menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2501  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 21:07
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie

Myślę, analizuję, szukam doświadczeń u innych. rozkładam temat na czynniki pierwsze i wiecie co ... chyba nie będę kombinować. Jeśli inni tam jeżdzą i jakoś wytrzymują to i ja przecież nie będę księżniczką na ziarnku grochu. Pojadę, skorzystam z zabiegów ile się da i zdobędę doświadczenie. Jeśli będzie bardzo źle to następnym razem będzie mi łatwiej - w myśl zasady "Co cię nie zabije to cię wzmocni" Będę dobrej myśli. Mam dość rozmyślania - jakiego to mam pecha. A może właśnie będzie miło i inne walory przyćmią oczywiste niedostatki. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Skupię się teraz na aktualizacji badań i uzupełnianiu garderoby. Pozdrawiam Was cieplutko. Do następnego spotkania na forum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2502  
Nieprzeczytane 17-02-2013, 21:17
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwiko
w myśl zasady "Co cię nie zabije to cię wzmocni"

I tak trzymaj Ludwiko ,może akurat nie będzie
tak źle ,wrócisz to opowiesz jak było.
Życzę Tobie dużo zdrówka i naprawdę miłego
pobytu w sanatorium i dużo zadowolenia .
Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby było
wszystko okey.Weź sobie ciepłe ciuszki ,
mogą się przydać bo moje koleżanka
która była w grudniu
w Krynicy Zdrój w san.Mielec bardzo narzekała
na zimno w pokojach a szczególnie w nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2503  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 09:16
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Ludwiko, podoba mi się Twoje podejście do tematu...... pozdrawiam i czekamy na relacje z kuracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2504  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 10:38
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Tak Ludwiko ubierz sie ciepło! .Ja mieszkam niedaleko Goczalkowic z 25km na skróty ale tam nie bylem na tym obiekcie .W poblizu jest zbiornik Goczalkowicki gdzie Wisła wplywa i wyplywa z niego no takie duze jezioro haha fajny klimat.W pobliżu Pszczyna a tam mozna pozwiedzać .pozdrawiam i miłego pobytu zyczę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2505  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 10:43
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Wszyscy znajomi sie śmieja ze mnie że jak dostanę do Goczalkowic to na rowerze pojadę z torbą haahahah.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2506  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 11:29
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Jokerit ty chyba obierasz czarny scenariusz z tymi Goczałkowicami , to tak jakbym ja miała jechać do Rabki czy Krynicy w której już byłam . Te miejscowości mam praktycznie na codzień a przynajmniej na łykiendy.
Do Ludwiki - nie tyle należy się obawiać zimna na zewnątrz , jest to okres już słabszego grzania w obiektach , a po zabiegach łatwo się przeziębić .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2507  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 12:53
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Olek466 no ty widzisz byłas wKrynicy a ja nie byłem w Goczałkowicach haha ale mowie o obiekcie sanatoryjnym.To tak w żartach haha Ale nic nie wiadomo co może sie wydarzyć i co bedzie przydzielone.Ludwika tez nie ma daleko ze Ślaska.A rzeczywiście dla mnie Goczałkowice to by był czarny scenariusz!!Nie mówie tu o samym sanatorium tylko o odległosci no bo powietrze te same mam hahaha,no zobaczymy???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2508  
Nieprzeczytane 18-02-2013, 21:17
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie

To prawda. Do Goczałkowic mam nie daleko. Ale to dla mnie nie jest problem. Przynajmniej nie będę zmęczona podróżą. Kiedy jeżdżę nad morze z rodzinką to mimo wypoczynku wracam zmęczona drogą powrotną. A powracając do tematu -dziś zarezerwowałam sobie jedynkę we Wrzosie. Cieszę się bo na co dzień mam kołowrotek, wracam późno zmęczona z pracy i nie rzadko zasypiam przy książce. Będę może miała okazję trochę w spokoju poczytać. Spokojnej nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2509  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 07:39
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Ludwiko - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , brak łazienki w pokoju masz zrekompensowany jedyneczką , jżeli lubisz wieczorem poczytać to będziesz miała faktycznie okazję , w pokojach dwu czy trzyosobowych już takiego konfortu nie ma , są tylko wieczorne pogaduchy , a jak się jest z różnych regionów to są wymiany poglądów doświadczeń wszystko zależy od towarzystwa wszystkiego dobrego i powolutku kompletuj garderobę Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2510  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 12:50
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

W Goczałkowicach nigdy nie byłam.Zwiedzałam tylko tamę , byłam w Pszczynie , gdzie jest piękny pałac.
Wybieram się tam na weekend 12 kwietnia , do Willi Anna prywatnie - 3 dni wytrzymam . Może ktoś był w tej willi ?
Czy tam można liczyć na prywatne kwatery ?
Starałam się o sanatorium , ale po kilku miesiącach , otrzymałam zwrot dokumentów.
A teraz mój lekarz mówi , że badania podstawowe mam zrobić sobie prywatnie .Jak to jest , za co płacę podatek zdrowotny ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2511  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 14:06
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do Ludwiki:
Parę słów na temat Goczałkowic:byłam tam 2 lata temu, ponieważ mieszkam blisko /Cieszyn/ .Poprosiłam miłą panią w NFZ i skierowanie dostałam.Obiekty sanatoryjne w Gocz.to olbrzymi GWAREK /kopalniany/, a my zwykli ludzie w pogierkowskich blokach, przystosowanych dla potrzeb kuracjuszy.Łazienki były, wydzielone z metrażu pokoju,ale OK.Na posiłki i zabiegi trzeba dochodzić, ale za to zabiegi na wysokim poziomie i dużo!! Weź proszę kostium kąpielowy, bo jest piękny basen i zlecana gimnastyka w wodzie./Oczywiście w obiekcie, nie na zewnątrz haha/.Telewizor też miałam /za opłatą/, z którego prawie nie korzystałam,ponieważ mieszkałam z Siostrą Zakonną - młodą ładną i postępową dziewczyną.Ona była OK,gorzej z sąsiadkami - 2 szt!! które prawie co wieczór puk,puk - Siostro czy można?- Kur zapiał - można - bo co innego można powiedzieć nie narażając się na gniew? Siedziały do późnej nocy i gadały i sprawach wiary i kościoła. Siostra RUT też tego miała już powyżej uszu, bo przyjechała wypocząć i podleczyć się, a tu takie namolne kobiety.Wreszcie grzecznie lecz stanowczo przeprosiłyśmy je, prosząc o uszanowanie ciszy nocnej i naszych nerwów i był spokój.Od niej dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy na wiadomy temat i dziś dnia mamy ze sobą kontakt.
Reasumując: nie zrażaj się, jedź z optymizmem w sercu, po powrocie opowiesz nam jak było.Jeszcze jedno: polecam do zwiedzania ogrody P.KAPIASÓW - coś pięknego, był w TV reportaż z p.Mają Popielarską - MAJA W OGRODZIE.




__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2512  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 14:18
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Taką piękną pogodę mieliśmy przez 2 dni - a było to w marcu!!!!Chciałam wstawić jeszcze parę zdjęć, ale nie da rady, po .....to nie obrazek i nie może być dodany ... a przeciez właśnie obrazków się nie dodaje w iv.pl
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2513  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 15:33
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Napisała Lucy001...
Starałam się o sanatorium , ale po kilku miesiącach , otrzymałam zwrot dokumentów.

Czy NFZ podał przyczynę zwrotu dokumentów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2514  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 20:00
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie Do Ansty...

Ansty - nie ma to jak informacje z pierwszej ręki. Przybliżyłaś mi nieco warunki na terenie uzdrowiska Goczałkowice. Bardzo dziękuję A zdjęcie, które wkleiłaś jest super! Widać, że miałyście Obie dobre relacje. Mnie bardzo przeszkadzają takie "namolne" stąd decyzja związana z rezerwacją jedynki. Chociaż nie należę do odludków
Aż trudno uwierzyć, że tak ciepło było to w marcu. Dobrze, że wspomniałaś też o kostiumie. Nie należę do mistrzów w pływaniu, ale zajęcia w basenie brzmią bardzo obiecująco. Zamierzam zabrać kije do Nordic W. i pozwiedzać okolice- te polecane przez Was przede wszystkim
Jezu - ile ja mam planów na te trzy tygodnie . Coraz mniej mam obaw, a więcej nadzieji na dobry wypoczynek, ogólne wzmocnienie i relaks. Oby się sprawdziło. Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2515  
Nieprzeczytane 19-02-2013, 20:35
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie

Sellenhel, Jokerit, Ewiko, Olek466 - dzięki za rady, życz
enia i ciepłe słowa. Gdyby nie WY, pewnie zrezygnowałabym i byłabym nieszczęśliwa. Jestem Waszą dłużniczką. Po powrocie stanę do raportu i w miarę umiejętności zdam relacje

Ostatnio edytowane przez Ludwika : 20-02-2013 o 21:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2516  
Nieprzeczytane 20-02-2013, 21:16
Ludwika Ludwika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 8
Domyślnie

Dziś otrzymałam Z NFZ pisemne potwierdzenie skierowania do sanatorium. Mam przyznane; Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Wojewódzki Ośrodek Reumatologiczno-Rehabilitacyjny, Pawilon sanatoryjny Wrzos. Termin leczenia od 2013-04-03 do 2013-04-24. Zasady częściowej odpłatności za wyżywienie i zakwaterowanie w uzdrowisku w I sezonie rozliczeniowym (od 1 października do 30 kwietnia) w pokoju jdnoosobowym bez pełnego węzła sanitarnego określają opłatę w wysości 21,00 zł za 1 dzień pobytu. Czyli moja dopłata za pobyt w jedynce powinna wynieść 441 zł. Nie jest źle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2517  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 11:35
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Sanatorium, nie tylko na poważnie...

Opowiem wam, jak to było w kawiarence sanatoryjnej "Mesko" (opisałem to już wcześniej na innym forum)

Siedzę wieczorkiem w sali telewizyjnej z pilotem w ręku. Do sali zagląda lekarka dyżurna.
- Co pan tutaj tak samotnie siedzi?- pyta. Nie słyszy pan muzyki? Zapraszam pana na wieczorek taneczny w naszej kawiarence. Ruch na parkiecie, to zdrowie, proszę pana!
Chcąc, nie chcąc doprowadzam się szybko do porządku, schodzę na dół i staję przy afiszu z programem. Niespodziewanie zaczepia mnie stojąca obok kuracjuszka.
- Przepraszam pana, co to za miły zapach... taki karmelowy? Woda kwiatowa po goleniu? Gdzie pan nabył? Kupiła bym staremu!
- A jutro jest wieczorek zapoznawczy...Przyjdzie pan?... Pan z daleka?... Bo ja jestem Bogusia z Poznania. Pan przyjdzie... naprawdę warto...
- Szanowna miła pani!- mówię. Ja już jestem na to za stary.
- No wie pan? Mężczyzna nigdy nie jest za stary. On jest tylko dojrzały!... No to do jutra!
Wieczorem spóźniony pojawiam się w kawiarni, przysiadam się do stolika i zamawiam drinka. Nie zdążyłem jeszcze zamoczyć ust, gdy słyszę:
- Białe tango! Panie proszą panów! ... i wtedy zostałem nieomal poderwany z krzesła. Bogusia bez ceregieli, chwytem za rękę, ciągnie mnie na środek parkietu. Po oczach widzę, że jest co najmniej po dwóch drinkach... albo i lepiej! Od razu Białe Tango zamienia na „Tango Przytulango”. Przejmuje prowadzenie i narzuca styl tańca „w krok”. W tym wirze, za wysoko podnosi nogę i niechcąco udem trafia mnie w najczulsze miejsce wszystkich mężczyzn. Porażający prąd przechodzi od krocza do nosa i paraliżuje na chwilę. Nieświadoma tego Bogusia wykonuje figurę „głęboki odchył w tył”. Sparaliżowany bólem, nie potrafię jej utrzymać i Bogusia ciągnąc mnie za sobą, pada na wznak. Leżę na niej trochę oszołomiony. W takiej pozie słyszę szept Bogusi:
- Och ty świnko... ty świntuszku... jaki to niecierpliwy!
Dookoła rozlegają się śmiechy i brawa. Podrywam się na równe nogi. Na cholerę mi taka zabawa? Rozgladam się i półbiegiem ruszam do wyjścia. W półmroku trafiam jednak na wyjście dla personelu i waląc głową w zawieszoną tam metalową lampę i ląduję na regale ze szklankami. Rozlega się brzęk stłuczonego szkła.
- Pani odprowadzi tego gościa do pokoju,- mówi kelnerka. Spił się jak bela... że też ludzie nie mają umiaru!
Leżę osłabiony na łóżku z zimnym okładem na czole, a guz robi się coraz większy. Bogusia mamrocząc czułe słówka zaczyna zmieniać mi okłady.
- Bogusia, co robisz? Dzięki ci już za wszystko... teraz dam sobie radę... możesz już iść do siebie...głowa mnie boli jak jasna cholera!
Do pokoju wchodzi pielęgniarka robiąca wieczorny obchód.
-Jak się pan czuje po występach? -Jutro zgłosi się pan do gabinetu lekarskiego i opowie pani doktor o tym wydarzeniu, przyzna ile wypił alkoholu, oraz wytłumaczy: co robiła w pana pokoju pani Bogusia, po godzinie dwudziestej drugiej!
Gaszę światło, kładę się i myślę:
- Co mam powiedzieć... sama przecież doktor mówiła, że ruch na parkiecie to zdrowie!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2518  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 14:46
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Jak kobiety mogą być natarczywe i namolne, przekonał się już nie jeden kuracjusz - przykładem jest nasz kolega Ryszard2.Kolega mojego męża /bardzo uczciwy i bogobojny mężczyzna/ opowiadał nam swoje przygody w sanatorium w Szczawnicy.Współlokator przygruchał sobie Panią, ale ona miała przecież koleżankę z pokoju!! po kilku wieczorach przyprowadziła ją ze sobą do pokoju Panów.Śmiechy, chichy, kawały, alkohol... a nasz znajomy w łóżku, odwrócony twarzą do ściany. Porządny,wierny żonie - do późnej nocy.Rano już takim nie był, bo babka wepchała się do jego łóżka, no i "cóż miałem biedny zrobić"????? Tak to jest- stety czy niestety-każdy postępuje po swojemu......
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2519  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 16:00
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Do Deli......
Tak NFZ podał nowa ustawę o kwalifikowaniu do sanatoriów obowiazującą od stycznia 2011 roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2520  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 09:27
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie Ryszard 2

Zapewne wesoła przygoda ,zależy jak na to popatrzeć ,ale prawda leży po środku .Panowie spuszczeni ze smyczy żon też nie są bez winy .Ci którzy byli choć raz w sanatorium zapewne widzieli że już w pierwszym dniu pobytu odbywa się coś w rodzaju ; polowania ;Panowie wyszukują atrakcyjne panie ,a panie -panów .Zeby było się z kim pokazać i miło spędzić czas .I wtedy nie narzekają ,są w pełni sił ,prawie każdy wolny ,bez zobowiązań,albo w trakcie rozwodu.Mniej wesoło jest wtedy ,kiedy niespodziewanie odwiedzi jeden z małżonków ,wtedy wcale nie jest do śmiechu żadnej ze stron.Ale póki co jedźmy do wód ,kurujmy się i nie dajmy się zaskoczyć


http://www.youtube.com/watch?v=0WVe8rx5Xek

Ostatnio edytowane przez Fiona : 22-02-2013 o 09:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.