menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 03:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

O Nika co ty tu robisz po nocy ....Ja nie spie bo cholera wyspalam się w dzień zmożona choróbskiem.Dzieki za przetwory zupa z Twoich pomidorow zycie mi dzis uratowala
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 08:41
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Małgosi,wpadłam w chwili przebudzenia,ale wkrótce senność mnie ogarnęła i zwiałam.Myślałam,żę już wszyscy poszli..cieszę,się ,że zupka Ci smakowala.Następnym razem zabiorę więcej specjałów domowych.Uściski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 10:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie No to se poczytałam...

Kredyt i dystans....


To są dwa pojęcia,które w sobie wypracowałam w czasie mojej długiej wędrówki przez życie.
Jedno z nich jest niezmienne,drugie często cofam - bezpowrotnie..
Najdłuższą drogą jaką przeszłam,było skrócenie dystansu ....do własnej osoby i zrozumienie,że jestem tylko malutką częścią świata,a nie jego pępkiem,tak jak mnie wychowano.Udało mi się w pełni.Najgłośniej śmieję się z samej siebie...bo jest z czego...

Następna sprawa - kredyt zaufania.Ma go u mnie każdy,dosłownie każdy...
Ale jest to wartość płynna..Bo nie ma sensu ufać komuś,kto nie ufa innym ...jest przekonany iż cała reszta czyha na jego spokój.I nie chodzi o różnicę zdań.Tę kocham..
Ale o wyczuwalną bardzo wyraźnie nieżyczliwość do reszty...


Sorry,babciu Oli.Polubiłam Cię.Wydawałaś mi się dzielną kobietą.Ale otworzyłaś się tej nocy.I nawet Anielka,która tu na forum jest prawdziwym gołąbkiem pokoju,była wnerwiona..
Babciu Oli.Polubiłam Cię.Ale to czas przeszły.I wiem,że nie zależy Ci ,aby ktokolwiek Cię lubił...
Szkoda..
Bo człowiek to zwierzę stadne i potrzebuje akceptacji...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 11:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Czasem ktoś chowa sie pod pancerzykiem obojętności na serdeczność innych, bo boi się zranienia..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 11:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie Noooooo

Cytat:
Napisał nika
Czasem ktoś chowa sie pod pancerzykiem obojętności na serdeczność innych, bo boi się zranienia..

...i trzeba go w tym pancerzyku zostawić,skoro mu tak dobrze..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 11:58
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Nie, nie trzeba

Cytat:
Napisał Lila
...i trzeba go w tym pancerzyku zostawić,skoro mu tak dobrze..
Babciu Oli, czy nie tęsknisz za Polską? I czy jednocześnie nie boisz się trochę powrotu do niej?

Ostatnio edytowane przez Bianka : 20-10-2007 o 12:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 12:01
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Uśmiech Mam pytanie z innej beczki

Cały czas była tutaj mowa o Ameryce. Ale od kilku lat jesteśmy już w Unii i mamy możliwosć pracy w Europie i to nie koniecznie takiej domowej pracy, możemy również pracować oficjalnie w różnych firmach.
Wśród przeglądanych przeze mnie ogłoszeń z ofertami pracy były również oferty z domów opieki (angielskich). Nie tylko dla pielęgniarek. Co o nich myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 13:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Bianko

jeżeli można pracować oficjalnie to takie oferty są godne uwagi. W styczniu jedzie do Anglii syn mojej koleżanki, podejmie pracę opiekuna w domu dla seniorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 13:56
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Przeczytalam wiele wypowiedzi, i doszlam do tego ,ze wiekszosc naszych rodaköw niepotrafi sie zachowac. Idac ulica odrazu wiesz kto Polak. Ze slownictwa. co drugie slowo to" urwa. itd." niemöwi sie o mezszczyznach ,kobiety takze tak sie zachowuja. nieraz przykro jest ze sie z tamtad wywodzi. Za granica pracowalam 25 lat byly rözne sytuacje, ale mimo to ze pracowalam dobrze ,czulam sie obca w gronie tzw, kolezanek. Najsmutniejsze ze . na koniec okazalo sie ,te ktöre byly dokuczliwe i nieprzyjazne. byly takze z Polski. tylko troche dluzej jak ja. smutne ale prawdziwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 14:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Kochana Tulpe i my o tym wiemy,nie urodzilysmy sie wczoraj i jest nam niezmiernie milo jak dziewczyny ,ktore sa za granica,mogą pracowac,moga zarabiać,sa dobrze traktowane.Dziwi nas tylko fakt,ze niektore twierdza,ze tam jest ich miejsce a za chwilę w innym watku czytam jak bardzo teskni za Polska,soim miastem itd.Pozdrawiam Cie serdecznie mam nadzieje,ze kiedys wrócisz do kraju i nikt Ci dokuczać nie bedzie.Zawsze mnie dziwiło,ze Polacy na obczyżnie są dla siebie niezbyt przyjaznie nastawieni.Pozdrawiam cieplutko i zycze powodzenia.15.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 15:42
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Cały czas była tutaj mowa o Ameryce. Ale od kilku lat jesteśmy już w Unii i mamy możliwosć pracy w Europie i to nie koniecznie takiej domowej pracy, możemy również pracować oficjalnie w różnych firmach.
Wśród przeglądanych przeze mnie ogłoszeń z ofertami pracy były również oferty z domów opieki (angielskich). Nie tylko dla pielęgniarek. Co o nich myślicie?
Bianko, podsyłam linka o takiej pracy
http://www.szkocja.net/forum/messageview.aspx?Id=71832 Można tam znależć i inne wątki na ten temat, tylko trzeba trochę "poszperać". Na stronie głównej są czasem ogłoszenia dotyczące opiekunów http://www.szkocja.net/
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 16:22
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jeszcze ostatni najostatniejszy raz na ten temat -jest zasadnicza róznica miedzy praca w Unii -bo to praca LEGALNA i w Ameryce -bo tam praca tylko BYWA legalna -a to kompletnie i calkowicie zmienia postac rzeczy.Bianko jeszcze jedno kochanie ,sa tez agencje zajmujące się zatrudnianiem osob do prac w Unii -tylko po piwerwsze trzeba taka agencję sprawdzić .Poszukam.popytam i postaram się coś konkretnego ci podesłać.A ten link przeslany przez iwo warto sprawdzić
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 17:26
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Iwonko bardzo dziękuję za linki, poczytam. Im więcej wszelkich informacji, tym lepiej.
Małgosiu, Tobie również bardzo dziękuję.

Ja nie wybieram się do Ameryki - to przede wszystkim za daleko. Myślałam przede wszystkim o Skandynawii (Szwecja, Norwegia, Dania), ew. o Anglii. Po pierwsze - klimat znośny, po drugie blisko, po trzecie - jakoś porozumiałabym się wszędzie po angielsku (at least I hope so).
Za to martwi mnie jeszcze jedna sprawa - czy w ogóle zatrudnią. Co innego - syn lub córka koleżanki, a co innego babcia Jagódka...
To dotyczy w pierwszym rzędzie różnych oficjalnych instytucji. Dlatego biorę pod uwagę prywatną pomoc starszej pani, na przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 18:22
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post

Na południu Włoch można zarobić 400-500 euro. Tam przechodzi się "szkółkę". Po zaznajomieniu się z językiem -
większość opiekunek ucieka na bogatą północ. Tam płacą podwójnie.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 18:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Dobrze wiedzieć

Kundzia wybierała się do Włoch taka informacja jej się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 18:47
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Południa Włoch nie biorę w ogóle pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 18:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Bardzo mądrze Bianko.

Cytat:
Napisał Bianka
Południa Włoch nie biorę w ogóle pod uwagę.
Dania jest teraz "otwarta" na pracowników z Polski. Może tam warto spróbować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 19:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Zalezy gdzie ...w NY biurokracja jest rowna naszej jesli nie lepsza
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 19:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Babciu Oli

Cytat:
Napisał Babcia Oli
Oczywiscie ze sie boje powrotu,bo mam dom na wsi ,nigdy tam nie mieszkalm,dzieci beda tutaj ,corka czeka na wize pobytowa,syn tu jest,w moim wypadku jest to powrot do grobow..a czy tesnie?bywam w Polsce,corka przyjezdza tutaj..kocham moj Kazimierz i okolice.Przerazaja mnie polscy urzednicy,opryskliwi i nieprofesjonolni.Pogonilo mnie kiedys dziewcze po metryke slubu na drogi koniec Polski,a moje malzenstwo los rozwiazal wczesniej i akt zgonu meza do tej sprawy wystarczal jak sie okazalo,a inna urocza panienka na moje pytanie gdzie jest urzad ,do ktorego mnie wysyla odpowiedziala:tam gdzie byl,a ja ,nie wiem gdzie byl.Boje sie ,nie ukrywam.Tu urzednik traktuje podmiotowo ,a nie jak intruza ,ktory zakloca blogi spokoj.

Jezeli dzieci sa tu ,to ty moze tez zostan.. Do Polski mozesz jezdzic na wakacje..tak jak ja..Tylko ze ja nie mam samych grobow w Polsce.. mam rodzine, przyjaciol , wspolpracownikow..sasiadow.. Czuje mimo lat ze nigdy stamtad nie wyjechalam.. Wazne jest podniesc decyzje gdzie sie chce byc na stale i gdzie jest ten dom #1
Kiedys na sama mysl ze moglabym tu zyc na starosc przechodzily mnie ciarki po plecach... a teraz jakos juz mniej..
Wazne jest miec ta swiadomosc ze zawsze mozna pojechac albo wrocic jezeli sie chce..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 20:11
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Słowikowa dobrze radzi

Skoro Twoje dzieci będą mieszkać w Stanach, a Ty zaaklimatyzowałaś się tam na dobre, skoro w Polsce nikogo już nie masz, to może rzeczywiście jest sens pozostać?

Z drugiej strony, jeśli jednak Cię tu ciągnie, to dom na wsi nie jest problemem. Po pierwsze - zawsze możesz go sprzedać i kupić mieszkanie w jakimś mieście, po drugie - i tak możesz kupić mieszkanie w mieście, a dom zostawić sobie, by np. przebywać w nim latem.

Problem tkwi w samotności. Zastanów się, gdzie czeka Cię mniejsza samotność, albo może gdzie w ogóle Ci ona nie grozi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.