menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Prośba o nie kasowanie własnych postów.

Jasinek123 i inni. Proszę nie kasować postów na tym wątku i na "pomogę każdemu" bo zapisany link poprowadzi do innego postu przez zmianę numeracji. Lepiej abyś zostawił z za małym obrazkiem bo i tak śmieć pozostał w postaci wykasowanego postu. Jak wykasujesz to zmienisz wtedy numerację tym którzy zechcą kogoś skierować do gotowego opracowania. Stefan tak robi i ja.

Ponadto masz "opcje zaawansowane" lub "podgląd wiadomości" pod pisanym postem właśnie po to abyś sprawdził co wysłać chcesz. Jak jest źle to nie wysyłaj. Nie należy od razu używać "wyślij odpowiedź". Na podglądzie masz taki sam rozmiar i treści jak to będzie po wysyłce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Nikt nie może dać stuprocentowej gwarancji,awarie i różne cuda ciągle się zdarzają,nie mniej ja od przeszło trzech lat jestem na Tinypicu i nic mi jeszcze nie przepadło ani nie zginęło.
Płatne też nie daje stuprocentowej gwarancji.Ja mam płatnego Chomika i w wyniku awarii straciłam część zbiorów.Dobrze że tych najświeższych,bo je jeszcze na kompie miałam.

Nie mow. Ostatnio nie mialam czasu zagladac do mego Chomika - czyzbym i tam cos stracila? Jutro tam zagladne bo dzis juz mi sie nie chce. Wystarczyl mi stress z tym "bananem".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:42
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Kazik napisał: Sprawdziłem od końca 12,11 i 10 stronę. Żadnych krzyżyków nie widzę. Wszystko gra. Dalej nie sprawdzałem.

Sprawdziłam strony, na których są krzyżyki, zamiast obrazków: post nr nr 92,93,94,97,98,102,111,115,116,119,120 i więcej...
To u mnie coś musi być nie tak???
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał annahanna
Stefanie-Janku! - może Ty podasz mi najprostszy i najskuteczniejszy sposób jak wklejać obrazki pod postami i zrobić sobie samej avatar n.p. z różyczką. Tyle osób podawało mi ''przepis'' ale nie wychodzi mi,jestem b. początkująca i dla mnie to trudne.Wiem że doradzasz w bardziej skomplikowanych tematach.
Podałem Ci jak zrobić avatar [#57] a Stefan w [#60] tylko jak wklejać awatar. Może nie zauważył że już potrafisz bo masz avatar. Ja zaś nie zauważyłem pytania o to co pod postem. Myślę że chodzi o obrazek [jak bachakuj ma kulę], lub jakąś mądrą myśl.

Klik w ustawienia [na czerwonym pasku] z otwartej pod spodem listy "edytuj podpis" i tam masz prostokąt taki jakbyś pisała post. Dajesz tam swoje i potem "zatwierdź". Wykasowanie lub zmiana tak samo. Jak wyczyścisz pole to "zatwierdź". Ja wykasowałem emotkę mikołajową wczoraj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Kazik napisał: Sprawdziłem od końca 12,11 i 10 stronę. Żadnych krzyżyków nie widzę. Wszystko gra. Dalej nie sprawdzałem.

Sprawdziłam strony, na których są krzyżyki, zamiast obrazków: post nr nr 92,93,94,97,98,102,111,115,116,119,120 i więcej...
To u mnie coś musi być nie tak???
Masz wszystko w porządku. Ja też widzę tam krzyżyki.
Sprawdziłem-- umieszczałaś na "Odsiebie" a policja na tą witrynę położyła łapkę. Już zamknięta i serwery wyłączone. Ale takich witryn jest [Chomik też] więcej, więc może konkurencja kablowała gdy "Odsiebie" w ciągu krótkiego czasu wyszło na pierwsze miejsce. Ogólnie wszędzie regulamin zabrania wymieniać się cudzym. Już to tu przerabialiśmy. Podajesz na wątku muzycznym piosenkę to właśnie nie legalnie rozpowszechniasz. Nie pamiętasz tej dyskusji?

Poczytaj mój #55 na poprzedniej stronie. Właśnie tam pisałem o "Odsiebie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:10
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dziś znalazłam stronę na której można zmniejszać obrazki.
Może przyda się komuś.

http://jak-zmniejszyc-fotke.pl/

Przepis jasny.Sprawdziłam i działa. Próbowałam okienka z wpisaniem wartości dłuższego boku. Jest OK.
Po zmniejszeniu obrazek zapisujemy od nowa na swoim dysku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:10
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Masz wszystko w porządku. Ja też widzę tam krzyżyki.
Sprawdziłem-- umieszczałaś na "Odsiebie" a policja na tą witrynę położyła łapkę. Już zamknięta i serwery wyłączone. Ale takich witryn jest [Chomik też] więcej, więc może konkurencja kablowała gdy "Odsiebie" w ciągu krótkiego czasu wyszło na pierwsze miejsce. Ogólnie wszędzie regulamin zabrania wymieniać się cudzym. Już to tu przerabialiśmy. Podajesz na wątku muzycznym piosenkę to właśnie nie legalnie rozpowszechniasz. Nie pamiętasz tej dyskusji?

Poczytaj mój #55 na poprzedniej stronie. Właśnie tam pisałem o "Odsiebie".

Kaziku To nie są moje posty i nie moje obrazki. Poza tym ja nie używam "od siebie", tylko "vpx". I nie mam problemu z moimi obrazkami.
Dlaczego Ty widzisz obrazki na str.10,11 i 12, "Lamanie głowy" a ja widzę tam tylko krzyżyki? To mnie dziwi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie weronika 1

Fakt zasugerowałem się tym że to Ty podałaś mi serię postów. Zapamiętałem 92,93 i 94. Odrazu zacząłem sprawdzać "krzyżyk" nie patrząc na nick i avatar piszącej ten post. Po prostu pośpiech aby dać Ci szybką odpowiedź.

Poczytałaś mój #55? Tam opisałem dlaczego zamknięto "Od siebie".

Przy okazji informuję Ciebie i czytających, że dam coś na "pomogę każdemu" jeszcze dziś po północy. Coś ciekawego. A zaraz idę oglądać film.

Acha ja pisałem że 12,11, i 10 nie ma braków. Ja teraz nie sprawdzę powtórnie--film się zaraz zacznie. Kliknij w krzyżyk [prawym] z zjedź na "właściwości", to poczytasz czym był robiony hosting lub upload [to jest jakby to samo]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 23:25
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Weroniko,tam były wstawione obrazki z hostingu "OdSiebie" a jako,że hosting ten już nie istnieje to i obrazki są niewidoczne.Tak samo jest gdy upłynie termin ważności obrazka
Lucynko, a wytłumacz mi dlaczego obrazek wysłany "bananem" w FF jest widoczny, a w IE - nie (zamiast niego jest mały kwadracik z czerwonym "x") ? ?
Obrazek mały 95 x 112; 50,4 kB; PNG. Ale dla obu przeglądarek taki sam! !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 23:29
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Stefanie

Nie mam pojęcia,dzieciaki mi tłumaczą,że są potrzebne jakieś kodeki,a z kolei nie wszystkie kodeki są kontabilne z IE jak również i z Firefoksem.Też się z tym spotkałam,na przykład na Chomiku jak przeglądam w IE obrazy niektóre są niewidoczne,a w Firefoksie widoczne.Jak miałam starą wersję IE to wszystko było widoczne.Widocznie nie wszystko co ma być lepsze,jest lepsze
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 04:14
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Stefan

W poście tutaj #57 podałem dla annahanna jak zmniejszyć obrazek przez Paint czyli narzędzie zawarte w każdym Windows. Chodziło o avatar. Gdzie umieściłem 11 hostingów nie podawałem.

Ty proponujesz dwa swoje ulubione hostingi. Wygląda jakbyś mówił że podałem 11 hostingów i to jest o 9 za dużo. Ktoś sobie z tego wybierze jakiś, a inne czasem też są mi potrzebne. Więc dlaczego je ukrywać? Może ktoś zechce wstawić miniaturkę w post ale żeby się powiększała? To użyje np. tego:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post326319 --to link do strony wątku
#167 i #168 na stronie 12 i str. 14 #271 --jak się robi zmniejszanie obrazka (miniaturka samo powiększająca)
Proszę obejrzyjcie jak łatwo zrobić miniaturkę która się powiększy. W #168 obrazek lotniskowca nie jest jeszcze na cały ekran bo tak zrobiłem, aby było porównanie dwóch obok siebie.
W #271 na str 14 jest tort--kliknijcie to się powiększy o 50%,jeszcze raz klik--to pełny ekran.

To powyższe nie miało nic wspólnego z pytaniem annahanna o avatar, ale skoro piszesz, że nowym nie można dać większego wyboru to pokazałem, że są inne możliwości, a czego ImageShack nie zrobi.

A teraz ile czynności aby zrobić avatar i go wkleić sobie:
Przez Paint
1] otwieram paint, otwieram w nim obraz,zmniejszam do np. 20% [na oko widzę jaki ma być wielkości awatar.
2] zapis na pulpit i otwarcie
3] jak się nie udało bo wyszło np 85x75 [wymagane u nas 80x80 lub mniejsze] to znowu otwieram paint i zmniejszam lecz malutko
4] gotowy obrazek idzie na avatar bez hostingu.

Przez Tinypic nie zrobisz innego jak 100x75 czyli za duży i w seniorek nie wkleja--więc odpada całkowicie
Banan
1]Hosting obrazka z wyborem wielkości na avatar 80x80 ale jak obrazek jest prostokątem to może zrobi np. 80x60
2] Mając link [nie obraz] wklejam link w post jakbym miał wysłać obraz.
3] na podglądzie kopiuję [umieści się w "moje obrazy"]
4] stamtąd pobieram do wrzucenia jako mój avatar


Przez banana zrobiony avatar--wyszedł 80x50
Gdybym był początkującym w komputerze to bym wybrał zrobienie avatarka przez paint.

Próbowałem zrobić jak piszesz w poście #8. Nie dałem rady. Mam przeglądarkę fotek ACD 3.0 no i co robić. Przeglądarki nie zmienię bo prosta w obsłudze posiadając mnóstwo narzędzi [konwertowanie też] Poradź więc gdzie błąd, bo ja naprawdę sobie nie poradziłem. Wybrałem obraz [ikonka jpg], następnie "otwórz" mam obraz i dalej już nie mam zwiększ lub zmień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 06:54
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Kaziu, zgoda. A w Twoim poście #71 myślę, że powinieneś zmienić upload obrazka. Póki jeszcze możesz edytować.
Gdyż "banan" też padł.
Właśnie przed chwilą zniknął mi obrazek z postu #3.

Miłego dnia. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 05-01-2010 o 09:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 07:55
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 09:11
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 500
Domyślnie witaj

Dziękuję za zainteresowanie i postaram się zastosować do rad, metodą prób i błędów.Zaznaczam że to jest mój pierwszy kontakt z komputerem a mam go 2 mies. i narazie pisze i wysyłam a to co Wy umiecie to dla mnie ''czarna magia'. Jakby ''coś'' będę pytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 11:09
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Weroniko,tam były wstawione obrazki z hostingu "OdSiebie" a jako,że hosting ten już nie istnieje to i obrazki są niewidoczne.Tak samo jest gdy upłynie termin ważności obrazka

Kundziu dziękuje bardzo i pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 11:48
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

http://pl.tinypic.com/
bardzo dobry do zmniejszania i przesyłania.Proszę sprawdzić.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 15:40
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

dotychczas nie opanowałam sztuki wklejania obrazków. Za każdym razem brakowało mi jakiegoś elementu pomimo,że już kilka osób próbowało mi pomóc.
Dziś zaczęłam wszystko od początku czyli od # nr3 ściąganie obrazków.Instrukcja w tym poście jest doskonała - udało mi się za pierwszym razem, na razie na Moje Obrazy.
Dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:03
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46
http://pl.tinypic.com/
bardzo dobry do zmniejszania i przesyłania.Proszę sprawdzić.

Cała instrukcja odnośnie tego programu jest w poście 44
http://www.klub.senior.pl/p-tworzeni...stcount44.html
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Instrukcje do TinyPic-a

Cytat:
Napisał Kundzia
Cała instrukcja odnośnie tego programu jest w poście 44
http://www.klub.senior.pl/p-tworzeni...stcount44.html
Jeszcze dodam, że kroki postępowania przy przesyłaniu obrazka do postu są w poście # 5 niniejszego wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Doskonala nowina dla uzytkownikow hostingu zdjeciowego Imagebanana. Awaria zostala naprawiona i wszystkie zdjecia grudniowe juz sie doskonale odczytuja. Wszyscy uzytkownicy, ktorzy protestowali e-mailami - dostali zawiadomienie z duzymi przeprosinami i zapewnieniem, ze serwis jest doskonaly i bedzie doskonaly jak zwykle.

Sprawdzilam, faktyczniue wszystko dziala, zdjecia wrocily. Uffff...po strachu i perspektywie ogromnej pracy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ZBIERACZOM OBRAZKÓW - KWIATY. cz.II jolita Hobby, pasje 25 02-02-2010 22:59
Zbieraczom obrazków - kwiaty cz.I jolita Hobby, pasje 500 23-11-2009 11:39
zbieraczom obrazków...konie Bajadera07 Hobby, pasje 513 07-08-2009 08:41
Zbieraczom obrazków - moje koty. cz.II jolita Hobby, pasje 505 26-09-2008 22:37
Zbieraczom obrazków. Cz.I - moje koty jolita Hobby, pasje 500 11-06-2008 15:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.