menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #321  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 12:58
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Można i tak

Cytat:
Napisał Anielka
dokuczaja nam jakies kregosłupy,serca,nadcisnienia,pourazowe historie,trudno.Ale bywaja dni,kiedy czujemy sie nieżle [...] wtedy swiat należy do nas. [...]Przecierz panowie jakich spotykamy to też nie młodziki,kazdy tez cos za soba dzwiga.

No wlaśnie! Nie wyobrażam sobie, robić miejsce w mojej aptece na cudze flaszeczki, pudelka, blistry i przylepce.
Cytat:
Napisał Anielka
Ważne,żeby umieć podchodzic do każdego okresu w naszym zyciu z usmiechem i zrozumieniem.
No właśnie! Bóg wie z jaki trudem sposobię się do zimy. Z tego, co już mi się udało zgromadzić nie zrezygnowałabym za żadne inne skarby. Zresztą moja norka ciasna, niepodzielna.
Cytat:
Napisał Anielka
Młode to my juz bylysmy a teraz jesteśmy dojrzałe i piekne.
No właśnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #322  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 13:03
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Prawda

Cytat:
Napisał Ewita
Jestem pokrajcowana przez choroby, wypadek i przejścia, ale mam zamiar cieszyć się tym, czym mogę.
Trza znać swoje ograniczenia, a opłakiwanie zwiędłych kwiatów źle robi na oczy. Realizacji najsensowniejszego z możliwych zamiarów dla nas wszystkich! Jakby coś koło baru mi wyszło/weszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #323  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 13:05
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Baburko,ale to że jesteśmy piekne i dojrzale to nie znaczy,ze mamy byc same i nieszczęśliwe.Chyba,ze tak lubisz.Zawsze to lzej, nawet w małej norce ,jak jest ktos ,kto nam wode do tych leków poda.A miejsce w aptece i dla tej drugiej osoby tez sie znajdzie.Tak sobie mysle,ze dooki mamy dzieci,które jakos tam o nas dbaja,to ni8e myslimy,ze przyjdzie taki dzień,ze własnie tej szklanki wody nie bedzie mial kto podać/kasy nie mamy zbyt wiele,zeby opiekunce płacic/Ale póki co wazne,ze sie usmiechamy.Pozdrawiam.glitter_maker_07_08_2007_15_19_35_47826.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #324  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 13:18
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Baburko,

przestań smęcić tymi prawdami życiowymi, bo mi się robi nijako!
Anielko, Ewito i Honorko - tak trzymać!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #325  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 13:38
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Anielko ! Mysle ze tak wychowalysmy dzieci , ze nie musimy martwic sie o starosc.Sadze , ze ta szklanke wody nam podadza i pozwola w milosci przejsc na tamta strone.Pozdrawiam. nam do tego to jeszcze daleko...
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #326  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:04
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Baburko,ale to że jesteśmy piekne i dojrzale to nie znaczy,ze mamy byc same i nieszczęśliwe. Chyba,ze tak lubisz.
Sama mogę być szczęśliwe. Wiążąc się z obcym facetem naraziłabym mój poziom zadowolenia z życia na potężne wahnięcie. Może rozumuję w/g Leca (Cóż pozostało cioci niż być aniołem dobroci?), a może patrzę realistycznie na siebie, swoją rodzinę i jakiegoś obcego faceta? Jedno jest pewne, że dopóki nie muszę się oganiać od adoratorów, problem nie istnieje.
Cytat:
Napisał Anielka
Zawsze to lzej, nawet w małej norce ,jak jest ktos ,kto nam wode do tych leków poda.A miejsce w aptece i dla tej drugiej osoby tez sie znajdzie.Tak sobie mysle,ze dooki mamy dzieci,które jakos tam o nas dbaja,to ni8e myslimy,ze przyjdzie taki dzień,ze własnie tej szklanki wody nie bedzie mial kto podać/kasy nie mamy zbyt wiele,zeby opiekunce płacic
Może racja leży po Twojej stronie? A może nie. Znam kogoś, który co spojrzał na połowicę, to go zesłabiło. Na łożu śmierci zastanaiał się, czy za podanie szklanki wody, warto było znosić jej towarzystwo xxx lat. Na dobitkę umierając, wcale nie był spragniony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #327  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:11
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Starość to nasza sprawa

Cytat:
Napisał Honorka1949
Anielko ! Mysle ze tak wychowalysmy dzieci , ze nie musimy martwic sie o starosc.Sadze , ze ta szklanke wody nam podadza i pozwola w milosci przejsc na tamta strone.Pozdrawiam. nam do tego to jeszcze daleko...
Dzieci będą miały własną. Nie przeczę, że większość dzieci opiekuje się z serca niedołężnymi rodzicami. Nie chciałabym. Jeśli z rzadka marzę, to między innymi o tym, że tak pokieruję swoim życiem, aby zapewnić sobie pelną niezależność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #328  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:17
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Alsko

Cytat:
Napisał Alsko
przestań smęcić tymi prawdami życiowymi, bo mi się robi nijako!
To nie ja. Samo życie wali piąchami w drzwi.

Ciągle pracuję nad trafnym sposobem starzenia się i naturalnego(?) zejścia.
Feiksie, miło mi pomyśleć, że gdzieś tam czytasz i roumiesz. Choć z przyjemności tego uczucia zaiste wiele nie wynika.
Gdybyś twórczo podszedł do moich postów, wynikałoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #329  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:20
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Zyciem kierujesz jak chcesz. Ale to jest tylko zycie.Nie wiesz co. Cie czeka.Ja tez wolalabym byc do konca niezalezna.Nikt z nas nie wie co nam na starosc zgotuje los.Dlatego dobrze gdy mamy dobry kontakt z najblizszymi bo wiemy ,ze zawsze na nich mozemy liczyc.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #330  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:22
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

A ja starzeję się z godnościa i zmierzam w stronę zejścia nie przepracowując się szczególnie. Samo się robi.
Się mi nie chce :-))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #331  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:31
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Honorka

Cytat:
Napisał Honorka1949
dobrze gdy mamy dobry kontakt z najblizszymi bo wiemy ,ze zawsze na nich mozemy liczyc.
Umiesz liczyć, licz na siebie. Kiedy się okaże, że pomogą Ci inni, będzie Ci tym łatwiej i przyjemniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #332  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:41
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Zawsze licze na siebie. Ale wychowano mnie w szacunku do drugiego czlowieka / nie tylko rodziny /. Moja kochana Mama opiekowalam sie do konca i nie wyobrazam sobie abym mogla jej opieke scedowac na kogos innego.Kochalam ja i robilam wszystko aby ulzyc jej w bolu.Mysle ,ze tak wychowalam moja corke i jestem spokojna o moja starosc.Wydaje mi sie ze tak latwiej zyc i wcale nie myslec o tym co nas czeka.Jedni odchodza szybko ,bez bolu i w ciszy a inni.... mecza sie latami....tak bym nie chciala. Ale nie wiem co zgotowal mi los?
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #333  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 14:55
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honorka1949
Zawsze licze na siebie. Ale wychowano mnie w szacunku do drugiego czlowieka / nie tylko rodziny /. Moja kochana Mama opiekowalam sie do konca i nie wyobrazam sobie abym mogla jej opieke scedowac na kogos innego.Kochalam ja i robilam wszystko aby ulzyc jej w bolu.Mysle ,ze tak wychowalam moja corke i jestem spokojna o moja starosc.Wydaje mi sie ze tak latwiej zyc i wcale nie myslec o tym co nas czeka.Jedni odchodza szybko ,bez bolu i w ciszy a inni.... mecza sie latami....tak bym nie chciala. Ale nie wiem co zgotowal mi los?
Honorko zgadzam się z Tobą w 100% i sama też staram się w ten sposób podchodzić do życia. Pozdrawiam serdecznie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #334  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 15:14
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Mysle Iwonko , ze tak jest latwiej zyc.Po co zadreczac sie tym co nieuniknione.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #335  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 15:28
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honorka1949
Mysle Iwonko , ze tak jest latwiej zyc.Po co zadreczac sie tym co nieuniknione.
Otóż to, święta racja Honorko
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #336  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 18:37
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie grzeszenie

Jak byłam młodsza, mój kolega(tylko kolega) powiedział - cytuję 'lepiej grzeszyć i potem żałować niż żałować że się nie grzeszyło'.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #337  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 19:28
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Ale ubaw - To Wy odsądzałyście mnie od czci, uznały za jędzę, a Baburka wali prawdą między oczy i jest fajnie? No tak, ona należy do forum dla...
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #338  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 19:40
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Pytanie Nie rozumiem

Cytat:
Napisał Rudzia
Ale ubaw - To Wy odsądzałyście mnie od czci, uznały za jędzę, a Baburka wali prawdą między oczy i jest fajnie? No tak, ona należy do forum dla...

Jeśli komuś przywaliłam pomiędzy oczy, przepraszam. Zapewniam, że uczyniłam to bezwiednie. Prawda też może ranić, nie zawsze warto upierać się przy jej prymacie. Do głosicieli jedynie słusznych prawd nie należę, sama często stawiam pytania, szukając sobie właściwej.
Nie odczułam, aby moje prawa na tym Forum różniły się od przynależnych innym członkom. Nie wiem skąd miałyby płynąć przyznane mi przywileje. Owszem, pisuję na innych forach, ale obecność na którym z nich powoduje, że Tutaj cieszę się szczególnymi względami? Nie rozumiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #339  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 19:40
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Rudziu, na litość!

Nigdy nie uznałam Cię za jędzę, nigdy nie odsądziłam od czci i wiary. Uważałam i uważam, że każdy ma prawo do wyrażenia swoich opinii i wcale nie uważam się za przynależną do forum bardziej niż Ty!
Może tylko jedna uwaga - jeśli już mówimy o wyrażeniu własnego zdania. Ważne jest nie tylko to, co się mówi, ale i jak się mówi!
Można powiedzieć: "nie mamy o czym mówić", a można "pocałuj mnie w d..." Można stwierdzić: "nie zgadzam się z twoim zdaniem", można też - ""bzdury gadasz"... Jakiej formy kto użyje - to jego wybór. Zależy to od wrażliwości, poziomu i nastawienia do świata...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #340  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 19:49
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Baburko,
nie sądzę, abyś komuś przyłożyła, a czytam wszystkie posty w danym pokoju. Mnie na pewno nie! Więc się nie przejmuj...
:-))
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje jolita Polityka - wątki archiwalne 506 17-07-2007 01:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.