menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #92321  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 11:32
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Według tego raportu bieda wśród dzieci praktycznie znika, w ubóstwie skrajnym na koniec tego roku, będzie mniej niż 1% dzieci, co jest dowodem na niezwykłą wręcz skuteczność tego programu „Rodzina 500 plus” w ograniczaniu biedy.

Wszystko wskazuje na to, że wicepremier Mateusz Morawiecki, jako nowy minister finansów, odniesie już na początku 2017 ogromny sukces, mianowicie deficyt całego sektora finansów publicznych za rok 2016, będzie najniższy od roku 2007.
Rzeczywiście oddając władzę PO i PSL w końcu 2007 roku ówczesny premier Jarosław Kaczyński zostawił finanse publiczne w bardzo dobrym stanie,

źródło: kuzmiuk.blog.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92322  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 11:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Przez cały weekend trwa akcja KOD w trakcie której jedzą kebaby przeciwstawiając się rasizmowi.
Nawet Pinior się przyłączył.
Właściciele podobno po tych wizytach liczą noże i widelce.

PS. też chciałam się przyłączyć i wziąć rodzinę dzisiaj na kebaba. Co za szowinistyczny i rasistowski element.
Wolą indyka z moich ręc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92323  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 12:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
W III Rzeszy był ład i porządek z czego się bardzo cieszyły niemieckie kobiety. Trochę mniej kiedy ich synowie i wnuki wracali do domu w skrzynkach. Ale nadal był ład i porządek , bo to przeciez najważniejsze.

Sugerujesz pisowski Drach nach Osten?

Szanowna Koleżanka kiedyś mnie zabije swoimi przenikliwymi spostrzeżeniami. Dokładnie jak posłanka Szlezwik- Holsztajn czy jakoś tak,
pamiętam imię - Joanna- i to, że się reklamuje jako ''fajna dupeczka'' .

Szlezwik do Brudzińskiego:
Nie dorasta Pan do poziomu pani Cieleckiej
Brudziński: Nie daj Panie Boże, żebym dorósł do poziomu pani Cieleckiej albo Pani
.

Ojej, dupeczkę riposta zatkała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92324  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 12:26
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przez cały weekend trwa akcja KOD w trakcie której jedzą kebaby przeciwstawiając się rasizmowi.
Nawet Pinior się przyłączył.
Właściciele podobno po tych wizytach liczą noże i widelce.

PS. też chciałam się przyłączyć i wziąć rodzinę dzisiaj na kebaba. Co za szowinistyczny i rasistowski element.
Wolą indyka z moich ręc.

No widzę że rasizm kwitnie i u mnie ..dziecię na sam wspominek o kebabie ..wzrokiem bazyliszka spojrzało i wysyczało.. pamiętasz ile kilo mnie kebaby kosztowały na 1 roku ?... no fakt z 10 kg po takim żywieniu (było blisko )przybyło...a 4 lata na siłowni toczył walkę ...
Dlatego z powodu zdrowe odżywianie w akcju udziału nie wezmę ...i żeby nie było- nie mam nic przeciwko pracującym obcokrajowcom ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92325  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 13:18
Anakol Anakol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: daleko stad
Posty: 12
Domyślnie

Napisze pare slow o sobie w stosownym miejscu, teraz tak szybciutko.....
Dziwni ludzie mieszkaja w tym kraju, ktory ja Polska nazywam.
Mlodzi , wyksztalceni z wielkich miast zachwyceni kebabem a plebs jendyka woli.....
Mlodzi , wyksztalceni z wielkich miast poswiecajac siebie zony dzieci..... probuja i probuja i jeszcze raz probuja obalic rzad przez plebs wybrany a ponad 40 % ponownie zaglosowaloby na tego samego prezydenta, ale to plebs, bidota i ciemnogrod. Belzebuby wiedza lepiej co dobre dla tego kraju

Ostatnio edytowane przez Anakol : 08-01-2017 o 21:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92326  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 13:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Chętnych do popełnienia przestępstw jest kilkudziesięciu posłów PO oraz Nowoczesnej. Jeśli więc spełnią swoje zapowiedzi, a prokuratura i sąd wypełnią swoje obowiązki, mogłoby to mieć duży i interesujący wpływ na kształt polskiej sceny politycznej. I nie ma tu mowy o naginaniu czy nadużywaniu prawa, skoro istnieje konstytucyjna równość wobec prawa, a czyny bezprawne byłyby relacjonowane na żywo.

Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej świadomie i z premedytacją popełniają czyny ścigane na mocy przepisów kodeksu karnego lub zapowiadają, że 11 stycznia 2017 r. gotowi są na takie działania. Posłowie PO i Nowoczesnej dopuścili się jeszcze złamania Regulaminu Sejmu, co wiąże się z karami dyscyplinarnymi.
Dzięki poprawce wprowadzonej do konstytucji na wniosek śp. posła PO Sebastiana Karpiniuka zakaz kandydowania obowiązuje także wtedy, kiedy orzeczona zostanie kara w zawieszeniu.


BOLEK https://www.youtube.com/watch?v=z5vjjNO1urE
udokumentowane.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 08-01-2017 o 15:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92327  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 16:22
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Timothy Garton Ash: Patrzę na Polskę. Śmieję się i płaczę.
Cytat:
Cieszę się, bo znowu ci krnąbrni Polacy przystępują do walki o wolność. Płaczę, bo taka mobilizacja nie powinna być potrzebna po 27 latach demokracji.
Rok temu napisałem komentarz, w którym przestrzegałem przed zagrożeniami w polskiej polityce. Ukazał się w „Guardianie” pod dramatycznym tytułem „Niszczone są filary polskiej demokracji” i spowodował gniewne reakcje zwolenników rządzącego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości.

Tytuł był, jak wtedy, szczerze mówiąc, sądziłem, nieco przesadzony. Jednak po roku widzę, jak coraz bardziej dewastowane są filary liberalnej polskiej demokracji. Jak chwieją się, choć jeszcze nie zostały zniszczone,
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,...-i-placze.html
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92328  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 17:02
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

liberalna, lewacka demokracja się Polsce przejadła
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92329  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 17:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anakol
Napisze pare slow o sobie w stosownym miejscu, teraz tak szybciutko.....
Dziwni ludzie mieszkaja w tym kraju, krtory ja Polska nazywam.
Mlodzi , wyksztalceni z wielkich miast zachwyceni kebabem a plebs jendyka woli.....
Mlodzi , wyksztalceni z wielkich miast poswiecajac siebie zony dzieci..... probuja i probuja i jeszcze raz probuja obalic rzad przez plebs wybrany a ponad 40 % ponownie zaglosowaloby na tego samego prezydenta, ale to plebs, bidota i ciemnogrod. Belzebuby wiedza lepiej co dobre dla tego kraju

Jeszcze nie wiesz najgorszego; smog nad Polską.
Podobno tam najwięcej, gdzie rządzi PO, czyli sprawa jasna jak słońce odbite od śniegu- PiS chce wytruć przeciwników.
Przecież wystarczy sprawdzić, gdzie jesienią było najwięcej grzybów.
W rejonach wyborców PiS!! O-bu-rza-ją- ce!
Swoim dajo!

Ja tam doradzam PiSowi; truć wszystkich, Bóg swoich rozpozna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92330  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 18:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 653
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
liberalna, lewacka demokracja się Polsce przejadła
Chyba masz rację!
Bo przecie nieliberalna i nielewacka demokracja pozwoliła ci sie osiedlić na poniemieckich gruntach z tego powodu, że jednemu nieliberalnemu wyznawcy ustroju zachciało się wycieczek na wschód.

Opowiadałaś żes ze Wschodu więc nie dziwię się, że ta lewacka demokracja liberalna cię tak parzy.... pamietam jak taka wschodnia imigrantka łebków co jej jabłka w gródku dzierżawili Stalinem straszyła i dawała im "wykład" o tym jaki tam porządek był..

Widać te nieliberalne ciągoty wrosły w mentalność tych co ich nieliberalny korzeń przodka ze wschodu miał okazję wypróbować co znaczy carsko-bolszewicki podkład ideologiczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92331  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 18:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Oj, jeszcze jedna sprawa, która bardzo ale to bardzo mi się nie podoba,
ale spodoba się koleżeństwu, mianowicie
ruja i porubstwo. Oba pisowskie.

Otóż PiS się łajdaczy po krzakach niczym idol Matki Chrzestnej wątku na Maderze, na dodatek nie chcąc się mściwie rozmnażać.
Skąd to wiadomo?
Bo wrzuca - PiS- zużyte prezerwatywy pisowsko - złośliwie,
do ogrodu wielkiego aktora Stuhra Macieja,
mając z tego wielki tu polew.

Nie, nie zwariowałam. Posłużę się ulubionym medium Amelii;
http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/ob...mi_932443.html

Peowski Bodo całkiem wyraźnie wskazuje sprawców. Musiał jaką metodą organoleptyczną sprawdzić,
że zawartość prezerwatyw jest pisowska, nie peowska i nie kijowska.

Złośliwi ( ludzie to wilki) piszą wprawdzie Wielkiemu Aktorowi,
że może to koledzy żonę odwiedzili,
ale uważam, że sprawa jest jasna.
Gdyby były wrzucone papierzaki, czyli ekskrementy przykryte papierem,
wtedy wiadomo- lewica, wzorem Sowietów w 1920, zaznacza burżujski teren, ale inkryminowane zagadnienie jednak wskazuje na PiS.


Smutne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92332  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 18:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 653
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Timothy Garton Ash: Patrzę na Polskę. Śmieję się i płaczę.

On te zabawy może swobodnie uprawiać na zasadzie ciekawostek polityczno-przyrodniczych.
W końcu pewnie znajdzie inne tematy do publikacji.

Ale nie liczyłbym że w razie czego będzie w prasowych i nie tylko wzbijał tumany entuzjazmu na zmianami w RPiS.
Ale w końcu ..nie on jeden.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92333  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 18:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Już za chwileczkę, już za momencik,
wątek z piesuniem zacznie się kręcić.


A z nim bzdety, bzdetunie, bzdeciska rodem z magla.

Cytat:
co znaczy carsko-bolszewicki podkład ideologiczny.

Ta wrzutka jest aluzją do pradziadka JK oficera carskiego,
a ''bolszewicki'' przymiotnik świadczy nie tylko o braku wiedzy,
ale totalnie odjechanej głupocie.
Bo carscy oficerowie polskiego pochodzenia byli dla Bolszewii - także tej polskojęzycznej,
największymi wrogami.

PS bardzo zasłużonym dla Moskwy carskim oficerem był Romuald Traugutt.
Gdyby ktoś z jego potomków zawitał na to forum,
dowiedziałby się od głupoty,
że ma carsko- bolszewicki podkład.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92334  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 18:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 653
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Jak zapowiadali tak zrobili.
Spotkanie KOD w Namysłowie odwiedzili piękni chłopcy prawicy.

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Za czasów wydawałoby się dawno minionych recytowano wierszyk zaczynający się tak:

Kto ty jesteś?
Polak mały
Jaki znak Twój?
Kawał pały.....itd

Nie zawsze historia wraca w wersji parodii .... W naszym grodziszczu jest jeszcze ciut takich osób co pamietają co wyczyniały watahy bojców z pałami lejąc w Alejach Żydów i takich nieżydów co sie z nimi nie zgadzali ideowo.
No i o takich bojówkach wspominają/li działacze KORu i ci bojowcy też nie lubili lewackiej nieliberalnej demokracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92335  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 21:18
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Chyba masz rację!
Bo przecie nieliberalna i nielewacka demokracja pozwoliła ci sie osiedlić na poniemieckich gruntach z tego powodu, że jednemu nieliberalnemu wyznawcy ustroju zachciało się wycieczek na wschód.

Opowiadałaś żes ze Wschodu więc nie dziwię się, że ta lewacka demokracja liberalna cię tak parzy.... pamietam jak taka wschodnia imigrantka łebków co jej jabłka w gródku dzierżawili Stalinem straszyła i dawała im "wykład" o tym jaki tam porządek był..

Widać te nieliberalne ciągoty wrosły w mentalność tych co ich nieliberalny korzeń przodka ze wschodu miał okazję wypróbować co znaczy carsko-bolszewicki podkład ideologiczny.

Po pierwsze nie osiedliła tylko kupiła i nie poniemieckie tylko ziemie pruskie( zajrzyj do historii kto to zacz Prusowie)
Po drugie nigdy nie pisałam żem ze wschodu, oboje rodzice pochodzą z Mazowsza a Dziadek owszem był na wschodzie, ale nie z własnej woli - no na Kołymę to mało kto sam się pchał
I po trzecie zejdź ze mnie bo ja Ciebie się nie czepiam i o Twoim bolszewickim podkładzie mogłabym co nieco a po co ?
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92336  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 21:29
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Po pierwsze nie osiedliła tylko kupiła i nie poniemieckie tylko ziemie pruskie( zajrzyj do historii kto to zacz Prusowie)
Po drugie nigdy nie pisałam żem ze wschodu, oboje rodzice pochodzą z Mazowsza a Dziadek owszem był na wschodzie, ale nie z własnej woli - no na Kołymę to mało kto sam się pchał
I po trzecie zejdź ze mnie bo ja Ciebie się nie czepiam i o Twoim bolszewickim podkładzie mogłabym co nieco a po co ?
Honorka nie denerwuj się ..Pluto i reszta paczki od paru dni w ciężkiej traumie żyją ,bo jak zapodała nawet ich "ukochana" TVN jaka jest strategia PiSu by zniszczyć opozycje ??ŻADNA - mogą siedzieć i czekać -Obrońcy Demokracji sami się rozkładają na łopatki... ze zdumieniem oglądałam migawki z popisów "niezręczności"Petru ,Kijowskiego a nawet Schetyny...i ło jezu ..ujrzałam śpiewającą muchę....to mnie dobiło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92337  
Nieprzeczytane 08-01-2017, 21:42
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Ja slyszalem od tych,ktorzy juz nie zyja,ze dochodzilo w Alejach I,II i III do konfliktow ale nikt nikogo nie okladal palami.Wtedy istniala tez policja jakby co.
Tam rosly kiedys okazale drzewa,a pod drzewami po obu stronach srodkowego pasazu staly lawki.
One byly czesciowo zajete ale tuz przed zakonczeniem mszy pod szczytem jasnogorskim dziwnie wszystkie stawaly sie zajete.
Dochodzilo do konfliktow slownych,czasem poszturchiwan ale to glownie o kawalek wolnego miejsca,gdy powracajaca w dol ludniosc nie tylko czestochowska ale i zamiejscowa,zmeczona staniem na placu jasnogorskim chciala tam odpoczac.
Kto okupowal lawki?No... tak jak tam napisano.Pejsaci i brodaci - tak uslyszalem kiedys.

A poza tym nikt na msze swieta nie zabieral nigdy palek.
Pomysl lepiej,co przytrafilo sie ludnosci zydowskiej 4 wrzesnia 1939 roku na placu katedralnym i uliczek przylegajacych do ulicy Krakowskiej oraz Placu Bieganskiego,calkiem bliziutko Alei.
Jakos nigdy o tym nie wspomniales,choc to blisko bylo od pozniejszego twojego bylego miejsca zamieszkania.
Tam nie bylo bicia palami,tam bylo zupelnie cos innego,nie mieszczacego sie w granicach czlowieczenstwa.
Ale co tam...tylko Polak przysporzyl "cierpien".
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92338  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 00:07
Anakol Anakol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: daleko stad
Posty: 12
Domyślnie

Syn Lecha Walesy, Przemyslaw, nie zyje?
Zal mlodego zycia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92339  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 09:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Zdrada!!!

Schetyna, Platforma i nasze tu piszące koleżeństwo
kończy jak feldmarszałek von Paulus i jego armia.
Miejmy nadzieję, że jak mrozy przejdą, to chociaż zgnębione koleżeństwo się odetka.
Petru zdradził. Negocjuje z wrogiem.

Obawiam się krwi na ulicach; KOD pobije się sam ze sobą.
Na razie trwa zbieranie kwitów na Kijowskiego i jego żonę. Podobno były imponujące zakupy w Paryżu; widać żona Kijowskiego w odróżnieniu od jego dzieci,
kocha luksus. Mnie tam nie przeszkadza, skoro fundują piszące tu panie, a nie ja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92340  
Nieprzeczytane 09-01-2017, 09:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anakol
Syn Lecha Walesy, Przemyslaw, nie zyje?
Zal mlodego zycia.

Nie zawsze bycie dzieckiem kogoś sławnego daje szczęście.
Niech spoczywa w pokoju.
[*]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.