menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-09-2008, 09:15
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie Info dla seniorów


http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...rzednikow.html
  #2  
Nieprzeczytane 17-09-2008, 12:16
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Moim zdaniem,to jest zgodne z duchem obecnego czasu w naszym kraju. Największą kasę zgarniają prezesi,menadżerzy i wybrani przez nich pracownicy wyższego szczebla. Koniec z urawniłowką poprzedniego czasu. A emeryci,czy renciści,niech w ogóle cieszą,że coś dostają,bo i to się im może wkrótce skończyć. Dawniej, o wszystkim decydowała jedna partia,dziś jeden człowiek. I to jest pięknie, nie uważacie ?
  #3  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 09:38
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie Walą nas w rogi

To jest nie tylko "piękne" ale i obrzydliwe. Walą nas w rogi te niedouczone wykształciuchy według klucza partynego i tyle. A głupawy naród szemrze sobie pod nosem bo tylko na to go stać. I podsycają społeczeństwo przeciwko nam emerytom, że ZUS zbankrutuje jak będzie nas przybywało.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...nikow_ZUS.html
  #4  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 11:41
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie Ibir

A w/g Ciebie ,,głupawy naród" to kto?

Ostatnio edytowane przez a_sikorzanka : 18-09-2008 o 14:44.
  #5  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 14:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ibir
Już jeden taki mówił "głupi naród to kupi" i ja wypraszam sobie nazywanie Polaków "głupkowatym narodem" .Pomijając, że podobny wątek już istnieje. "Senior prasę czytuje-czasem komentuje"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #6  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 15:23
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ibir
Już jeden taki mówił "głupi naród to kupi" i ja wypraszam sobie nazywanie Polaków "głupkowatym narodem" .Pomijając, że podobny wątek już istnieje. "Senior prasę czytuje-czasem komentuje"

Tadeuszu !
Wydaje mi sie,że Imbir miał na myśli wklikując: "A głupawy naród szemrze sobie pod nosem bo tylko na to go stać", tzw. prosty naród, lub lud,jak kto woli)",a nie Jego słowa: "Walą nas w rogi te niedouczone wykształciuchy według klucza partynego ". Wydaje mi sie,że wg. niego ZUS `em nadal "trzesą" wykształciuchy " poprzedniego układu,i przydzielają sute premie sobie i tym po uważniu,a pomijają zwykłych pracowników. Co znaczy zwrot "Walą nas w rogi", nie wiem.Widocznie nalężę do tych "głupawych".
Moim zdaniem, ZUS`em trzesą już "wykształciuchy" nowej generacji,wg. nowych zasad wyuczonych,na nowych wyższych uczelniach i wywodzących z nowych,jedynie słusznych partii. Nie uważasz ?
  #7  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 15:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu pracujesz za adwokata?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 15:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu pracujesz za adwokata?

Czy uważasz,że kogoś bronię? Chyba tylko tych "głupawych ",czyli sie.
  #9  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 16:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu
Dlaczego obrażasz ludzi wykształconych mianem "wykształciuchy". Oni zdobyli swoje wykształcenie dzięki własnemu samozaparciu i wiedzy. Teraz nie jest konieczne należenie do jakiejkolwiek partii aby osiągnąć sukces w pracy. Na szczęście minęły czasy tej jedynej słusznej partii. Która jest obecnie słuszna na raczej na innych wątkach. A co do ZUS-u uważam jako wieloletni klient tej instytucji jednak wiele pozytywnych zmian. Nie wszystko jest cacy ale zdecydowanie lapiej jak kiedyś.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #10  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 17:07
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu
Dlaczego obrażasz ludzi wykształconych mianem "wykształciuchy". Oni zdobyli swoje wykształcenie dzięki własnemu samozaparciu i wiedzy. Teraz nie jest konieczne należenie do jakiejkolwiek partii aby osiągnąć sukces w pracy. Na szczęście minęły czasy tej jedynej słusznej partii. Która jest obecnie słuszna na raczej na innych wątkach. A co do ZUS-u uważam jako wieloletni klient tej instytucji jednak wiele pozytywnych zmian. Nie wszystko jest cacy ale zdecydowanie lapiej jak kiedyś.

Ja także uważam ,że ZUS ma lepiej niż kiedyś.
No bo patrzcie .Dawniej lastriko,teraz marmury..
Dawniej gabinet prezesa -raptem 35 m ,co to jest.?Teraz jak boisko do koszykówki.
Dawniej jakiś tam budynek po Komitecie Wojewódzkim,a teraz ? Sam Radziwiłł by się nie powstydził..

Ach,seniorzy-malkontenci.Ile się zmieniło na lepsze....

ps.Jak kto ma rodzinę w ZUS-ie ( tylko nie przy okienku ) to niech pogada.Na ile jeszcze starczy wypłat dla darmozjadów -emerytów.Ale co tam !
Pij bracie ,pij.Na starość torba i kij.
I bynajmniej nie będzie to torba od Prady. No i kij nie do golfa.
  #11  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 17:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu
Co do gabinetu prezesa to całkowicie się zgadzam z Tobą. Dawniej też to my czekaliśmy w zatłoczonych dusznych korytarzach aż nas łaskawie przyjmnie urzędnik często po kilka godzin. Urzędnik był często niekompetentny i opryskliwy. Teraz waruki oczekiwania zmieniły się i urzędnicy bywają inni co nie znaczy, że bywają z poprzedniej epoki. Rodziny przy okienku nie mam i nie piję.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #12  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 17:21
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

kiedyś mawiało się: przeżyliśmy najazd szwedzki
przeżyjęmy i radziecki
a teraz podpowiem
nie bądż uparty
przeżyjemy najazd i "trzeci" i "czwarty"

p.s. "uśmiechnij się - jutro będzie lepiej"
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #13  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 10:55
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie Przepraszam, ale .........

Jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Natomiast z tymi wykształciuchami to jest tak, że niektórzy z nich za podatników pieniądze, fundowane przez różnego rodzaju urzędy, firmy, itp. kończyli w sobotnio-niedzielne "wekendy" liche uczelnie i dziś mamy tego efekty.
A emeryturki ? ......
http://emerytury.onet.pl/1828113,wiadomosci.html
  #14  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 11:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Ibir,swoje zdanie mieć trzeba.Bez przesady z tym obrażaniem się.Pozdrówka.
  #15  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 10:54
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja nie bronie ZUS-u-jestem jak najdalsza od tego.Ale te premie,te wycieczki,te przebogate budynki wynikaja z tego że jest bardzo okreslony podzial na pieniadze dla nas i fundusze na cele o ktorych wyzej.Jasne ,że premie powinny byc rozdzielone sprawiedliwie,ale podobno sprawiedliwie to tylko w niebie.Dopoki nie zostanie ustalona ustawa o prawidłowym podziale pieniedzy-będzie jak dotychczas-ale przeciez sejm ma do dyskusji Swieto Trzech Kroli.
  #16  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 11:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja nie bronie ZUS-u-jestem jak najdalsza od tego.Ale te premie,te wycieczki,te przebogate budynki wynikaja z tego że jest bardzo okreslony podzial na pieniadze dla nas i fundusze na cele o ktorych wyzej.Jasne ,że premie powinny byc rozdzielone sprawiedliwie,ale podobno sprawiedliwie to tylko w niebie.Dopoki nie zostanie ustalona ustawa o prawidłowym podziale pieniedzy-będzie jak dotychczas-ale przeciez sejm ma do dyskusji Swieto Trzech Kroli.
Babciello ! Wszelkie budowle,budynki nie wznosi się na rok,czy parę lat,ale na setki (budowle KK),czy siedziby ZUS (conajmniej na lat kilkadziesiąt).
Nie negowałbym więc budowniczych za to,że budują ładnie,z pewnym przepychem,bo za parę, lub kilkanaście lat, będą już nadzwyczaj zwyklutkie i skromne niemalże.
Gdyby podobnie jak my patrzyli na budowę piramid ich budowniczowie,piramidalne pomysły władców Egiptu nigdy by sie nie ziściły.
Co innego premie dla pracowników ZUS. Byłbym za większą "urawniłowką", większą "sprawiedliwością społeczną",ale to było.
Co z tego wyszło,każdy widzi. Ciekawe,co teraz z tego wyjdzie ?
Na Niebo, w każdym razie,B.,możesz liczyć. Ja,i jak moje pragnienie,nie.
Jeśli biega o dni "wolne od znojnej pracy",to mi to wisi,zresztą,co inne tyż,niestety.
  #17  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 11:52
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Pracowałam w ZUS na informacji.Nie było komputerów,telefon był jeden i ja sama z dziesiątkami interesantów.Ludzie byli różni.W większości mieli o coś pretensje i w większości niestety słuszne.Ja starałam się ich reklamacje załatwiac w miarę pozytywnie,ale przepisy są przepisami i niektórych rzeczy nie dało się przeskoczyc i wtedy się zaczynało.Wszelkie gromy spadały na moją głowę.Nie mówię już o osobach psychicznie chorych(agresywnych).Strach było pracowac.Dlatego uważam,że placówki powinny byc modernizowane i dostosowywane do potrzeb przede wszystkim interesanta,ale również pracowników.Tyle,że u nas jak się coś robi,to od razu z przesadą i jak się buduje to pałace za ogromne pieniądze.
Dodam też,że po 6 letniej pracy na ZUS-owskiej informacji nabawiłam się nerwicy.

Ostatnio edytowane przez Małpa : 20-09-2008 o 12:04.
  #18  
Nieprzeczytane 30-01-2009, 10:24
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Domyślnie

"Gazeta Prawna": w 2010 r. niższe pensje i emerytury
(PAP, ak/30.01.2009, godz. 06:25)

Rząd Donalda Tuska podniesie w 2010 roku składkę zdrowotną do NFZ z 9 do 10 proc. - dowiedziała się "Gazeta Prawna". Pensje i emerytury będą w konsekwencji niższe - akcentuje dziennik.

Czytaj więcej na :
http://biznes.onet.pl/0,1907040,wiadomosci.html

I jak się nie wkurzać na polityków ? Czy to lewica, czy to prawica lub centrum tojest to samo badziewie !
  #19  
Nieprzeczytane 30-01-2009, 10:28
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Oni się różnią od siebie jedynie przed wyborami, jak nas agitują....póżniej są wszyscy tacy sami....
  #20  
Nieprzeczytane 30-01-2009, 13:23
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

Ale sobie stawkę diet podnoszą bez żadnych skrupułów
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
e-biznes seniorów. green Seniorzy i praca 6 19-09-2022 15:08
Angielski dla seniorów kate Zaproszenia 8 07-12-2015 14:00
Angielski Dla SeniorÓw Malgorzata 50 Zaproszenia 2 29-01-2009 18:38
Gazeta Seniorów glosseniora Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 29-12-2007 23:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.