menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3601  
Nieprzeczytane 03-05-2014, 20:16
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Sądząc po numerze, to na pewno dostaniesz i wyjazd nastąpi pewnie latem.
Ciekawy jestem czy u wszystkich z wielkopolskiego NFZ numerki ubywaja tak szybko jak u mnie ze po 13 miesiacach dostaje sie skierowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3602  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 07:08
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do niobos

Cytat:
Napisał niobos
Hala51.Tak jak cos bede to napewno napisze .
Ok. Czekam. Z góry Ci bardzo dziękuję .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3603  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 07:30
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do ulanie

Cytat:
Napisał ulanie
Hala, tak jeżdżę na poszpitalne...myślałam, że jak ja jako pacjentka, to mój mąż może za siebie zapłacić, a pokój to chyba nie problem... ale widzę, że myliłam się...szkoda
Nie, nie mylisz się. Twój mąż może zarezerwować sobie pobyt płatny w tym samym terminie, co Ty. Gdy tylko Ty dostaniesz skierowanie, to trzeba natychmiast zadzwonić do danego ośrodka, powiedzieć jak wygląda sprawa i poprosić o wspólny pokój. Z reguły nie ma problemu. Nawet jak współmałżonek/a przyjeżdża w czasie trwania turnusu, to także ośrodki starają się w miarę swoich możliwości znaleźć pokój 2-osobowy, aby ewentualnie mogli dalej dzielić wspólny pokój. Spotkałam się z taką sytuacją w Hutniku w Szczawnicy i w Stomilu w Rymanowie. Nie wiem jak to wygląda w szpitalu uzdrowiskowym (zapewne do takiego jesteś kierowana), ale w sanatorium raczej nie powinno być problemu, oczywiście w miarę posiadania przez placówkę wolnych miejsc. Nawiasem mówiąc, zawsze coś tam maja w zanadrzu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3604  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 07:45
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Ja jeszcze trochę poczekam. Na dzisiaj mam numer: 5.211
Myślę, że masz z miesiąc, do półtora czekania. Kto wie, a może już w końcu maja dostaniesz informację w przeglądarce. A pochwalisz się przy jakim numerze to nastąpiło? Proszę o to wszystkich z łódzkiego funduszu, bo przewiduje dla siebie wrzesień, co mi nie odpowiada i chcę ewentualnie zadziałać tak, aby ten wrzesień ominąć. Pozdrawiam i życzę rychłej informacji z NFZ gdzie i kiedy Cię kierują.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 05-05-2014 o 06:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3605  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 16:27
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Tak Hala jestem kierowana do szpitala uzdrowiskowego, ale tam też bywają komercyjni, nie wiem, czy to tylko z nazwy na papierze szpital uzdrowiskowy, bo z różnym skierowaniem byli ludzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3606  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 17:14
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Tak Hala jestem kierowana do szpitala uzdrowiskowego, ale tam też bywają komercyjni, nie wiem, czy to tylko z nazwy na papierze szpital uzdrowiskowy, bo z różnym skierowaniem byli ludzie.
A czort wie. Dwa lata temu jak dzwoniłam po zwroty, to mnie pani pytała, czy może być szpital uzdrowiskowy (jakiś - nie pamiętam) w Kudowie. Ja się zgodziłam, a ona za chwilę powiedziała, że już nie ma. Pań pracuje tam kilka i być może inna przydzieliła komu innemu. Pozdrawiam Cie serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3607  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 17:20
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Witam, dziś byłam u reumat, odebrałam wynik z wit D3 - 23,9... i dowiedziałam się, że moj wniosek jest już w NFZ, teraz czekam na rozpatrzenie... Pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3608  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 17:23
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Tak Hala jestem kierowana do szpitala uzdrowiskowego, ale tam też bywają komercyjni, nie wiem, czy to tylko z nazwy na papierze szpital uzdrowiskowy, bo z różnym skierowaniem byli ludzie.
Szpital uzdrowiskowy rozni sie tylko tym ze pielegniarka jest cala dobe o 22 sprawdza pokoje jest po prostu lesza obsluga lekarska i pielegniarska i wieksza dyscyplina o 22 trzeba byc w pokoju za gorzalke mozna z hukiem wyleciec .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3609  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 17:30
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Ewenement numerkowy

Nie wierzę własnym oczom! Dziś ubyło mi...a tam, przedstawię Wam. 2 maja miałam 7910, dziś mam 6058.
7910 - 6058 = 1852. Tak, tak 1852 numerków mi dziś ubyło!!! Nie wiem to, czy co? Jeśli nie żart, to
A jak jest dziś u Was? POZDRAWIAM. Śmichu warte , albo radości . Jutro się okaże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3610  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 18:01
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Nie wierzę własnym oczom! Dziś ubyło mi...a tam, przedstawię Wam. 2 maja miałam 7910, dziś mam 6058.
7910 - 6058 = 1852. Tak, tak 1852 numerków mi dziś ubyło!!! Nie wiem to, czy co? Jeśli nie żart, to
A jak jest dziś u Was? POZDRAWIAM. Śmichu warte , albo radości . Jutro się okaże.


Wygląda, że to wszystko jest śmiechu warte ....Tobie ubyło a mnie przybyło ....ponad 2000 numerków !!!
Na dzień 02.05 miałam nr 8415 a dziś mam ....10481....w tym samym co Twój NFZ
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3611  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 18:03
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Nie wierzę własnym oczom! Dziś ubyło mi...a tam, przedstawię Wam. 2 maja miałam 7910, dziś mam 6058.
7910 - 6058 = 1852. Tak, tak 1852 numerków mi dziś ubyło!!! Nie wiem to, czy co? Jeśli nie żart, to
A jak jest dziś u Was? POZDRAWIAM. Śmichu warte , albo radości . Jutro się okaże.
A umnie od drugiego maja ubylo 97 pozostalo 470 ciekawe kiedy skierowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3612  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 18:54
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Szpital uzdrowiskowy rozni sie tylko tym ze pielegniarka jest cala dobe o 22 sprawdza pokoje jest po prostu lesza obsluga lekarska i pielegniarska i wieksza dyscyplina o 22 trzeba byc w pokoju za gorzalke mozna z hukiem wyleciec .
A to się zgadza, pielęgniarka codziennie wieczorem zagladała i w drzwiach pytała...."czy wszystko w porządku?" a my śmiejąc się pod nosem dopowiadałyśmy sobie " czy pani potrzeba..." Do lekarza raz w tygodniu na badanie kontrolne, z piciem problemów nie mam, bo nie pije więc nie wiem jak to się ma, ale pewnie masz rację, że można wylecieć i to pewnie z hukiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3613  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 19:21
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Szpital uzdrowiskowy rozni sie tylko tym ze pielegniarka jest cala dobe o 22 sprawdza pokoje jest po prostu lesza obsluga lekarska i pielegniarska i wieksza dyscyplina o 22 trzeba byc w pokoju za gorzalke mozna z hukiem wyleciec .
Gdy byłam w Wieliczce (sanatorium Kinga...kameralne na 24 osoby...taki 1-piętrowy budynek zupełnie jak domek jednorodzinny. Był także o tej samej nazwie szpital uzdrowiskowy Kinga, ale dziś nie pamiętam, które z nich Kinga I, a które Kinga II), to o 21.00 zamykano drzwi, a my musieliśmy być w pokojach. Pielęgniarka sprawdzała dzień w dzień, czy jesteśmy obecne W POKOJU! Byliśmy ostatnim turnusem przed sprzedażą budynku. W internecie sprawdzałam, co tam dziś się znajduje...ano jest...Ośrodek Usług Hotelarskich KINGA (hotel i restauracja) Chyba i szpital zlikwidowany, bo nie ma o nim żadnej wzmianki w internecie. Tym samym mamy mniej miejsc sanatoryjnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3614  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 19:24
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Wygląda, że to wszystko jest śmiechu warte ....Tobie ubyło a mnie przybyło ....ponad 2000 numerków !!!
Na dzień 02.05 miałam nr 8415 a dziś mam ....10481....w tym samym co Twój NFZ
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć
Jadziu, nic dodać, nic ująć
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3615  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 19:44
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
A to się zgadza, pielęgniarka codziennie wieczorem zagladała i w drzwiach pytała...."czy wszystko w porządku?" a my śmiejąc się pod nosem dopowiadałyśmy sobie " czy pani potrzeba..." Do lekarza raz w tygodniu na badanie kontrolne, z piciem problemów nie mam, bo nie pije więc nie wiem jak to się ma, ale pewnie masz rację, że można wylecieć i to pewnie z hukiem.
A w tej Wieliczce, to pielęgniarka pukała i wchodziła do pokoju ze słowami: Panie już są w łóżku. Najlepsze były noclegi w kopalni. Pani doktór chodziła, otulała nas kocykami. Sprawdzała czy śpimy w dresach, ciepłych skarpetach i czy mamy szaliczki na szyjkach (tak trzeba było). Jak już nas poutulała, to kazała już przytulić się do podusi i spać. Gdy zapanowała cisza, gasiły (były z nami też 2 pielęgniarki) światełko. Kto zasnął szybko był szczęśliwy, a kto długo zasypiał miał przechlapane...musiał wysłuchiwać wszystkie chóry chrapiące Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego snu bez żadnych zakłóceń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3616  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 19:47
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

no to susel juz na wylocie.za chwile i skierowanie listonosz przyniesie.u mnie dzis1954 aby tak dalej.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3617  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 20:04
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
A umnie od drugiego maja ubylo 97 pozostalo 470 ciekawe kiedy skierowanie.
"Za dzień, może dwa" możesz juz śpiewać.
W sumie krótko czekałeś. Wuerele dostał po siedemnastu, a ja zaczynam 12-sty i mam ponad 7000 na liczniku. Ale ja reumatologia i na to najdłużej się czeka podobno.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3618  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 23:11
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

U mnie przez dwa dni ubyło tylko 40.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3619  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 07:23
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
no to susel juz na wylocie.za chwile i skierowanie listonosz przyniesie.u mnie dzis1954 aby tak dalej.pozdrawiam
suseł na wylocie, ale Ty także szykuj powoli walizki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3620  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 07:32
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
"Za dzień, może dwa" możesz juz śpiewać.
W sumie krótko czekałeś. Wuerele dostał po siedemnastu, a ja zaczynam 12-sty i mam ponad 7000 na liczniku. Ale ja reumatologia i na to najdłużej się czeka podobno.
E, tam! W tym samym oddziale na wszystkich profilach jest porównywalnie jednakowy czas oczekiwania. Natomiast zdarza się inaczej (czyt. krócej) w zależności regionu. Np. w łódzkim może być więcej osób zarejestrowanych i czeka się dłużej, a w opolskim mniej, więc czas oczekiwania jest krótszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.