menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 16:56
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał solanka6
Kilka dni temu popsuła mi się pralka. Już nie będę jej naprawiać bo chyba już nie można jej naprawić ( leci z niej woda nonstop). Zajrzałam do netu, wybrałam model, odwiedziłam nasze sklepy i niestety nie mają takiego modelu. Wybrałam już sklep internetowy i jutro złożę zamówienie.Łącznie z kosztami przesyłki i tak z 2 stówki zostaną w kieszeni. Porównywałam inny model Boscha i właśnie różnica w tym przypadku wyniosła 240 zł. Będzie na botki
No dokładnie tak, kurier weźmie ze 30 złotych, kupowałem do pracy pralkę na allegro używaną przywiezioną z NIemiec, telewizor kupiłem w agito, w moim mieście przepłaciłbym ze 200PLNów.
A teraz na agito.pl zamówiłem chrzestnicy (15) na Mikołaja TO
Ciekawe czy JEJ spodoba się ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 17:26
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie

Zamówienie złożone i przyjęte. Czekam na podanie emailem numeru konta na które mam przelać pieniążki.
Opłata za przesyłkę łącznie z wniesieniem wynosi 109 zł. Przesyłka 69 zł a 40 zł samo wniesienie. To i tak taniej niż w typowym sklepie.Cały zakup będzie mnie kosztował 1450 zł.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 21:21
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Zakupy przez Internet są OK!!
Szczególnie gdy mieszka się na peryferiach małego miasta. Chcę coś dla kota-kupuję,chcę nowe koła na zimę do mojego autka-kupuję i jeszcze mi do garażu wniosą,chcę proszek do prania "prosto z Niemiec"-mam /tu akurat mnie podprowadzili,ale jeden raz oszust przejdzie przez wieś/,a i co tylko mi się zamarzy....jedyny problem to...błahostka-kasa..ale i tę można tu wydawać mądrzej niż w supermarketach,superoszołomach. Nie bójcie się kupowania w necie,ale sprawdzajcie sprzedawców!!!Musi mieć sporo produktów,dobre opinie,nie najwyższe koszty przesyłki,promocje....no i co tam jeszcze? Możesz wejsc do każdego sklepu siedząc w chacie.Miło jest podotykac towar,no to wtedy na cały dzień busem do dużego miasta hop,hop.Busem,bo nie za dużo kupisz.
PS.agito! Nie znam,ale zaraz zobaczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 23:39
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

INTERESUJE MNIE ZAKUP PRZEZ INTERNET BLUZECZEK,SWETERKÓW..
Czy ma ktoś namiary na sprawdzone sklepy internetowe w tej branży.?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 04-12-2009, 19:12
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jolino!
Z bluzeczkami cienka sprawa.Po pierwsze nie da się przymierzyć...no ,niby można odesłać, jak nie pasuje,ale to całkiem inna bajka.Kupiłam kiedyś moim chłopakom /synowi i mężowi/swetry na allegro..do kitu,niestety.Może ma ktoś inne doświadczenia,ja niestety odeszłam od tego pomysłu.

Garnki,patelnie,kosmetyki,ręczniki-zwłaszcza ostatni przebój-z włókna bambusowego,pościel,ale ze znanych firm-to się nadaje jak najbardziej.Kupiłam kiedyś kołdrę i poduszkę z silikonu i mam na strychu dwa naleśniki,ot co! Nie wierzyłam jak dziewczyny z klubu mi podpowiadały,ciemna kobita!Na szczęście nie były drogie-a może to mnie zwiodło..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 22:02
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Jolino, po moich doświadczeniach z Allegro odradzam Ci zakupy tą drogą . Artykuły gospodarstwa domowego, motoryzacyjne to i owszem natomiast odzież czy też obuwie to w moim przypadku nieporozumienie. Tak jak napisała Elizka, takie rzeczy należy przymierzyć, bo nawet jeśli na modelce ze zdjęcia coś pięknie leży to wcale nie znaczy że my w tym też będziemy dobrze się czuły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 17:07
Jadwiga B. Jadwiga B. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 5
Domyślnie

Ja kupuję na allegro różne rzeczy, ale jeszcze nikt mnie nie oszukał.

Kosmetyki lubię kupować w aptece, ale tez mam swoją ulubioną drogerię internetową, gdzie się zaopatruję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 19:57
MSen MSen jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 69
Domyślnie

A ja zostałem kilkakrotnie oszukany na allegro,dlatego wole kupować w sprawdzonych sklepach internetowych. Zawsze czytam wcześniej opinie,to bardzo ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 09:35
Janos Janos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Kraków
Posty: 4
Domyślnie DeMaski

Cytat:
Napisał MegaSenior
A ja zostałem kilkakrotnie oszukany na allegro, dlatego wole kupować w sprawdzonych sklepach internetowych.
.
Mógłbyś podesłać skany zgłoszeń na policję tych spraw? (no wiesz tak dla uwiarygodnienia tego co piszesz)

W sprawdzonych sklepach internetowych - powiadasz?
Na przykład w takich sklepach jak ten Wasz- czy tak?
Założyłeś sobie konto tylko aby spamować. Nie napisałeś ani jedego posta, który by coś wnosił.

Nie mam nic przeciwko reklamie, ale mam wiele przeciwko manipluacji. Myśle, że nie tylko ja.
A teraz mała kara za niemoralne postępowanie wobec ludzi na forum.

A co w tym Waszym sklepie tak drogo?
Pierwszy z brzegu przykład: telefon myPhone 1050 straszna promocja z 244 na 215 podczas gdy porównywarka cen znalazła 6 sklepów gdzie jest poniżej 200zł.
Na seniorach chcecie się dorobić ??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 05-08-2010, 15:27
marianna81 marianna81 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: lubuskie
Posty: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Z coraz większą ostrożnością podchodzę do zakupów poprzez Allegro.
Już doświadczyłam, że i na Allegro można przepłacić
Teraz najpierw sprawdzam i porównuję ceny na - www.ceneo.pl
Potem podejmuję decyzję
również byłbym ostrożny co do allegro zwłaszcza ze względy na ceny (znacznie mniej konkurencyjne niż kiedyś) i to, że komentarze nie sa tak dobrym zabezpieczeniem jak np. opinie na dużych serwisach-porównywarkach cen (ceneo.pl chociażby).

Ja sprawdzam ceny na porównywarkach (ceneo, nokaut, skapiec) i opinie użytkowników o sklepie atakże przy okazji recenzje użytkownikówo produkcie jaki chcę kupić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 02-02-2011, 09:46
Malwina S. Malwina S. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 28
Domyślnie

korzystam z internetu od dawna, teram mam nawet laptopa i w ogóle dużo rzeczy załatwiam zamiast płacić na poczcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 15-09-2012, 11:48
loczek loczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 11
Domyślnie

Kiedyś uważałam że zakupy przez internet są zbyt ryzykowne. Zapłace a tak naprawdę nie wiadomo czy towar przyjdzie. Ale raz zaryzykowałam. Kupiłam kosmetyk do pielęgnacji rzęs m2lashes w sklepie marki m2beaute i nie dość że jestem zadowolona z kosmetyku bo jest super to na dodatek przekonałam się do zakupów w sklepach internetowych. Ten akurat jest profesjonalny, choć kiedy kupowałam w kilku innych też nie było problemów. Ale ubrań jeszcze nigdy przez internet nie kupowałam i chyba raczej nie kupię. To za duże ryzyko, jak coś nie będzie pasować albo się nie spodoba. Pozostanę przy kosmetykach raczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 08-11-2012, 20:34
marysia80's Avatar
marysia80 marysia80 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Posty: 3
Domyślnie

Też bałam się kupować w sieci, a obsługa konta przez internet powodowała u mnie panike. Pomógł mi mój wnuczek. Kupuje w sieci drobiazgi, bo nadal nie ufam sprzedawcom na tyle, żeby kupić coś większego. Ale do konta bankowego przez internet wnuczek już nie zdołał mnie przekonać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 21-04-2013, 09:51
jadwinia jadwinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 39
Domyślnie

Znam jeden sklep medyczny, można zakupić tam wcześniej wspomniany przeze mnie Insulan (http://www.insulan.pl/kontakt/) który jest dobrym suplementem dla cukrzyków oraz nadciśnieniowców, po 45 roku życia. Insulan jest preparatem przeznaczonym dla osób pragnących utrzymać prawidłową gospodarkę węglowodanową. Zawarte w preparacie substancje czynne w sposób wielokierunkowy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w zakresie utrzymania prawidłowego poziomu glukozy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 06-06-2013, 14:15
Karol1949 Karol1949 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 1
Domyślnie zakupy do domu

ja często robie zakupy w tym sklepie www.topshop.pl mają dużo rzeczy przydatnych w domu i cenach niższych niż konkurencja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 08:56
gfyd gfyd jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 5
Domyślnie

Ja się już kilka razy przejechałam na Allegro o teraz wybieram raczej mniejsze sklepy. Trudno jest porównać oferty, ale zakupy wydają się bezpieczniejsze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 10:31
BognaM BognaM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 25
Domyślnie

Nie znalazłam wątku w którym informowalibyśmy się o promocjach w danych sklepach (innych niż ulotkowe z sieciówek). Jeśli uważacie, ze taki wątek by się przydał to może warto założyć?
Zacznę od tego z czego teraz skorzystałam:
www.zebra-buty.pl do dzisiaj zniżka na buty brązowe i darmowa wysyłka powyżej 100 zł.
www.annopolis.com.pl od dzisiaj darmowa wysyłka i sporo przecen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 01:17
BasiaWek BasiaWek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: wschód
Posty: 38
Domyślnie

Ja tez nigdy nie zostałam oszukana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 16:06
Gosia-Tarnina's Avatar
Gosia-Tarnina Gosia-Tarnina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 11
Uśmiech

Czy ktoś z Was zna tą stronę?
Czy jest wiarygodna ?

http://www.dogszone.pl/product_info....823ed78ce92276
Potrzebuję kupić taki plecak dla psa do dłuższych wędrówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 25-11-2013, 00:30
Mariannaewa Mariannaewa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 19
Domyślnie

Allegro zrzesza mnóstwo sprzedających i kupujących i zawsze można trafić na kogoś nierzetelnego. Ale po to są chyba komentarze, żeby kupować tam, gdzie jest to sprawdzone?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 13:09
Zakupy kufa86 Uzależnienia 39 30-12-2007 00:36
Zakupy na aukcjach Allegro Basia. Różności - wątki archiwalne 121 25-10-2007 10:32
Zakupy po polsku - komentarze Basia. Ogólny 8 27-06-2007 23:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.