menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 11:22
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Nie obrażajmy się i nie bójmy się rozmawiać długo a czasem usłyszeć czegoś, z czym się nie będziemy zgadzać.
To są Twoje słowa Optymistko i nijak to się ma do Twojego upominania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 13:28
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Halinko

Na wstępie - Twój pomysł bardzo mi się podoba.
Trochę za późno się włączam. Gdyż chciałbym i cieszyłbym się, żeby dyskusja nie poszła w złym kierunku.
Tak już tu było nie raz, mam rację?. Dosyć krótko jestem, lecz poznałem już trochę Sz. Forumowiczów. Masz rację, w większości są tu po to, żeby sobie "towarzysko pobleblać" - nazywając rzecz po imieniu. Pewnie, we wszystkim można znaleźć aspekty humorystyczne.
A tu temat poważny, i taki założyłaś wątek.
Lecz każdy wątek można sprowadzić na boczny tor, czyli zejść z tematu. Jeżeli tylko P.Moderatorki i P.Adminka na to pozwolą.
A na ogół pozwalają. Tu mamy dużą tolerancję, co jest zresztą jedną z zalet tego forum.
I wreszcie, są tutaj także - jak zresztą wszędzie - forumowicze, którzy "się czepiają", są krytykanccy. I Tadeuszu - nie obraź się - Ciebie do takich zaliczam.
Pewnie - takie ich prawo.
A Ty Optymistko nie daj się wciągnąć, nie wchodź w ich konwencję. Rób swoje. Osiągnęłaś już, myślę, zamierzony efekt. Zebrałaś opinie, złapałaś już chyba parę kontaktów. To przejdź teraz do konkretów. Ale z osobami zainteresowanymi.
Życzę Ci, żeby Ci się powiodło, żeby to nie był "słomiany ogień". I żeby ten mały na razie projekt ktoś, a może Ty, powiększył i powielił.
Z pożytkiem dla samotnych. Pozdrawiam, Stefan.

P.S. Może to błąd, że tak "poważnie", w tym tonie się odezwałem. I nie na PW. Przepraszam, zwłaszcza Tadeusza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 16:07
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No i co, ledwo wpadłam i już oberwałam,ale co mi tam przyzwyczaiłam się -a co ja poradzę ,że wolę ze staruszkiem niż gronem staruszek-cd dyskusji wykazał jasno ,że taka gupia tom ja znów nie jest...Optymistko idę sobie,nie zakłócam ...dyskusji panelowej z grupa fokusową.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 16:25
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Halinko, Twój projekt ma racje bytu, jest to nowość w Polsce gdzie więcej jest narzekadeł i pozornych wesołków, ale jak napisałam juz kiedys życie wymusi różne rozwiązania w tej dziedzinie. z całego serca życzę Ci sukcesu, chciałabym Cie poznać, lecz to chwilowo niemozliwe. zapisałam Twój adres w książce adresowej i wszystko przed nami .
jesteś wspaniała.
pozdrawiam
Elka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 17:22
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Optymistko, projekt dobry, realizuj go. Chetnie bym skorzystala z takiej fajnej propozycji - ale bysmy sie chichraly i napewno nie wyrywaly wlosow z glowy za zawartosc lodowki. Mysle, ze tym razem nie wyladuje w .......... Zycie jest piekne moi panstwo!!!!!!!Hihihihihi
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 18:39
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Leluri, Marbella123 - bardzo Wam dziękuję za ciepłe słowa. Też z przyjemnością Was bym poznała - może przyjdzie na to czas. Drobne kłótnie mogą zaliczać się do przyjemności dnia byle bez sarkazmów i złośliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 18:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Optymistko miła

tak jak wcześniej pisałam życzę Tobie powodzenia pouczenia nie przyjmuję do wiadomości, to jest forum publiczne a nie zerówka. Wszyscy forumowicze mają prawo do wypowiadania się w tym wątku. Małgorzata50 nie jest liderem tego forum, to forum nie ma liderów. Wszyscy forumowicze maja swoich zwolenników i przeciwników tak jak to w życiu bywa. Wracam do tematu wątku: TRZYMAM KCIUKI ZA TO ŻEBY SIĘ TOBIE UDAŁO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 19:01
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Czarku - jeśli chodzi o konkrety to one zależą od dwóch stron.
Ja byłabym zainteresowana /po okresie próbnym/ współwłasnością posesji. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy dysponuje gotówką, a więc wynajęcie i inne formy są do przyjęcia. Jestem zdania, że niezależnie od formy wspólne zamieszkanie i odpowiedzialność musiałaby być obwarowana umowami cywilno-prawnymi.
Zresztą Czarku sam byłeś zdania, że to już są rozmowy na forum prywatnym.
Pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 19:05
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Maju59 - dzięki, że mnie sprowadziłaś trochę do parteru. Niepotrzebnie daję się "ponieść".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 00:45
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

uważam że pomysł Optymistki jest świetny,tylko że my w tej swojej tradycji,nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni.Ja równiez jestem za.To już taka polska natura,gdzie dwie osoby,tam trzy zdania.Jednak lepszy taki pomysł,aniżeli jakiś duzy dom radosnej starości,bo tu prznajmniej kameralnie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 07:56
coccinea's Avatar
coccinea coccinea jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 676
Post

Cytat:
Napisał Optymistka
Ten wątek nie jest przeznaczony dla osób, którzy są zadowoleni z tego gdzie są - oraz z tego z kim są /tzn. sami z sobą/. Nie jest również przeznaczony dla osób, którzy szukają swojej drugiej połówki w układach matrymonialnych. Jest przeznaczony dla Pań i Panów, którzy szukają przyjaźni i spokoju.

Z góry część osób przepraszam, że będę się powtarzała, ale chciałabym aby cały temat byl w jednym miejscu.

Po 1-sze - skąd mój pomysł.
Często bywałam w W.Brytanii w odwiedzinach u moich dziadków. Właśnie tam zobaczyłam, że starsi ludzie /i nie tylko/ mieszkają razem - we dwie, trzy, a nawet cztery osoby. Dowiedziałam się, że są to ludzie samotni, którzy wynajeli lub sprzedali swoje domy i mieszkają razem. Mają towarzystwo, opłacają sprzątanie, zakupy, pielęgniarkę /jeśli jest taka konieczność/ i zostaje im jeszcze na prywatne sanatoria lub wycieczki.
Bardzo mi się ten pomysł spodobał.
Anglicy /starsze pokolenie/ są bardziej od Polaków otwarci "na siebie". Są w stosunku do siebie bardzo życzliwi, grzeczni i bardzo pomocni nawet dla nieznajomych. U nas z tym różnie bywa.
Tak się złożyło, że dużo podróżowałam prywatnie i służbowo po byłych KS-ach i KK - i bardzo często wstydziłam się, że jestem Polką. No ale wszystko się zmienia. Wtedy były inne czasy - mam nadzieję, że polska młodzież inaczej nas reprezentuje.
Wracając do meritum sprawy - wierzę, że wśród nas znajdą się osoby, które będą chciały i umiały pojąć korzyści jakie wynikają z takiego "Łączenie się".
Zdaję sobie sprawę, że będzie to wymagało sporo pracy, ustaleń, rozmów na początkowym etapie, ale poźniej będzie już tylko dobrze. Im szczerzej będziemy ze sobą rozmawiać na początku tym później będzie łatwiej.

Chciałabym również podkreślić aby nie traktować tego wątku jako szukania towarzystwa tylko dla mnie. Może się tak złożyć, że akurat ja nie znajdę tu rozwiązanie dla siebie - ale znajdzie je 50 innych osób. Jeśli ja się komuś nie spodobam to może spodoba się ktoś inny. Nie obrażajmy się i nie bójmy się rozmawiać długo a czasem usłyszeć czegoś, z czym się nie będziemy zgadzać.

Prosiłabym o opinie w głównej sprawie - czy wstępnie będziemy rozmawiać i przedstawiać się na tym forum, czy też uważacie, że raczej na priv i onet.poczta.
Moja propozycja jest taka aby wstępnie rozmawiać na tej stronie. Ja chętnie przedstawię się jako pierwsza gdy będzie taka potrzeba. Chętnie również podam swój telefon ale w rozmowach bardziej prywatnych.
Zdjęcia moich zwierzaków są na "nasza-klasa" pod hasłem "Halina Ładynina". Tylko tam mam możliwość przekazania zdjęć. Za kilka dni je zmienię na zdjęcia domu i terenu. Mogę również przekazywać video i zdjęcia na komórkę.

Mam nadzieję, że wszyscy znajdą tutaj jakieś rozwiązania dla siebie wtedy, gdy mogą jeszcze decydować sami.
Nasza własna decyzja będzie zawsze lepsza od tych, które podejmą za nas krewni lub opieka społeczna.

Powodzenia dla wszystkich.

....mimo wszystko najlepiej nogi wyciągac pod swoim stołem,
kącik ciasny ale własny ,taka prawda ,że jedna na milion znajdzie się zgodna osoba ,wszystko będzie cacy dopóki się nie przemówią
do tego aby razem mieszkac trzeba latami dojrzewac

ale warto coś takiego sworzyc bo wielu nie ma własnego kąta i opieki
życzę powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 10:28
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

czytam te wszystkie zwady i mam wrażenie, że jestem na wiejskim, komunistycznym bazarze, docinki, jakies zarciki, uwazam wcale nie na miejscu, mam wrazenie ze CI co tak do sprawy podchodzą nie widzieli ludzi starszych, tak okropnie samotnych, przez to,ze całe zycie byli towarzyscy, a w pewnym wieku zostali opuszczeni przez wszystkich, Posiadają rodziny, ale to jest róznie, nalezy głębiej spojrzeć wookoło siebie i nie tylko. Zna lam takich, którzy mimo posiadania duzej emerytury, pięknego domu, ''wyladowali'' w psychiatryku, bo nie mogli sobie poradzić w wieku lat 70 z samotnością, a wystarczyłoby tak jak proponuje optymistka, dobrac do siebie 2 osoby, które miałyby podobny charakter i potrzebę i człowiek bylby zdrowy. NAUCZYCIELEM WSZYSTKIEGO JEST PRAKTYKA /Cezar Juliusz/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 10:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Uwazam, ze propozycja i pomysl Haliny-Optymistki jest bardzo dobry. Jakempa ma duzo racji w swojej wypowiedzi, ze wielu z nas w starszym wieku nagle staje sie samotnymi osobami....i w takim przypadku propozycja Optymistki jest genialna. Jezeli moge Ci cos poradzic - zrobilabym to w formie "pensjonaciku" 2 - 3 osobowego. Jezeli osoby nie beda sie nadawaly, zawsze moga wrocic tam skad przyszly....Uwazam, ze te osoby powinny zatrzymac ich mieszkania czy pomieszczenia w , ktorych dotychczas mieszkaly - wynajac je i za uzyskane pieniadze zaplacic na pobyt na "pensji" u Ciebie. Osobiscie, nie pozbywalabym sie moich dobr - poprostu udostepnila je na okreslonych warunkach. W kazdym przypadku, zycze Ci powodzenia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 10:49
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Wątek posprzątałam i sugeruję zapoznać się z poniższym:

1. Stwierdzenie "nie jesteś mile widziany/widziana" w danym wątku jest naruszeniem regulaminu.

2. Publikując COKOLWIEK na publicznym forum dyskusyjnym należy liczyć się z tym że inni będą ten sam temat postrzegali zupełnie inaczej. Poza drastycznymi przypadkami (żartowanie z ciężkich chorób, śmierci i innych poważnych przypadłości losowych), jak najbardziej jest tolerowane poczucie humoru czy nieco "lżejsze" podejście do tematu. Oczywiście nie znaczy to że każdy temat należy obracać w żart, jednak kilka postów żartobliwych mniej szkodzi wątkowi, niż seria pouczeń dla "nieprawomyślnych" użytkowników.

3. Do "dyscyplinowania" użytkowników piszących nie na temat lub w inny sposób zakłócających przebieg dyskusji, czy obrażających innych dyskutantów służą zgłoszenia nadużycia a nie połajanki na forum.Przypominam też, że istnieje funkcja "ignore" świetnie sprawdzająca się w przypadku, gdy nie mamy ochoty "widzieć" jakiejś osoby na forum.

4. Zakładanie z góry, że ktoś mający nawet skrajnie inne spojrzenie na dany temat chce go rozwalić stoi w sprzeczności z zasadami kierującymi przytłaczającą większością for dyskusyjnych - dyskusja bowiem zakłada zróżnicowanie nie tylko poglądów ale i postaw, w tym poziomu powagi traktowania różnych tematów.

5. Sugeruję, by założycielka wątku, założyła "bliźniaczą dyskusję" na swoim profilu - czyli tu http://www.klub.senior.pl/moje/Optymistka/board/, zapraszając do niej wyłącznie osoby zainteresowane w sposób przez nią akceptowany. Na publicznym forum nie ma możliwości "ujednolicenia" sposobu dyskusji wszystkich osób (a wszystkie mają prawo wypowiadać się na ten temat w dowolny, zgodny z regulaminem sposób), natomiast w prywatnym profilu gospodarz może "zarządzić" dowolny tryb wymiany zdań, ryzykując najwyżej tym, że nie będzie ich z kim wymieniać.

6. Bardzo proszę wszystkie strony niniejszej dyskusji o nieco wzajemnej wyrozumiałości i dopuszczenie myśli, że ktoś inny może na pewne rzeczy patrzeć zupełnie inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 11:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Optymistko, kontynuj, twoj projekt jest naprawde bardzo pozytywny. Gdybym byla samotna osoba zyjaca w Polsce - bylabym Twoja pierwsza klientka....pod warunkiem dostepu do komputerka. Hihihihi. Moge jesc placki ziemniaczane codziennie....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 11:28
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Cześć wszystkim - to mamy jasność. Oczywiście zrobię tak jak radziła administratorka.
Oczywiście będę nadal tu wracała.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na moją pocztę prywatną lub pocztę internetową pudel20@vp.pl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 11:53
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Masz rację Stefan dałam się ponieść. Będę bardziej uważała i nie zrezygnuję z tego wątku - bo są osoby, które chcą mówić poważnie.
Oczywiście nauczę się i założe własny blog, bo priv już jest

Teraz muszę pędzić z kocurkiem do lekarza.
Później wypowiem się bardziej szczegółowo na temat zaobserwowanych staruszków poza granicami Polski.

Trzymajcie kciuki za Apiska - bardzo tego potrzebuje.

Ostatnio edytowane przez Optymistka : 20-03-2009 o 12:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 11:57
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Halino - trzymamy kciuki za Apiska. Jego hiszpanski kumpel przesyla mu mmmmiiiauuuuuu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 13:59
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Kochani, zwlokłam się z łóżka, aby zobaczyc co się dzieje w tym wątku. Cieszę się, że jest tak gorąco. Gorzej byłoby, gdyby pomysł Halinki nie spotkał się w ogóle z naszym zainteresowaniem. Pomysł w naszych warunkach jest nowy, jednakże cieszę się , że osoby samotne podeszły do niego ze zrozumieniem, bo właśnie o takie osoby tu idzie.
Czarku-dziękuję, bacznie śledzę Twoje wypowiedzi, bo wiem, że jesteś człowiekiem bardzo trzeżwo myślącym.
Halinko, nie zrażaj się lżejszym potraktowaniem tematu przez niektóre osoby, to jest uroda forum, że rozmawiamy w różny sposób, a takie humorystyczne wtręty nie zaszkodzą wątkowi, jeśli jest kilka osób podchodzących poważnie do tematu. Wracaj szybko do nas z Apiskiem.
Mnie choroba trochę zmogła, ale idzie ku lepszemu. Zaczynam już chodzic, bo w łózku dośc już się należałam.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 21-03-2009, 00:42
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

witam cie Optymistko,moja imienniczko.,teraz napisze tylko kilka slow,bo nim przeczytalam te 100-1 postow -zrobilo sie b.pozno.Powiem tylko ze to jest dobry pomysl. c.d. jutro,tzn. dzis ale o przyzwoitej porze. Ide spac.Do zobaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotny jak bezdomny? - komentarze Basia. Ogólny 15 03-02-2018 20:57
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 28-07-2008 13:42
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Różności - wątki archiwalne 0 28-07-2008 13:39
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 15:49
60 w Skali Beauforta - młodzież i seniorzy razem - komentarze Dzidka Ogólny 48 10-08-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.