menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #77101  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 16:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Wieści o brudnej kampanii Komorowskiego rozlewają się piorunem po sieci. Głos zabierają już politycy;
http://wpolityce.pl/polityka/263717-...iom-odpowiedzi

Cytat:
W jednym z fragmentów rozmowy pomiędzy Hadaczem, a jego inspiratorem odnajdujemy potwierdzenie naszej wcześniejszej informacji, że wynagrodzeniem dla prowokatora miało być załatwienie mu mieszkania komunalnego w Warszawie. Jak pan to skomentuje?

Mogę tylko zaapelować do politycznej przyjaciółki Bronisława Komorowskiego pomagiera Andrzeja Hadacza, żeby może rozważyła pomoc mieszkaniową dla nich obydwu. Bo okazało się przecież, że pan były prezydent był tak pewny skuteczności prowokacji Hadacza i swoje wygranej, że swoje mieszkanie wynajął na kolejne pięć lat.

Ciekawe co z ''obiektywnymi '' dziennikarzami?
Czy przypomną sobie czasy spod krzyża, gdzie główną rolę grał prowokator Komorowskiego?
Bo wychodzi na to, że te żenujące sceny na Krakowskim Przedmieściu, były dziełem nowego wówczas prezydenta.

Ostatnio edytowane przez Lila : 29-08-2015 o 16:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77102  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 16:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Z innej beczki. Pisalam o tym pare dni temu - he he, pierwsza kiedy jeszcze "prasowki" krajowe nie przetlumaczyly ze zrodel zagranicznych.

Rozmiesza mnie ostroznosc Roberta Singer'a - wyraznie bierze sprawe z pensetka w reku. Mnie przyslowiowo "otwiera sie scyzoryk w kieszeni". Bedzie nowy pretekst do powrotu dobrze znanych, starych kwestii i demonow. Robienie szmalu na prochach niezyjacych ludzi.
Mam pytanie, kto pomysli o nas, kto wyda oswiadczenie ze strony polskiej????...ze znajdujace sie w pociagu przedmioty moga pochodzic z grabiezy naszych rodakow, Polakow? Nie bylismy dziadami, wysylali nas na smierc, zagrabiali nasze mienie. Ilez cennych obrazow i przedmiotow z naszych domow, domen ciagle jest w prywatnych rekach Niemiaszkow?
Nasze cierpienia? Co one kogo po tamtej stronie granicy i troche dalej obchodza? Jasne, to my Polacy bylismy wszystkiemu winni. Odszkodowania dla Polakow lub ewentualnie ich spadkobiercow ...temat dlugi jak rzeka. Cos o tym wiem - rece opadaja.
Warcze, kiedy czytam te blazenstwa rodem z Nowego Jorku.

Wlasnie dlatego potrzebny nam jest MOCNY PREZYDENT, ktory palnie piescia w stol i przerwie dylemat. Moze mu sie nawet uda zalatwic z Frau Merkel, ze Polacy nareszcie dostana nalezne im odszkodowania.....i dodatek miesieczny do emerytur w wysokosci Euro 100. Poszlabym dalej...bezplatne leczenie w najlepszych klinikach swiata na koszt poddanych Frau Merkel. W koncu nie wielu z nas ciagnie nogi po ziemi, z kazdym dniem szeregi sie wyludniaja.


Cytat:
Doniesienia na temat tzw. złotego pociągu ukrytego na terenie Wałbrzycha powodują, że wydłuża się kolejka tych, którzy uważają, że ten „skarb” należy właśnie do nich. W kolejce ustawili się już Żydzi i Rosjanie. Mówi się również o tym, że powinien on wrócić do Niemiec.

Światowy Kongres Żydów w Nowym Jorku wydał oświadczenie, w którym szef organizacji Robert Singer podkreśla, że znalezione na terenie Polski cenne przedmioty mogą pochodzić z grabieży żydowskiego mienia. Z tego powodu - uzasadnia - powinny one wrócić do prawowitych właścicieli lub ich spadkobierców.

W przypadku, gdyby nie odnaleźli się żadni spadkobiercy, jakiekolwiek złoto i inne znalezione rzeczy, będące własnością żydowskich rodzin lub firm, powinny trafić do polskich Żydów, którzy przetrwali, a nie otrzymali od Polski odpowiedniej rekompensaty za cierpienie i stary ekonomiczne, jakich doznali w czasie Holocaustu
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77103  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 16:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Radny

Andrzej Bacza zamieścił na Facebooku takie oto ogłoszenie:
Cytat:
POszukiwane 1000 ha na innowacyjny projekt (myślę, będzie 100 proc. dofinansowania z UE) na wykup gruntów w terenie zalesionym + kawałek nasypu kolejowego (mirabelki) i budowę ogrodzenia pod napięciem z przeznaczeniem na zielony park dla członków i sympatyków odchodzących w mroki historii.
.
Autor jest przewodniczącym rady powiatu cieszyńskiego i nie widzi nic niestosownego w swojej "twórczości".
Widać ma ptasi móżdżek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77104  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 16:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Napluć na kogoś to takie pełowskie w świetle widma przegranej.
E tam, Lila. Oni ciagle maja nadzieje, ze wygraja te partie szachow. , mimo, ze dostaja lomot z kazdej strony.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77105  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 17:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Dla ochłody

rozpalonych głów, a także tych, którzy ostrzą sobie zęby na ewentualny "skarb" i dzielą skórę na niedźwiedziu.
Także dla tych, którzy wzywają prezydenta do tupania albo walenia pięścią w stół.
Dolnośląskie Towarzystwo Historyczne opublikowało swoje stanowisko wobec rzekomego odkrycia "złotego pociągu":
Cytat:
Nasze wieloletnie doświadczenie eksploracyjne oraz posiadane dokumenty archiwalne jednoznacznie wskazują, że informacje o odkryciu/odnalezieniu pociągu pancernego są nieprawdziwe. Osoby, które rozpowszechniają takie stwierdzenia działają na niekorzyść wszystkich osób oraz grup działających w branży eksploracyjnej w Polsce. Chęć zdobycia medialnej sławy przyćmiła tu wszelkie poczucie zdrowego rozsądku. Osoby te mają jednak świadomość słabości aparatu administracyjnego naszego kraju i doskonale wiedzą, że za podawanie nieprawdy nie spotka ich żadna odpowiedzialność. Jak widać, można wysłać do urzędu pismo, a później je wycofać bez żadnych konsekwencji.

... jakiś czas temu wysłano informację do Muzeum Narodowego o ukrytym pociągu na podstawie analizy absurdalnego radarogramu. Szanowni Znalazcy pociągu pancernego, możecie ośmieszać samych siebie, ale nie ośmieszajcie całego środowiska eksploratorów. Zaufanie urzędników do naszych poczynań budujemy od lat, a Wy niszczycie to w ciągu kilku dni."
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1...#ixzz3kDTCmB00
Co prawda mamy sezon ogórkowy i jest to jakaś reklama dla tego regionu, ale przydałoby się mniej ekscytacji i mniej dzielenia czegoś, czego być może w ogóle nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77106  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 17:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
rozpalonych głów, a także tych, którzy ostrzą sobie zęby na ewentualny "skarb" i dzielą skórę na niedźwiedziu.
Także dla tych, którzy wzywają prezydenta do tupania albo walenia pięścią w stół.
Dolnośląskie Towarzystwo Historyczne opublikowało swoje stanowisko wobec rzekomego odkrycia "złotego pociągu":

Co prawda mamy sezon ogórkowy i jest to jakaś reklama dla tego regionu, ale przydałoby się mniej ekscytacji i mniej dzielenia czegoś, czego być może w ogóle nie ma.
Uspokoilas mnie, bo po oswiadczeniu z Nowego Jorku - nie wygladalo to na zarcik sezonu "ogorkowego".
Jak wiesz, "oni" z reguly wiedza co mowia i wiedza czego sie domagaja.
A my...zawsze jestesmy ostatni w kolejce.

Tak naprawde, przydaloby sie troche akcji Prezydenta aby polskie ofiary ...obojetnie jak to nazwiesz tez otrzymaly jakis kasek ze stolu panskiego. Inni dostali - dlaczego nie my? W koncu tez porzadnie dostalismy po 4-literach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77107  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 17:31
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Andrzej Bacza zamieścił na Facebooku takie oto ogłoszenie:
.
Autor jest przewodniczącym rady powiatu cieszyńskiego i nie widzi nic niestosownego w swojej "twórczości".
Widać ma ptasi móżdżek.
E tam, pewnie reklama powiatu cieszynskiego.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77108  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 17:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
E tam, zaraz "targowisko", stragany, przekupki. Nie da sie ukryc, ze to POwskie argumementy.
Czyżby?
Nikt nie ma tu szans "przebić" prostactwa Pawłowicz - posłanki i wykładowczyni ostrołęckiej uczelni, co prawda prowincjonalnej, ale jednak Wyższej Szkoły Administracji Publicznej.
Zawód nauczyciela do czegoś zobowiązuje, nieprawdaż?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77109  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 17:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Ma szansę szarpiący dziennikarkę Niesiołowski.

Cytat:
Posłanka PiS uważa, że szum wokół niej jest wymierzony tak naprawdę w partię i prezydenta Dudę.
Chcą zniszczyć Pawłowicz? Posłanka: uczenie mnie polskiego to przykrywka, a "wziąść" to temat zastępczy





Czyli nagonka?
Bo po napaści na dziennikarkę, środowisko było nader wyrozumiałe. Bo to nie była TA dziennikarka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77110  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 17:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Uspokoilas mnie, bo po oswiadczeniu z Nowego Jorku - nie wygladalo to na zarcik sezonu "ogorkowego".
Jak wiesz, "oni" z reguly wiedza co mowia i wiedza czego sie domagaja.
A my...zawsze jestesmy ostatni w kolejce.

Tak naprawde, przydaloby sie troche akcji Prezydenta aby polskie ofiary ...obojetnie jak to nazwiesz tez otrzymaly jakis kasek ze stolu panskiego. Inni dostali - dlaczego nie my? W koncu tez porzadnie dostalismy po 4-literach.


Basiu, nie jest to wcale tak, jak pisze Pola.
Otwórz linka. Wcale nie jest to zabawne.

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/...80234431307776

Kliknij, powiększy się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77111  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 18:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Zmiana klimatow... zadna kaczka dziennikarska.

Tu mieszka tymczasowo nasz prezydent pan Andrzej Duda z malzonka.
http://hotelover.pl/index.php/hotel-prezydencki/

Zadne luksusy, napewno mniejsze niz w apartamentach Bristolu warszawskiego.

Do Palacu Prezydenckiego wprowadzi sie prawdopodobnie dopiera jesienia.

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77112  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 18:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Słuchaj no moja pani.
Przestań mnie obrażać, bo to nie ja leżę z uchem u stóp Rydzyka.
Z gumowych uchem.

Ty wylewasz szambo na posłankę, chlapiąc zgodnie z dyrektywą, zupełnie się nie przejmując, że Twoje koleżeństwo robi tu bardziej żenujące błędy.

Dałam Ci cytat?
Dałam.
Mało Ci?
Twój problem. Nic nie muszę Ci udowadniać bo tu nie lekcja w szkole gminnej.
Obrażam Cię? Ależ skąd!
Przecież to Twoje środowisko, jak najbardziej pisowskie.
Prezes tam bywa, Duda, także inne gwiazdy prawicowe, więc nie powinno Ci to przynosić ujmy.

Nie leżę u stóp Rydzyka.
Jako znawczyni polityki wiesz, że przydatna jest orientacja w tym, co przeciwnik polityczny "kombinuje" na zapleczu, poza oficjalnymi mediami.
Poglądy mam zgoła nie radiomaryjne czy pisowskie, wręcz przeciwnie, co chyba zauważyłaś.

Nie wylewam szamba ani na Pawłowicz, ani nikogo innego, odnotowuję jedynie jej głupotę, bo inaczej tego nazwać się nie da.
W końcu od dra hab. KP mam prawo oczekiwać nieco więcej zawartości szarych komórek w mózgu niż od piszących tutaj forowiczów.

Może trudno Ci w to uwierzyć, jako że pisowska jesteś od sznurowadeł po czubki włosów, ale nie mam żadnych dyrektyw, natomiast koleżeństwo jest tak samo moje jak i Twoje.
Ponadto nie pamiętam, aby ktoś z piszących tutaj wmawiał nam, że jest mądrzejszy od "Słownika poprawnej polszczyzny".
I to jest ta różnica miedzy nami, użytkownikami tego wątku, a Pawłowicz.

Nie dałaś mi żadnego cytatu, choć o niego prosiłam, także o link do artykułu, żeby się przekonać, jak to ci dziennikarze z "wrażych" - Twoim zdaniem - mediów wspierają niemieckich kolegów i tym samym Merkel, ale nie Dudę.
Oczywiście nic nie musisz.
Ba, nawet nie możesz, bo skąd masz to wziąć?

Istotnie. Tu nie jest szkoła gminna.
Tu mamy do czynienia ze szkołą pisowską.
Chlapnąć coś, pomówić, oskarżyć bez podania dowodów ... a nuż ciemny lud to kupi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77113  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 18:29
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

W tutejszej telewizji kilka kanalow wyemitowalo informacje o nazistowskim pociagu spod Walbrzycha, dyskusja o zwracaniu kosztownosci wlascicielom lub spadkobiercom byla, musze przyznac , wywazona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77114  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 18:52
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

poznanskie-wojaze-andrzeja-dudy- ciąg dalszy faktów

http://lelakowski.com/poznanskie-woj...drzeja-dudy-2/

Póki co jest ich trzech, lub nawet czterech mijających się z prawdą w tej materii
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77115  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 19:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Obrażam Cię? Ależ skąd!
Przecież to Twoje środowisko, jak najbardziej pisowskie.
Prezes tam bywa, Duda, także inne gwiazdy prawicowe, więc nie powinno Ci to przynosić ujmy.

)

Tak się składa, że ja nie bywam w żadnym środowisku politycznym. Jestem tylko elektoratem, nikt mnie z zadań nie rozlicza.
Gdybym miała natomiast okazję być w towarzystwie JK i PAD,
byłoby to dla mnie zaszczytem.

Cytat:
Nie leżę u stóp Rydzyka.
Jako znawczyni polityki wiesz, że przydatna jest orientacja w tym, co przeciwnik polityczny "kombinuje" na zapleczu, poza oficjalnymi mediami.
Poglądy mam zgoła nie radiomaryjne czy pisowskie, wręcz przeciwnie, co chyba zauważyłaś.

Nie wiem. Nic mnie nie obchodzi co kombinuje tak zwany przeciwnik. Miałabym się katować podsłuchując?

Cytat:
Nie wylewam szamba ani na Pawłowicz, ani nikogo innego, odnotowuję jedynie jej głupotę, bo inaczej tego nazwać się nie da.
W końcu od dra hab. KP mam prawo oczekiwać nieco więcej zawartości szarych komórek w mózgu niż od piszących tutaj forowiczów.

Jakoś musisz żyć z tym niespełnieniem oczekiwań.
Ja oczekiwałam uczciwości od premiera i prezydenta,
a się nie doczekałam.
Stało się coś?
Nic, żyję jak żyłam.
Cytat:
Może trudno Ci w to uwierzyć, jako że pisowska jesteś od sznurowadeł po czubki włosów, ale nie mam żadnych dyrektyw, natomiast koleżeństwo jest tak samo moje jak i Twoje.
Równie Ty jesteś peowskla od koafiury począwszy, a na pedikiurze skończywszy.
Pisząc o koleżeństwie miałam na myśli wspólników w miłości do Obywatelskości fałszywie pojętej.
Cytat:
I to jest ta różnica miedzy nami, użytkownikami tego wątku, a Pawłowicz.
To nie jedyna różnica.
Nie ma tu posła ani sędziego Trybunału.
Znaj proporcjum mocium panie.
Trudno nawet porównywać pisaczy z kontrowersyjną posłanką,
i jej pracą społeczną, o której zdaje się nie macie zielonego pojęcia.
Cytat:
Nie dałaś mi żadnego cytatu, choć o niego prosiłam, także o link do artykułu, żeby się przekonać, jak to ci dziennikarze z "wrażych" - Twoim zdaniem - mediów wspierają niemieckich kolegów i tym samym Merkel, ale nie Dudę.
Oczywiście nic nie musisz.
Ba, nawet nie możesz, bo skąd masz to wziąć?
Artykułów zgodnych z linią niemieckich mediów jest chyba sporo. Ja czytam co piszą polscy dziennikarze na TT,
bo tam odbywa się teraz polityka.
Znajdź Lisa czy Sobieniowskiego czy Kamila Sikorę i sama poczytaj. To naprawdę nic trudnego.
Powiem, że jadą po polskim prezydencie znacznie bardziej niż niemieccy koledzy.
Cytat:
Chlapnąć coś, pomówić, oskarżyć bez podania dowodów ... a nuż ciemny lud to kupi.
No właśnie.
Chlapiecie od niedzieli, ciemny lud kupił co widać nawet po poście Amelii,
ale nieciemny się nie nabrał.

PO pikuje w dół jak zestrzelony bombowiec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77116  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 19:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Jak kopnąć Żołnierzy Wyklętych przy okazji Sierpnia 80?

Wyborcza potrafi.

https://twitter.com/PiotrSemka/statu...53316063903748

PS. daję linka, tylko trzeba go otworzyć, co nie zawsze jest oczywistością.
I warto przeczytać dyskusję dziennikarzy, bo tego w żadnym artykule nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77117  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 19:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Co sie dzieje w "swiecie" dziennikarskim? Wyglada, ze dobre czasy zaczynaja sie konczyc!

Cytat:
Czyżby powoli kończył się dobry czas Jakuba Wojewódzkiego, który sam obwołał się Królem TVN? Coś się wyraźnie dzieje, bo koleżanki i koledzy ze stacji mają go dość i zaczynają głośno o tym mówić.
Kinga Rusin nazywa Wojewódzkiego błaznem, arogantem i hipokrytą, Dorota Wellman twierdzi, że to szowinista bez jaj. Michał Piróg zarzuca nieszczerość w związku z młodą modelką, a Karolina Korwin Piotrowska apeluje: - Jemu jest potrzebny psychiatra!
http://wpolityce.pl/gwiazdy/263524-b...m-maja-go-dosc
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77118  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 21:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Sierpień '80 wykuty przy łódzkiej maszynie.
Komunę pokonali nie "żołnierze wyklęci" i opozycyjni myśliciele, tylko robociarze, którzy stwierdzili: "No to robimy strajk, chłopaki"

W dzisiejszym świątecznym wydaniu GW jak co tydzień ciekawy wywiad z ciekawym człowiekiem. Tym razem to Padraic Kenney - ur. w 1963 r., amerykański historyk, badacz najnowszych dziejów Europy Środkowo-Wschodniej, dyrektor Polish Studies Center na Uniwersytecie Indiany. Wydał m.in. "Transnational Moments of Change: Europe 1945, 1968, 1989", "Rewolucyjny karnawał. Europa Środkowa 1989" i "Wrocławskie zadymy".
To już kolejny anglosaski historyk obok Timothy Gartona Asha i Normana Daviesa,którego zafascynowała historia Polski,szczególnie ta XX wieku.
Z historykiem rozmawia Dorota Wodecka
Cytat:
W 1989 roku byłem w Warszawie. W listopadowy poranek poszedłem na plac Dzierżyńskiego, dzisiejszy Bankowy, zobaczyć, jak rozbierają pomnik twórcy sowieckiej bezpieki. Tłum ludzi, a każdy wyrywał kawałki betonu z cokołu. Kto czym miał, jak nie prętem, to gołymi rękoma. Złapałem literę "ń" - do dziś mam ją na biurku - i pobiegłem do archiwum.

Spędzałem tam każdego dnia po 10 godzin. Wchłonąłem wszystko, w Warszawie, w Łodzi i we Wrocławiu. Nie szukałem sensacji ani wniosków, kto był zdrajcą, a kto bohaterem. Interesowały mnie codzienne sprawy - wnioski z zebrań, raporty, donosy, listy, sprawozdania. Chciałem sprawdzić, jakie ludzie mieli marzenia po wojnie. Jak chcieli urządzić swój zakład pracy. No i czy można mówić o tym mitycznym oporze Polaków wobec nowej władzy.

Dlaczego porównuje pan akurat robotników z Wrocławia i z Łodzi? Przemysł rozwijał się wszędzie.

- Chciałem skonfrontować miasto z rodzącą się tożsamością, miasto pionierów i robotników, którzy zjeżdżali się z całej Polski, z miastem najbardziej proletariackim, o silnych tradycjach robotniczych.
----------------------

Mentalność to jedno, drugie - płeć. Pan twierdzi, że w Polsce władzy stawiały się kobiety.

- W lutym 1971 roku w odpowiedzi na podwyżki cen żywności zastrajkowały łódzkie włókniarki. Teatr Wielki, kilka tysięcy kobiet, aktyw partyjny i sam premier Piotr Jaroszewicz. Wyjaśnia, że wyrzeczenia są konieczne, niektóre włókniarki pewnie całuje w rękę. Robotnice, zamiast wykazać zrozumienie, uderzają w płacz. I następnego dnia zniesiono te podwyżki. A kiedy dwa miesiące wcześniej, też z powodu podwyżek, stoczniowcy podpalają komitety, władza wyprowadza wojsko na ulice, są zabici i ranni.

Dlaczego płacz zadziałał?

- Robotnicy mówili tym samym językiem co władza, męskim językiem budowy i potęgi. Kobiety były odpowiedzialne za dom, aprowizację, wychowanie dzieci i mówiły o tych sprawach. Kiedy Ministerstwo Przemysłu Lekkiego tłumaczyło włókniarkom, że przecież ceny rajstop dziecięcych poszły w dół, to one spytały, czy mają te rajtuzki wepchnąć dzieciom do ust. Wobec takiego języka tzw. aparat był bezradny.
Trzeba być porządnie kopniętym ,aby doszukać się tu kopania Żołnierzy Wyklętych - w wywiadzie ani słowa o nich ! Lub niezłym draniem,który jak zwykle liczy ,że ciemny lud i tak wywiadu nie przeczyta tylko tytuł.
I tu kopnięty drań ma 100% racji !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77119  
Nieprzeczytane 29-08-2015, 23:53
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Poparcie dla Kukiza spadło poniżej progu wyborczego. Przyczyną ponoć kontrowersyjne osoby na listach wyborczych jego ruchu. Na dodatek jak smarkacz dał się sprowokować i wyprowadzić z równowagi dziennikarce tvrepublika Katarzynie Górskiej-Hejke(moja "ulubienica" w tej stacji),co skończyło się zerwaniem nagrania i ponoć zelżeniem dziennikarki. W trakcie programu z wielkim naciskiem upierał się ,że potencjalnych polityków,powinni poniekąd selekcjonować psychiatrzy. I tu się z nim zgadzam,a szczególnie po obejrzeniu programu z jego udziałem.
http://www.fakt.pl/polityka/pawel-ku...ly,568385.html
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77120  
Nieprzeczytane 30-08-2015, 00:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
...nie bywam w żadnym środowisku politycznym. Jestem tylko elektoratem, nikt mnie z zadań nie rozlicza.
Podobnie jak ja.
I też nikt mnie z niczego nie rozlicza, niczego mi nie nakazuje.
Cytat:
Nie wiem. Nic mnie nie obchodzi co kombinuje tak zwany przeciwnik. Miałabym się katować podsłuchując?
Tak myślałam, że wygodniej Ci powielać "rewelacje" prawicowych gęgaczy.
Nie trzeba podsłuchiwać, wystarczy słuchać i czytać.
Zajmuje trochę czasu, ale jest pożyteczne.
Cytat:
Równie Ty jesteś peowskla od koafiury począwszy, a na pedikiurze skończywszy.
Pisząc o koleżeństwie miałam na myśli wspólników w miłości do Obywatelskości fałszywie pojętej.

To nie jedyna różnica.
Nie ma tu posła ani sędziego Trybunału...
Gdybyś jednak czytała nieco uważniej, dostrzegłabyś, że nie jestem bezkrytycznym elektoratem PO.
Nie mogę tego powiedzieć o Twoim stosunku do PiS.

Przypomnę: mówimy o kulturze Pawłowicz, a nie o jej pozasejmowej działalności.
Cytat:
Artykułów zgodnych z linią niemieckich mediów jest chyba sporo. Ja czytam co piszą polscy dziennikarze na TT, bo tam odbywa się teraz polityka.
Chyba czy na pewno?
Tylko TT? to może jednak warto sprawdzić jeszcze inne media, zanim palnie się coś, czego nie daje się obronić.
Cytat:
No właśnie.
Chlapiecie od niedzieli, ...
Przypomnę: piszesz do mnie, a nie do jakiejś grupy.
Nie "chlapię".
Nie poczuwam się do winy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.