menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 14:43
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Dzięki Stefan już zrobiłam ale dziwię się co mogło się stać bo nic nie robiłam a to ask.com to też jakaś przeglądarka?
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 14:54
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
Dzięki Stefan już zrobiłam ale dziwię się co mogło się stać bo nic nie robiłam a to ask.com to też jakaś przeglądarka?
To też wyszukiwarka, tak jak Google. Wpisz hasło w Google. Zobaczysz w Wikipedii.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 14:41
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wibi
Najpierw bardzo przepraszam za pomyłkę w nazwie Twojego nicka oraz dziękuję za uwagi.

O GG słyszałem podobne opinie ale chyba nie znaczy to, że nie można z niego korzystać. A w przesyłane czasem na GG anonimowo różne "lewe" adresy chyba nikt rozsądny nie klika.

Niestety płaczę i płacę za coroczną aktualizację Nortona, jako, że nie byłoby aktualizacji bazy wirusów. Obecna wersja AntiVirus 2010 zapewnia obok ochrony antywirusowej - ochronę przed programami typu spyware, narzędziami typu rootkit i botami. Przynajmniej tak podają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 01:19
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

chaliniak
Z gg ja również korzystam ale nie jest on z żadnym innym programem zintegrowany,po prostu jest jako osobna aplikacja.Ponieważ korzystam z netu bedąc uzytkownikiem sieci osiedlowej gdzie na serwerze jest zaistalowany antywirus a sam również mam Kasperskiego to do tej pory od prawie 15 lat tylko dwa razy miałem kłopoty związane raczej z głupotą (ściagnąłem i uruchomiłem plik .exe) niż z wirusami.
Twoja wersja 2010 NortonaAV jest już znacznie poprawiona i nie zamula komputera,kiedyś było inaczej i dlatego już pare lat temu wymieniłem Nortona własnie na Kasperskiego.Co do płacenia,no cóż,nie bede Ci polecał jakichś cracków aby uniknąć tych corocznych płatności ale pewnie takowe są jednak nie radzę Ci szukac ich w sieci gdy komputer jako urzadzenie (maszyna,narzędzie) nie jest Ci znana "od podszewki",zbyt to niebezpieczne.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 10:02
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
(...)
Niestety płaczę i płacę za coroczną aktualizację Nortona, jako, że nie byłoby aktualizacji bazy wirusów.
Też płacę i nawet nie płaczę
bo w tej dziedzinie bardziej ufam programom płatnym.


Cytat:
Napisał wibi
nie bede Ci polecał jakichś cracków aby uniknąć tych corocznych płatności (...) nie radzę Ci szukac ich w sieci gdy komputer jako urzadzenie (maszyna,narzędzie) nie jest Ci znana "od podszewki",zbyt to niebezpieczne.
Hmm... I chyba nielegalne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 15:14
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Czy Ty czasem - wibi z twoją „ostrożnością nie – przesadzasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 22:00
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
Czy Ty czasem - wibi z twoją „ostrożnością nie – przesadzasz?
Myślę, że nie,nie przesadzam.Pamietaj, ze ciekawość ludzka jest nieograniczona i tym większa im mniej wiedza na temat komputera.Błądzą czasami w poszukiwaniu jakichś ciekawostek np.muzycznych i to bywa bardzo niebezpieczne jesli sie nie wie lub nie ma dobrego programu antywirusowego.Niestety,mało jest wśród seniorów ludzi którym komputer "nie przeszkadza".Myślę, że dla wielu najprostsze wykorzystanie komputera jest bardzo trudne lub nie wiedza gdzie mozna coś w nim zrobić lub znaleźć.Dlatego pewne kanony bezpieczeństwa,do czasu oswojenia się z komputerem nigdy nie sa zawadą.Za długo juz korzystam z komputera by nie poznać i przećwiczyć różnych sytuacji na jakie moze natrafić "ciekawy" w sieci. To tyle w sprawie tej bojaźni ale i tak nie mam wpływu na poczynania innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 22:32
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Witam wibi

Jednak częściowo tylko – z tobą się zgadzam.
Po pierwsze: Dla żadnego Seniorka tu na KSC komputer nie może być „przeszkodą” jak piszesz, skoro z niego korzysta z większym czy też mniejszym „powodzeniam”, ale jednak go obsługuje. To że dla niektórych jest to trudne.....? Przecież się właśnie – uczą. Nie wszyscy muszą być od razu informatykami ( z którymi też zresztą bywa – różnie) i tu już nie pomoże niestety – nawet najlepszy program antywirusowy.
To tyle
Pozdarawiam


ps. Zresztą są tu na tym wątku - życzliwi, którzy starają sie w miarę swoich możliwośći pomagać tym - którzy o taką pomoc - proszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 00:14
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

gerd
Widzisz,napisanie maila czy też postu na KSC to jeszcze nie wszystko a własciwie to są podstawy,miałem na mysli "poważne" używanie komputera do którego każdy chyba dąży.Co do pomocy to owszem,taka napewno istnieje równiez na KSC ale gdy już coś z kompem się stanie,gdy wypłyną jakies informacje,hasła,klucze do naprzykład konta bankowego to wtedy każda pomoc jest juz spóźniona.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 15:02
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie do wibi

Witam

To co podajesz, nie ma jednak żadnego związku z programami Antywirusowymi, o których piszesz w # 84. W ogóle nie widzę tu żadnego problemu. Nie każdy musi znać - komputer od podstaw, bo i po co? „A gdy już coś z kompem się stanie” (jak podajesz w # 89), to po prostu - zainteresowany ...skieruje się do serwisu. Wracając do programów antywirusowych, to zapewne dobrze wiesz, że mając nawet zainstalowanego najlepszego - „antywira” wcale nie jest takie pewne, że się jakiegoś „bakcyla” nie złapie, jako że najczęściej programy antywirusowe pisze się dopiero - po ukazaniu się tegoż o czym świadczą - „spustoszenia”nawet w instytucjach państwowych i nie tylko.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 16:18
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Czytam wymianę zdań i zastanawiam się, czy możliwe jest wejście na moje konto bankowe, jeżeli klucz składa się z hasła (to może być przechwycone) i wygenerowanego jednorazowo przez token niepowtarzalnego ciągu cyfr, zresztą na krótki tylko moment. Jakoś czuję się bezpieczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 16:42
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Ludzie mają pozakładane konta Internetowe i jakoś nie narzekają.
Pewnie, że ani Ja ani nikt inny nie da Ci 100% gwarancji. Skoro „włamano” się do Banków i tajnych archiwów wojskowych USA, to dlaczego nie można też gdzie indziej? Nie takie podróbki się zdarzały. Nie jeden programista został - „rozszyfrowany”. Wszystko jest możliwe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 17:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
Ludzie mają pozakładane konta Internetowe i jakoś nie narzekają.
Pewnie, że ani Ja ani nikt inny nie da Ci 100% gwarancji. Skoro „włamano” się do Banków i tajnych archiwów wojskowych USA, to dlaczego nie można też gdzie indziej? Nie takie podróbki się zdarzały. Nie jeden programista został - „rozszyfrowany”. Wszystko jest możliwe
Gerardzie w pełni podzielam Twoje zdanie. Hakerzy włamują się do najbardziej tajnych akt, ale bać się internetu komputera , kont bankowych internetowych, może kont. skoro taki negatywnie użytkownik nastawiony to po co pisze w internecie, pewnie dla siania popłochu. Mam konto internetowe, syn pracuje w banku i mówi, że nie mam czego się obawiać. Straszeniem nieznanego wcale się nie przejmuję.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 18:19
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie do wibi

I jeszcze jedno wibi. Gdyby tak wszyscy posługujący się komputerem mieli znać komputer od podstaw, jak sugerujesz, to w urzędach musieli by się jeszcze posługiwać „liczydełkami”a nasze panie na forum KSC zamiast tworzenia najczęściej – pięknych prac graficznych, robienia tylko skarpetek na drutach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 18:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
I jeszcze jedno wibi. Gdyby tak wszyscy posługujący się komputerem mieli znać komputer od podstaw, jak sugerujesz, to w urzędach musieli by się jeszcze posługiwać „liczydełkami”a nasze panie na forum KSC zamiast tworzenia najczęściej – pięknych prac graficznych, robienia tylko skarpetek na drutach.
hi hi masz rację. do prowadzenia samochodu trzeba by znać jego dokładną budowę, oglądać telewizję też trzeba znać budowę tej skrzynki i czemu i jak to działa. Nie wspomnę już o kablówce, czy satelitarnej. A i dlaczego żarówka się świeci też trzeba wiedzieć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 09:53
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie Proszę o pomoc

Korzystam z przeglądarki Firefox. Przy usunięciu jakichś "robótkowych" zbędnych mi już programów chyba usunęłam pomyłkowo coś jeszcze ponieważ teraz po włączeniu komputera pojawia się taki komunikat:

"AppleSyncNotifier.exe - Nie można znależć składnika
Uruchomienie tej aplikacji nie powodło się, ponieważ nie znaleziono CoreFoundation-dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem"

Moje pytanie jest: - czy w/w składnik ma wpływ na działanie komputera i ewentualnie gdzie można znależć składniki do ponownego zinstalowania.
Jeszcze informacja, mam wrażenie, że komputer działa niby normalnie.
Proszę o pomoc w możliwie prosty i zrozumiały dla saruni sposób
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 11:55
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Saruniu! Nie znam obsługi komputera tak, jak zna Stefan, ale spróbuję Ci napisać, co ja bym zrobiła.
Na pewno nie znajdę brakującego komponentu do programu. Ale moze, to jest okazja do zainstalowania najnowszej wersji Mozilli Firefox 3,6.
Na wszelki wypadek odinstaluj starą wersję. Najlepiej za pomocą programu Revo Uninstaler lub przez panel sterowania w Windowsie. A potem zainstaluj nową wersję, znajdź przez Google.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 12:07
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Witam Sarunię na forum!

Hania dobrze Ci podpowiada.
Odinstalować Firefoxa (FF) jest b.łatwo. Gdy nie masz tego programu Revo Un.., to odinstalowanie zrób w "Dodaj lub usuń programy". Odpisz mi, gdy nie wiesz gdzie to jest - wytłumaczę.
Potem zainstaluj najnowszą wersję FF (to 3.6). W Googlach go znajdziesz.
Na temat FF masz cały mój wątek "Przeglądarka internetowa Firefox" - czytaj.
Jak zainstalować, chociaż kilka niezbędnych dodatków, masz w postach nr ( # ) 5,6,7 oraz 11,12, 15. Pytaj w razie czego.

I "pomajstruj" coś na swoim profilu (avatarek, imię, skąd jesteś, prywatne wiadomości, itp). Też pytaj.
Na przykład, na początek kliknij w ten oto link, a w nim post #95: http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...age5-5712.html

Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 06-03-2010 o 12:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 13:26
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie hannabarbara, Stefan

Dziękuję za odzew. Wiem jak usunąć stary Fireox i jak znależć nową wersję. Jednak jestem trochę spanikowana czy nie utracę np zawartości zakładek albo ScrapBook - założonego za Twoją radą Stefan.
Chyba odłożę to majstrowanie do poniedziałku.
Dzięki, jakby co to będę pytać
Pozdrawiam
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 13:32
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Tak, masz rację.

Patałach ze mnie, jak mogłem o tym zapomnieć!
Przed odinstalowaniem musisz zrobić kopię zapasową, ażeby nie utracić ustawień i dodatków w FF!
Powiem Ci jak to zrobić, napisz do mnie na priv, dobrze?
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Sanna eSenior 84 21-06-2010 12:37
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Stefan eSenior 0 28-11-2008 18:22
Mam problem z przeglądarką Firefox 3.0.1. Stefan eSenior 2 27-08-2008 21:01
Telewizja internetowa krise1 Różności - wątki archiwalne 1 21-01-2007 16:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.