menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #144681  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 20:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Po Nicolae Ceaușescu naród przyszedł i wyciągnął za pelisy nie te po ciotce Tuska tylko ich własne, no i postrzępiły się trochę.

Ale on pelisy nie ma
I raczej rozrywać będą ... na strzępa... Tylko te kondomy sanitarne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144682  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 20:07
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Godek się strasznie zdenerwowała na polityków!

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.n...cd&oe=5FC51187
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144683  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 20:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
CZEMU????ACH!Czemu???
jezusmaryja??? A za co takiego pampusia te Polki patryjotki i prawdziwe chrześcijanki nie lubią???

Za to, że brata na śmierć wysłał a teraz morduje Polskę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144684  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 20:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Godek się strasznie zdenerwowała na polityków!

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.n...cd&oe=5FC51187

No, tatuś zapomniał założyć gumki i urodziło się takie .....nerwowe.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144685  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 20:20
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Głos polskich kobiet jest słyszalny na całym świecie!

Cytat:
Jane Fonda napisała do tych, którzy od ponad tygodnia na ulicach i w sieci pokazują sprzeciw po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji:
"Chylę czoła przed polskimi kobietami i dobrymi mężczyznami, którzy wspierają je w protestach przeciwko odebraniu kobietom prawa do kontrolowania własnego ciała. Żaden rząd, żadna grupa mężczyzn nie ma prawa zmuszać kobiety do rodzenia. Rząd musi trzymać się z dala od decyzji kobiet dotyczących ich ciał. Ale patriarchat jest ranny. Wie, że siła kobiet rośnie i boi się jej. To jest kąsanie zranionej bestii. Niebezpieczne, ale skazane na porażkę. Bądźcie silne. Przesyłam miłość i wyrazy podziwu ze Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy z Wami!"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144686  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 20:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

No tu widzę sporo ofiar zapomnianej gumki.

Generalnie zaliczam do nich także wulgarne babiszcza. Gdyby toto chociaż chciało się bliżej zapoznać z rozumem,
nie musiałoby sięgać do Runa Sig , ale umieściłby na plakatach Medeę .
To wystarczyłoby za całe postulaty,
ale oczywiście błędnym założeniem jest przypuszczenie, że te ordynarne dziewoje mają pojęcie kim była Medea.
Zabiła ojca, brata a przede wszystkim własne dzieci.
Gdziekolwiek się pojawiała czy w Koryncie czy Atenach, dokonywała zamachu na prawowitą władzę.
Psychoanaliza zna termin kompleks Medei- nienawiść kobiety do własnego potomstwa i pragnienie jego śmierci.

Czyż to nie wspaniała postać na kartonowe plakaty, mające w sobie tyle potencjału co ich nosicielki?
Ale oczywiście trudno od nich wymagać, by coś zrozumiały poza j****ć, co jest wyartykułowaną starą fantazją o morderstwie JK.

I nic mnie nie przekona, że tego marzenia nie ma nawet u ludzi, którym grabarze ostrzą już łopaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144687  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 22:21
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Idzie nowe! Prawda czasu! Prawda ekranu!

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.n...42&oe=5FC466A9
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144688  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 22:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Idzie nowe! Prawda czasu! Prawda ekranu!

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.n...42&oe=5FC466A9

Sączygniew Kaczyński obrzydził Polskę całemu światu, to zemsta za śmierć brata. A Orban z Putinem otwierają następnego szampana.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144689  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 22:40
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Sączygniew Kaczyński obrzydził Polskę całemu światu, to zemsta za śmierć brata. A Orban z Putinem otwierają następnego szampana.
I zakąszają kawiorem!

świetny tekst Krzysztofa Skiby
REWOLUCJA NASZYCH DZIECI

Cytat:
Pierwszy sekretarz Edward Gierek miał autentyczne, wysokie poparcie społeczne, a wystarczyły dwa tygodnie strajków w Stoczni i upadł jak Gołota po ciosie Lennoxa Lewisa. Protesty młodzieży trwają już od tygodnia. Wychodzi na to, że za tydzień może nie być już PiSu.
(Nieco optymistycznie, ale to początek końca)

Różnica jest jednak podstawowa. Nieboszczka PZPR miała wewnętrzną zdolność do zmiany kadrowej. Po masakrze grudniowej w 1970, Gierek odsunął ekipę Gomułki od władzy. Po strajkach w stoczni w 1980 roku, sekretarz Kania wysłał Gierka na emeryturę. Wszyscy sekretarze tracili władzę ze względu na "zły stan zdrowia", ale trzeba PZPR przyznać, że partia w obliczu kryzysów potrafiła się przegrupować. Tymczasem PiS jest strukturą tak wewnętrznie zabetonowaną, tak niedemokratyczną i czysto wodzowską, że absolutnie niezdolną do odsunięcia i detronizacji Prezesa.

Politycy próbują rozwiązać problemy, które sami stworzyli.

Dla wszystkich jest jasne, że Kaczor się zagubił, że to on podpalił Polskę, a teraz nie wie co zrobić i jedyne co wymyślił, to wysyłanie bojówek partyjnych na młodzież. To też nie jego pomysł, bo przecież w marcu 1968 roku komuniści rozprawili się ze studentami siłami ORMO i aktywu robotniczego. Sięganie do takich "tradycji" pokazuje kim są naprawdę ci ludzie. *Ktoś, kto wysyła płatnych zbirów na protestującą młodzież zasługuje na największą pogardę* We Wrocławiu już doszło do bicia kobiet z demonstracji przez zamaskowanych bandziorów PiS.

A wystarczył jeden telefon Prezesa do kucharki Przyłębskiej i konfliktu by nie było.

Wielu jeszcze nie zdaje sobie sprawy z czym ma do czynienia. To jest prawdziwa rewolucja. Tu już nie chodzi tylko o prawa kobiet i tę nieszczęsną decyzję pseudo Trybunału. Tu chodzi o całą, przegniłą do bólu elitę zakłamanych polityków zblatowanych z pazerną na kasę hierarchią kościelną, której młodzi ludzie mają po prostu dosyć.

Chodziłem na opozycyjne demonstracje w obronie Trybunału i Wolnych Sądów. Na kilku nawet przemawiałem i grałem z Big Cycem. Poszedłem na obecne protesty i to jest zupełnie inna bajka. GRZECZNIE JUŻ BYŁO! To jest inny power i wrażliwość! To jest autentyczny, oddolny, spontaniczny ruch społeczny, który ma gdzieś miłe słówka i słodko pierdzące przemówienia.

Te wszystkie fantastyczne, kontrowersyjne hasła wypisane mazakami na kartonach. "Kot może zostać - reszta **********ć", "Jarek zaadoptuj jakieś dziecko. Andrzej się nie liczy", "Urodzę wam lewaka", "Strach się ruchać", "Został tylko anal" mogą razić co bardziej delikatne osoby, ale jest w tym niezaprzeczalny pierwiastek wolnościowy, zabawowy i humorystyczny.

Wiele tych akcji ma charakter festynu, happeningu. Niektóre imprezy odbywają się z muzyką i z DJ-ami. Paradoksalnie PANDEMIA sprzyja demonstracjom. Zamknięte są kluby, puby , kawiarnie i dyskoteki, a młodzież nie ma się gdzie podziać. Demonstracja daje więc namiastkę życia towarzyskiego.

To wcale NIE JEST ŹLE, że protesty mają charakter rozrywkowy. Happeningi Pomarańczowej Alternatywy, które pod koniec PRL-u. ośmieszały i w efekcie dobiły komunę też były kontrowersyjne, raziły wielu poważnych opozycjonistów i miały często charakter wesołej zadymy.

Wszystkim oburzającym się na wulgaryzmy przypomnę, że hipisi w latach 60. i punki w 70/80 też nie przebierali w słownictwie i obyczajowych prowokacjach.

Wielu zdziwiła niechęć, czy nawet wrogość młodych ludzi do Kościoła. Ależ czyż sam kler nie jest tu winien? Kto w ostatnich latach wyrzucił Pana Boga ze świątyni, a zaprosił tam Jarosława z workiem pieniędzy? Kto zapisał Jezusa do PiS?

Polski kościół katolicki ma już NIEWIELE wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem. Tańcząc na partyjnej nucie Prezesa, sam stał się częścią opresyjnego systemu władzy. Miliardy wydawane na kościelne pałace, na pensje kapelanów, katechetów, na fanaberie Rydzyka nie wszystkim muszą się podobać.

Kiedy słyszeliście w kościele piękne kazanie o miłości, o potrzebie bycia dobrym? Wiem, jest jeszcze kilku dobrych, prawdziwych księży z powołania, ale większość kojarzona jest przez młodzież z pazernym Ojcem Dyrektorem, fanatykiem Międlarem, ślepym na krzywdę dzieci biskupem Janiakiem i całą galerią bohaterów filmów Sekielskich.

Nie oburzajmy się na styl i niecenzuralne słowa protestujących. Młodzież walczyła w Powstaniu Warszawskim i młodzież zrobiła strajki w sierpniu 1980. Dajmy im przeżyć ich rewolucję, a hasło z jednego z transparentów "NASI RODZICE OBALILI KOMUNĘ MY OBALIMY PiS" pozwala mieć nadzieję, że ZŁO wkrótce wróci do swej nory.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144690  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 23:05
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Piotr Schramm

Skutki działań Władzy:
Będą zapinadalć z miskę ryżu - Morawiecki!

Cytat:
„...Dzisiaj pod sklepem podszedł do mnie starszy Pan około 50-60 lat, zapytał czy może odprowadzić wozek, nie był to żaden menel, nie śmierdział alkoholem i był czysto ubrany, zapytał mnie czy nie miałabym dla niego jakiejś pracy bo w kwietniu zwolnili go z pracy i jedyne środki na życie jakie ma to podstawowy zasiłek z zusu i 280zl za to ze choruje na epilepsje. Żal mi się człowieka zrobiło i zaproponowałam prace w ogrodzie, niestety Pan nie ma auta wiec ciężko mu dojechać poza miasto do mnie 30km... takich osób będzie zaraz mnóstwo...”
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144691  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 23:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Porównanie młodzieży Powstania Warszawskiego do pijanej hordy, za którą już się wzięli rodzice, świadczy że alkohol zeżarł Skibie komórki w mózgu..

Jesli Skiba bierze się za historię, to raczej niech takie porównanie zrobi 11 listopada. Elita AK miała początki w ONR ale tego znany historyk Skiba nie wie.
I nie tylko Skiba.
A obalić to on może skrzynkę wódki.

Powstańcy warszawscy jak ich widzi Skiba, poszli niszczyć cmentarz obrońców Poczty Gdańskiej.
Doktorze Strossmayer ,wyhodowałeś kondora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144692  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 23:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Piotr Schramm

Skutki działań Władzy:
Będą zapinadalć z miskę ryżu - Morawiecki!
Za pół miski, skoro opozycyjni mordercy spowodują wzrost pandemii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144693  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 23:16
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

To idzie młodość i śpiewa starym prykom!

Cytat:
Jak donosi Super Express, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego podzieliło rodzinę Tadeusza Cymańskiego. Polityk, poseł na Sejm od 1997 roku, obecnie działający w Solidarnej Polsce, poparł zaostrzenie prawa aborcyjnego. Tymczasem jego córka, Magdalena Cymańska... wspiera Strajk Kobiet
!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144694  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 23:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

To idzie młodość, śpiewają matrony .
To stara piosenka ZMP z czasów Stalina, jakże bliska naszym kochanym forumowiczom.

Na koniec ściskając skrzydełka , pocieszę;
-komiczny w swej beznadziejności krzyk rozpaczy jaki się niósł dzisiaj na ulicy, jest uświadomieniem sobie sytuacji, jasnej dla każdego myślącego człowieka w Polsce.

Nawet gdy dojdzie do tego co nazywacie zmianą władzy, to do żadnej zmiany nie dojdzie . Komu można ją oddać i kto ją weźmie? Ta beznadzieja nie ma wyjścia.
Jak chomiki na kółku w klatce.
Marazm, nowa nadzieja, przekonanie o nadchodzącym zwycięstwie, klęska i marazm.

3 lata to dużo czasu i jednocześnie bardzo mało.
Jeśli opozycja nie zbuduje partii licząc na zgrane gęby, przegra kolejne wybory choć dzisiaj wydaje się to nieprawdopodobne.
Pozytywizm jak pisałam, czyli praca u podstaw.

Generalnie mnie tam rybka. Ja mam się martwić o opozycję która bierze kasę i nic nie robi?
Chce władzy ,niech tyra. A zadanie będzie mieć bardzo trudne, bo wulgarna kohorta dorobiła jej twarz potwora.
Odpływam, bo fruwać jak gołębica nie potrafię.

PS. Cóż tak dziwi córka Cymańskiego, skoro moja poparła protest. Nie spodziewała się biedulka, że pójdzie to w kierunku niszczenia kościołów , wyzwisk na Franciszkańskiej 3 i znieważenia cmentarza obrońców Poczty Gdańskiej.
Pryncypia uznała, ale bagna mam nadzieję nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144695  
Nieprzeczytane 02-11-2020, 23:41
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

https://pbs.twimg.com/media/El2GBQeW...jpg&name=large
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144696  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 07:55
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Domyślnie

Syndrom Kasandry jest nibezpieczny dla zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144697  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 08:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Koń trojański miał drewniany łeb.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144698  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 08:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Życie bez radości jest jak długa podróż bez knajpy. Demokryt z Abdery.
Sączygniew chyba nie ma radości od dzieciństwa. Potem też, bo mu brat sprzątnął dziewczynę i teraz też ze strachu przed gwałtowną śmiercią jaka czeka każdego kacyka. Nie zazdraszczam tych tytułów i orderów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144699  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 09:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Idzie nowe! Prawda czasu! Prawda ekranu!

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.n...42&oe=5FC466A9

Wszak co o dechrystianizacji wróżył..... i sprawdziło się.
A jeden ksiądz coś mówił, że od wiary nikt tak skutecznie nie odstrasza jak proboszcze i im podobni.

I to się..... sprawdza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144700  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 10:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Trump chyba bierze przykład z nadwiślańskich poddanych i ćwiczy barykady

Cytat:
Donald Trump zabarykaduje się za gigantycznym płotem. Biały Dom szykuje się na wybory

Władze federalne USA spodziewają się protestów w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Dlatego też teren Białego Domu ma zostać otoczony masywnym ogrodzeniem, którego nie da się sforsować. Do tego stołeczna policja ma wydać około 130 tys. dolarów na gaz pieprzowy i inne, mniej dotkliwe środki prewencyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.