menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 13:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

To miejsce nie jest dla królów.
Nie pogrążaj się ...ty tam...

Kończę definitywnie tę dyskusję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 14:45
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

Kończę definitywnie tę dyskusję.
I słusznie, ponieważ kolejne posty będące poza tematem wątku, będą usuwane.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 19:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stasienko
I słusznie, ponieważ kolejne posty będące poza tematem wątku, będą usuwane.

Ja bym ten wątek schował do archiwum.
Szkoda poniewierać durnymi dodatkami pamiecią ludzi, którzy zginęli zamordowani kilkadziesiat lat temu.
Tu nikt niczego juz nie doda, wszyscy wszystko już wiedzą.
A zawsze znajdzie się ktoś chętny, żeby poszukac kto z ofiar był kim i jakie nazwisko miał jego przodek itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 19:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Znamy ukrywaną przez 72 lata listę nazwisk 1996 Polaków wywiezionych przez NKWD do katowni w Mińsku i tam prawdopodobnie rozstrzelanych na rozkaz Stalina i Berii..

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,11979863,...#ixzz24IX8Q5JT

Na listę białoruską nadal czekamy.
Pisząc ''oficerowie z Katynia'' mamy na myśli także tych z innych miejsc. Ja mam ''swój'' grób w Charkowie.
A co z Policją Polską, która została utopiona na Morzu Białym?

http://www.lwow.com.pl/policja/policja.html

Gdzie imienna lista?

ps. sprawa jak najbardziej rozwojowa, tym bardziej, że już we wrześniu USA odtajnią dokumenty.
Lepiej późno niż wcale.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 24-08-2012, 00:39
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Na listę białoruską nadal czekamy.
Pisząc ''oficerowie z Katynia'' mamy na myśli także tych z innych miejsc. Ja mam ''swój'' grób w Charkowie.
A co z Policją Polską, która została utopiona na Morzu Białym?

http://www.lwow.com.pl/policja/policja.html

Gdzie imienna lista?

ps. sprawa jak najbardziej rozwojowa, tym bardziej, że już we wrześniu USA odtajnią dokumenty.
Lepiej późno niż wcale.
Relacje osoby mającej około 90 lat i na dodatek której ktoś coś powiedział wydają się mało wiarygodne tym bardziej, że morze Białe znajduje się w tak odległym miejscu że to prawie nie możliwe.Policjanci, co wiadomo byli w Ostaszkowie i tam zostali zabici.Myślę, że staruszce już się wszystko pokręciło,coś gdzieś zapamiętała, coś dodała i tak rodzi się plotka a IPN ma co robić.
Co do dokumentów USA to przecież to jakaś paranoja,jakie dokumenty? może mają jakieś zdjęcia z Katynia które Niemcy robili i to wszystko, a w ogóle to sądzę po tej dacie opublikowania, że coś ujawnią, że ma to ścisły związek z wizytą w Polsce patriarchy Cyryla I i jakimś pojednaniem katolików (Polaków) z prawosławiem (Rosjanami).Takie pojednanie amerykańcom śmierdzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 24-08-2012, 09:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Słuchaj, ja dałam tylko jeden link.
I obrona NKWD w tym wypadku jest zbyteczna,
bo większość Policji Polskiej została znaleziona w sowieckich gównach w Miednoje. Na ich grobach ustawiono latryny, dzięki czemu zwłoki były dobrze zakonserwowane, pewnie przez bimber w odchodach.
To dopiero sowiecka pogarda, nie?

Co do do dokumentów USA ; wiedzieli o wszystkim wcześniej niż Niemcy odkryli groby. I powinni to pokazać.
To tyle w temacie.
Poczekamy te parę dni.
Jakie pojednanie? Dwóch religii i to wszystko. Wszak tyłek z batem tak szybko się nie jedna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 09:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przy "pojednaniach" najlepiej schowac sie za plecami i bacznie obserwowac .
Nastepnie zawsze isc z silnymi.

Gdy "kolo ogna sie pali" to ogon podwinac i czmychnac.

Co do Katynia i po latach Smolenska najlepiej bedzie gdy ludziom powie sie :
- z kogo skladalo sie NKWD ;
- kto sluzyl w UB,a nastepnie w kolejnych sluzbach pelnej wladzy;
- kto dzisiaj ZAWLADUJE Polska i Polakami .

Czy trzeba jeszcze cos dodac ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 11:56
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jakie pojednanie? Dwóch religii i to wszystko. Wszak tyłek z batem tak szybko się nie jedna.
No właśnie. Wierzę w wiedzę jaką posiadacie. Powiedzcie mi Miłe Panie, co to jest to pojednanie i czy za bardzo nie nadużywa się tego słowa nawet w założeniach.
Czy to pojednanie miedzy naszymi narodami, czy miedzy kościołami na poziomie naszych narodów, czy na poziomie ogólnym miedzy Watykanem a Cerkwią Prawosławną. Tylko powiedzcie mi w prostych słowach bo ja za bardzo rozgarnięty nie jestem, teraz moda na debili.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 11:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Podstarzały, impotentny Breivik .
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 12:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał Jarosław II
No właśnie. Wierzę w wiedzę jaką posiadacie. Powiedzcie mi Miłe Panie, co to jest to pojednanie i czy za bardzo nie nadużywa się tego słowa nawet w założeniach.
Czy to pojednanie miedzy naszymi narodami, czy miedzy kościołami na poziomie naszych narodów, czy na poziomie ogólnym miedzy Watykanem a Cerkwią Prawosławną. Tylko powiedzcie mi w prostych słowach bo ja za bardzo rozgarnięty nie jestem, teraz moda na debili.

Dobrze,to ja spróbuję Ci wyjaśnić na prostych przykładach
,bo to najprościej i najłatwiej .
Czy byłeś kiedyś w Hiszpanii lub Grecji ?
Czy byłeś kiedyś w Alzacji lub Wielkiej Brytanii i Irlandii ?
To jest pojednanie.
Czy byłeś kiedyś na Cyprze ,na Bałkanach lub na Bliskim Wschodzie?
To jest brak pojednania.
Pojednanie wymaga wysokiej dojrzałości mentalnej ,intelektualnej i historycznej spoleczeństw. Dojrzałości do odrzucenia buchalterii krzywd,zdrad i trupów.
Dopóki pieczołowicie liczy się trupy po każdej stronie ,trupów będzie nadal przybywać !
Pamięć i szacunek dla prawdy historycznej jest fundamentem dla dalszej cywilizacji,ale za historię nie można w nieskończoność wystawiać rachunki i oczekiwać jeszcze na napiwek.
Tak to widzę.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 25-08-2012 o 12:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 12:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ale czy pojednanie ma być bez warunków wstępnych, tak na żywioł i czekać co powie druga strona? Nic nie wiemy o konsultacjach, nawet nie wiemy jaki jest zakres nie mówiąc o tym kto uczestniczył. To takie tajne pojednanie? A może to w ogóle nas nie dotyczy. Nikt nas nie pytał.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 13:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Pojednanie to proces ,dopiero po upływie czasu i z perspektywy czasu można stwierdzić ,że nastąpiło i jest faktem. Nie da się go zadekretować - kiedyś władza zadekretowała ,że kochamy CCCP i co z tego wyszło? Na razie zauważ ,nikt nie mówi ,że pojednanie nastąpiło - to by było absurdalne stwierdzenie - na razie dwa Kościoły wystąpiły ze wspólnym wezwaniem do swoich wiernych. Treść jest znana i dość kontrowersyjna. Dla mnie również. Ale pierwszy krok uczyniono i to warto docenić nawet jeśli nie wszystkie sformułowania nas zadowalają.
Czy po wezwaniu biskupów polskich od razu nastąpiło pojednanie z Niemcami ? Wiadomo,że nie ,niektórzy do dziś nie czują się pojednani,ale generalnie w ciągu ostatnich 20 lat, nasze relacje uległy kolosalnej zmianie.

Kończę na tym ,bo nie mam dziś ochoty na loty kosmiczne ,a za chwilę okaże się ,że wypracowanie nie na temat.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 25-08-2012 o 14:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 15:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ale czy pojednanie ma być bez warunków wstępnych, tak na żywioł i czekać co powie druga strona? Nic nie wiemy o konsultacjach, nawet nie wiemy jaki jest zakres nie mówiąc o tym kto uczestniczył. To takie tajne pojednanie? A może to w ogóle nas nie dotyczy. Nikt nas nie pytał.

Bo i jaka ma być płaszczyzna tego pojednania?
Przyznanie się do winy?
Skrucha i prośba o wybaczenie? A może wyrażenie chęci naprawienia krzywd?

Nic z tego. Zajrzyj w dokumenty, jakie jest oficjalne stanowisko w Rosji w sprawie REHABILITACJI OFICERÓW Z KATYNIA!

Jeśli tą płaszczyzną ma być wspólny dokument Kościoła i Cerkwi, narzucony laikatowi ex cathedra, to można mówić o wielkim nieporozumieniu. Bo właśnie w opozycji do obowiązującego dotąd relatywizmu,
do głosu dochodzą ludzie świadomi historii własnego narodu,
swojej polskości i patriotyzmu rozumianego jako najwyższe dobro.
Dlatego właśnie teraz dzieje się ekshumacja na Łączce i uroczyste, z pietyzmem należnym bohaterom, pochowanie szczątków bohaterów, ofiar komunistów.
I to właśnie ci przeklęci przez pokolenia żołnierze AK, i ci w Katyniu, Miednoje, Charkowie i tysiącach innych miejsc,
wyznaczyli nam standardy patriotyzmu.

Bo dla nich POLSKOŚĆ była dobrem najwyższym i udowodnili to ofiarą też najwyższą - własnego, młodego życia.

I jeśli nie ma prośby o wybaczenie za tę ich mękę, nie ma pojednania.
Musi być symetria; myślę, że nasz naród może wyrazić skruchę tak jak w Jedwabnem. Problem w tym, że TU nie ma za co.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 18:03
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zmieszany

Czytam dyskusję i.... zastanawiam się, czy jakikolwiek dogmat KK był poddawany głosowaniu... tak, dogmat boskości JCh, ale głosowała wyłącznie hierarchia, a lud pobożny - znaczy laikat, miał wynik przyjąć bez szemrania... i tak się stało. A w czasach nam współczesnych - JPII głosił, że kościelne przepisy kanoniczne są rozkazami Boga, czyli - zrównanie papieskich decyzji z mocą samej Biblii.

Poniżej fragment porozumienia. Sądzę, że płaszczyzna jest wyłącznie ewangeliczna - przebaczenie. Jezus na krzyżu prosił Boga Ojca o wybaczenie Jego oprawcom. Niech każdy chrześcijanin sobie odpowie czy prosząc o miłosierdzie i przebaczenie - sam przebacza... wszak odmawia modlitwę codziennie...
/.../ Pojednanie zaś zakłada również gotowość do przebaczenia doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Zobowiązuje nas do tego modlitwa: Ojcze nasz (...) odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. /.../
Przebaczenie nie oznacza oczywiście zapomnienia. Pamięć stanowi bowiem istotną część naszej tożsamości. Jesteśmy ją także winni ofiarom przeszłości, które zostały zamęczone i oddały swoje życie za wierność Bogu i ziemskiej ojczyźnie. Przebaczyć oznacza jednak wyrzec się zemsty i nienawiści, uczestniczyć w budowaniu zgody i braterstwa pomiędzy ludźmi, naszymi narodami i krajami, co stanowi podstawę pokojowej przyszłości./.../
Link do całości: http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=2012817_0
Myślę, że pomordowanym, zamęczonym, wyklętym potrzebna jest dobra pamięć. Zamiast nienawiści, zemsty i odwetu. I nie tłumaczcie proszę, że to niemożliwe. Przypominam mogiłę żołnierzy bolszewickich w Ossowie, na której miejscowi składali kwiaty i zapalali znicze.
Być może, po orędziu Cyryla I odczytanym w cerkwiach, ktoś zapali świeczkę i położy kwiat na polskim grobie? I to światełko, wpólny słowiański symbol, dla mnie będzie ważniejsze niż dęte przemówienia polityków w świetle jupiterów i fleszy... o których się zapomina po wygaszeniu świateł.

Ech, nie powinnam się wtrącać. Offtop w odpowiedzi na offtop.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 18:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał ostatek
Być może, po orędziu Cyryla I odczytanym w cerkwiach, ktoś zapali świeczkę i położy kwiat na polskim grobie? I to światełko, wpólny słowiański symbol, dla mnie będzie ważniejsze niż dęte przemówienia polityków w świetle jupiterów i fleszy... o których się zapomina po wygaszeniu świateł.

Ech, nie powinnam się wtrącać. Offtop w odpowiedzi na offtop.

Czasem mam takie wrażenie ,że więcej chrześcijan jest wśród niewierzących, niż wśród gorliwie praktykujących.
Cóż ,być może ,ktoś to kiedyś oceni,a może nie........

Jeśli polecę zaraz w kosmos razem z Tobą ,to będzie to miłe towarzystwo.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 18:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek

Ech, nie powinnam się wtrącać. Offtop w odpowiedzi na offtop.

A właśnie wręcz przeciwnie!
Powinnaś się wtrącać i to mozliwie często.
I przywoływać uniwersalne przesłania.
Choć nie da się ukryć, że spóźniona nienawiść w zastępstwie jest całkiem niezłą siłą napędową ludzkiego plemienia.
No i jest sukces! Dziś można nienawidzić oficjalnie, głośno i NIC za to nie grozi. Dziś można być herosem.
I nie zapomnałbym o przyprawie z histerii. Ta dodana do dania podstawowego tworzy odpowiedni klimat do przekazania tego uczucia kolejnym pokoleniom Staruchom i sierotom po faszystach i podobnych.
Jeno w tym wrzasku wodza do poprowadzenia na Łubiankę ciągle brak.

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 25-08-2012 o 18:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 15:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie Polonez Ogińskiego

Jednym słowem, przykra sprawa.
Ludziska na gwałt kupują kopiejki, aby dać na tacę 9 września.
Do polityki Kościoła nic nie mam i swoje wiem. Pojednanie już dawno nastąpiło, ze zwykłymi Rosjanami.
Z tymi, od których pochodzi Cyryl, nigdy nie nastąpi.

A ponieważ wątek jest o oficerach z Katynia,
to tego się trzymajmy.
Jest scenariusz na film o bohaterskim oficerze polskim napisany przez Rosjanina. Nieznana historia bohatera, który 3 dni bronił się w piwnicy, stawiając na nogi całe smoleńskie NKWD. Kim był? Jak się nazywał? Czy kiedyś poznamy jego nazwisko?

Cytat:
Bardzo zapadła mi w pamięć postawa polskich oficerów.
W trakcie mojego śledztwa dowiedziałem się od kilku świadków, że tuż przed zamordowaniem niektórzy oficerowie, domyślając się, co ich czeka, stawiali opór.

Opowiedział mi o tym emerytowany funkcjonariusz KGB Jegor Poliakow, ale też inni świadkowie: Piotr Klimow, Nozdriew. Poliakow w 1940 r. pracował w smoleńskim NKWD jako mechanik.

Relacjonował, że gdy jednego oficera prowadzono na rozstrzelanie, nagle wyrwał broń konwojentowi i zabił drugiego NKWD-zistę. Potem zamknął się w piwnicy. Bronił się w niej przez trzy dni, dopóki nie otruto go gazem. Jeden dzielny Polak sprawił, że cała okolica siedziby NKWD musiała zostać otoczona przez wojsko!
Napisałem nawet scenariusz filmu na ten temat pt. "Polonez Ogińskiego". Ale nikt się nim w Polsce nie zainteresował, choć ci, którzy czytali ten scenariusz, byli wzruszeni i mówili, że powinien zostać zrealizowany.

Ten Rosjanin to były oficer...........KGB-
-Oleg Zakirow - badacz zbrodni katyńskiej, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nic nie jest czarno-białe.

ps. Polonez Ogińskiego..
Czy pamiętacie, że podobno, gdy dymiły szczątki Tupolewa, w ciszy słychać było dźwięk telefonu komórkowego jednej z ofiar?
Był to polonez Ogińskiego.
Zresztą może to bajki, bo skąd rosyjski strażak mógł się znać na muzyce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 15:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Giennadij Żaworonkow..

To jeden z tych WIELU TYSIĘCY Rosjan, z którymi pojednanie nastąpiło już dawno.

O CZYM MILCZAŁ LAS KATYŃSKI...

http://katyn.ru/index.php?go=Pages&in=view&id=643
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 11:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Narodowe Archiwa USA.
Można zobaczyć zdjęcia lotnicze z naniesieniem miejsca mogił.

http://www.archives.gov/research/for...cre/index.html

I film. Już został wczoraj umieszczony na you tubie.

https://www.youtube.com/watch?v=JW20VO8xkr4

Nawet nie chce się skomentować. I tak wszystko jasne było.

Ostatnio edytowane przez Lila : 11-09-2012 o 11:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 15:21
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

A mnie z tych wszystkich spraw katyńskich interesuje brak logiki i wybiórczość tych których zamordowano. Przecież ogólnie wiadomo, że więźniem sowieckim był gen.Anders wzięty do niewoli 29 września jak i wielu żołnierzy i oficerów którzy później utworzyli Polskie Siły Zbrojne w ZSRR i w 1942 roku, na mocy porozumienia przeszli do Iranu itd.itd...Może wobec tego nie istniał żaden inny obóz zagłady prócz Katynia? żeby to wszystko wyjaśnić trzeba chyba naprawdę pojednania z Rosją i wspólnie wyjaśnić, znaleźć groby i otrzymać listy pomordowanych a tak to wszystko to tylko domniemania i brak jakikolwiek innych dowodów. I jeszcze jedno, dlaczego Niemcy odkryli tylko ten jeden obóz kaźni? przecież w tym czasie okupowali całą Białoruś i część zachodnią Ukrainy a tylko Katyń udało im się odnaleźć? Chyba jednak historycy jeszcze długo będą nad tym myśleć bo w działaniach wojennych wielu żołnierzy ginie bez śladu szczególnie wobec takiej przewagi lotniczej jaką mieli Niemcy w tamtym czasie.
I jeszcze jedna rzecz wymaga jakichś wyjaśnień, mianowicie nurtuje mnie myśl-pytanie kto w sprawie Katynia,jaki naród,państwo odniosło największe korzyści? Czy Polacy, odpowiedź NIE, czy Rosjanie? nie wiem, czy Niemcy? chyba raczej TAK i to na wiele lat. Dalej to już tylko gdybania.

Ostatnio edytowane przez wibi : 11-09-2012 o 15:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
starość w filmach, przemilczenia, marginalizacja i rehabilitacja magdalenka Film, teatr 25 08-10-2012 20:36
Zdalna rehabilitacja słuchu - komentarze Renios Ogólny 2 17-01-2011 15:20
rehabilitacja po złamaniu nogi ... ulsta45 Choroby, badania, terapie 5 30-11-2009 22:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.