menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 10:59
Lotka Lotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 21
Pytanie Gdzie się podziały nasze bary mleczne?


Zamiast wspominać zgodnie z piosenką śpiewaną przez Wojtka Gąsowskiego "..Gdzie się podziały nasze prywatki..."
chcę zwrócić uwagę na fakt zagubienia w dzisiejszym nerwowym życiu barów mlecznych, które ratowały wiele osób:
studentów, emerytów, prawie bezdomnych i tych na pograniczu.Wiele osób korzystało z barów mlecznych, gdzie serwowano zupy: pomidorową, barszczyk, grochową, żurek i naleśniki, fasolkę, kotlet mielony, ziemniaki i inne tanie specjały. Dzisiaj w dobie wielu emerytów i ich niewielkich emerytur ze starego portfela, ludzi samotnych, taki bar mleczny byłby na wagę wielu złotych!
Wiem, że walczę z wiatrakami ale być może w ten sposób
rozpoczniemy nową stara akcję -Bary Mleczne wróćcie !

Pozdrawiam serdecznie

Lotka
  #2  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 11:18
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 855
Domyślnie

O ile wiem to bary mleczne były dotowane przez państwo, a obecnie na pewno zależy to od lokalnych władz. Pewnie mają jakieś fundusze, tylko czy będą chciały dopłacać do barów?
Uważam, że bary są bardzo potrzebne
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #3  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 11:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Musialy zniknac ,bo zdrowa zywnosc przedluza zycie .
Ustalono,ze na swiecie jest za duzi ludzi wiec...... i takie bary nalezalo zamknac .
Zastapiono je "donaldami".
Z pomoca przyszli Chinczycy ze swoimi "jadkami" .
W Polsce jest zaduzo psow.
  #4  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 11:51
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

W Gdańsku znam cztery bary mleczne - 2 przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku -Wrzeszczu i 2 na Starym Mieście. Czy to wystarczająca ilość. Nie wiem.
  #5  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 12:01
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Musialy zniknac ,bo zdrowa zywnosc przedluza zycie .
Ustalono,ze na swiecie jest za duzi ludzi wiec...... i takie bary nalezalo zamknac .
Zastapiono je "donaldami".
Z pomoca przyszli Chinczycy ze swoimi "jadkami" .
W Polsce jest zaduzo psow.
Senior A.P.
co ty za bzdury wypisujesz!!
za dużo ludzi!!
przyszli Chińczycy jednego dzisiaj miałem
pod drzwiami gazetę mi przyniósł
paranoja!!!!
  #6  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 12:29
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Całkiem jednak nie znikły.
Jeśli przeszły w ręce kogoś, kto działa z sensem - i one działają i mają się dobrze.
A nawet lepiej niż dawniej. Menu jest rozszerzone, znikła poobijana zastawa z napisem - bodajże - Społem, nie cuchnie skisłym mlekiem i kapuchą.
Z moich obserwacji wynika, że są potrzebne i jest ich za mało.
Niestety, apetyty właścicieli nieruchomości dobiją je ostatecznie żądaniem astronomicznych opłat za lokal. Z tego powodu znika wiele sklepów, punktów usługowych itp.
  #7  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 12:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie ma sensu odpowiadać na post Augustyna, szkoda klawiatury. W pobliżu mojego domu jest stołówka przeznaczona raczej dla emerytów, rencistów, biednych. Czasem gdy przechodzę obok widzę ludzi z jakimiś bonami-talonami i otrzymują za to posiłek. Można też coś sobie kupić z listy menu. Pewnie gdybym nie umiał gotować korzystałbym z tego miejsca. Czasem może trzeba sie rozejrzeć wokoło.
ps.Widzę, że podobnie napisała AAlka
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 12:37
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 855
Domyślnie

Może rzeczywiście państwu nie zależy, żeby przedłużać życie emerytom, ale są inne instytucje, które maja pomagać ludziom i może to jest właśnie jakiś sposób. Nie musi być przecież za darmo, wystarczy jak będą gorące posiłki w postaci zupy, czy tańszego drugiego dania, często jednej osobie trudno jest gotować tylko dla siebie i jest to mało opłacalne w koncowym rachunku.
W mniejszych miejscowościach na pewno nie ma takich barów, a często wystarczyłby jeden.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #9  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 13:33
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a czy są przeszkody aby otworzyć bar mleczny?
Skoro ktoś uważa, że są potrzebne to można się zająć.
__________________
  #10  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 22:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Alez w konkurencji nie ma zadnych przeszkod !
  #11  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 10:01
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

W warszawskiej stołówce przy akademiku można zjeść pełny obiad z kompocikiem za 12 zł. Wiem że emeryci też tam się "stołują". Mają do wyboru trzy smaczne dania......ale baru mlecznego to pewnie nie zastąpi.
  #12  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:18
Lotka Lotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 21
Super Można sie zająć.

Cytat:
Napisał artfilka
a czy są przeszkody aby otworzyć bar mleczny?
Skoro ktoś uważa, że są potrzebne to można się zająć.
Masz rację, ale zawsze jest jakieś małe ale,
wiele osób ma emerytury ze starego portfela, i to jest jakieś 800 - 900 zL, raczej nie dużo, gdyby w każdej gminie powstal jeden bar ci ludzie mieliby możliwość zjedzenia czegokolwiek cieplego choć raz dziennie. Sama znam takich, którzy za swoją emeryturę przyznasz, że raczej skromną żyją na granicy ubóstwa, a nie jest ich winą, że pracowali w PRLu abyś ty miala lepiej. Poruszam ten temat bo jest społecznie ważny !
Lotka
  #13  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:24
Lotka Lotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 21
Super Maluna 21

Cytat:
Napisał maluna21
Może rzeczywiście państwu nie zależy, żeby przedłużać życie emerytom, ale są inne instytucje, które maja pomagać ludziom i może to jest właśnie jakiś sposób. Nie musi być przecież za darmo, wystarczy jak będą gorące posiłki w postaci zupy, czy tańszego drugiego dania, często jednej osobie trudno jest gotować tylko dla siebie i jest to mało opłacalne w koncowym rachunku.
W mniejszych miejscowościach na pewno nie ma takich barów, a często wystarczyłby jeden.

Jestem jak najbardziej za, temat poruszyłam obserwując wokół siebie ludzi rzeczywiście starszych z portfelami emeryta dawnego. Jeden bar w każdej gminie dofinansowany przez opiekę społeczna mógłby być darem niebios dla tych spracowanych i nie bardzo cenionych i docenianych ludzi, oni nie zrobili nic czym by sobie zasłużyli na los ubogiego krewnego, pracowali aby nam było lepiej, nam i naszym dzieciom i wnukom.
Lotka
  #14  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:28
Lotka Lotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 21
Zły, wściekły ewiko

Cytat:
Napisał ewiko
W warszawskiej stołówce przy akademiku można zjeść pełny obiad z kompocikiem za 12 zł. Wiem że emeryci też tam się "stołują". Mają do wyboru trzy smaczne dania......ale baru mlecznego to pewnie nie zastąpi.
Masz rację, sama studiując na Uniwerku jadałam w barze mlecznym bo bylo czysto i tanio. 12 zl dla emeryta, który ma 800-900 zl na miesiąc to kwota astronomiczna, dlatego będę caly czas dopominala się barów mlecznyc, mamy opiekę spoleczną, nie tylko po to aby doplacala do marnych emerytur 165 zl brutto dodatku opiekuńczego, przepraszam zasilku opeikuńczego a również po to aby ruszyć od biurka i glowa w tym temacie również
Lotka
  #15  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:31
Lotka Lotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 21
Gaduła senior A.P.

Cytat:
Napisał senior A.P.
Pocieszny Tadzio !
Od Augustyna radze z daleka aby cie jakas przyjemnosc nie spotkala.
Klawiature zachowaj dla .....,a zreszta dla kogo chcesz .

Nie badz taki wazny na tym forum i nie oceniaj ,bo to nie twa "szkola".
I znowu prawda, że należy sobie dołożyć czymkolwiek, klawiaturą, językiem, złością lub czym innym sprawdza sie, umiaru, dystansu do spraw i uśmiechu
tego panom życzę a będzie nam wszystkim sympatyczniej
Lotka
  #16  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 23:26
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lotka

wiele osób ma emerytury ze starego portfela, ... Sama znam takich, którzy za swoją emeryturę przyznasz, że raczej skromną żyją na granicy ubóstwa, a nie jest ich winą, że pracowali w PRLu abyś ty miala lepiej. Poruszam ten temat bo jest społecznie ważny !
Lotka

?? to ja mam lepiej? dzięki nim..
Przepracowałam swoje i mam emeryturę którą mi naliczono.
Może temat ważny..tylko kto ma go ten bar prowadzić i pilnować aby tylko Ci ze starego portfela w nim jedli.
Coś mi ten temat baru sobie a muzą akurat tu..bicie piany.
Nie to miejsce tak uważam na załatwienie sprawy autorze jeśli chcesz by bary mleczne powstały.
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 10:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Skorzystałem w roku ubiegłym z usług "stołówka studencka", zjadłem smacznie tanio i nikt nie pytał się czy jestem studentem. Raczej na studenta nie wyglądam!! No może tego UTW
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #18  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 08:20
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lotka
dla emeryta, który ma 800-900 zl na miesiąc to kwota astronomiczna, dlatego będę caly czas dopominala się barów mlecznyc..
W jaki sposób dopominasz się tych barów? Co takiego robisz w tym kierunku?
Pytam oczywiście o real a nie o niewydajne szeptanie o tym na forum.
  #19  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 09:17
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 855
Domyślnie alja9

Na forum się rozmawia, a nie zakłada bary. Jest to miejsce do dykusji w szerszym gronie i do sygnalizowania pewnych problemów. Trudno wymagać od najczęściej schorowanych i starszych ludzi, którzy przepracowali całe życie, aby zakładali np. bary. Od tego są lokalne władze, żeby zadbały o ludzi na swoim terenie. W końcu biorą za to, nie takie małe pieniądze z budżetu. Opieka społeczna to nie tylko ciepłe biuro, a przed drzwiami kolejka biedaków oczekujących na jakieś wsparcie, ale instytucja, która powinna się wykazywać konkretną działalności, a nie być pośrednikiem w przekazywaniu naszych pieniędzy, ludziom którzy sobie nie radzą mimo, że kiedyś całe lata uczciwie przepracowali.
Widziałam w telewizji jak opieka społeczna reklamowała swoją prężną działalność, spotami z wycieczek zagranicznych pracowników.... Czy tak to ma wyglądać?
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #20  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:57
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Nie jestem aż tak głupia żeby nie wiedzieć co się robi na forum.
nie uważam tez bynajmniej seniorów nawet tych schorowanych za osoby które wyłącznie lezą przed komputerami czekajac na Godota i klepią bez sensu byle klepać.

Przykuwanie się do kaloryfera na tydzień w zamkniętej od wewnątrz piwnicy w proteście przeciwko polityce Baracka Obamy jest tak samo skuteczne jak gołosłowie na forach w poważnych tematach bez pomysłu na ich realizację.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
Gdzie są nasze pieniadze ? Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 2 29-11-2009 19:07
Produkty mleczne a cukrzyca - komentarze duszka07 Ogólny 0 10-06-2007 22:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.