menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-12-2007, 12:32
fionna fionna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 26
Post Miażdżyca - komentarze


Komentarz do artykułu: Miażdżyca
--------------------
Oj dolujace. Na dodatek, jak dzisiaj wyczytalam na Interii, 96% kobiet nie zdaje sobie sprawy z potrzeby profilaktyki chorob ukladu krazenia. Wiekszosc nie oznacza poziomu cholesterolu. Za czesto udajemy bohaterki i czekamy z badaniami do ostatniej chwili. Niepotrzebnie, skoro badanie poziomu cholesterolu zajmuje doslownie chwilke i jest bezbolesne. Na dodatek wynik jest natychmiastowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 08:29
polusi's Avatar
polusi polusi jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Płock/mazowsze/Polska
Posty: 189
Domyślnie

to nie chodzi o badania....tylko o leki ,niektóre wpływają na system nerwowy ,niektórzy cierpia na inne schorzenia ...i nowy lek???nowe dolegliwości uboczne ,a tak na marginesie ,lekarz..też zapisze na "oko",potem,będzie chciał wiedzieć jak zachwywał sie lek ..w nas
__________________
Pozdrowienia z Mazowsza
Basia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 10:07
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie To jest straszna choroba

moja Mama miała z powodu miazdżycy amputowaną nogę, trzeba przyznać że robiła wszystko co w jej mocy żeby "podłapać" tę chorobę. Kochała jedzenie: dużo i niezdrowo, zafundowała sobie ogromną nadwagę, miała cukrzycę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No to się przeraziłam .....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:15
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

Witam,tak jak przy leczeniu nadciśnienia tętniczego,tak i przy zawyżonym poziomie cholesterolu lekarstwa bierze się do końca
"żywota".Pierwsze biorę od nastu ,a drugie trzech lat.Ale z dwojga złego wolę brać,jak "wąchać kwiatki od spodu"
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

kubki zapach kwiatków od spodu ,równiez nie jest tym o czym marzę .Wydaje mi się ,ze takie choroby ,jak nadcisnienie ,miażdżyca ,cukrzyca sa juz na tyle poznane i opanowane ,ze wystarczy lyknąc sobie porcyjke pastyleczek nie przerywając codziennej eegzystencji i przeć do przodu.organizm się przyzwyczaja i skutki pastyleczek nie dokuczaj wręcz są niezauważalne ,a jeśli jedne szkodzą to wybór jest dosc duży -mozna zmienić .Co skutecznie od lat czynię .A co sie dzieje u mnie w srodku -hmmm...okaze się za jakiś czas niewątpliwie...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:26
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

Brawo Małgorzato - to jest godna naśladowania postawa życia.
Nie dać się - a jak!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:30
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Mój brat "syneczek mamusi" kochający jedzenie tak jak mamusia również zafundował sobie nadwagę, cukrzycę, miał 4 zawały, udar /lekki na szczęście/ blokadę serca /trzeba było wszczepić rozrusznik/ zmarł mając 56 lat. Razem z siostrą postanowilyśmy wziąć sprawy "w swoje ręce" i nie dać się, jesteśmy szczupłe, nie mamy cukrzycy, nie mamy nadciśnienia co dalej będzie nie wiemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:31
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

Aha, zaraz jadę do Parku w Powsinie po "zdrowotną "wodę.
Większość żółtych ras przyjeżdża po nią,bo jest wyświęcona przez jakiegoś buddyjskiego kapłana .Jest (woda)b.smaczna,
a herbata .....-to dopiero jest herbata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 15:20
alcia's Avatar
alcia alcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 13
Post

Ja mam ciagle klopot z podwyzszonym cholesterolem.Jedzenie same zdrowe i przemyslane,codzienne cwiczenia i oczywiscie jazda rowerem/wlasnie zaraz sie wybieram -dzisiaj drugi raz/,ale pan doktor stwierdzil ze to genetyczne tata mial klopoty z sercem -udar a za kilka lat odszedl na zawal.Dbajmy wszyscy o siebie trzeba tylko dobrych checi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 20:13
sylwetka's Avatar
sylwetka sylwetka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Gdańsk pomorskie Polska
Posty: 518
Domyślnie

Kubki !
A czy tę wodę "zdrowotną" ktoś badał ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Eeee cholesterol w naczyniach odklada sie w naczyniach między 40 a 50 rokiem życia.Czyli w naszych naczyńkach juz sie zadomowił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-03-2008, 20:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witajcie, jestm tu nowa na tym forum. Też mam podwyższony cholesterol, za dużo trójglicerydów, no i na lekach jestem już 6 lat. Wiem, że są to leki na branie których jestem skazana do końca życia. Pozdrawiam Wszystkich Swiątecznie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 08:49
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Ja tez miałam cholesterol wyższy niż być powinien, ale tylko biore leki od czasu do czasu, wcinając namiętnie czosnek, bo uważam, że te leki takie zdrowiutkie tez nie są ani dla nas , ani dla naszych portfeli Wcinam wielkanocne bigosy, naszpikowane czosnkiem, mało słodką babę serową, sałatkę wielowarzywna z ogromna ilościa zieleninki, tylko można sie przyczepic do majoneziku, ale jeden z nich jest dietetyczny , wymiksowany z innym cięzkostrawnym.Postanowiłam w taki sposób wyeliminowac z "koryta" mało zdrowe produkty, łącząc w taki sposób przyjemne z pożytecznym.
Co i Wam serdecznie polecam. Pozdrawiam światecznie
p.s. mam nadzieję, że lustra pomieszcza nas w całosci po świętach.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 23-03-2008 o 09:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 09:03
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Jestem osobą puszystą i nigdy jeszcze nie miałam podwyższonego cholesterolu.A jem zawsze masło,namiętnie jajka /bo tanie/ i wcale to nie wpływa u mnie na podwyższenie cholesterolu.Badania żył też nie wykazują miażdżycy.Mój małżonek jest szczupły,wręcz chudy,to samo jemy a on zawsze jest na granicy dopuszczalnej lub lekko ma podwyższony cholesterol.Sądzę,że na to ma wpływ nie tylko jedzenie,ale w dużej mierze skłonności genetyczne i układ trawienny.
Poza tym bardzo dużo chodzę ,żadko /chyba że jest bardzo brzytka pogoda/ korzystam z komunikacjii miejskiej,wszędzie chodzę na piechotę.To chyba też wpływa na zdrowie.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 09:09
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Cześc Kunegundo, masz nadwagę, czy tylko jesteś krągła osobą? Myslę, że też na nasze zdrowie ma wpływ to co wcinamy. Widziałam ostatnio pewna kobietę, która pracowała gdzies na zachodzie , przez pare miesięcy i okropnie schudła. Mówiła , ze to dieta owocowo warzywna sprawiła , że tak schudła. Tylko jest jedno ale , po utraceniu wagi ta pani wygląda bardzo niepokojąco źle. Myślę, że cos z nia sie dzieje...moze o tym nie wie. To kobieta z małego sklepiku w poblizu mego miejsca zamieszkania....Chyba nie zawsze utrata wagi jest korzystna dla naszego zdrowia i wygladu .
A co sądzisz o kiełkach? Tu jest link , znaleziony. http://www.cyberbaba.pl/content/view/93/124/1/1/
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 23-03-2008 o 12:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 09:59
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Grażynko

Kiełki dobra rzecz,czsami i ja je jem,choć nie przepadam za nimi,po prostu mi nie smakują.A owoce,lubie bardzo ale niestety nie mogę prawie nic jeść na surowo,ze względu na przewlekłe zapalenie trzustki,tak jak i nie mogę jeść prawie żadnej wieprzowiny,szczególnie tłustej a o smalcu to prawie muszę zapomnieć.Nadwagę mam,i od dziecka z nią walczę z małymi lub większymi rezultatami.Obecnie udało mi się zejść do wagi niewiele ponad 80 kilo/kiedyś było to już powyżej 130kg/.Uważam,że bardzo duży wpływ mają na to błędy żywieniowe od dzieciństwa.Dawniej szczególnie na wsi twierdzono,że zdrowe dziecko to grube dziecko,a póżniej tudno tą w dzieciństwie nabytą nadwagę zbić.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 11:25
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 449
Domyślnie

poziom cholesterolu w bardzo niewielkim stponiu zależy od naszej diety,ale to nie zwalnia nas od zdrowego stylu odżywiania i życia zupełnie z innych powodów,na nasze zdrowie pracujemy całe życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 11:58
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Kundziu, jako dziecko byłam chuda jak szkapa, sucha i bez oznak najmniejszego tłuszczu, potem przytyłam jako nastolata, jako matka i żona spasłam sie i jestem teraz gruba.
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 09:33
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dziewczyny,pamiętajcie,aby przy wysokim cholesterolu brać aspirynealbo ktorąś z tiklopidyn.Sam odlożony cholesterol jest odlożony -taki poszarpany-jest mozliwość oderwania sie ktoregoś kawalka i powstania zatoru,natomiast w po laczeniu z w)w podanymi lekami wygladza sie ,jest dość mocno przyczepiony do naczynia ,nie zaburza przepływu krwi i jest male prawdopodobieństwo oderwania sie skrzepliny.Wytłumaczylam jak umialam najprościej-bo mechanizm jest bardziej skomplikowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.