menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #105241  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 10:55
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 368
Domyślnie

Icchak Kacenelson 1886–1944 Żydowski Instytut Historyczny Jam jest ...
http://www.jhi.pl/blog/2016-04-29-ic...lson-1886-1944
Translate this page
Apr 29, 2016 - Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska/Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych/ Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał. ... On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami! Icchak Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.
Icchak Kacenelson i poemat „O bólu mój” - Niezwykle.com
niezwykle.com/icchak-kacnelson-i-poemat-o-bolu-moj/
Translate this page
Icchak Kacnelson, „O bólu mój”. Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych. Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał. I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem ...
Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! - Fronda
http://www.fronda.pl/.../rekoma-zydo...zydom-bezbronn...
Translate this page
Icchak Kacnelson, „O bólu mój”. Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych. Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał. I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Bo
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105242  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 11:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

[quote=Mar-Basia]
Cytat:
A niby z jakich pieniedzy Polska miala wyplacic odszkodowania? Jezeli cos wiesz to zdradz tajemnice.

Jako wykształcona i obyta w świecie kobita powinnaś uważniej czytać to z czym chcesz dyskutować.
Ja nie mówiłem o odszkodowaniach, a o tym co było zamiast. I to co było zamiast z racji wieku powinnaś pamiętać.

Cytat:
Jezeli chodzi o Jedwabne, kazdy kij ma dwa konce. Niemcy tez byly przez lata posadzane o zbrodnie Katynska.
Nie liczyłbym na to, że IPN i historycy zajmujący się tym tematem zmienią zdanie. Ale jest to możliwe bo w końcu skoro PARTIA kazała kuglować Katyniem, to czemu inna partia nie może zrobić tego ponownie i zmienić znane już dokumenty IPNu.

W końcu wszystko można udoskonalić w przekazie, albo pominąć.
Np. wracając do tej oświęcimskiej rocznicy - gdybym nagle zaczął interesować się wydarzeniami sprzed lat - to nie miałbym okazji dowiedzieć się dlaczego w obozie Auschwitz odbyła się rocznicowa uroczystość.
W medialnych przekazach jakoś wyszło na to, że ten KZ-t sam się wyzwolił bez niczyjej pomocy.
Wiesz może coś na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105243  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 12:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

I Morawiecki stary dokłada do ...pieca.

Cytat:
Należy sprawdzić, czy te wszystkie liczby się zgadzają – mówił, wskazując, że prace, które były prowadzone do tej pory wskazują na około 200 ofiar mordu w Jedwabnem, podczas gdy Gross pisze o ponad 3000 pomordowanych.

– Ja wiem, że spotykamy opór ze względów religijnych, że chodzi o spokój duszy, ale jak mamy się zachować skoro nas oskarżają. Do prawdy należy dążyć. Prawdy należy bronić – mówił.

A jak byłoby tyle ile Gross wyliczył, to byłoby lepiej dla prawdy czy gorzej? A jak znajdą " tylko " 435 trupów? To co?

Jak by mało było całego jubla, wrzasku i zawieruchy to trzeba jeszcze żeby tate premiera RP dokładał do tego swoje genialne przemyślenia.
Z niecierpliwością czekam na to co w sprawie pomysła Morawiecki junior nam oznajmi, bo zapewne go będą pytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105244  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 12:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

I
jeszcze kawałek z ..Cimoszewicza:

Cytat:
Nie bredź, tylko pomyśl”

Jego zdaniem w tej sprawie polscy politycy wykazali się wyjątkowym brakiem wyczucia. „Jak się robi coś głupiego i złego to warto słuchać partnerów i przyjaciół.

Kiedy ktoś, nawet Rusek, mówi ci, że nie ma warunków do lądowania, to nie ląduj, bo wiadomo, czym to się skończy.


Kiedy Departament Stanu mówi, że los tej ustawy może być sprawdzianem naszej zdolności do partnerstwa, to nie bredź, tylko pomyśl” – mówił. „Stosunki z Izraelem zostały poważnie popsute. Obawiam się, że w jakimś zakresie nieodwracalnie” – podsumował
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105245  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 12:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

I aktualna wiadomość..

Rychu CZARNECKI .....PADŁ!!!!

I znowu światowy SUKCES dumnego NARODU!!! I wszyscy wiedzą za co Rycha Cz. spuszczono w to co nie perfumerią... i wonieje brzydko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105246  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 12:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Jakieś szmacisko doniosło zgodnie z tradycją.
Nie wiecie kto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105247  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 12:43
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I
jeszcze kawałek z ..Cimoszewicza:


Syn mordercy i oficera Informacji
robi za autorytet.

Chyba więcej słów nie potrzeba?

PS a syna Franka nie ma do kompletu,
albo może Beria zostawił potomka jako drogowskaz dla ''polaków''?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105248  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 12:43
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
OK

Kolejne zwycięstwo w Brukseli pisowskiej Polski !
Stosunek głosów to - 448 : 196 !
Brawo !
Cóż, Parlament Europejski, to nie to co obecnie Sejm Polski, gdzie bezkarnie można znieważać posłów tak jak to np uczynił poseł Kaczyński i ponieważ uważa się za stojącego ponad prawem i obyczajem, nawet nie raczy się stawiać przed komisją dyscyplinarną.
Warto przypomnieć, że sejmowa komisja dyscyplinarna jest prawomocnie umocowana prawnie. Czego nie można powiedzieć o podkomisji Jakiego, ktorej brak takiego prawomocnego umocowania, a która uporczywie wzywa HGW i piętnuje ją za odmowę stawiennictwa.
Tak wygląda praworządność za czasów pisowskiej zmiany.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105249  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 13:39
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I aktualna wiadomość..

Rychu CZARNECKI .....PADŁ!!!!

I znowu światowy SUKCES dumnego NARODU!!! I wszyscy wiedzą za co Rycha Cz. spuszczono w to co nie perfumerią... i wonieje brzydko.
Biedny obatel musi pogodzić się z bolesnym oderwaniem od koryta
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105250  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 14:02
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Kolejne zwycięstwo w Brukseli pisowskiej Polski !
Stosunek głosów to - 448 : 196 !
Brawo !
Cóż, Parlament Europejski, to nie to co obecnie Sejm Polski, gdzie bezkarnie można znieważać posłów tak jak to np uczynił poseł Kaczyński i ponieważ uważa się za stojącego ponad prawem i obyczajem, nawet nie raczy się stawiać przed komisją dyscyplinarną.
Warto przypomnieć, że sejmowa komisja dyscyplinarna jest prawomocnie umocowana prawnie. Czego nie można powiedzieć o podkomisji Jakiego, ktorej brak takiego prawomocnego umocowania, a która uporczywie wzywa HGW i piętnuje ją za odmowę stawiennictwa.
Tak wygląda praworządność za czasów pisowskiej zmiany.

To utwierdza nawet i POstronnego obserwatora w przekonaniu,kto
tak naprawde sprawuje faktyczne rzady w UE.
Byla wola moznych ukarania,to i stalo sie.Niewazne,ze Czarnecki ujal sie za Polska.Byla taka wola,bo Rozy platki opadly i naskarzyla.
Gdyby to byl niemiecki albo francuski europosel nie odbyloby sie zadne glosowanie.Jestem tego pewien.
I to jest ta falszywa kolchoznicza,europejska demokracja."Dyrektor i zastepca (Niemcy,Francja)maja dozor,reszta doic krowy,sprzatac obory i chlewy".
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.

Ostatnio edytowane przez Karol X : 07-02-2018 o 16:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105251  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 14:58
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Postronny nie znaczy bezstronny.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105252  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 15:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Biedny obatel musi pogodzić się z bolesnym oderwaniem od koryta

Koryto było prestiżowe ale Rychu jak to Rychu wytaplany w tym co perfumą nie cuchnie podskakuje i wrzeszczy:
Cuchnę w imieniu prześladowanego NARODU.
Patrzcie jak się poświęcam.
Splugawiłem kobitę, ale dla dobra POLSKI a teraz cierpię te katusze i naczelnik PiSu to widzi i CAŁY świat to widzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105253  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 15:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Cóż, Parlament Europejski, to nie to co obecnie Sejm Polski, gdzie bezkarnie można znieważać posłów tak jak to np uczynił poseł Kaczyński i ponieważ uważa się za stojącego ponad prawem i obyczajem, nawet nie raczy się stawiać przed komisją dyscyplinarną.....

Bo KACZYŃSKI jest tchórz. Bez obstawy nigdzie się nie ruszy. A już na pewno nie tam, gdzie mogliby mu powiedzieć że cham.
I to żadna tajemnica nie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105254  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 15:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
....
I to jest ta falszywa kolchoznicza,europejska demokracja."Dyrektor i zastepca (Niemcy,Francja)maja dozor,reszta doic krowy,sprzatac obory i chlewy".
To powiedz nam co Szwecja robi w tym kołchozie?
Dorabia dojeniem krów? sprząta obory? czy chlewy?
Zdaje mi się, że jest jakoś z tym kołchozem stowarzyszona?

No i przecież do tej fałszywej, kołchoźniczej europejskiej demokracji z Polski do Szwecji dawałeś dyla.
Chyba się nie nie mylę.
Obrzydła ci?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105255  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 15:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

Poseł PiS o Rychu:
Cytat:
- Niestety po raz kolejny jest pokazanie tego, że zasada solidarności w instytucjach unijnych obowiązuje wybiórczo - dodał Horała. (http://www.tvn24.pl)

I to jest prawda, że wybiórczo.
Uznali, że mieli wybór Rychu Czarnecki, albo przyzwoite zachowanie i brak przyzwolenia na wredne wyzwiska w wykonaniu wysokiego funkcjonariusza reprezentującego UE.
Następnym krokiem będzie wybór czy tolerować łamanie zasad praworządności przez jedno z państw unijnych.
Aż nie chcę się zastanawiać które wybiorą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105256  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 16:06
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jesteś w stanie poprzeć, to stwierdzenie jakimiś przykladami, może odesłać do jakichś źródeł lub przytoczyć jakieś oficjalne wystapienia izraelskich polityków lub przedstawicieli organizacji żydowskich?
A może twoim zdaniem potwierdza tę tezę fakt, że w Yad Faschem
Polacy mają najwiecej drzewek, a odznaczeniem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata uhonorowano 6620 Polaków; czyli ok. 25% liczby wszystkich odznaczonych tym medalem.
Czyż nie jest to paradoks - który zapewne nam wytlumaczysz ?

I jeszcze jedno. Nie podoba nam się, kiedy ktoś mówi, że Polacy to, tamto, czy owo, bo wiadomo, że tak jak nie wszyscy byli dobrzy, tak i nie wszyscy byli źli.
A o innych narodach w tym Żydach i np Niemcach, takie uogolnienie jest uprawnione i mówiąc o jakimś zdarzeniu, właściwe jest mówienie w liczbie mnogiej i rozszerzanie zjawiska na cały naród, całe społeczeństwo ?
A pamietasz może jaką krzywdzącą opinią cieszyliśmy się w latach osiemdziesiątych w Europie Zachodnie ? Fajne to było ?

Cytat:
Wielu Izraelczyków zostało nauczonych by wierzyć, że Holokaust był wspólnym przedsięwzięciem polsko-niemieckim, a piece do Auschwitz były obsługiwane przez Polaków. Czy w końcu Auschwitz nie leżało w Polsce? Czy to przypadek, że praktycznie wszystkie obozy zagłady były na polskiej ziemi?
To pisze działacz społeczny i były poseł Knesetu Uri Awneri.Przecież nikt nie zaprzecza, że wśród Polaków byli szmalcownicy i mordercy. Za takie czyny nie można obciążać państwa polskiego, które nie istniało.To . władze sprawujące swój urząd administracyjny na obszarze byłego państwo polskiego są odpowiedzialne za każde morderstwo. A jeśli Polak był na usługach Niemców to nie znaczy,że Naród Polski pomagał w holokauście. Trzeba być chyba Żydem, żeby tego nie rozumieć? Nie czekaj na linki bo w ostatnich dniach chętni mogli dużo poczytać w googlu na te tematy i wyrobić sobie własne zdanie. Ostatecznie chętni mogą pogrzebać w archiwach i poczytać prasę izraelską np"Haaretz".
Ostatnio było głośno o polityku Yair Lapid który na TT kłamał o swoich babciach zamordowanych rzekomo przez Polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105257  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 16:12
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Postronny nie znaczy bezstronny.

Juz POprawilem.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105258  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 17:15
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Kolejne zwycięstwo w Brukseli pisowskiej Polski !
Stosunek głosów to - 448 : 196 !
Brawo !

Oooo ! A to już nie jest 27:1...

Jak bezstronnie porachowała sztuczna inteligencja mojego kalkulatora (postronnego zresztą), to wychodzi około 2,29 : 1.
Jakby ta Unia łaskawsza dla nas, choć nie wiem, czy to wpływ postronności czy bezstronności.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105259  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 18:02
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Frat
Oooo ! A to już nie jest 27:1...

Jak bezstronnie porachowała sztuczna inteligencja mojego kalkulatora (postronnego zresztą), to wychodzi około 2,29 : 1.
Jakby ta Unia łaskawsza dla nas, choć nie wiem, czy to wpływ postronności czy bezstronności.



Sa dyscypliny sportu w których stosunek wygranych do przegranych mieści się zwykle w przedziale 1-5 i rzadko przekracza liczbę 5. Są dyscypliny sportu gdzie ten stodunek jest wyrażony dziesiątkami. Być może, że są dyscypliny, gdzie wygraną wyraża się setkami punktów. Niestety nie wiem.
Tak czy tak, zwykle jest jasne i oczywiste, zarówno w przypadku 27:1, 448:196, czy też 2:1, kto wygrał, a kto przegrał.
Zabawne, że ktoś taki jak Ty, udaje że nie rozumie dlaczego poprzednio było to 27:1, a dziś tylko - lub aż - 448:196. Zarówno pod względem proceduralno - formalnym jak i matematycznym.
Na mnie takie gierki nie działają. Sorki.

Jakkolwiek by nie spojrzeć na dzisiejsze wydarzenie, jest kolejny blamaż zafundowany nam przez pisowską ekipę zakompleksionych bufonów !
Gratulacje !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 07-02-2018 o 18:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105260  
Nieprzeczytane 07-02-2018, 18:09
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jakieś szmacisko doniosło zgodnie z tradycją.
Nie wiecie kto?

"Szpiegując siebie - tracę zdrowie.
Na tropie duszy mały ubek
i kiedy się wszystkiego dowiem
doniosę wam
na własną zgubę"
Jacek Kaczmarski polski Żyd
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.