menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2481  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 15:17
uuu uuu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 28
Domyślnie

Witam . Odnośnie cen to są we wszystkich sanatoriach jednakowe i tak np. od 1 .10 do 30 . 04. pok. 1 os. 27,50 , 2 os. 16,50 , wieloosobowy czyli 3 lub 4 os. 10,50 , wieloosobowy w studio 10 zł. wterminie od 1 05 do 30 09 pok. 1 os . 34,50 2 os. 23 wieloosobowy 12 ,50 wieloosobowy w studio 11,50 sa to ceny pok. z pełnym węzłem sanitarnym bez węzła sanitarnego są trochę tańsze do tego jeszcze opłata klimatyczna i opłaty za telewizor . pozdrawiam wszystkich kuracjuszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2482  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 15:34
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystyna51
Witam ja właśnie jestem po sanatorium byłam razem z mężem w Ciechocinku w Grażynie,pisałam już coś na ten temat w innym wątku, ale nie miałam odzewu ale myślę ze jak ktoś coś będzie się dowiadywać o tym sanatorium to chętnie opowiem,pozdrawiam wszystkich oczekujących.
A czemu się boisz napisać tutaj, wielu czyta ale nie każdy odpisuje, słyszałem, że Grażyna Zachęta .. to te zapyziałem,... więc napisz na temat tej Grażyny...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2483  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 15:56
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał uuu
Witam . Odnośnie cen to są we wszystkich sanatoriach jednakowe i tak np. od 1 .10 do 30 . 04. pok. 1 os. 27,50 , 2 os. 16,50 , wieloosobowy czyli 3 lub 4 os. 10,50 , wieloosobowy w studio 10 zł. wterminie od 1 05 do 30 09 pok. 1 os . 34,50 2 os. 23 wieloosobowy 12 ,50 wieloosobowy w studio 11,50 sa to ceny pok. z pełnym węzłem sanitarnym bez węzła sanitarnego są trochę tańsze do tego jeszcze opłata klimatyczna i opłaty za telewizor . pozdrawiam wszystkich kuracjuszy.
uuu dzięki za info ale chciałem sie ciebie zapytac czy ty to wiesz z opisów na stronie NFZ czy byłaś-eś juz w tym okresie w sanatorium bo ludzie różnie opisuja ale to chyba nielegalnie biorą jak ceny sa wyższe niz piszesz bo o tych co piszesz ja tez wiem.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2484  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 20:50
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Zawstydzony

Cytat:
Napisał jip
A czemu się boisz napisać tutaj, wielu czyta ale nie każdy odpisuje, słyszałem, że Grażyna Zachęta .. to te zapyziałem,... więc napisz na temat tej Grażyny...
Witam chętnie napisze, W Grażynie nie jest tak zle z zakwaterowaniem większość pokoi po remoncie,jak chcieliśmy mieć taki to trzeba było dopłacić po 100 zł.(powinne takie być w standarcie) od osoby razem za pokój 2 osobowy płaciliśmy 1020zł oczywiście za dwie osoby.razem z klimatycznym po 70 zł od osoby, a powietrze tragiczne ..... kominy kopciły aż miło dziwie się ze pobierali taka kasę,kiedy w Kołobrzegu płaci się po 40 zł. Tężnie zimą nieczynne grzybek tez.Powiem ze nie warto zimą jechać do Ciechocinka nie ma żadnych atrakcji chyba ze ktoś lubi na sławne fajfy chodzić to grali codziennie,ale ceny tam obłędne.Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2485  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 07:40
uuu uuu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 28
Domyślnie

Jokerit . byłam w sanatorium 2 lata temu , miałam pok. 1 os. i żadnych dodatkowych opłat za ten pokój . Jedynkę nie jest łatwo dostać ale ja pojechałam 1 dzień wcześniej ( po uzgodnieniu tel.) zapłaciłam za jedną dobę prywatnie i już zostałam w tym pokoju . Teraz od 15 02 też wyjeżdżam , dzwoniłam odnośnie opłat i opłaty mają jak napisałam z tym że pok. mają tylko 2 os.Jeśli pobierają wyższe opłaty za pok. to myślę że nielegalnie Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2486  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 10:28
OLA45's Avatar
OLA45 OLA45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: LUBELSKIE
Posty: 8
Pytanie

Zgadza się dopłaty są gdyż ja też jadę do Polanicy-Zdrój i dzwoniłam aby dowiedzieć się o jedynkę.Owszem jest tylko za dopłatą i to wcale nie 100zł za 21 dni tylko 20zł dziennie czyli za turnus 21 dniowy 420zł plus cennik to wyjdzie tylko bagatela ponad tysiąc zł W sumie co to jest prawdaDzwoniłam nawet w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia i miły pan wcale nie był zdziwiony tym faktem gdyż wiedział że coś takiego istnieje szczególnie w dolnośląskim a dzieje się tak wówczas gdy jest podwyższony standard.Pojedziemy zobaczymy czy owy standard tam będzie bo z tego co mi ta pani powiedziała to w lutym mają się zacząć u nich remonty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2487  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 13:11
mamahala mamahala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 1
Domyślnie

Drodzy Forumowicze. Jestem nowa, więc bez doświadczenia. Czy może ktoś wie, ile w świętokrzyskim NFZ czeka się na sanatorium? Mam nr 6765 a zakres skierowania to reumatologia. Wydaje mi się, że jakoś szybko te numerki przeleciały. Będę wdzięczna za podpowiedź
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2488  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 20:09
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Witamy...
Okres oczekiwania masz podany w piśmie z NFZ po zatwierdzeniu wniosku przez balneologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2489  
Nieprzeczytane 15-02-2013, 22:14
alcia's Avatar
alcia alcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 13
Domyślnie

Wyjeżdżam 20 lutego b.r do cichych wąwozów,ale po tym co przeczytałam na innych forach aż strach.Moze ktoś był ostatnio i coś napisze będę wdzięczna.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2490  
Nieprzeczytane 16-02-2013, 08:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystyna51
Witam chętnie napisze, W Grażynie nie jest tak zle z zakwaterowaniem większość pokoi po remoncie,jak chcieliśmy mieć taki to trzeba było dopłacić po 100 zł.(powinne takie być w standarcie) od osoby razem za pokój 2 osobowy płaciliśmy 1020zł oczywiście za dwie osoby.razem z klimatycznym po 70 zł od osoby, a powietrze tragiczne ..... kominy kopciły aż miło dziwie się ze pobierali taka kasę,kiedy w Kołobrzegu płaci się po 40 zł. Tężnie zimą nieczynne grzybek tez.Powiem ze nie warto zimą jechać do Ciechocinka nie ma żadnych atrakcji chyba ze ktoś lubi na sławne fajfy chodzić to grali codziennie,ale ceny tam obłędne.Pozdrawiam wszystkich
Dzięki, z tego wynika, że się tam zmieniło, to dobrze.... a o powietrzu trzeba było mówić burmistrzowi, im więcej się mówi tam gdzie trzeba, tym lepiej, a mówienie tam gdzie nie trzeba nic nie daje,....
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2491  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 07:39
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie

Witajcie Kochani,
Czy możecie mi coś doradzić? Po raz pierwszy dałam się namówić na sanatorium. Mam rozliczne bóle kręgosłupa i ogólne mięśniowo - kostne. Czekałam od czerwca 2011 roku na przydział i ku mojej radości wreszcie się doczekałam. Ale... jak widzę w przeglądarce skierowań są to Goczałkowice Zdrój - pawilon Wrzos. Przeszukiwania na GOOgle nie wiele pomogły. Na tutejszym forum też nic nie znalazłam nt tego uzdrowiska. Zato dzwoniąc pod podany nr dowiedziałam się że pokoje są bez łazienki, a 1 węzeł sanitarny na korytarzu. Może i dało by się wyżyć (najważniejsze są przecież zabiegi) gdyby nie fakt, iż normalnie w nocy biegam po kilka razy do łazienki. Co robić. Termin mam od 3.04 - 24.04.br. Czy da się jakoś wynegocjować inne sanatorium z łazienką w pokoju . Czy może ktoś był we Wrzosie - drewnianym pawilonie z 1874 roku - brrr. Pomóżcie proszę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2492  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 08:19
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Hm, z nimi nie ma dyskusji. Wszystko zależy od recepcji. Jeśli mają pokój z łazienką to przy odrobinie dobrej woli z ich strony można coś wskórać. Jeśli takowych nie mają ...... no cóż tylko współczuć. Jeśli odmówisz przyjęcia skierowania to stracisz swoją kolejkę, chyba że odmowa będzie uzasadniona np. chorobą potwierdzona przez lekarza rodzinnego. Wówczas wypadniesz z kolejki na jakieś 2-3 miesiące i być może dostaniesz inne sanatorium. Dobrze jest dołączyć prośbę o wyjazd do konkretnej miejscowości. Tak zrobiła moja znajoma która w chwili otrzymania skierowania do sanatorium miała zapalenie płuc.Życzę powodzenia, pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2493  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 09:10
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

LUDWIKO: Możesz jeszcze spróbować zapytać się o tzw. zwroty. Jeżeli je mają, wtedy oddajesz swoje skierowanie, a dostajesz ze zwrotów. Wyjazd zawsze jest wtedy wcześniejszy. W twoim wypadku byłby za 1 - 2 tygodnie , a czasami nawet za parę dni. Przy posiadaniu przez NFZ większej ilości zwrotów, mogłabyś wybrać sobie dogodny termin i miejscowość. Zastanów się, bo termin który posiadasz (kwiecień) jest fajnym terminem. Chociaż czasami łazienka w pokoju jest ważniejsza od terminu.
Powodzenia!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2494  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 10:04
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie

Ewiko i Ryszardzie2 bardzo Wam dziękuję za pomoc . Spróbuję obu rozwiązań. Myślę, iż wobec faktu że nie dostałam jeszcze pisemnego potwierdzenia (info z przeglądarki), w pierwszej kolejności pójdę do mojego lekarza p-k po stosowne zaświadczenie, a potem wykorzystam 2 opcje - skierowanie ze zwrotów. Dobrze, że jesteście i takim "świeżakom" w temacie ma kto pomóc. Jeszcze raz dziękuję Będę tu zaglądać. Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów Seniora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2495  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 10:39
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Ludwiko z jakiego jesteś regionu Polski pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2496  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 15:24
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie

Jestem z woj. śląskiego. Gdy składałam wniosek otrzymałam nr 68000 z kawałkiem. Nr zmienił się na konkretne skierowanie już przy < niż 10000. Ostatni jaki zobaczyłam ( a ostatnio wchodziłam na przeglądarke skierowań codziennie) to 10029.
Sądziłam, że tak będzie dalej conajmniej do 5000, nim dostanę konkretne skierowanie. A tu niespodzianka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2497  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 17:15
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Tak przypuszczałam Ludwiko, stawiałam śląsk albo mazowsze.
Ja czekam od V-11 na liczniku mam Nr 3300 i jak na razie nic
z jednej strony to i dobrze niech się robi cieplej ( po cichu marzy mi się wyjazd nad morze) pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2498  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 18:20
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie Sanatorium

Mi tez morze hahahaha ja mam 2100 .Ludwiko tam jedni chwala te Goczalkowice że jest fajnie a nie słyszalem żeby we Wrzosie łazienka była osobno.Podobno klimat całosciowy super i opieka no bo czym mniejsze to chyba lepiej .Ja tam nie bylem ale slyszałem tylko ze jest ok ale rózne są gusta!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2499  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 19:50
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie

Do Ludwiki.
Z tą rezygnacją , to w każdym Funduszu może być inaczej. Najwięcej zależy od dobrej woli przydzielających skierowania. Rezygnowałam kiedyś z otrzymanego 6 tygodni przed terminem wyjazdu do sanatorium skierowania i niestety musiałam złożyć nowe skierowanie i czekałam kolejne 2 lata. Chciałam zamienić na inne miejsce ze zwrotów, ale niestety miła pani stwierdziła, że jak już odebrałam skierowanie, to nie mogę skorzystać ze zwrotów. Napisałam pismo i nic nie załatwiłam. Może chociaż Ty będziesz miała szczęście. Próbuj!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2500  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 20:02
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał olek266
( po cichu marzy mi się wyjazd nad morze)

Ja mam zawsze pisane na wniosku wskazany
klimat morski a ciągle dostaję skierowanie
do Ciechocinka co drugie skierowanie
lub góry .

Co do opłaty klimatyczne w Ciechocinku
to zgadzam się z poprzednimi wpisami że
w okresie jesienno-zimowym w Ciechocinku
w porze popołudniowo - wieczornej cuchnie
czadem z kominów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.