menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-04-2010, 15:59
ZiggiRosalsky ZiggiRosalsky jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 7
Domyślnie Senior w Wielkim Mieście


Witam, czy życie seniora w wielkim mieście może być lepsze niż np. w miasteczku czy na wsi? uważam, że większa dostępność uslug jak choćby medyczne czy baza rekreacyjna: baseny, fitness czy zdobyze technologii: telopieka, sieci komórkowe sprawiają, że lepiej zyje nam się w dużych miastach.
  #2  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 10:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zartujesz-miasta male i miasteczka sa przede wszystkim znacznie tansze.Drugie- w zwiazku z brakiem komunikacji miejskiej zmuszają do znacznie wiekszego ruchu. Trzecier- jak często korzystasz z tych zdobyczy cywilicacji- moi malomiasteczkowi znajom isa czesciej w tych przybytkach niż ja. Trzecie- wieksza zyczliwosc i samopomoc sąsiedzka. Czwarte-dostępnosc do usług medycznych większa jak w kolejkowyvh przepełnionych dużych miastach.Do szpitala jedziesz i tak pogotowiem, gdzie tak jak z duzego miasta zostaniesz natychmiastowo wyleczony i wypisany czesto w stanie nie nadającym się do użytku(przepraszam- ale mnie tez szlag trafia - jak tez patrzę na poczynania kas chorych- mimo, zem medykiem)
  #3  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 10:54
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał ZiggiRosalsky
Witam, czy życie seniora w wielkim mieście może być lepsze niż np. w miasteczku czy na wsi? uważam, że większa dostępność uslug jak choćby medyczne czy baza rekreacyjna: baseny, fitness czy zdobyze technologii: telopieka, sieci komórkowe sprawiają, że lepiej zyje nam się w dużych miastach.

o ile są na to finanse
moim zdaniem gdzie senior przebywa nie ma znaczenia. Ważne jest czy ma kontakt z ludźmi.
W dużym mieście czy na wsi czasami jest on na "bezludnej wyspie".
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 14:20
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał ZiggiRosalsky
Witam, czy życie seniora w wielkim mieście może być lepsze niż np. w miasteczku czy na wsi? uważam, że większa dostępność uslug jak choćby medyczne czy baza rekreacyjna: baseny, fitness czy zdobyze technologii: telopieka, sieci komórkowe sprawiają, że lepiej zyje nam się w dużych miastach.

Może być, a nie musi. Wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Każdy z nas ma inne zadnie na ten temat, ja osobiście wolałabym żyć na wsi. Czyste powietrze i natura, oraz cisza.
Miasto nie jest same w sobie złe, a na przyjemności trzeba mieć troche forsy.Pozdrawiam.
  #5  
Nieprzeczytane 24-06-2010, 11:55
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Witam. Uważam iż bardziej zależy od statusu materialnego niż od tego czy żyje w mieście czy na wsi(chyba że w jakiejś zapadłej dziurze zapomnianej przez Boga i ludzi) Temat by można snuć bez końca ale ja zakończę go życzeniem by Seniorom żyło się jak najlepiej niezależnie od tego czy mieszkają na wsi czy w mieście.Pozdrawiam. A propo.Ziggi R.to menager od boksu zawodowego a nie nasz Seniorek...skąd taka ksywa?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy senior ma marzenia? Eliza Miłość, przyjaźń, związki, samotność 105 25-11-2013 11:30
Senior w UE zayas Jestem babcią, jestem dziadkiem 16 01-07-2013 23:09
Senior - co to znaczy? vega Społeczeństwo - wątki archiwalne 38 25-07-2009 14:25
Opinie.senior.pl admin Informacje 6 06-05-2008 14:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.