menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #72121  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:10
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Maria studiowała dziennikarstwo, kiedyś i dziś jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów. Marzyła jej się kariera w radiu, a skończyło się na kilku ulicznych sondach z mikrofonem w ręku, zrealizowanych w ramach studenckich praktyk. O więcej nawet nie było mowy. Dziś Maria żałuje wyboru studiów sprzed lat. - Głupia byłam – mówi ostro.
http://biznes.onet.pl/praca/bezroboc...trowani/gess8m

Prawo robi furorę. Sędziowie, adwokaci, rejenci, i komornicy są bezkarni, można wyżyć.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72122  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Miller,

zdaniem niektórych lepszy od Palikota, bo "przewidywalny" popiera ... Dudę.
Wolno mu? naturalnie.
To mi trochę przypomina charakter psa ogrodnika: sam nie zje, drugiemu nie da.

To wyjątkowo chytry lis i przy okazji pamiętliwy.
Raz wyrządzonej "krzywdy" nie zapomni i znajdzie okazję, żeby na miarę sił szczypnąć.
Kwaśniewski popiera BK, Miller idzie ścieżką Dudy.
Wypomniał mu to dzisiaj w Zetce Cimoszewicz, uznając, że chyba się pogubił po klęsce Ogórek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72123  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Wypomniał mu to dzisiaj w Zetce Cimoszewicz, uznając, że chyba się pogubił po klęsce Ogórek.
Widocznie go nie pobudziła i skończył. Co mówi a co zrobi jego elektorat to dwie różne sprawy
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72124  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
zdaniem niektórych lepszy od Palikota, bo "przewidywalny" popiera ... Dudę.
Wolno mu? naturalnie.
To mi trochę przypomina charakter psa ogrodnika: sam nie zje, drugiemu nie da.

To wyjątkowo chytry lis i przy okazji pamiętliwy.
Raz wyrządzonej "krzywdy" nie zapomni i znajdzie okazję, żeby na miarę sił szczypnąć.
Kwaśniewski popiera BK, Miller idzie ścieżką Dudy.
Wypomniał mu to dzisiaj w Zetce Cimoszewicz, uznając, że chyba się pogubił po klęsce Ogórek.

Pisałam zaraz po I turze na innym wątku,
że Miller poprze Dudę.
To jest być albo nie być dla lewicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72125  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Prawo robi furorę. Sędziowie, adwokaci, rejenci, i komornicy są bezkarni, można wyżyć.

Można, ale jak się radca machnie przy umowie na kilkadziesiąt milionów,
to mu ubezpieczenia nie starczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72126  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Miłe złego początki, lecz koniec żałosny , że podeprę się klasykiem.

Anglicy zabierają się za to, co u nas nadal leży, bo ktoś wcześniej wymyślił, że wszyscy muszą być magistrami.
Mamy teraz ich "nadprodukcję" i to nie zawsze najwyższej jakości.
Mgr z aspiracjami na biurko i co najmniej 2,5 tys. na rękę siedzi bezczynnie i wyzywa na rząd, bo etat nie czeka, a przekwalifikować się nie ma zamiaru.

Samo zycie - tak to nazwe. Wieksza czesc roku spedzam w cieplym i bardzo turystycznym regionie Hiszpanii. Jest to ulubione miejsce dla Anglikow. Zarowno starszych emerytow jak i mlodych, wchodzacych na rynek pracy.
I o dziwo, tu gdzie sie obracam wiekszosc tzw "malego" businessu opanowali Anglicy: restauracje, bary, male sklepiki, kioski z gazetami, fryzjerskie salony, utrzymywanie mieszkan-sprzatanie, prace budowlane, ogrodnicy, stolarze.....dlugo wymieniac.
Nie sa to prace wysoko platne - powiedzmy srednio na miesiac +/- Euro 800 - maks. 1000.-
Hiszpanie nie chca wykonywac tych prac, nie chca pracowac ponad 10 godzin dziennie plus sobota i czesto niedziela.Wola siedziec na bezrobociu, dorabiac "na czarno".
Mlodzi Anglicy chca - ale we wlasnym kraju nigdy by nie podjeli takiej pracy i za te pieniadze. Ot perfidia...a moze efekty slonca? Kto wie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72127  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Stopa bezrobocia w strefie euro w styczniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 11,2 proc., wobec 11,3 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 11,4 proc.

Przeciętna stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła 9,8 proc. wobec 9,9 proc. poprzednio, po korekcie.

Najwyższa była w Hiszpanii: 23,4 proc., najniższa w Niemczech: 4,7 proc.

W Polsce stopa bezrobocia wyniosła 8,0 proc. wobec 8,2 proc. w grudniu - podał Eurostat. (PAP)
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72128  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
To jest być albo nie być dla lewicy.
Tak, ale nie wydaje mi się, że Miller topi lewicę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72129  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Prawo robi furorę. Sędziowie, adwokaci, rejenci, i komornicy są bezkarni, można wyżyć.

Jak to po katach szepcza na swiecie najwiecej prawnikow i lekarzy
Zdecydowanie jedni robia furore inni ida na latwizne i pracuja w administracji panstwowej - tzw swiete krowy.
Zaden z tych zawodow nie ma ulgowej taryfy w dziedzinie odpowiedzialnosci. Maja ubezpieczenia zwodowe, ktore kosztuja fortune...Zawsze mozna zlozyc na nich zazalenie do Izby Adwokackiej lub Notarialnej. Podlegaja sadowi zawodowemu. Za bledy placa sporo, czesto bye bye kariera.

W wielu wypadkach jest lepiej zostac zwyklym rzemieslnikiem, urzednikiem i po paru godzinach pracy hajda na....dopiszcie sobie hobby rozrywkowe ktore macie. Zadnej odpowiedzialnosci. Zycie jest piekne.

Proponuje nie siac nienawisci i wybiorczo wskazywac palcem pewnych zawodow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72130  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:40
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Znalezione na FB, autorem jest Michał Cichy. Zamieszczam tu, bo wydaje mi się w wielu miejscach wart uwagi. Jeśli robię coś niezgodnego z regulaminem to się skasuje.

Cytat:
Może czas na to, co tu chcę napisać, jest najgorszy z możliwych. Bo ludzie są teraz w ostatecznym stadium napięcia wywołanego wyborami, które po raz pierwszy od wielu lat są nie do przewidzenia. Naprawdę PiS może pierwszy raz od dziesięciu lat wygrać coś wielkiego. Ale równie dobrze może znowu o cieńszy albo grubszy włos przegrać z Platformą.
Od lat nie pamiętam, żeby ludzie byli tak jak dziś naelektryzowani polityką.
Z moimi tutejszymi znajomymi, bliższymi albo dalszymi, a mam tu znajomych po wszystkich stronach polityki i poglądów na wszystko, dzieją się teraz dziwne rzeczy. Ludzie miotają na siebie przymiotniki, wyrzucają się ze znajomych, banują.
Pisanie przeciwko emocjom nigdy nie ma sensu. Zostaje odbite przez niesłyszące uszy. Należałoby poczekać na spokojniejszy moment. A jednak się zdecydowałem napisać coś, co składam sobie w głowie od dawna:
1. Polityka ma nieduży wpływ na to, co się dzieje w Polsce.
Obietnice wyborcze nie mają sensu innego niż emocjonalny, ponieważ od spełnienia albo niespełnienia obietnic wyborczych prawie nic w Polsce się nie zmieni.
Wielu ludzi już sobie uświadomiło to, że w polskim ustroju prezydent właściwie nic nie może, oprócz wkładania rządowi kija w szprychy za pomocą weta, i obietnice kandydatów są bez żadnego znaczenia.
Ale mało kto myśli o tym, jak mało w Polsce zależy także od tego, co robi rząd.
2. Na przykład rząd nie ma dużego wpływu na poziom bezrobocia. Rząd nie jest pracodawcą. Podstawowym pracodawcą w każdym kraju jest sektor prywatny, a jemu żaden rząd nie może nakazać zatrudniania kogokolwiek. Ulgi za pierwszą pracę albo za zatrudnianie absolwentów szkół są tylko mydleniem oczu rozgorączkowanemu elektoratowi.
3. Rząd ma zerowy wpływ na poziom pensji w kraju. Od podwyższania ustawowej płacy minimalnej poziom płac w całości gospodarki nie rośnie. Poziom pensji wyznacza olbrzymi i nie dający się kontrolować rynek zatrudnienia. Poziom pensji jest to w przypadku każdego zajęcia najniższa kwota, za jaką ktokolwiek jeszcze zgłosi się do pracy. Rodzaj negatywnej licytacji. Kto myśli, że będzie inaczej, umacnia się w iluzji.
4. Umowy śmieciowe nie istnieją dlatego, że rząd ich nie zabronił, a Inspekcja Pracy nie szaleje po firmach z kontrolami i karami dla przedsiębiorców. Umowy śmieciowe istnieją dlatego, że setki tysięcy pracowników wolą dostać dzisiaj wyższą pensję bez ZUS-u niż zgodzić się na pensję niższą, a za to mieć gwarancje praw emerytalnych na starość. Ponieważ wszyscy ludzie na całym świecie wolą mieć dwa cukierki dziś niż jeden dzisiaj i dwa za czterdzieści lat.
5. Żaden rząd nie jest odpowiedzialny za emigrację zarobkową, za te sławne dwa miliony, które wyjechały z kraju na budowy i zlewozmywaki w zachodniej Europie. Powodem nie jest rządowa polityka, tylko otwarcie granic i rynków pracy po naszym wejściu do Unii.
Płace na Zachodzie są i będą przez dziesięciolecia wyższe niż u nas, ponieważ tamtejsze gospodarki są i będą produktywniejsze od naszej. Bo nie mieli w dawnych wiekach pańszczyzny, bo mieli prosperujące mieszczaństwo już w XIV wieku, bo nie mieli rozbiorów, powstań, potwornych zniszczeń wojennych i nie mieli Stalina i rozpieprzenia w pył całej ciągłości życia politycznego i biznesowego.
Dwa miliony ludzi znowu wolały cukierki dziś. Bez myśli o tym, że owszem, dostaną tam pięć razy wyższą pensję, ale nie jako socjologowie albo kulturoznawcy, tylko jako podrzędni imigranccy pracownicy fizyczni, dla których awans zawodowy będzie w większości zamknięty. Bez myśli o tym, że w Anglii, Norwegii albo Niemczech ich dzieci nigdy nie zostaną przyjęte przez miejscowych jak swoi.
Czytam dziesiątki tych narzekań, że "teraz to już tylko wyjechać z tego kraju". **********jcie, good luck. Żaden rząd, żaden Kukiz ani żaden kolejny papież Polak nie zamknie przepaści płac pomiędzy nami a Zachodem. Ona się stopniowo i powoli zmniejsza, ale apetyt kolejnych pokoleń, które nie liznęły już komuny, jest nieograniczony i, jak to zawsze z młodymi, niecierpliwy. Wszystko ma być już, teraz.
Nie będzie.
6. Żaden rząd nie skłoni Polek do tego, żeby rodzić więcej dzieci. Homo sapiens najintensywniej rozmnaża się w biedzie. Porównajcie sobie syty Zachód z biedną Afryką albo Indiami czy Bangladeszem. Albo porównajcie sobie nasz polski margines społeczny, wielodzietny, z odłączonym prądem, umorusany i pijany, z naszą półbezdzietną klasą średnią zajętą zarabianiem na kredyty we frankach. Po prostu ludzie nie są przystosowani przez ewolucję do sytości. To się przez dziesiątki milionów lat po prostu nie zdarzało w przyrodzie.
Od liczby żłobków czy przedszkoli zależy ułamek procenta po przecinku w przyroście naturalnym, sukcesy w dzietności we Francji biorą się głównie z tego, że nie wolno tam rozbijać statystyk na białych, czarnych i śniadych. Trendu demograficznego nie zmienimy i tak.
7. Żaden rząd nie poprawi bilansu demograficznego poprzez politykę imigracyjną. Notorycznie powracające hasło, że trzeba wpuścić więcej imigrantów, bo "kto będzie płacił ZUS na nasze emerytury", jest kolejną iluzją, bo czy "panie sprzątające" z Ukrainy płacą u nas ZUS? W żadnym kraju imigranci nie płacą masowo składek na ubezpieczenia społeczne. Wykonują, często na czarno, najcięższe i najgorzej płatne prace, których miejscowi nie chcą się już podejmować.
8. Oczekiwania, że należy wyżej opodatkować bogatych, a obniżyć podatki biednym, też pójdą w próżnię. W Polsce tylko jeden (JEDEN) procent pracujących wpada w 32-procentową stawkę PIT-u, czyli zarabia powyżej siedmiu tysięcy miesięcznie. Jesteśmy po prostu ciągle dosyć biednym krajem i bogatych jest u nas za mało, żeby można było zdzierając z nich sfinansować państwo.
9. Oczekiwania, że państwo powinno zapewnić każdemu takie wykształcenie, żeby znalazł dobrą pracę, są kolejnymi złudzeniami. To nie państwo powołuje kolejne wydziały i instytuty na uczelniach. Robią to same uczelnie zainteresowane tym, żeby ich kadra miała na czym zarobić. (Dziwicie się?). Uczelnie mają losy absolwentów w dupie, ponieważ nikt im nie płaci za losy absolwentów. A naprawdę to, że maturzyści idą tysiącami na jakieś kulturoznawstwo albo psychologię, i to jeszcze często w jakichś Wyższych Szkołach Nieznanego Pochodzenia, to jest sprawa maturzystów i ich rodziców. Państwo nie ma żadnego wpływu na ich decyzje.
10. Większość Polaków uważa, że na wszystko by u nas starczyło, gdyby urzędnicy nie kradli. Urzędników jest u nas czterystakilkadziesiąt tysięcy, a emerytów i podopiecznych darmowej służby zdrowia są u nas dziesiątki milionów. Nawet gdyby wszystkim urzędnikom zabrać całe pensje i wszystkie łapówki, dla statystycznego Polaka zostałoby z tego może po pięć dych na łebka.
Zawsze marzyłem o tym, żeby załatwić sobie dojście do kogoś, kto urządza badania opinii publicznej i dopisać do którejś ankiety pytanie:
"Ile milionów jest w miliardzie?".
a) to jest to samo
b) dziesięć
c) sto
d) milion
e) inne (wskaż jakie)
Jestem przekonany, że nasz wielki i waleczny naród oblałby ten test koncertowo. Ludzie u nas wiedzą o finansowaniu państwa tyle, że "politycy to złodzieje". Ludzie u nas wiedzą o finansowaniu gospodarki tyle co chłop pańszczyźniany dwieście lat temu.
To też nie jest wina rządu, bo matematyka jest w szkołach nauczana. To jest skutek kultury, która kopiuje się w Polsce poprzez pokolenia i której zmiana wymaga ze trzech pokoleń nieprzerwanego istnienia gospodarki rynkowej, w której ludzie uczą się widzieć związek pomiędzy pieniądzem a czasem, wysiłkiem oraz kompetencjami zawodowymi i międzyludzkimi. Ta zmiana w końcu przyjdzie, tylko my już sobie będziemy wtedy odpoczywali na cmentarzach.
11. Hasło, że partie polityczne są pasożytami wysysającymi państwo i że "chodzi im tylko o to, żeby swoich ludzi wepchnąć na stanowiska, a uczciwym ludziom zablokować szanse na pracę", też uważam za objaw małej świadomości tego, czym jest polityka w demokracji. Naprawdę uważacie, że politykę da się uprawiać z zamiłowania, po godzinach, w weekendy? Naprawdę uważacie, że kampanie wyborcze i cały marketing polityczny, ten obłąkany młyn z partyjnymi gośćmi wirujący we wszystkich radiach i telewizjach od śniadania do nocy, da się obsłużyć na ćwiartkę etatu, pro bono?
Przecież te partie muszą jakoś wynagradzać swoich pracowników, bo inaczej nikt nie chciałby pracować na wygranie jakichkolwiek wyborów, ani lokalnych, ani ogólnokrajowych. Jest oczywiste, że nagrodami są te wszystkie spółki komunalne, instytucje obsadzane przez marszałków sejmików i legendarne spółki skarbu państwa. Oczekiwanie, że ktokolwiek to zmieni, jest naiwne. Tak jest na całym świecie, na całym świecie ludzie tego nie lubią, na całym świecie nic się w tej dziedzinie nie zmieni.
12. A najbardziej wkurwiają mnie ludzie, którzy domagają się, żeby w polityce udzielali się ludzie, którzy "chcą działać dla dobra wspólnego".
Pułkownik Anatol Fejgin po ciężkiej pracy na przesłuchaniach w stalinowskiej Informacji Wojskowej tłumaczył po godzinach, anonimowo i bezpłatnie, dzieła zebrane Włodzimierza Iljicza Lenina. Opowiadał mi o tym dwadzieścia lat temu w skromnym, niedużym mieszkaniu na Filtrowej. Siwy osiemdziesięciopięcioletni staruszek. Szczupły, ascetyczny dziadzio.
Wtedy pierwszy raz pomyślałem, że najgorsi są idealiści.
Naprawdę wolę cyników od altruistów. Ci pierwsi przynajmniej wiedzą, że działają tylko we własnym interesie. Ci drudzy też pilnują własnych korzyści, bo każdy pilnuje, ale nie są tego świadomi i karmią siebie i innych słodką konfiturą iluzji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72131  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

I ile lat nauki?
Magister prawa jest niczym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72132  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Nie sa to prace wysoko platne - powiedzmy srednio na miesiac +/- Euro 800 - maks. 1000.-
Hiszpanie nie chca wykonywac tych prac, nie chca pracowac ponad 10 godzin dziennie plus sobota i czesto niedziela.Wola siedziec na bezrobociu, dorabiac "na czarno".
Mlodzi Anglicy chca - ale we wlasnym kraju nigdy by nie podjeli takiej pracy i za te pieniadze.
Polacy wolą wyjechać do Anglii i wykonują tam prace, których Anglicy nie chcą wykonywać.
Takie mamy czasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72133  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Kalina, daj linka.

Trochę to długie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72134  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:42
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Dziś rozbawił mnie przekaz sztabowców Dudy: prezydent nas bije! W rękawicach bokserskich, nas męczenników atakuje!...aż mi się ich żal zrobiło, wyglądali na poturbowanych srodze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72135  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:43
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Kalina, daj linka.

Trochę to długie.


Długie, jest dłuższe: https://www.facebook.com/michal.cich...nf&pnref=story
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72136  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
Dziś rozbawił mnie przekaz sztabowców Dudy: prezydent nas bije! W rękawicach bokserskich, nas męczenników atakuje!...aż mi się ich żal zrobiło, wyglądali na poturbowanych srodze.
]
Inaczej to odebrałam.

Chamstwo kontra dyskusja.

Chyba powinno być to drugie, ale dzisiaj zobaczymy.
Ja tam lubię igrzyska, mogą się wziąć za loki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72137  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:50
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
Dziś rozbawił mnie przekaz sztabowców Dudy: prezydent nas bije! W rękawicach bokserskich, nas męczenników atakuje!...aż mi się ich żal zrobiło, wyglądali na poturbowanych srodze.

pesymiści tak mają
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72138  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
] Ja tam lubię igrzyska, mogą się wziąć za loki.
Tu przypomnialo mi sie ladne widowisko jak kiedys panowie w UK Parlamencie wzieli sie za bielutkie puruki - lataly jak dromy.
Dlaczego nie nasladowac Anglikow?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72139  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 17:53
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
]
Inaczej to odebrałam.

Chamstwo kontra dyskusja.


No nie wiem, mogli wyszydzić, przedstawianie się jako męczennicy na mnie nie zrobiło wrażenia. A chamstwa owszem, sporo było przez ostatnie lata, ale mam wrażenie, że PiS jest w tej kategorii sprawniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72140  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 18:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
Znalezione na FB, autorem jest Michał Cichy. Zamieszczam tu, bo wydaje mi się w wielu miejscach wart uwagi. Jeśli robię coś niezgodnego z regulaminem to się skasuje.

Kalino, mysle, ze ten wpis powinien zostac - nawet jezeli jest ciutek dlugawy ale nie mnie o tym decydowac.
Warty przeczytania w calosci.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.