak pamiętać, że po zawarciu takiej umowy, w realizacji jej warunków, strony pozostają praktycznie osamotnione i zdane na siebie.
Sądy ciągnące się latami nie są tu przydatne.

Dlatego tak ważne są bezkompromisowe i szczegółowe rozmowy już w 1-szej fazie, zaczynając od spraw finansowych. Jeśli tu się nie da dogadać - to dalej tym bardziej.

Jeśli masz pytania a ja bedę umiała odpowiedzieć - chętnie pomogę.

Pozdrowienia dla wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 22:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Nie było mnie na forum i byłam przekonana iż na tym wątku jest dyskusja bardzo żywa,abstrahując od tego konkretnego przypadku.
A tu ? Nie mogłam znaleźć wątku.
Czyli co ? Idea zamieszkania wspólnego ,obcych sobie ludzi ,tak całkiem do kitu jest ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 22:27
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Całkiem do kitu, pewnie nie jest.
Tylko zasady kapkę niejasne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 00:19
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem... Pomysł całkiem całkiem, Optymistko. Rzadko bywam na forum, więcej czytam, aniżeli piszę, ale tutaj swoje trzy grosze 'muszę' dorzucić. Zniesmaczyły mnie uwagi, złośliwe, cyniczne, przyrównujące to, co starasz się wytłumaczyć, do 'raju geriatrycznego', 'wypalenie się' zależne od pracy np w 007... itp. Kochani, jesteśmy tutaj, w tym przecie geriatrycznym Klubie, bo Seniora, z własnego wyboru, więc o czym mowa? Dla jednych to rozrywka, dla innych własnie obecność wśród rownolatkow to coś, czego potrzebują, to miejsce, gdzie znajdą zrozumienie, niejednokrotnie z racji podobnych doświadczeń życiowych, których co nieco się nazbierało przez te dziesiąt lat. Czy miejsce to można nazwać 'rajem geriatrycznym' ? Nie. NIeważne, ile w kalendarzu, ważne ile w duszy. A wypalić się, czy tylko pracą mozna? Nie. Czasami praca, nawet ta najcięższa (nie fizycznie), niczym jest w porównaniu z życiem... poza pracą. Kłopotami, zmartwieniami, bólem (niekoniecznie fizycznym), kiedy ręce z bezsilności opadają, kiedy mały nasz wpływ na zmiane czegokolwiek. Stresy, zmartwienia... 'wypalają' po stokroc bardziej, aniżeli praca w 007. Po co i na co te złośliwości?
Pomysł niegłupi, a cała reszta kwestia dogadania. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, nie namawia, poddano jedynie myśl. Sami dokonujemy wyboru i myślę, że wypadałoby to uszanować.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 00:20
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 09:07
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Resco, żal tylko, że twoje wrażenia o stosunku jednych do drugich na seniorku są słuszne i że to właśnie był powód do zabrania głosu. Ale cieszę się, że jesteś aktywnie z nami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 09:59
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Martuniu - zasady mogą ustalić tylko strony bezpośrednio z sobą. Trzeba bardzo dużo pracy, rozmów u prawnika, aby takie zasady, bezpieczne dla obu stron ustalić. To wcale nie jest łatwe ale jak raz się ustali - to działa.
Nie ma dobrych rozwiązań dla każdego człowieka i każdego układu między nimi.

To tylko na tym forum moje próby dyskusji przyjęto jako propozycje rozwiązań.
Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 10:02
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Resca - dzięki za dobre słowo. Może dzięki Tobie zawiąże się wreszcie sensowna dyskusja.

Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 11:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Klub droga resco geriatryczny jest w takim stopniu w jakim go geriatrycznym uczynimy .Nie uważam ,ze człowiek w wieku moim i Optymistki (ciut młodszej ) to już starość.A wracajac do pomysłu i "niesmacznych" uwag .Starość ponura i beznadziejna to brak poczucia humoru m.in.
Jeśli zaś chodzi o wizję starości niesamotnej i niebiednej w wydaniu Optymistki-to co zostało tu zaprezentowane to jest po prostu pomysł na niezły biznes i zapewnienie sobie niebiednej starości.
Bo po pierwsze idea zamieszkania razem jest dobra ale muszą być spełnione warunki następujące
mieszkają razem osoby ,które się znają i lubią oraz dobrze się ze sobą czują
po drugie -po co te nakłady, prawnicy ,sprzedawanie mieszkań i opłata dzienna za pobyt.Przecież to można rozwiązać prościej .Każdy zachowuje swój stan posiadania ,umawiają się na mieszkanie tam ,gdzie jest najwięcej miejsca i solidarnie dzielą się kosztami-opłat,jedzenia plus ew konserwacji miejsca zamieszkania.Można sporządzić umowę zabezpieczającą ten równy udział i tyle. Sprzedawanie mieszkań -bzdura totalna -a jak nie wypali to co ....
W zamian mają a)towarzystwo,b)poczucie bezpieczeństwa,że ktoś zawezwie pogotowie w razie czego, lub przynajmniej poda szklankę herbatki z życzliwym uśmiechem.
To co proponuje Optymistka to hucpa -remont domu za 160 tys .kobiety czy wy to słyszycie!!!! Chyba remont generalny plus złote klamki i łazienka z wodotryskiem, a dom wart 300 tys MUSI być kompletna ruiną
Po drugie oplata 80 zl dziennie!!!! To luksusowy dom starców od którego przy tych kosztach ja oczekiwałabym PEŁNEJ obsługi .
I w tej propozycji nie byloby nic złego -bo biznes to biznes ..gdyby nie dorobiona do tego ideologia plus świete oburzenie na tych ,którzy połapali się o co tu tak naprawdę chodzi.
A nawiasem mówiąc to nie byłby "raj" tylko piekło geriatryczne .Starzy ludzie ,skoncentrowani na sobie -bo to niestety jest cecha ludzi starych -zasadniczy i robiący sobie nieustanne uwagi i złośliwostki-jestem tu drogie Panie znacznie dłużej od Was i nauczona doświadczeniem- już to widzę oczami wyobraźni.Wszystkie próby żartowania sobie czy spojrzenia nieco mniej stetryczałym okiem wywołują atak frontalny.Już to widzę w realu brrrr ....zgroza.Szczerze mówiąc wole być samotna i biedna.No i optowałabym za przemiłym staruszkiem.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 11:48
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Małgorzato50 - pomyliły Ci się wątki. Zobacz moje ogłoszenia.
60-80 zł to stawki dla turystów.
W świętokrzyskim za 300 tys. można kupić b.dobry dom -szkoda, że nie znasz tematu a dużo piszesz.
Mój np. Ma łazienkę 13 m.kw.(można wjechać wózkiem) , CO i CW, boazerie, duży aneks jadalniano-kominkowy. Podaję to tylko dla przykładu.

Sama podkreślasz, że na tym wątku powinna być dyskutowana "koncepcja" a nie "prywatne przypadki" i z uporem maniaka wracasz do mnie
Już kilkakrotnie podkreślałam, że moje sprawy są w ogłoszeniach i omawiam je prywatnie.
Nikt Ci Małgosiu nie zabrania umawiać się z kim chcesz i jak chcesz.

Atakujesz mnie osobiście nie mająć mętnego pojęcia kim jestem i do czego dążę. Wszystkie moje słowa przekręcasz z zupełnie nieracjonalnym gniewem.

Jeszcze raz podkreślam - dyskusja jest o zasadach a nie o tym co ja chcę zrobić w swoim własnym domu i jaki on jest.
Na to nie dałam nikomu upoważnienia.
W swoim własnym domem mam prawo zrobić wszystko i nic Ci do tego.
Jeśli masz ochotę omawiać co kto ma - to może zaczniesz pisać o tym jaki Ty masz dom a reszta będzie Ci mówić kogo masz do niego sprowadzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 11:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Optymistka
Małgorzato50 - pomyliły Ci się wątki. Zobacz moje ogłoszenia.
60-80 zł to stawki dla turystów.
W świętokrzyskim za 300 tys. można kupić b.dobry dom -szkoda, że nie znasz tematu a dużo piszesz.
Mój np. Ma łazienkę 13 m.kw.(można wjechać wózkiem) , CO i CW, boazerie, duży aneks jadalniano-kominkowy. Podaję to tylko dla przykładu.

Sama podkreślasz, że na tym wątku powinna być dyskutowana "koncepcja" a nie "prywatne przypadki" i z uporem maniaka wracasz do mnie
Już kilkakrotnie podkreślałam, że moje sprawy są w ogłoszeniach i omawiam je prywatnie.
Nikt Ci Małgosiu nie zabrania umawiać się z kim chcesz i jak chcesz.

Atakujesz mnie osobiście nie mająć mętnego pojęcia kim jestem i do czego dążę. Wszystkie moje słowa przekręcasz z zupełnie nieracjonalnym gniewem.


Jeszcze raz podkreślam - dyskusja jest o zasadach a nie o tym co ja chcę zrobić w swoim własnym domu i jaki on jest.
Na to nie dałam nikomu upoważnienia.
W swoim własnym domem mam prawo zrobić wszystko i nic Ci do tego.
Jeśli masz ochotę omawiać co kto ma - to może zaczniesz pisać o tym jaki Ty masz dom a reszta będzie Ci mówić kogo masz do niego sprowadzić.
Dyskusja to dyskusja -poddałaś swój pomysł do publicznej dyskusji więc nie oburzaj się ,jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat.Nie odczuwam pisząc żadnych silnych emocji .Po prostu analizuję twój pomysł i tyle.Nic mi do twojego domu -z tym się zgadzam -ale pozwól mi może na wyrażenie własnego zdania na podstawie tego co ,wyczytałam na tym watku znajdującym sie jak wiadomo na forum publicznym-a to co omawiasz prywatnie tudzież to co wynika z twojego komercyjnego ogłoszenia -to istotnie Twoja i tylko Twoja sprawa .Zaczęłaś dość ideologicznie ,ochrzaniłaś wszystkich ,którzy wyrazili wątpliwość dot.twojego pomysłu -a ja się tylko wyłącznie do tego ustosunkowuje .Wolno mi tak samo jak wszystkim innym.A osobiste wycieczki ,przypisywanie mi jakiegoś "liderstwa" itd -sorry nie ja to wymyśliłam.
Generalnie uważam ,że to może wypalić tylko i wyłącznie na zasadzie porozumienia przyjaciół.Nadawanie takim miejscom formy instytucjonalnej przeradza je w "Dom Spokojnej Starości", a w takim pod żadnym pozorem nie chciałabym się znależć-jeśli już, to w normalnym -lubiię mianowicie jasne sytuacje i swiadomosc co za co.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 13:12
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Idea domu fajna.
Ale jak tu znaleźć osoby które nadają na tych samych falach,nie obruszają się na współmieszkańców.
Ja niestety nie mogłabym zamieszkać w takiej wspólnocie,indywidualistka ze mnie za duża.Nie lubię wczasów organizowanych,lecznictwa sanatoryjnego itp.Optymistko życzę Ci by Twe zamiary się powiodły.Trzymam kciuki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 13:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dolaczam do Krysi i trzymam kciuki z projekt Optymistki. Do odwaznych swiat nalezy!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 13:24
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Czasem wyobrażam sobie taki dom, składający się z kilku osobnych mieszkań, ale wyposażony we współny salon, jadalnię i z dostępną opieką medyczną. W Krakowie wybudowano coś takiego pod nazwą Domy Pogodnej Jesieni. Mieszkania spółdzielcze bez możliwości dziedziczenia i przekazywania spadkobiercom. Koszt był zdecydowanie niższy niż w zwykłych spółdzielniach. Wiele osób zamieszkało w tych domach. Nie słyszałam aby ktoś narzekał. Dla zainteresowanych krakowskim pomysłem dodaje linka:
http://www.spoldzielniemieszkaniowe....,140,127,.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 19:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mnie sie pomysł generalnie podoba, ale przyznaję racje Małgosi- to co zostało zapreezentowane przez optymistke - to czysty biznes. Ja mam grono przyjaciólek samotnych i na pewno za parę lat będziemy tworzyly taka wspólnote ,ale na innych zasadach,przede wszystkim bez jakichkolwiek opłat za dzień , za tydzień, itd.Kazda z nas jest wolna i pieniądze przeznaczamy na własne potrzeby i ewentualne potrzeby wlasnej częsci mieszkaniaMaju zobaczyłam Kraków i to jest rewelacja, tylko ja nie chcialabym w oparciu o Spółdzelnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotny jak bezdomny? - komentarze Basia. Ogólny 15 03-02-2018 20:57
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 28-07-2008 13:42
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Różności - wątki archiwalne 0 28-07-2008 13:39
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 15:49
60 w Skali Beauforta - młodzież i seniorzy razem - komentarze Dzidka Ogólny 48 10-08-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.