menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #421  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 20:43
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie Czysta prawda

Cytat:
Napisał kufa86
[
Alo, alo czy to nie pomyłka?

Nie, tu nie ma pomyłki. Myślę, że jednak czytasz nas, więc powtarzam:
Źródłem pola magnetycznego są poruszające się ładunki elektryczne kufo. We wzorze stoją q- ładunek i v -prędkość tegoż ładunku.
Masz pół roku na sprawdzenie .
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #422  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 20:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiulku kochany

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ten w rekawicach ma niezwykle inteligentny wyraz twarzy.. taki uduchowiony!!! Pewnie dopiero co sie wyspowiadal.. he he
A robi ateista jak ma nieczyste sumienie??? Czy sie spowiada komus?? Moze cieciowi ktory zamiata podworko?? A moze Wchodzi na Palac Kultury i drze sie na cale gardlo... " Jestem swiiiiiiiiniaaaaa"" ????
A moze po prostu biora na przeczyszczenie ??
nie biorę na przeczyszczenie, nie wchodzę na Pałac Kultury i nie krzyczę że jestem świnią. Staram się mieć czyste sumienie i chyba mi się to udaje.
  #423  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli grabarz jest ateista to wierzy w zycie pozagrobowe ?
  #424  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Augustynie miły

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jezeli grabarz jest ateista to wierzy w zycie pozagrobowe ?
nie wiem czy znajdziesz grabarzy na forum, ja nie grabarz ale wszystko przede mną jak zostanę grabarzem to Ci odpowiem.
  #425  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Chyba w tym zawodzie kobiet nie ma ?
Ale jezeli juz beda to napewno w administracji "funeral home".
Dobry biznes.
  #426  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 23:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał Basia
nie biorę na przeczyszczenie, nie wchodzę na Pałac Kultury i nie krzyczę że jestem świnią. Staram się mieć czyste sumienie i chyba mi się to udaje.
Ja nie mialam na mysli ciebie bos ty aniol wcielony i dobra kobita tylko tych "zlych" ateistow ktorych dreczy sumienie
  #427  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 00:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ani sie do złych nie zaliczam,ani mnie sumienie nie męczy.A ateistką jestem.Pozdrawiam Serdeczbie Joasiu.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #428  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 01:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Asiu "złych " i "dobrych" wsrod ateistów tyle samo co wśrod nieateistów coś nie bardzo rozumiem tę twoją "obrone Częstochowy" bo jako żywo ,żadnych atakow na katolicyzm ja tu nie widzę.Moze ślepa jestem????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #429  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 03:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co powiesz o atakach na Radio Maryja i ich dzialanosc ?
Przeciez sluchacze RM to katolicy i paru dyzurnych ateistow.
  #430  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 07:16
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Co powiesz o atakach na Radio Maryja i ich dzialanosc ?
Przeciez sluchacze RM to katolicy i paru dyzurnych ateistow.
Może coś dotrze do nich...........
Działalność ich super dochodowy interes(bez podatkowy)
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
  #431  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 10:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Co powiesz o atakach na Radio Maryja i ich dzialanosc ?
Przeciez sluchacze RM to katolicy i paru dyzurnych ateistow.
Powiem ,że te ataki są skierowane nie przeciw wierze słuchaczy Radia Maryja, a przeciwko temu co ono reprezentuje światopogladowo i co wciska swoim słuchaczom-czyli przeciwko straszliwie skrajnym poglądom w sferze obyczajowosci ,polityki itd .Rydzyk jest dla mnie przykładem najgorszych cech polskiego kleru -ksenofobicznym,pewnym siebie ,przebiegłym klechą ,ktoremu uderzył do glowy "rząd dusz" ,kosciół w tym wydaniu jest dla mnie nie do przyjęcia .Jak zresztą żadna ortodoksja .I wszystkie dyplomatyczne płacze ,że owszem ,ale to Radio pozwala się modlić biednym staruszkom nie robią na mnie wrażenia -bo przy okazji robi staruszkom wodę z mózgu,wykorzystujac ich na to podatność .
Polecam gorąco w celach modlitewnych "Radio Józef"- świetne katolickie Radio.
Nie można być ,moim zdaniem, jednocześnie dobrym ,mądrym ,wrażliwym człowiekiem w dowolnym wieku i wielbić ojca R-te dwie rzeczy się znoszą. I proszę bardzo atakujcie mnie z prawa lewa i z innego dowolnego kierunku- ja na temet cwaniaka pt.Ojciec Tadeusz Rydzyk -który sobie znalazł sposób na świetny,dochodowy interes prowadzony na ciemnocie ,głupocie i ksenofobii częsci naszego społeczeństwa, a do tego zaspokojenie swej wybujałej potrzeby rządzenia tłumem mam od dawna eyrobiony pogląd skrajnie negatywny nikt mnie nie przekona ,że w jego działalności są jakiekolwiek pozytywne elementy ,nawet ta modlitwa dla tych co nie moga inaczej ...zbyt dużo wokół tej modlitwy czałkiem niemodlitewnej otoczki.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #432  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 10:42
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Twarz

Dwa dni temu, do Radia Maryja zadzwoniła 13-letnia dziewczynka i powiedziała, że ma problem... „ Mój ojciec robi mi krzywdę... Zaszłam w ciążę i nie wiem co mam robić... Strasznie się z tym czuję”.
Po chwili, usłyszała, że: na pewno trzeba, urodzić... będziemy się za ciebie modlić a ty szukaj pomocy blisko a nie przez telefon... i... rozmowę przerwano.
Tak załatwiono, przerażający ludzki dramat i ewidentne przestępstwo.
Ateista, dla którego ważniejsze są obowiązujące prawa i obowiązki, człowieka wobec człowieka, niż doktryna religijna, postąpiłby inaczej.
Wystarczyło podtrzymać rozmowę tak aby policja namierzyła telefon z jakiego dzwoniła dziewczynka.
Należało zmobilizować wszystko i wszystkich aby uwolnić, to jeszcze dziecko, od ciężaru i skazy, które będą ją prześladować przez całe życie.
Kazirodztwo uważam za wielokrotnie silniej piętnujące człowieka niż gwałt a w odniesieniu do dzieci, winno być karane najwyższym wymiarem kary.
Tak myśli ateista
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #433  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 11:05
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
OK ateista?

Chyba też jestem ateistką. Nie czuję się gorsza, z obciążonym sumieniem. Patrzę trzeźwo na życie, jestem zatwardziałą realistką i to co przeczytałam wyżej... POPIERAM......tak trzymać nie dać się ogłupiać.Jemy ten sam chleb, żyjemy w tym samym czasie. A moralność głoszona w R.M i zwolenniczki jest kłamliwa. Jest kabotynizm i kretynizm. Nakazywać innym a samemu nie przestrzegać.Jeśli chodzi o krzywdę dzieci to mam również wyrobione zdanie na własnych przejściach / mojego wnuka 5 letniego/. Nikogo tak naprawdę cudze dzieci nie obchodzą.Dzieci służą jako temat zastępczy. Do chwili tragedii, wszyscy mają dzieci w nosie.Nawet instytucje do tego powołane jak policja,prokuratura,Rzecznik Praw Dziecka i na końcu Minister Sprawiedliwości.To co się mówi i o czym czyta np. program w POLSACIE " Nasze dzieci", są to pobożne życzenia!!!!!
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #434  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 11:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tak mysla ateisci ,jak te wyzej posty ?
Ja zas mysle,ze szablon z "poprawnosci politycznej" ,ktory czuwajacy ma przykladac do odpowiedzi w tescie.
Wg.mnie Radio Maryja jest ludziom wszystkim potrzebne chociazby do porownan gdzie prawda a gdzie klamstwa.
O.Tadeusz Rydzyk stara sie to wykazywac i dlatego ma wielu wrogow i to z wyskiej "gory",gdzie nawet ewangielie sie glosi i 10 przykazan ustalano.
Ateisci to ludzie niedoinformowani,zaszufladkowani,biedni i bogaci ,zarowno w rozum jak i wszelka inna majetnosc.
Wierzacy maja przynajmniej nadzieje drugiego zycia po zyciu a ateista ? No coz wiedza,ze tylko robaki ich czekaja,ktore za zycia "zalewaja".
Wierzacy czy nie wierzacy winien tak zyc aby drugiemu dal zyc i niech go wcale nie obchodzi na co RM przeznacza pieniadze ,napewno nie na to aby dzieci rodzily dzieci - jezeli juz do tego doprowadzaja ateisci lub inni innowiercy,wtedy chronia zycie poczete nie dajac go zabijac ,za czym przemawia czlowieczenstwo jakie by ono nie bylo.
W Islamie dziesiecioletnia dziewczynka blaga rodzine aby ja chronila przed doroslym gwalcicielem mezem,jest sad i jaki jego wynik - poczytajcie w mediach. Rodzina uwaza prawa meza i wladcy,bo przeciez sama to dziecko mu podsunela lub sprzedala.
I za to mamy w zamiarze zabic wszystkich Islamistow,czy moze nauczyc ich na czym zycie polega ?
Religie stworzyli ludzie ludziom ale ludziom Pan Bog dal wolna wole i rozum wiec nauczmy sie zyc w zgodzie i nie krzywdzic blizniego !
  #435  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 11:51
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Nie

No właśnie. Nie należy rzucać w twarz realistom,że są biedni w rozumie i w czymś tam jeszcze.Każda wiara jest dobra jeżeli nie krzywdzi nikogo.Kiedyś ktoś mądry powiedział, że nadzieja jest matką głupich.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #436  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 12:02
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

http://www.klub.senior.pl/attachment...d=12162886 36
347vc.gif

A ja na to :
Załączone Grafiki
File Type: gif 347vc.gif (28.0 KB, 25 wyświetleń)
  #437  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 12:06
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

[QUOTE.
Ateisci to ludzie niedoinformowani,zaszufladkowani,biedni i bogaci ,zarowno w rozum jak i wszelka inna majetnosc.
Wierzacy maja przynajmniej nadzieje drugiego zycia po zyciu a ateista ? ![/quote]
-----Przysłowia są mądrościa narodów-----
Nadzieja jest matką głupich!!!
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #438  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 12:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nadzieja pomaga w zyciu szczegolnie biednym .Pozwala im przetrwac najciezsze chwile,wiadomo,ze wszystko przemija nawet koszmar.Jak kruche jest zycie ludzkie nie trzeba nikogo przekonywac - smierc to jedyna sprawiedliwosc niepodwazalna na tej ziemi,trzeba sie z tym liczyc,ze jutro moze juz nas nie byc.
  #439  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 12:10
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kto jest bardziej szczesliwy - ateista czy wierzacy ???
  #440  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 12:19
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie Niezaszufladkowana

Dobre przysłowie.pasujące do Ciebie.
Strach Tobą włada więc się zaszufladkowałeś.
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez mamuk : 17-07-2008 o 14:15.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.