menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7461  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 11:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[Z pomocą przychodzi książka "Doing good better" WIlliama Macaskilla. [] [/b]

Waciu droga!
Idź za tą genialną radą i ..ZRÓB SOBIE DOBRZE LEPIEJ

a zobaczysz że wszechświat nie jest wcale taki zły bez proroczo zdeflorowanych ateistów myślących jutubem z braku własnych mocy przerobowych.

I bez picia
powróci radość
z ...... życia

amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7462  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 11:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Niedługo zaliczymy 400 000 wejść na ten wątek który powstał dzięki Bogdzie 501 która wymyśliła krzykliwy tytuł Ateista To Brzmi Dumnie... który stał się nieraz tematem zastępczym co autorka tego wątku miała na myśli.
Co Bogda 501 napisała 05.09 2011 roku : Chrześcijanie są wśród nas i nikt się temu nie dziwi. Chociaż nie jesteśmy oficjalnie państwem wyznaniowym, to każdy członek innego kościoła niż rzymsko katolicki, jest jakimś dziwolągiem. N.p. tacy Świadkowie Jehowy, to już sekta... chociaż to przecież tacy sami chrześcijanie jak na ten przykład prawosławni. Przyznanie się natomiast, że jest się osobą niewierzącą, to już publiczne samobójstwo.Zakładam więc anonimową ankietę. bo ciekawi mnie, jak to wygląda wśród seniorów.

Na portalu Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki. Utrzymuje się obecnie w czołówce mając 217 fanów którzy wzięli udział w ankiecie i się określili nie tłumacząc się prywatnością.

Z Wankaborem ufundowaliśmy dla pierwszej osoby który zaliczy 400 000 post nagrodę książkową Erich Fromm Zerwać okowy iluzji. Moje spotkanie z myślą Freuda i Marksa.
Dlaczego ta książka ponieważ Schopenhauer Nietzsche Marks i Freud są zaliczani do filozofów którzy przyczynili się do rozwoju myśli ateistycznej i są przedmiotem wykładów na uczelniach katolickich .W sam raz dobra lektura dla teisty .
Kto zaliczy 400 000 niech zadzwoni pod numer 691 308 553 i poda swój adres zamieszkania nagrodę książkową wyślemy pocztą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7463  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 12:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
.......
Czas zatem porzucić ich, ich własnym grzechom, w których powymierają.
A nam niech przewodzi Jezus Chrystus w jego Kościele."

o dżizas!
Wandeczka wróciła na ...łono
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7464  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 15:29
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Z Wankaborem ufundowaliśmy dla pierwszej osoby który zaliczy 400 000 post nagrodę książkową Erich Fromm Zerwać okowy iluzji. Moje spotkanie z myślą Freuda i Marksa.
Dlaczego ta książka ponieważ Schopenhauer Nietzsche Marks i Freud są zaliczani do filozofów którzy przyczynili się do rozwoju myśli ateistycznej i są przedmiotem wykładów na uczelniach katolickich .W sam raz dobra lektura dla teisty .
Kto zaliczy 400 000 niech zadzwoni pod numer 691 308 553 i poda swój adres zamieszkania nagrodę książkową wyślemy pocztą.

Książkę należy dobrze zakonserwować na około 400 lat oczekiwania.
Najlepiej byłoby w komorze próżniowej umieszczonej w klimatyzowanym pomieszczeniu.
Nieco większy problem z zakonserwowaniem szczodrych darczyńców.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7465  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 16:09
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zmieszany Re: #7466

O!natko!pietruszko!! i borze!szumiący!! żeby ateistycznie było, bez związku z religiami i bogami.
Wacuchna, nie wiem co miałeś na myśli ale na piśmie okrutnie mijasz się z prawdą. W ankiecie zagłosowało 217. forumowiczów, co nie znaczy, że każdy głosujący jest fanem wątku (myślę, że jest ich więcej, nie ma drugiego tak cudnie rozrywkowego tematu); przez siedem lat skład osobowy forum wymienił się kilkukrotnie, oddany głos został. Pieseła (z braku konia i kota) z obrożą stawiam za dowód prawdziwości głosów.
Prywatność i anonimowość została zachowana, znasz liczby i procenty, nie masz pojęcia kto i jak głosował.
Wątek wyraźnie ewoluuje w stronę antyteizmu. Różnica drobna choć znacząca zwłaszcza przy braku tolerancji. Gratuluję dyskusji trzymającej poziom i pion forumowy. I czołówki też choć widzę wątki mające kilkumilionowe wyświetlenia. Chroń łapa, nie nawołuję do skromności... a/nty/teistycznej, bo jestem głupia ale taka to już nie.
W dziełach Freuda jest dużo odniesień do żydowskiej mistyki, kabały, Talmudu, Księgi Zohar i Sefer Jecirah. I nawet łatwo je znaleźć, jeśli się chce. Jeśli!!
Obok pozdrowień trochę hip-hopu zostawiam, w związku lub bez – jak kto woli. https://www.youtube.com/watch?v=6ZDeiYaL6-Y
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7466  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 18:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Masz Ostatku rację 217 i nie chce być więcej , ale może do 317 wzrośnie za rok ? zobaczymy ? ?. Tym razem się nie zakładam . Dziękuję za piosenkę ,Trabanta miałem wspominam go dobrze pomimo tego że często nawalał a z Małym Fiatem nie było lepiej a to przecież czterosuw , ale co można powiedzieć o inżynierach niemieckich to osiągnęli maksimum w osiągach , co można zrobić z silnikiem dwusuwowym. Na marce Trabant oparte jest też imperium Polsatu bo pierwsze miliony który zarobił Solorz Zak kupując całą produkcję Trabanta z magazynami a potem sprzedając na wygłodzonym rynku motoryzacyjnym w Polsce . Każdy ma swoje 6 minut.to nawiązanie do trzech szóstek bo wątek ateistyczny. To kładzie kłam obiegowym stwierdzeniom że pierwszy milion należy ukraść.

Myślę że nie ma tak rozrywkowego tematu na Senior Cafe jak ten wątek na którym ostał się Wankabor a ostatnio bywa maja59 ale to dzięki wszystkim tym którzy ten wątek oglądają i czytają a niektórzy nawet posty piszą Lila Hypatia Pluto Frat osiągnięto te 400 000 . Klikalność to też przeciwnicy ateizmu bo z kim mamy się spierać lub sobie kadzić. Ostatku to forum to taka pigułka naszej Polski podzielonej w poprzek i w szerz gdzie emocje górują nad rozumem.

Ostatku w żadnym kierunku nie dryfuje ten wątek , jest taki jaki miał być , racjonalistyczny , w takim kierunku podążam.To dzięki moim miłym młodym ludziom dostarczającym pomysłów na każdy dzień wstępniaka wygląda obecnie tak jak go obecnie widzisz.Ja nie jestem na etacie SC bym codziennie musiał wymyślać temat do dyskusji. Robię coś charytatywnie i nie lubię poganiania ,w działalności takiej jak Patronite istnieje od pewnej kwoty jaką wspierasz miesięcznie wpływ na program który ktoś prezentuje publicznie na Youtube .Piszesz przedstawiasz scenariusz decyduje ten co ma to wygłosić kierując się opiniami sponsorów decydujących o programie. Jest to proste przetestowane za granicą PRL. Każdy może zrezygnować darczyńca , publikujący treści sam wybiera darczyńce .

Taka prawda . Obecnie Ateista To Brzmi Dumnie kręci dzięki sponsorom umieszczającym reklamy. Oglądajcie do ko}ca reklamy i nie narzekajcie .Gdy reklamodawców zabraknie będziecie musieli płacić , ja tez .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 02-08-2018 o 18:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7467  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 18:29
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jedno dla mnie jest pewne, watek Ateista... jest najsympatyczniejsz na KSC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7468  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 21:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks. Wojciech Lemański udostępnił post:
I tego się trzymajmy. Choćby nas było mało. Choćby nas było garstka. Pamiętajmy szczególnie dziś.


"Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalnym." /George Orwel -1984/

Ostatnio edytowane przez wankabor : 02-08-2018 o 21:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7469  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 21:52
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Piotr Schramm:
Drogi Przyjacielu. Droga Przyjaciółko.
Sąsiedzie. Sąsiadko. Bracie.
Nikt. Nigdy. Nigdzie nie pokona Ciebie - jeśli Ty sam nie dasz się pokonać.
W życiu mamy to, na co się godzimy.
Tak jest w każdej relacji. Zawsze.
Pozostań Normalny.
MyWolniLudzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7470  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 22:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Słowa...słowa...słowa... On sam został pokonany przez Cyganeczkę bez matury.
Bekę miała warszawka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7471  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 22:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Książkę należy dobrze zakonserwować na około 400 lat oczekiwania.
Najlepiej byłoby w komorze próżniowej umieszczonej w klimatyzowanym pomieszczeniu.
Nieco większy problem z zakonserwowaniem szczodrych darczyńców.


Mumifikację wykluczasz drogi Fracie? Czemu?


https://i.wpimg.pl/O/450x361/i.wp.pl.../07627276.jpeg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7472  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 23:18
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mumifikację wykluczasz drogi Fracie? Czemu?


https://i.wpimg.pl/O/450x361/i.wp.pl.../07627276.jpeg


Miałem raczej na myśli zamrażarkę kriogeniczną. Z uwagi na długi czas oczekiwania powinna pracować na ciekłym helu (-270ºC).
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7473  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 08:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Jedno dla mnie jest pewne, watek Ateista... jest najsympatyczniejsz na KSC.

też tak sądzę. bo lubię śmiesznoty.

Cytat:
27 lipca. W czasie mszy za zmarłych ksiądz zwrócił się do parafian słowami: "osoby, które utrudniały mi życie, wyklinam".

Dwa dni później do Kłobucka przyjechał biskup Andrzej Przybylski i cofnął klątwę, przepraszając przy tym za zachowanie proboszcza Czerneckiego.

Został on przeniesiony do parafii Małusach Wielkich. Kuria nie informuje, czy poniesie on inne konsekwencje.

bo takie wesołe numery w doskonały sposób produkują masy tych którzy od kleru trzymają się z daleka.
Choć niekoniecznie od wiary.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7474  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 08:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Smiem Wątpić -Sceptycyzm- Nauka – Filozofia i Łukasz Wybrańczyk który dla nas też przygotowuje swoje filmy . Epistemologia uliczna - Bóg i wychowanie | Kasia ( 9,05 min. ) https://www.youtube.com/watch?v=7Upe8Z4Y5UQ&t=351s
Dla tych co zapomnieli. /Epistemologia - dział filozofii, zajmujący się relacjami między poznawaniem, poznaniem a rzeczywistością. Epistemologia rozważa naturę takich pojęć jak: prawda, przekonanie, sąd, spostrzeganie, wiedza czy uzasadnienie. "Co to jest poznanie i czym jest poznawanie? Wyjaśnianie praw dotyczących zarówno poznawania i tego, co jest poznane"/

Reportaż trudniejsza rzecz ale ciekawsza dla oglądającego bo widzimy jak ludzie podchodzą do wiary co sami wiedzą na temat swojego wyznania .Bóg w Judaizmie i Chrześcijaństwie to ten sam Bóg dla Kasi są oni różni ? .
Kasia nie bardzo zorientowana co do przestrzegania nakazów zakazów które religie wymyśliły w różnych okresach ich rozwoju. Znajomość Judaizmu bardziej obiegowa niż faktyczna.

Znalazłem ciekawy artykuł w gazecie Focus warto przeczytać.https://www.focus.pl/artykul/przechytrzyc-pana-boga
..............
Kazimierz Pytko: Dlaczego wciąż szuka się kruczków prawnych, które formalnie pozwalają na przestrzeganie nakazów Tory, Biblii, Koranu, a w rzeczywistości umożliwiają ich obchodzenie? Czy nie lepiej byłoby dostosować prawa nadane społecznościom pasterskim i koczowniczym do wymogów współczesności?
Zbigniew Mikołejko: Rozwiązanie takie nie wchodzi w rachubę. Autorytety religijne musiałyby bowiem podważyć „wieczność” i „niezmienność” głoszonych nauk, czyli – jak utrzymują – ich boskie pochodzenie. I opowiedzieć się tym samym za ich historycznym charakterem. W konsekwencji wydałyby doktrynę wiary na pastwę zmienności, uzależniając ją od rozmaitych warunków dziejowych i kulturowych czy też okoliczności życia. Nieustannie zresztą wielkie religie abrahamowe – judaizm, islam i chrześcijaństwo – doświadczają rozmaitych kryzysów, które biorą się z takich prób „uhistorycznienia” religii, czyli wykazania, że dogmaty wcale „nie spadły z nieba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7475  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 09:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Taka prawda . Obecnie Ateista To Brzmi Dumnie kręci dzięki sponsorom umieszczającym reklamy. Oglądajcie do ko}ca reklamy i nie narzekajcie .Gdy reklamodawców zabraknie będziecie musieli płacić , ja tez .[/size]

Znowu bujasz bo upał szkodzi.... Obecnie wątek się kręci dzięki tym wszystkim ludziom dobrej woli, którym chce się
zareagować na twoje fantasmagorie i objawy z kategorii zdrowotności.
Koleżanka Ostatek napisała ci kilka łatwych dla ludzi czytatych i pisatych zdań, a ty coś majaczysz bez ładu i składu jak pacjent specjalnej troski. Masz jakieś reklamowe zwidy.
Gdzie jakieś na wątku reklamy ci się zwidziały?

Waciu!! LODU a jak nie starczy to skorzystaj z rady Frata i może kriogenika ci pomoże

amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7476  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 10:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał-Książkę należy dobrze zakonserwować na około 400 lat oczekiwania.Najlepiej byłoby w komorze próżniowej umieszczonej w klimatyzowanym pomieszczeniu.Nieco większy problem z zakonserwowaniem szczodrych darczyńców.
Fracie książkę kupisz w Księgarni wysyłkowej Bonito i cena nie powala. Autor kto to jest ? przeczytaj sobie na Wikipedii .Filozofią i psychologią wielu ludzi się interesuje . Książkę wysłaliśmy i następne przekroczenie 500 000 wejść na forum Ateista To .... też pierwszą osobę która przekroczy tę magiczną cyfrę ,nagrodzimy książką. Taki mamy gest , nie pytamy o wyznanie. ,

Konserwacja zwłok usługa dostępna w zakładach pogrzebowych dużych miast i koszt jest w zasięgu ludzi biednych i możesz sobie na to pozwolić a nie tylko darczyńcy których jak sam widzisz na wiele stać. Wankabor i Ja już wiele razy pisaliśmy że jesteśmy ateistami i nie wierzymy w życie pozagrobowe to nie wiem w jakim celu mielibyśmy dokonywać konserwacji swoich zwłok. Preferujemy spopielenie zwłok a usługa dostępna w naszych miastach.

Martwisz się Fracie o nas a czy ty preferujesz : zjedzenie swoich zwłok przez robaki ,kremacje czy dokonanie przez rodzinę konserwacji swoich szczątków , umrzeć możesz w każdej chwili.Pomyśl o sobie i o innych się nie martw.Napisz sobie na kartce co to jest ateizm przyklej sobie do ekranu , czytaj kilkakrotnie dzienni by ci się to pojęcie utrwaliło w twojej pamięci.Ateiści nie wierzą w życie wieczne.!!!Zapamiętaj .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7477  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 10:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Nie masz racji Waciu. Konserwacja jest bardzo droga
bo
po pierwsze muszą cię wypatroszyć, czyli wyjąć wszystko ze środka, łącznie z mózgiem.
Nooo....w tym ostatnim przypadku, ludzie zajmujący się tym,
twierdzą, że u niektórych w zasadzie nie ma czego wyjmować. Ja zresztą tu na oko widzę, czy jest coś do wyjęcia,
czy nie ma.

A później Waciu, wiesz ile kosztuje by tak cudnie i seksownie wyglądać?

https://r-scale-a0.dcs.redcdn.pl/sca...000&quality=80

Ach ten wąsik...to uszko...mrrrau.

On też nie miał mózgu. Zjadł mu go syfilis.
Bez urazy zwolennicy komunistów, ale taka była prawda. Nieboszczyk chodził na dzikie baby, to i zachorował.
I w stanie prawie demencji zrobił Rewolucję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7478  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 13:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Lilu obecnie zależy ile czasu komu potrzeba by przebywać po śmierci z bliską osobą zmarłą .
Na dłuższą metę trzeba je zakonserwować poprzez balsamację roztworem glicerolu (mieszanka balsamująca jest wstrzykiwana przez tętnicę wieńcową lub szyjną do krwioobiegu pod dużym ciśnieniem, by dotrzeć do wszystkich głównych komórek, oraz roztworem żelatyny w celu uzyskania jędrności ciała w przypadku odwodnienia/wysuszenia zwłok. Zabalsamowane ciało wytrzymuje spokojnie do ok. 60 dni w temperaturze pokojowej i nawet do 180 w chłodni. Po tym terminie, jeżeli chcemy wciąż eksponować ciało , balsamację trzeba powtórzyć, często wraz z usunięciem narządów wewnętrznych.

Co się dzieje z ludzkim ciałem po śmierci? – 7 metrów pod ziemią #1 ( 12,43 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=1LESz5h9x08
Lilu to co było 1924 roku jak to robili kogo to interesuje , jest rok 2018 rok usługi dostępne w firmach pogrzebowych . O procesie balsamizacji opowiada ten młody człowiek który od 6 lat to wykonuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7479  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 14:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Czy ktoś widział lub słyszał aby Żydzi modlili się do jakiegoś Polaka ? to dlaczego Polacy modlą się do Jezusa, który nie był Bogiem lecz wiernym wyznawcą religii Mojżeszowej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7480  
Nieprzeczytane 03-08-2018, 15:00
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Z Wankaborem ufundowaliśmy dla pierwszej osoby który zaliczy 400 000 post nagrodę książkową Erich Fromm Zerwać okowy iluzji. Moje spotkanie z myślą Freuda i Marksa.
Dlaczego ta książka ponieważ Schopenhauer Nietzsche Marks i Freud są zaliczani do filozofów którzy przyczynili się do rozwoju myśli ateistycznej i są przedmiotem wykładów na uczelniach katolickich .W sam raz dobra lektura dla teisty .
Kto zaliczy 400 000 niech zadzwoni pod numer 691 308 553 i poda swój adres zamieszkania nagrodę książkową wyślemy pocztą.

Cytat:
Napisał waclaw46
Fracie książkę kupisz w Księgarni wysyłkowej Bonito i cena nie powala. Autor kto to jest ? przeczytaj sobie na Wikipedii .Filozofią i psychologią wielu ludzi się interesuje . Książkę wysłaliśmy i następne przekroczenie 500 000 wejść na forum Ateista To .... też pierwszą osobę która przekroczy tę magiczną cyfrę ,nagrodzimy książką. Taki mamy gest , nie pytamy o wyznanie. ,

Konserwacja zwłok usługa dostępna w zakładach pogrzebowych dużych miast i koszt jest w zasięgu ludzi biednych i możesz sobie na to pozwolić a nie tylko darczyńcy których jak sam widzisz na wiele stać. Wankabor i Ja już wiele razy pisaliśmy że jesteśmy ateistami i nie wierzymy w życie pozagrobowe to nie wiem w jakim celu mielibyśmy dokonywać konserwacji swoich zwłok. Preferujemy spopielenie zwłok a usługa dostępna w naszych miastach.

Martwisz się Fracie o nas a czy ty preferujesz : zjedzenie swoich zwłok przez robaki ,kremacje czy dokonanie przez rodzinę konserwacji swoich szczątków , umrzeć możesz w każdej chwili.Pomyśl o sobie i o innych się nie martw.Napisz sobie na kartce co to jest ateizm przyklej sobie do ekranu , czytaj kilkakrotnie dzienni by ci się to pojęcie utrwaliło w twojej pamięci.Ateiści nie wierzą w życie wieczne.!!!Zapamiętaj .


Widzi mi się Wacławie, że szanownym ateistom wodę z mózgu robisz, albo też sam nie wiesz o czym piszesz.
Skoro obiecałeś nagrodę za 400 000 post, to biorąc pod uwagę dynamikę pisania na wątku, nastąpić to może za około 400 lat, więc komora kriogeniczna byłaby w sam raz i robactwem grobowym nie musiałbyś się martwić.
Byłaby to zarazem szansa na przetrwanie rozrywkowego ateizmu przez stulecia.


Chodzi jednak, jak można się domyślać o tzw. liczbę odsłon, czyli wejść na strony wątkowe a nie o liczbę postów.
Tę subtelną różnicę najlepiej wyjaśniłaby ci Lublinianka, jako analityk pierwszego kontaktu. Ja mogę tylko krótko. To jest tak, jak kwota na koncie bankowym i liczba odwiedzin bankomatu.


I jeszcze jedno, gdy już jesteśmy przy czytelnictwie.
Do kupowania książek zachęcać mnie nie trzeba, ale tę tutaj wspomnianą z pewnością sobie odpuszczę, więc gdyby ślepy los obdarzył mnie przywilejem otrzymania waszej nagrody, to na pewno nie skorzystam, dzięki czemu będzie mogła trafić w bardziej godne ręce.
A tę wydrukowaną kartkę z wyjaśnieniem -co to jest ateizm? proponuję używać jako zakładki.






__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.