menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Azja, Bliski i Daleki Wschód
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 17:20
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Chcę oglądać reportaż Marbelli a nie czytać o wypowiedziach Miry10,,,,,,,,,, tą pania ignorujemy......
  #82  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 17:25
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Marbelko czekamy na ciąg dalszy
  #83  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 17:27
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Admin także powinna skasować post 49# "Miry10", który nie ma związku z tym pięknym wątkiem Marbelli o Emiratach.
Dziękuję.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
  #84  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 17:29
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
marbella


Zauwazylismy rowniez, ze Dubaj jest miastem pelnym samochodow. Z tego co czytalam w prasie przecietny mieszkaniec Emiratow ma trzy samochody: jeden do pracy, drugi dla transportu rodziny, trzeci dla „oka”.


Przecietna rodzina amerykanska ma tyle samochodow ilu czlonkow rodziny powyzej 16 roku zycia.
  #85  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 17:33
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paula
Admin także powinna skasować post 49# "Miry10", który nie ma związku z tym pięknym wątkiem Marbelli o Emiratach.
Dziękuję.
NIE!!!, bo wtedy moje posty pasowałyby tutaj ni to z gruszki, ni z pietruszki, i znów wyjdę na wariata.
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
  #86  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 20:42
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Basiu, pokazuj dalej swoje zdjęcia , zawistne i maluczkie rozumy wszędzie są, a szczególnie można je znaleźć w internecie, to są ludzie, którzy nie mają co robić w realu, więc pod zasłoną wirtualnego świata chcą pokazać swoją pseudo mądrość, i zaistnieć w jakikolwiek sposób, żeby na siebie zwrócić uwagę, Zignorujmy takich i róbmy swoje,

MARBELKO, CZEKAMY NA DALSZĄ PODRÓŻ I TWOJE Z NIEJ RELACJE
__________________
]


  #87  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 20:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin
Przypominam, że posty naruszające regulamin i/lub prawo autorskie należy zgłaszać jako nadużycie. W przypadku naruszenia praw autorskich należy przedstawić w zgłoszeniu dowody na takowe naruszenie, lub zwrócić się bezpośrednio do autora wątku (mail, pm) z prośbą o wyjaśnienie.

Z DUZA PRZYJEMNOSCIA UDOSTEPNIE ADMINISTRACJI ORYGINALY MOICH ZDJEC NA CD.

Uczestniczka Mira10 juz na innych watkach usilowala podle oskarzac niewinnych ludzi. Jeden raz wiecej, jeden mniej - juz to przerobilismy!!!!

Bardzo prosze wszystkich forumowiczow zagladajacych do tego watku - NIE REAGUJCIE NA TROLLA, nie karmcie go, bo o to przeciez chodzi - ROBIC ZAWIERUCHE.

Ci co mnie znaja, doskonale wiedza kim jestem i nie potrzebuje sie tlumaczyc przed jakims trollowym badziewiem, ktore nie jest dla mnie partnerem do dyskusji. Nie mam zwyczaju dyskutowac z ANONIMEM bez twarzy.


Tak zwykle bywa, ze ludzie, ktorzy z reguly nie wiele maja do powiedzenia, zachowuja sie tak jak Mira10.

Osobiscie zakladam funkcje ignora i watek bede prowadzila dalej. Duzo jest jeszcze do opisania, powiedzenia i zobaczenia na zdjeciach. Podroz jeszcze nie skonczona - trwala prawie 4 tygodnie.

Serdecznosci dla wszystkich i dziekuje za Wasze dobre slowa i zaufanie.

Administratora - prosze aby nie usuwano postow Mira10 - niech zostana na tym watku jako dowod glupoty ludzkiej.

PS. Jezeli ktokolwiek jest zainteresowany zobaczyc wstawione zdjecia w wiekszym wymiarze (originale) prosze podac mi na privie adres - chetnie przesle. Duzo lepiej sie je oglada na duzym ekranie niz zmiejszone. Dodatkowo w Galerii KSC zaczelam wstawiac moje zdjecia - wiec kazdy moze je zobaczyc i zostawic komentarz, za co z gory dziekuje.

Kolczuga- zadalas mi pytanie, czy ludzie, ktorzy sa na moich zdjeciach wyrazili na to zgode? Pare osob pytalam o zgode kiedy chcialam zrobic portret osoby - reszta to anonimowi przechodnie,... zdjecia robione przez szybe samochodu. Dokladnie jak to robi kazdy fotograf...ty pewnie tez.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #88  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 21:31
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Post Ostatka o kolorach

Ostatek przeslala mi na priva tresc usunietego postu....z dopiskiem "jest Twoj".

Drogi Ostatku, dla mnie jestes osoba, ktora ma ogromna wiedze i Twoja opinia bardzo sie dla mnie i dla inych liczy. Wiem, ze nie musisz przelatywac watkow internetowych aby znalesc wlasciwa i trafna odpowiedz. Diekuje Ci, ze dalas doskonale wyjasnienie dot. kolorow abaji/gandur/djellab.

Poniewaz zostawilas tresc Twego postu w moich rekach...pozwalam ja sobie wkleic.

Dzisiaj, 00:56
ostatek
Stały bywalec Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 2 050


Cytat:Napisał marbella
Makintosz zadal nam doskonale pytanie. Skad kolor bialy u mezczyzn i czarny u kobiet. Odpowiedzi na 100% nie znam.




Cytat: Ostatek
Na pytanie dlaczego wszyscy mężczyźni noszą białe szaty, a kobiety czarne, najprościej odpowiedzieć żartem: mężczyźni mogli wybierać pierwsi, a w tym klimacie nikt normalnie myślący nie wybrałby czarnego stroju. Więc kolor czarny przypadł kobietom.

A poważnie -
wszystkie kolory są w islamie dozwolone. Biały, zielony, czarny są wspominane w źródłach/hadisach.
Strój kobiety ma spełniac trzy wymogi: nie być przezroczysty, nie podkreślać kształtów (nie może być obcisły) oraz nie upodabniać kobiety do mężczyzny.

Prorok lubil i zalecał kolor biały, zwłaszcza mężczyznom. Jeśli w danym kraju na kolor biały ubierają się mężczyźni, kobiety nie powinny go nosić - żeby nie upodabniać się do nich. Mężczyźni nie powinni nosić szat czerwonych (bordowych, pomarańczowych, jaskrawo żółtych), gdyż kolor ten przypisywany był kobietom.
Zielony turban noszą potomkowie Mahometa.

Hijab (burka, czador) ma 8 wymogów, w tym również kolor:
"Szata, która ma za zadanie ukrycie kobiety i jej urody przed widokiem publicznym, nie może być tym, co podkreśla jej urodę. A zatem, szata taka nie powinna być w jaskrawych kolorach, ze zdobionego lub błyszczącego materiału, który przyciąga uwagę mężczyzn. Arabskie słowo (pojawiające się w oryginale Koranu) tabarrudż oznacza nie tylko 'nie wystawiać się', lecz również 'przystrajać swoje wdzięki w celu wzbudzenia pożądania'."
Księga Grzechów Głównych: "Do czynów za które kobieta zostaje przeklęta należą pokazywanie ozdób które nosi, perfumowanie się, kiedy wychodzi z domu i noszenie kolorowych ubrań".

Warto zwrócić uwagę na różnice kulturowe. W niektórych krajach afrykanskich hijab jest kolorowy i wzorzysty; taka tradycja, ubierają się tak wszyscy, a więc kolory i wzory nie przyciągają uwagi.

Tyle znalazłam w mądrej książce Bielawskiego.


Ostatku, jeszcze raz dziekuje.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #89  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 21:46
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ostatku- wspaniale, ze uzupełniłaś wiedzę, ja miałam okazję zwiedzić całą PŁN, Afrykę /oprócz Libii i Syrii/ oraz częśc Bliskiego Wschodu, ale żaden przewodnik na ten temat nawet nie wspomniał, a często się zastanawialam, dlaczego kobiety w tym ciepłym klimacie ubierają się w takie ciemne kolory, które przecież przyciągają słońce i dodatkowo ocieplają,

Wspaniale, że tyle tu można się dowiedzieć ciekawostek, historii, zwyczajów- DZIĘKUJĘ
__________________
]


  #90  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 21:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Czyli wszystko co erotyzujące odpada....no, no.....
  #91  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 22:04
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Malwinko
nie szteruj się dziouszka,i tak wyglądasz na awatarku
gryfnie!!
  #92  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 22:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Moi Drodzy, widze, ze humor i usmiech wrocil na watek. Dziekuje. Juz sie zabieram do zmniejszania zdjec i bedziemy "gonic" dalej.

Jasinku...chlopie ale masz oko.... ho,ho! Malwinka wspaniala "dziuszka".

Nie uwierzycie, sama bylam ciekawa....kobiety arabskie z Dubaju i innych Emiratow (te zamozniejsze) pod czarnymi abajami nosza super kolorowe i cudownie skrojone sukienki, jinsy....bizuterie. Kobiety z Emiratow sa bardzo eleganckie i zadbane. Nic im nie brakuje.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #93  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 22:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ale się naszukałem zanim znalazłem dopiero przez profil, ale warto było
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #94  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 22:18
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

marbello
nie pisz, tylko wkleiaj--CZEKAMY!!
  #95  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 22:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Jesteś tu od maja 2010 i pamiętasz? Jak? Postraszyć Cię? Zobacz niżej.

Cytat:
Napisał Mekintosz_44
Mira10 ! Przyssałaś się do Marbelli niczym legendarna Malagenia do Lili. Szukasz brudów do prania?
Ktoś mnie wzywał? To ja malagenia. Wasza praczka. Jestem tu i zawsze będę.
  #96  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 02:28
xys's Avatar
xys xys jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 16 457
Uśmiech

Dzień dobry !

Fantastycznie ! Dzieki za karte swiateczna !
__________________
Christophe Jean de V.
__VILLA_GARDEN__

__ SZKOŁA ŻYCIA __
------ po prostu -----
Dom i Gospodarstwo
Zdrowia Publicznego
Bolero M. Ravel
kto podróżuje
dwa razy żyje
__________________
  #97  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 07:58
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Uśmiech

Basienko, przezylismy wszyscy niezbyt inteligentne i niezbyt kulturalne napady na wielu z seniorow, jestesmy zahartowani na takie bzdety w wykonaniu Miry 10, ktora widocznie nie ma nic sensownego do zaoferowania, wiec krytykuje innych, jakie to prostackie! Czekamy na nastepne zdjecia, a admin moze sprawdzi kto kryje sie za tym nickiem!
  #98  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 08:38
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Pisz Marbella, wklejaj ile się da, i nie zważaj na Kolczugę. To nasza wspólna STARA znajoma , zbanowana na dwóch groszach. HEJ !!! Czekam na kolejny etap podróży .
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
  #99  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 08:50
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Marbello racja!! wklejaj i niech twa podróż dalej nas zadziwia i cieszy.
Wiem, że intruza aż ściska......., kiedy widzi solidarność na wątku twojego autorstwa. .
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
  #100  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 10:41
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Dołączam do wycieczki lubię podróże,te wirtualne też.
Basiu niestrudzona przewodniczko prowadź.
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.