menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1701  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 21:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Niemożliwe. Islam nie dopuszcza małżeństw jednopłciowych.

Ba!

http://www.fakt.pl/wydarzenia/islami...ly,518009.html

Uwaga, zdjęcia drastyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1702  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 21:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
[..... A jak nazwać skrzyżowanie Polaka z Islamistą?
[/size]
może katomista bo wiadomo, ze Polka -katoliczka przechrzczona na islam jakos musi się określać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1703  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 21:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
może katomista bo wiadomo, ze Polka -katoliczka przechrzczona na islam jakos musi się określać.
A jak tu będzie z tolerancją takiego mieszańca według tytułu wątku? I najważniejsze, która strona ma albo będzie tolerować?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1704  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 22:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A jak tu będzie z tolerancją takiego mieszańca według tytułu wątku? I najważniejsze, która strona ma albo będzie tolerować?

Z moich obserwacji wynika, ze mieszańce w formie mulatów, metysów i różnych takich maja z obu stron przerombane.
A nawet jak rasa się zgadza, to siły natury tych co się uważają za czystych po nacji i kolorze zawsze czujnie wywęszą babkę, dziadka czy pradziadka przechrzczonego nieprawidłowo.
A nawet jak się bumaga zgadza kilka pokoleń wstecz do tyłu, to i tak jakiś Jacek podrzuci ci pobratymca, albo czujna sasiadka rejestrowego Polaka przerobi na rezuna
Jak to w :naszem" tolerancyjnym społeczeństwie bywa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1705  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 23:32
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Z moich obserwacji wynika, ze mieszańce w formie mulatów, metysów i różnych takich maja z obu stron przerombane.
A nawet jak rasa się zgadza, to siły natury tych co się uważają za czystych po nacji i kolorze zawsze czujnie wywęszą babkę, dziadka czy pradziadka przechrzczonego nieprawidłowo.
A nawet jak się bumaga zgadza kilka pokoleń wstecz do tyłu, to i tak jakiś Jacek podrzuci ci pobratymca, albo czujna sasiadka rejestrowego Polaka przerobi na rezuna
Jak to w :naszem" tolerancyjnym społeczeństwie bywa

Kopaczowa potrzebuje rzecznika. Nie myślałeś by złożyć swoje CV. Nadawał byś się jak nic. Podobnie jak ona i całe to zafajdane PO potrafisz mówić o wojnie polsko-polskiej, o braku tolerancji, wciskać komuś do ust słowa których nie powiedział, czepiać się kogoś by zabłysnąć.
Gdyby się wachała to pokaż jej swoje posty jak świetnie potrafisz szydzić z innych w imię tolerancji.
Kariera przed tobą stoi otworem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1706  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 23:54
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
całe to zafajdane PO

Jacku, zdaje się, że należysz do innej niż PO opcji politycznej. Czy to , co napisałeś to przykład Twojej (Waszej) tolerancji?
Ja bym się wahał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1707  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 00:27
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał and1951
Jacku, zdaje się, że należysz do innej niż PO opcji politycznej. Czy to , co napisałeś to przykład Twojej (Waszej) tolerancji?
Ja bym się wahał.

Należę do opcji społeczeństwa zmuszonego do pracy do 67 roku zycia, pracującego na śmieciowych umowach bez ubezpieczenia po kilkudziesięciu latach pracy. Do opcji społeczeństwa w którym ludzie odbierają sobie życie z powodu braku środków do życia w wyniku utraty pracy w wieku lat pięćdziesiąt+. Pozbawionego swobodnego dostępu do opieki medycznej, słuchającego bzdurnych obietnic bez pokrycia głoszonych przez partię PO od kilku dobrych lat i zachowującego się jak by byli przywódcami najbogatszego społeczeństwa świata.
Tak! -jesteśmy aż nadto tolerancyjni, bo powinniśmy już dawno się zabrać za polityków których obywatele tego kraju nazywa kłamcami, złodziejami i aferzystami i strajkiem generalnym ich zmusić do odejścia w siną dal.

Ostatnio edytowane przez jacek956 : 23-01-2015 o 00:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1708  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 07:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Należę do opcji społeczeństwa zmuszonego do pracy do 67 roku zycia, pracującego na śmieciowych umowach bez ubezpieczenia po kilkudziesięciu latach pracy.
Wszyscy dobrzy, wartościowi pracownicy po kilku miesiącach "testu" na umowę zlecenie ze składkami ZUS zostają zatrudnieni na Umowę o pracę. Reszta nie dostąpi tej godności nigdy "na własne życzenie".
Cytat:
Napisał jacek956
Tak! -jesteśmy aż nadto tolerancyjni, bo powinniśmy już dawno się zabrać za polityków których obywatele tego kraju nazywa kłamcami, złodziejami i aferzystami i strajkiem generalnym ich zmusić do odejścia w siną dal.
Nie rozumiem w czym problem. Nie ma quorum, motywacji, umiejętności, sprytu, czy racji??? MY NARÓD Wam nie będziemy przeszkadzać w tej realizacji. Na wszystko co dla dobra NASZEGO NARODU się zgadzam, mało tego, nawet będę tolerował bardzo, acz niechętnie z czysto estetycznych powodów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1709  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 09:56
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wszyscy dobrzy, wartościowi pracownicy po kilku miesiącach "testu" na umowę zlecenie ze składkami ZUS zostają zatrudnieni na Umowę o pracę. Reszta nie dostąpi tej godności nigdy "na własne życzenie".

Nie rozumiem w czym problem. Nie ma quorum, motywacji, umiejętności, sprytu, czy racji??? MY NARÓD Wam nie będziemy przeszkadzać w tej realizacji. Na wszystko co dla dobra NASZEGO NARODU się zgadzam, mało tego, nawet będę tolerował bardzo, acz niechętnie z czysto estetycznych powodów.

Brak słów. Powiedz to mojej sąsiadce, której mąż powiesił się trzy tygodnie temu, bo został zwolniony z pracy po 35 latach pracy. Osierocił dwie córki, lecz państwo się troszczy i dzieci będą mały rentę po ojcu. Powiedz to żonie mojego znajomego, której mąż wyskoczył z 5 piętra, nekany przez Urząd Skarbowy i doprowadzony do bankructwa.
Nie zapłacił VAT-u bo nie miał z czego. Komornik się zajął znajomym a dłużnik z niezapłaconą fakturą się smieje w pas. Z mojego otoczenia takich przykładów mozna by podać jeszcze wiecej.
Zamiast siedzieć i pisać te swoje dyrdymały, niczym znużony i rozkapryszony chłopczyk, idź miedzy ludzi i ich posłuchaj i zobacz.
Oczywiście tego nie zrobisz, bo masz w sobie pychę i pogardę do tych, którzy dziś pracują na twoją emeryturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1710  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 11:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Ale nie widzisz, że un jezd narud,
z wielkiej litery pisany?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1711  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 11:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Zamiast siedzieć i pisać te swoje dyrdymały, niczym znużony i rozkapryszony chłopczyk, idź miedzy ludzi i ich posłuchaj i zobacz.
Oczywiście tego nie zrobisz, bo masz w sobie pychę i pogardę do tych, którzy dziś pracują na twoją emeryturę.
Mam to na co zasługuję, co sobie wypracowałem i co odłożyłem myśląc o emeryturze mając 20 lat a nie 50+ I nikt nie musi teraz robić na moją emeryturę. Miedzy ludzi też chodzę ale sam wybieram towarzystwo, niestety tu nie mam takiego wyboru, ale z tego powodu nie zamierzam się wieszać, najwyżej pośmiać, jak się śmieje nieraz z wypowiedzi "telefonistów" do satyrycznego Szkła Kontaktowego. Wyluzuj bo ..... tu też takie Szkło To kiedy tą władzę obalasz z orkiestrą na dwie Dudy?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1712  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 11:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

No tak. Dawno tego nie było.
Pieśń nad pieśniami....o sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1713  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 11:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał and1951
Jacku, zdaje się, że należysz do innej niż PO opcji politycznej. Czy to , co napisałeś to przykład Twojej (Waszej) tolerancji?
Ja bym się wahał.


And, Ty piszesz o tolerancji?
Ty z forum elfów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1714  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 15:05
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Mam to na co zasługuję, co sobie wypracowałem i co odłożyłem myśląc o emeryturze mając 20 lat a nie 50+ I nikt nie musi teraz robić na moją emeryturę. Miedzy ludzi też chodzę ale sam wybieram towarzystwo, niestety tu nie mam takiego wyboru, ale z tego powodu nie zamierzam się wieszać, najwyżej pośmiać, jak się śmieje nieraz z wypowiedzi "telefonistów" do satyrycznego Szkła Kontaktowego. Wyluzuj bo ..... tu też takie Szkło To kiedy tą władzę obalasz z orkiestrą na dwie Dudy?


Ludzkie czyny są ważne i ludzkie słowa są tak samo wazne, bo są one wynikiem myśli. A jesteśmy tymi, jak myślimy o wiele bardziej niż to co zrobiliśmy fizycznie. A jak myślisz to to widać.
To na co zasługujesz dopiero otrzymasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1715  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 18:02
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
myśląc o emeryturze mając 20 lat

Trzeba być mentalnym wapniakiem aby w wieku 20 lat myśleć o wysokości ewentualnej emerytury. Mam straszne podejrzenie co do wyboru studiów .Też celowane w osiągnięcie wyłącznie korzyści materialnych?( AGH - jeśli źle kojarzę, wyprowadź mnie z błędu ). Czyli, jak na tamte warunki - po studiach i podjęciu pracy w kopalni ,korzystałeś ze szczodrej płacy, zaopatrzenia i innych pochodnych o których ludzie równie ciężko pracujący mogli tylko pomarzyć.
Money, money, money....

Dyrdymały - samochwały zostaw dla siebie. Nie czujesz bluesa ale to już taka przypadłość.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1716  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 20:17
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

@ Ostatek
Ostatku, lubisz dzielić włos na 4? Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś temat, który zainteresuje i Ciebie i mnie, w którym będziemy mieć odmienne zdania i sobie spokojnie podzielimy włos na 8
O religiach niestety mam zbyt małą wiedzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1717  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 20:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Daj spokój z tymi dyrdymałami, mój drogi.
Twoja ocena jest taka, moja inna i na tym skończmy,
bo cały Twój post to już nie wiem gdzie by trzeba zamieścić.
Mam na myśli #1716 .
Będę pisała co uważam za stosowne.

ps. pisz sobie co chcesz. Nie mam nic naprzeciw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1718  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 21:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
To na co zasługujesz dopiero otrzymasz.
Tak z ręką na sercu i z tolerancją martwisz się czy cieszysz?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1719  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 21:24
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Daj spokój z tymi dyrdymałami, mój drogi.
Twoja ocena jest taka, moja inna i na tym skończmy,
bo cały Twój post to już nie wiem gdzie by trzeba zamieścić.
Mam na myśli #1716 .
Będę pisała co uważam za stosowne.

ps. pisz sobie co chcesz. Nie mam nic naprzeciw.
O. K.
Lubię dyskusje. Nie lubię kłótni. Może najzwyczajniej nie potrafię dyskutować.
A naprzeciw też nic nie mam.
Post budzący wątpliwości usunąłem. W każdym przypadku, gdy moderator uzna moją wypowiedź za wypowiedź 'nie na miejscu' nie będę się zżymał z powodu usunięcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1720  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 21:24
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Money, money, money....
Jasne, oczywista oczywistość, przecież tu wszyscy skuczą na ich brak, to co w tym złego. Każdy ma prawo myśleć po swojemu indywidualnie a nie jak stado likaonów. Bez money nie ma lekarza, chyba, że ostatniego kontaktu, organista nie zagra, grabarz w tyłek nie przyłoży, a i pięknej Polski się nie zwiedzi, najwyżej wirtualnie na Seniorku. Na tym polega tolerancja, że toleruję nienawistne wypowiedzi i uporczywe nękanie - stalking tu i tam.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.