menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 22:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Tadeuszu ! Nie przypominam sobie, aby SeniorAP kiedykolwiek sprecyzował swoje poglądy na alternatywny do partyjnego system polityczny. Gdyby tak było, nie były w tym osamotniony.To byłaby koncepcja jakiegoś znanego już nam ruchu. O ile pamiętam,to miał powiedzmy niepochlebne zdanie o Niegojach i wątpię, czy znalazłby chociażby jeden wspólny punkt widzenia z MF, no może na tzw. komunę.
Nie wiem,co Arrad ma na myśli pisząc:" teraz w świetle postów Mavronki chyba powinniśmy zweryfikować nasze głosy bo chyba w wielu sprawach to Senior miał rację chociaż brzmiał przyznaję dziwnie."
Ja też, Jip, szanuję mądrość Niegojów i podziwiam mądrości zawarte w Talmudzie,ale nie mogę ścierpiećbanalnych opinii wyrażanych tu na temat PRL, wyrażanych przez inteligentne i ładne Niegojki. No cóż, Niegoje w całym świecie mają się za naród wybrany,lubią doradzać,mają potężnych sojuszników, ale u sibie rządzą się, moim zdaniem,beznadziejnie.
Może MF w ramach Political Outscouercing Services doradzi nam, jaki byłby,Jej zdaniem, najlepszy,alternatynatywny , system polityczny,do partyjnego.
Czysto teoretyczne pytanie,dla ożywienia dyskusji na tym wątku ?
  #22  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 06:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu
Cytat:
Tadeuszu ! Nie przypominam sobie, aby SeniorAP kiedykolwiek sprecyzował swoje poglądy na alternatywny do partyjnego system polityczny. Gdyby tak było, nie były w tym osamotniony

Wiem, że tą swoją wizję opisywał. Prawdopodobnie było to w czasie dyskusji ze mną. Być może zostało to dość szybko usunięte jak wiele jego postów i może tego nie czytałeś. Sens opisałem wyżej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #23  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 08:04
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
...Może MF w ramach Political Outscouercing Services doradzi nam, jaki byłby,Jej zdaniem, najlepszy,alternatynatywny , system polityczny,do partyjnego.
Czysto teoretyczne pytanie,dla ożywienia dyskusji na tym wątku ?
Zlosliwosc jest jak bakteria, ktora rozmnaza sie kiedy trafi na sprzyjajacy grunt. Organizmy slabe i ulomne sa bardziej narazone na infekcje. Niestety sprawnosc umyslowa czesci emerytow nie pozwala im na wyobrazenie sobie tej wspolzaleznosci.

Kilku Seniorow z tego forum nie stanowi na tyle reprezentacyjnej grupy polskiego spoleczenstwa, zeby na podstawie ich wypowiedzi mozliwe bylo stworzenie alternatywnego modelu politycznego.

Osoba o nicku "bronczyk" wogole nie akceptuje zadnego modelu poza tym jaki zapamietala z czasow PRL-u. "Bronczyk" rozpaczliwie broni przeszlosci, z ktora sie utozsamia. Wkreca moje wypowiedzi w historie jakiejs komunistki, zeby wykazac moja niechec do tej kobiety. "Bronczyk" nakreca sie przy tym jak budzik rosyjskiej produkcji. Na koniec, zeby nie bylo watpliwosci ujawnia ksenofobiczne skrzywienie. Calosc sumuje slowami o grzecznosci.

"araad" poszedl jeszcze dalej, bo w innym watku polaczyl moja osobe z terroryzmem. Takiego koktailu glupoty i rasowej nienawisci nie mogl zniesc nawet administrator i wywalil jego wypowiedz do kosza.

Czytajac Wasze posty przyszla mi do glowy taka refleksja. Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.
Nie dziwcie sie Seniorzy, ze mlodziez nie chce Wam ustapic miejsca w tramwaju.
  #24  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 12:36
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Czytajac Wasze posty przyszla mi do glowy taka refleksja. Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.
Nie dziwcie sie Seniorzy, ze mlodziez nie chce Wam ustapic miejsca w tramwaju.
Załóżmy,że MF pisze prawdę, i że M jest 16letnim warszawiakiem o inteligencji bijąjcej na głowę wszystkich seniorów w Polsce,których zaledwie garstka produkuje się tu na swoim forum. Piszą, co chcą i ten "nastolatek" powinien zrozumieć,że jest tutaj gościem i nie powinien seniorom pokazywać, "jaki to on mądry", a seniorzy małointeligentni, i niepotrzebnie wspominają dobrze czasy swojej "komuchowatej" młodości. Tudne,ale nie tak beznadziejne, jak próbują niektórzy nam to wmówić.
Ten "małolat" to przecież nasz wnuczek,kochani seniorzy,któremu nowe czasy i gadżety przewróciły nieco w głowie. Bądźmy więc dla niego tolerancyjni i wyrozumiali.
Przepaść pokoleniowa, niestety, tak się czasami objawia. Błędy wychowawcze mszczą się. Małolaty typu M. nie ustępują nam miejsca w tramwaju (?), nie nigdzie, na Forum Seniora też. Na szczęście, mnie to nigdy jeszcze nie spotkało. W tramwaju, czy autobusie, często nawet bardzo ładne panienki ustępują mi miejsca, co mnie bardzo żenuje.
Mam też znajomego, niespełna 17-letniego młodego człowieka (licealistę, sąsiada), z którym czasami rozmawiam o dawnych czasach,i z którym znajduję wspólny język.
Na szczęście, takich toksycznych małolatów, jak ten opisywany przez MF, jest zdecydowanie niewielu w Gdańsku. A w waszych miastach ?
  #25  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 12:50
anna49's Avatar
anna49 anna49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Centrum Polski
Posty: 24
Domyślnie

Póki będziemy mieć system dupokracji to będą istnieć partie polityczne.
Ich likwidacja jest możliwa jedynie przy zmianie systemu rządzenia.
__________________
Akcja wspierająca trzeźwość na drodze www.ilemogewypic.pl oraz alkomaty
  #26  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 14:22
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

Partie polityczne niech się wzajemnie zagryzają. Niech zostaną tylko te najsilniejsze. Ale nawet one będą się przymilać do wyborców tylko momencie,
kiedy pospolite ruszenie na urny wyborcze zapewni zwycięstwo. "Kasa, misiu, kasa"
Money makes the world go round


Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Kilku Seniorow z tego forum nie stanowi na tyle reprezentacyjnej grupy polskiego spoleczenstwa, zeby na podstawie ich wypowiedzi mozliwe bylo stworzenie alternatywnego modelu politycznego.

Ta grupa czasy reprezentacyjnej świetności ma już za sobą. Upływ czasu pozostawia widoczne skazy nie tylko na tej widocznej, reprezentacyjnej powłoce. ale są reprezentatywną grupką ukazującą mocno skrywane przywary polskiego społeczeństwa.


Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.


Mavronko
rozbawiłaś mnie do łez. Wykluczyć nie można, że jest tak jak mówisz, i zabawiasz się tu kosztem zmurszałych seniorów śniących o minionych czasach. Ale jeśli mamy takich bystrych nastolatków to przyszłość jawi się w nieco radośniejszych barwach.


Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Przeciwko Rosji oplaca sie sprzymierzyc nawet z diablem.


Czym ta Rosja tobie podpadła?
Tylko proszę, nie cofaj się wstecz zamierzchłej historii,
bo może się okazać, że każda inna nacja też powinna zawrzeć z diabłem pakt przeciwko: …………./tu wstawić nazwę państwa, narodu/
Biedny ten diabeł.
Czy ty wierzysz w diabły, i inne stwory stworzone po to,
by w szachu trzymać mniej kumatych.


Może podpowiesz,
z kim byłoby najlepiej iść Polsce ręka w rękę,
wykluczając diabła, bo jakoś trudno uwierzyć w jego istnienie.

Już na wstępie wytrącę ci z ręki kilka opcji,
biorąc pod uwagę dotychczasowe historyczne zaszłości. Ruskie, Niemcy, Szwedzi,
a nawet Francuzi i Anglicy, nie mówiąc o braciach z południa,
nie są godni by dotykać naszych rąk.
Amerykanie może i by sprostali,
ale mają nas w nosie. Araby i inne, nie myją za często,
więc nasze czyste łapki by nam zbrukali. Żydzi, podobno dzierżący światowy kapitał w swoich rękach,
już dawno są be, ale forsę mogliby nam z łapki do łapki cichcem przetransferować.
Nie do przyjęcia są drobne płotki w rodzaju Litwy, Estonii.

I co?

Pozostają Eskimosi, ale nie wiem czy oni by zechcieli Polakom towarzyszyć.


A młodzi tak to widzą:
Cytat:
Napisał dyzio marzyciel

Gdyby głupotę można było eksportować,
Polska byłaby najbogatszym krajem świata!
Pod warunkiem, że nie wprowadzono by ceł zaporowych
~dyzio marzyciel 15:05, 6.11.2009
  #27  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 16:25
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Czytajac Wasze posty przyszla mi do glowy taka refleksja. Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.Nie dziwcie sie Seniorzy, ze mlodziez nie chce Wam ustapic miejsca w tramwaju.

Po prostu nie udowodnilby dziadkowi nic..

a mlodziez powinna ustepowac w tramwaju staruszkom z zupelnie innych pobudek..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #28  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 16:34
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarny_bez
...Może podpowiesz,
z kim byłoby najlepiej iść Polsce ręka w rękę,
wykluczając diabła, bo jakoś trudno uwierzyć w jego istnienie.

Moze zaczne od tego, ze nie mam narodowosciowych uprzedzen i do oceny polskich sojuszy podchodze bardzo chlodno. Partnerstwa krajow rzadza sie tymi samymi prawami co zwykle spolki biznesowe. Polska ma dwoch poteznych sasiadow, ktorzy maja ogromny wplyw na nasza gospodarke.
Z kim sie zwiazac? Do obu sasiadow mamy uprzedzenie, ale z jednym z nich musimy zwiazac sie partnerstwem. Nie przetrwamy dlugo w osamotnieniu. Niemcy z Rosja porozumieja sie ponad Polska. Padniemy ofiara wlasnych ambicji i stoczymy sie do zascianka Europy ku uciesze naszych wrogow. Czas przelamac lody. Uwazam, ze Polsce do Europy blizej jest z Niemcami niz Rosja. Rosja ze swoja dzika i nieokielznana polityka nie moze byc gwarantem polskiej prosperity. Wiazac sie sojuszem z Niemcami mozemy w pelni wykorzystac nasze polozenie geograficzne. Rosja zawsze bedzie potrzebowala Europy, a Europa rosyjskich surowcow. W sojuszu z Niemcami bedziemy mieli mniejsze obawy co do regularnosci ich dostaw. Niemcy sa nowoczesnym i stabilnym krajem. Polska moze byc tez doskonalym partnerem dla Niemiec. Polityka nienawisci jaka rozpetali niemieccy neonazisci zostanie wyciszona przez samych Niemcow. Na tym sojuszu mozna duzo wygrac i napewno nie stracic.
  #29  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 16:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarny_bez
Czym ta Rosja tobie podpadła?
Tylko proszę, nie cofaj się wstecz zamierzchłej historii,
bo może się okazać, że każda inna nacja też powinna zawrzeć z diabłem pakt przeciwko: …………./tu wstawić nazwę państwa, narodu/
Biedny ten diabeł.
Czy ty wierzysz w diabły, i inne stwory stworzone po to,
by w szachu trzymać mniej kumatych.


Może podpowiesz,
z kim byłoby najlepiej iść Polsce ręka w rękę,
wykluczając diabła, bo jakoś trudno uwierzyć w jego istnienie.

Już na wstępie wytrącę ci z ręki kilka opcji,
biorąc pod uwagę dotychczasowe historyczne zaszłości. Ruskie, Niemcy, Szwedzi,
a nawet Francuzi i Anglicy, nie mówiąc o braciach z południa,
nie są godni by dotykać naszych rąk.
Amerykanie może i by sprostali,
ale mają nas w nosie. Araby i inne, nie myją za często,
więc nasze czyste łapki by nam zbrukali. Żydzi, podobno dzierżący światowy kapitał w swoich rękach,
już dawno są be, ale forsę mogliby nam z łapki do łapki cichcem przetransferować.
Nie do przyjęcia są drobne płotki w rodzaju Litwy, Estonii.

I co?

Pozostają Eskimosi, ale nie wiem czy oni by zechcieli Polakom towarzyszyć.


A młodzi tak to widzą:

A coz mi to za autorytet ci tzw.."mlodzi"??? Starsi wiecej zapomnieli od tego czego mlodzi dopiero sie ucza..

Prawda nie jest moze gdzies po srodku??
Wiek nie ma z nia nic wspolnego.. Czlowiek moze byc glupi i okrutny za mlodu jak i w starosci..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #30  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 16:44
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Moze zaczne od tego, ze nie mam narodowosciowych uprzedzen i do oceny polskich sojuszy podchodze bardzo chlodno. Partnerstwa krajow rzadza sie tymi samymi prawami co zwykle spolki biznesowe. Polska ma dwoch poteznych sasiadow, ktorzy maja ogromny wplyw na nasza gospodarke.
Z kim sie zwiazac? Do obu sasiadow mamy uprzedzenie, ale z jednym z nich musimy zwiazac sie partnerstwem. Nie przetrwamy dlugo w osamotnieniu. Niemcy z Rosja porozumieja sie ponad Polska. Padniemy ofiara wlasnych ambicji i stoczymy sie do zascianka Europy ku uciesze naszych wrogow. Czas przelamac lody. Uwazam, ze Polsce do Europy blizej jest z Niemcami niz Rosja. Rosja ze swoja dzika i nieokielznana polityka nie moze byc gwarantem polskiej prosperity. Wiazac sie sojuszem z Niemcami mozemy w pelni wykorzystac nasze polozenie geograficzne. Rosja zawsze bedzie potrzebowala Europy, a Europa rosyjskich surowcow. W sojuszu z Niemcami bedziemy mieli mniejsze obawy co do regularnosci ich dostaw. Niemcy sa nowoczesnym i stabilnym krajem. Polska moze byc tez doskonalym partnerem dla Niemiec. Polityka nienawisci jaka rozpetali niemieccy neonazisci zostanie wyciszona przez samych Niemcow. Na tym sojuszu mozna duzo wygrac i napewno nie stracic.

Zgadzam sie z toba ..szesnastolatku ale co zrobic z tymi ktorzy jeszcze pamietaja mordy ( w sensie zabijania nie facjat)????
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #31  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 16:53
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Zgadzam sie z toba ..szesnastolatku ale co zrobic z tymi ktorzy jeszcze pamietaja mordy ( w sensie zabijania nie facjat)????
Moze to nie zabrzmi zbyt elegancko, ale prawda jest taka, ze zycie zwycieza smierc i przyszlosc nalezy tylko do zyjacych.
  #32  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 17:04
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Moze to nie zabrzmi zbyt elegancko, ale prawda jest taka, ze zycie zwycieza smierc i przyszlosc nalezy tylko do zyjacych.

Ech, ale i smierc zwycieza zycie tez.. wiec to jest zly przyklad..

W kazdym razie nie mam odpowiedzi co zrobic z tymi co jeszcze zyja ale i pamietaja krzywdy.???
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #33  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 21:03
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ech, ale i smierc zwycieza zycie tez.. wiec to jest zly przyklad.....
co zrobic z tymi co jeszcze zyja ale i pamietaja krzywdy.???

Nie do mnie było to pytanie, ale mam nadzieję, że łba mi nikt nie urwie, że się .....

Ale życie silniejsze jest od śmierci, dlatego życie zwycięża śmierć.
.....a jeśli chodzi o ludzi, którzy pamiętaja doznane krzywdy, to myślę, że ci ludzie potrafią stanąć na wysokości zadania i gotowi byli by poświęcić nawet własne żale, dla dobra ogółu, by nie powtarzać kolejnych cierpień.
Myślę, że dla świata większym problemem, są ludzie, którzy byli sprawcami ogromnych cierpień i "jeszcze żyją" i nie maja poczucia winy, za wyrządzone krzywdy. A takich ludzi jest jeszcze sporo.
  #34  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 00:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Ale życie silniejsze jest od śmierci, dlatego życie zwycięża śmierć.

Polemizowalabym...

Zauwaz ile ludzi juz nie zyje a ile zyje..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #35  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 02:04
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Polemizowalabym...
Zauwaz ile ludzi juz nie zyje a ile zyje..
Wyglada, ze mnie nie zrozumialas Slowiczku. Chce powiedziec, ze swiat nalezy do zywych i to pokolenie zywych bedzie decydowalo o polityce, ekonomi i sojuszach. Natomiast ci zyjacy, ktorzy beda przeszkadzali procesowi integracji poprzez stale odwolywanie sie do przeszlosci beda mieli szanse zostac wysluchani przez Stworce w nastepnej kolejnosci po tych co juz odeszli.
  #36  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 10:18
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Polemizowalabym...

Zauwaz ile ludzi juz nie zyje a ile zyje..

To prawda! Świat jest pełen umarłych z garstką żywych. Ale inaczej być nie może. Ci którzy odeszli, są w naszej pamieci i żyją, dzięki żywym
  #37  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 15:05
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarny_bez
...Pozostają Eskimosi, ale nie wiem czy oni by zechcieli Polakom towarzyszyć.
Tylko w tedy kiedy by musieli. Polacy to smutasy. Gorsi od nich sa tylko Rosjanie.
  #38  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 15:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Wyglada, ze mnie nie zrozumialas Slowiczku. Chce powiedziec, ze swiat nalezy do zywych i to pokolenie zywych bedzie decydowalo o polityce, ekonomi i sojuszach. Natomiast ci zyjacy, ktorzy beda przeszkadzali procesowi integracji poprzez stale odwolywanie sie do przeszlosci beda mieli szanse zostac wysluchani przez Stworce w nastepnej kolejnosci po tych co juz odeszli.

No to w tym kontekscie.. masz racje.. Dodam tylko ze ci zyjacy ktorzy nie ucza sie na bledach poprzednich pokolen.. ryzykuja popelnieniem tych samych bledow. Historia powtarza sie.. niestety.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #39  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 15:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Tylko w tedy kiedy by musieli. Polacy to smutasy. Gorsi od nich sa tylko Rosjanie.

Cos ty??? Polacy to smutasy??? Nigdy w zyciu!! Wszystkie narody slowianskie sa tylko albo super wesole albo rzewne .. ale nie smutne.. Daje to wyraz w muzyce
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #40  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 16:39
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Cos ty??? Polacy to smutasy??? Nigdy w zyciu!! Wszystkie narody slowianskie sa tylko albo super wesole albo rzewne .. ale nie smutne.. Daje to wyraz w muzyce
-"Dawnych wspomnień rzewny ton, stukot kopyt w grudniowy szron,
W rytmie walca raz dwa trzy, to się na pewno śni.
Płynie czas, liczę dni, co minęły daremnie,
Nie wiem skąd znana mi, ta melodia gra we mnie."-
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Usługi opiekuńcze (śląskie) - Spóldzielnia Socjalna "Szansa i Wsparcie" siw Praca, wolontariat 2 21-07-2009 14:42
Co kryje sie za fasada "twardziela"? Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 61 07-10-2008 09:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.