menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 22:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Asiu .........

W Europie. Ideałów nie ma ale ci nasi "zasłużeni" przechodzą samych siebie. Nie należałam nigdy do partii, raz jeden się złamałam i wstąpiłam do Solidarności ........ później było mi wstyd. Teraz też mi jest wstyd kiedy obserwuję tych maluczkich "ludzików", gotowych sprzedać nas wszystkich dla osobistych korzyści. Niejednokrotnie pisałam, że nie mam idoli politycznych ale teraz jak patrzę na tych dupków bojących się o swoją skórę jestem skłonna zagłosować na PiS i chyba to zrobię. Pamiętam wypowiedź jednego z bliźniaków: "uczciwy polityk na uprawianiu polityki nie ma możliwości dorobienia się majątku". Powiedzcie mi skąd wzięły się fortuny wśród do niedawna niezamożnych ludzi? Z pogardą i ironią mówi się o premierze i prezydencie, że nie mają majątków ......... konta., ze są niezaradni więc nie powinni rządzić krajem. Kto to mówi .......... no właśnie zaradni aferzyści.
  #42  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 22:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Asiu,pewnie...możemy być z tego dumni..

Ale czasami ideał sięga bruku.Włącz wiadomości z Polski ...
  #43  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 22:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Basia,wróciłaś ???

Oooo,to jeszcze trochę warszawiaków jest na wolności..
Jakie to miłe..
  #44  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 22:24
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Wróciłam ...........

Cytat:
Napisał Lila
Basia,wróciłaś ???

Oooo,to jeszcze trochę warszawiaków jest na wolności..
Jakie to miłe..
teren czysty, nikt nie inwigiluje na razie.
  #45  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 22:38
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

....gdybym mial ten dluuuuuugopis to bym na nim "gral"(pisal).
Opowiedzial bym o swym zwatpieniu,ktore przezylem sam...
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #46  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 23:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Dla mnie to jeszcze inna rocznica ..........

27 lat temu odbierałam 12-letniego syna ze szpitala. W szpitalu znalazł się po postrzale, do którego doszło z powodu debilizmu nieżyjącego już dzisiaj zomowca. Moje dziecko miało przestrzelone płuco, strzaskane 5 i 8 żebro. Kula weszła pod łopatką wyszła na zewnątrz i utkwiła w ścianie. Czekaliśmy na krew kilka godzin, nie mogłam dać swojej bo chorowalam na żółtaczkę .......... i tak dostał krew skażoną żółtaczką bo wtedy nie robili badań pod tym kątem.
  #47  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 23:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

Czy to ten syn ktory jest teraz w Australii??
To ty biedactwo swoj okropny moment tez przezylas..
  #48  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 23:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Tak Asiu ..........

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Czy to ten syn ktory jest teraz w Australii??
To ty biedactwo swoj okropny moment tez przezylas..
mam syna jedynaka ......... na szczęście wyszedl z tego obronną ręką, a ja 18 sierpnia zawsze jestem chora.
  #49  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 07:48
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Basiu,

przykro mi, ale nie wierzę w uczciwość blizniaków...

Nie wiem, czy czegoś się dorobili lub nie. Wystarczy, że politykę wykorzystują do swoich chorych celów, żebym nie chciała, aby gospodarowali w mojej ojczyznie. A to, co mówią -to są słowa, słowa, słowa.
  #50  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 10:51
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie 10 lat temu odeszla Krolowa Ludzkich Serc....

Kiedy dzis wspominamy to,co wydarzylo sie 10 lat temu w paryskim tunelu Alma,na mysl nasuwa sie tylko jedno slowo:szok!
Byla jeszcze bardzo mloda,wydawalo sie,ze przyszlosc nalezy do Diany,miala zaledwie 36 lat,snula plany na przyszlosc...
Niestety.
Podroz,a wlasciciwie ucieczka przed paparazzi z hotelu "Ritz" - byla jej ostatnia podroza na tej ziemi.
http://pl.youtube.com/watch?v=NfVCkLGJZhY
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #51  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 10:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Karolu...była klasycznym przykładem na to,że pieniądze szczęscia nie dają...

Szczęście jest jak sroka.Jak ją złapiesz ,to trzymaj dobrze za ogon.Bo moment nieuwagi i ....fruuuu..

Sorry za ptasie porównanie.Ale niedawno dała mi się złapać jedna z tych złodziejek.Buszowała w moim mieszkaniu,więc złapałam dziadówkę -myśląc iż chora..
A ona zobaczywszy okno dała nogę....ups..skrzydło.
  #52  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 11:03
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Masz rację, ale...

Diana była postacią medialną. Znał ją cały świat. Była niezwykłą osobowością, inaczej wypaczyłoby ją znacznie bardziej to wszystko, co przeżyła... Ale, widzisz, Karolu... Śmierć jest szokiem zawsze. I złości mnie, że setki osób równie, jeśli nie bardziej niezwykłych, odchodzą w cień w milczeniu, a tu rocznicę tego wypadku obchodzi się jak święto narodowe co najmniej! "Naród lubi igrzyska" i zbudował ołtarzyk Dianie, tak jak i Elvisowi... Żal niezwykłej kobiety, żal życia... ale jakoś szczególnie akurat jej nie kochałam, bardziej żal tych, którzy są cudownymi ludźmi, a odchodzą po cichutku i bez rozgłosu...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #53  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 11:23
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie do Alsko

Cytat:
Napisał Alsko
przykro mi, ale nie wierzę w uczciwość blizniaków...

Nie wiem, czy czegoś się dorobili lub nie. Wystarczy, że politykę wykorzystują do swoich chorych celów, żebym nie chciała, aby gospodarowali w mojej ojczyznie. A to, co mówią -to są słowa, słowa, słowa.

Obyś się myliła co do Braci. Jestem przekonana, że mają całkowitą rację walcząc z układami, mafią i innymi przejawami zła. Sami nic nie mają i to jest ich atut, nie wada.
Najwięcej zyskali cwaniacy, złodzieje i aferzyści. Robotnicy wywodzący się z Solidarności czują się poniekąd oszukani i... słusznie. Kto im zapewni lepszą egzystencję? Czy może PO, a może SLD czy inna populistyczna partia? Nawet Wałęsa zdystansował się od klasy, z której sam wyrósł. Więc ...jakie jest wyjście?
A cele, które nazywasz "chore" są całkowicie zdrowe.Chore było to, co za... Millera, Jakubowskiej i innych aferzystów i to przeważnie ta ekipa walczy zaciekle, bo ma " nóż na gardle".Przez wiele lat rządów swoich, a przedtem komunistycznych, cieszyli się całkowitą bezkarnością.
  #54  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 11:29
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Nic nie mają???!!!!

Mają - władzę i złotą żyłę w garści! I nie popuszczą! Przeczytaj "Angorę" - 19 razy rządowy samolot latał sobie do Juraty w ciągu miesiąca! Średnio 30000 złotych polskich w jedną stronę... To jest chory tandem! I zacięty i cwany! Już jak jeden został prezydentem było jasne, że drugi premierem będzie, choćby po trupach... Nie. Nawet mi się przykładów nie chce przytaczać, bo... to jest po prostu chore!!!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #55  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 11:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Ewita a co Ty tu robisz,zamiast siedzieć na emigracji ?
Czy już nigdy nie dopłyniemy do miejsca ,gdzie palmy...szum fal...i Piętaszek do specjalnych poruczeń ?
  #56  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 11:47
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Lila! No, już...

Nie złość się! Już wracam tam, gdzie nie ma takich problemów... Masz rację - emigracja jest jedynym wyjściem z tej klo..., o przepraszam - z tej prawie że Rzeczpospolitej... Szkoda, że "prawie"...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #57  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 12:03
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie dajcie mi jakies

dowody na nieuczciwosc blizniakow.
Ja slysze tylko narzekanie ( takie typowe ) ale nie mam zadnych dowodow.
Nie widze zadnej gwarancji tez jezeli wybory wygralby Tusk..
Wiadomo wszem wobec ze rasa" polityk" nie jest i nie byla nigdy rasa "swietych" . Zreszta ci ostatni tez mi graja na nerwach..
W Stanach tez nie ma na kogo glosowac..wiecie? Ale trzeba na kogos glosowac!!
  #58  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 12:13
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Nie wymagasz aby za wiele, Słowiczko?

Gdyby opozycja miała dowody - już by ich na szablach rozniosła! To są cwani ludzie, potrafią sprawy zacierać... A co możemy my? Tylko ocenić działania... Ja mam się w stosunku odwrotnie proporcjonalnym do wszelkich partii! Mnie to wisi, czy lewica, czy prawica, czy czarni... Ja oceniam, co zrobili dla takich, jak ja! Człowiek ma tylko jedno życie i nie wybiera, w jakich czasach żyje. Mnie ten czas rządów PiS przyniósł znaczące pogorszenie warunków życia, świadczeń zdrowotnych, możliwości zarobku... Oceniam ich negatywnie. Nie wypełnili żadnego ze zobowiązań. Nie interesują mnie ich prywatne animozje i rozliczanie winnych, bo oni są tak samo winni!!! Moje życie mija i - zamiast iść ku lepszemu - pogrążamy się bardziej w chaosie i bezsensie prywatnych poglądów panów posłów...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #59  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 12:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ewito

Daj jakies przyklady na to co chcialabys aby rzad zrobil dla ludzi takich jak ty..
Ja dopiero co wrocilam z Polski i widze bogatctwo wszedzie.
Buduje sie niesamowite domy..ba palace!! Ludzie wydaja pieniadze na prawo i lewo... Pracy jest wbrod..
Pewnie ze nie wszyscy maja dobrze. W bogatych krajach gdzie nie bylo wojny ani komunizmu tez sa ludzie ktorym jest zle ale ogol jest ok a przedewszystkim szansa na dobrobyt jest wszemobecna. Widze ze w Polsce tez do tego sie zblizamy milowymi krokami..
  #60  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 13:00
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Pani Słowikowo

Jakby było tak dobrze jak piszesz Pani Słowikowo,to np. ja nie musiałabym korzystać z pomocy opieki społecznej,cóż z tego,że mąż pracuje,ma 35 lat pracy jako mechanik i najniższą krajową tak zresztą jak i ja,a jak coś chce się więcej,to grożą zwolnieniami,a kto przyjmie do nowej pracy człowieka poi pięćdziesiątce.A mają ci ,co za granicą pracują a tu budują domy,albo ci co kradną gdzi i co się da.Może widziałaś wielkie miasta,i modne miejscowości,a le są takie tereny gdzie praca jest luksusem.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rocznice cz.II jolita Różności - wątki archiwalne 508 02-12-2008 14:50
Wydarzenia.... mamuk Różności - wątki archiwalne 127 21-05-2008 17:47
Rocznice jolita Różności - wątki archiwalne 496 28-02-2008 22:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.