menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #88501  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 09:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Brakuje mi tu jeszcze ideologii brunatno-koszulowych członków NSDAP, choć być może to świadomość regulaminu forum (niedopuszczalność argumentum ad Hitlerum) nie pozwoliła rzeczniczce europejskiej poprawności na pełne rozwinięcie skrzydeł emocji.
Ano cóż, jak zauważył a nawet naszkicował to Francisco Goya – "Gdy rozum śpi, budzą się demony".

I Goya przywołany przez Cię dał opis paskudnej rzeczywistości która znał.
Dla nas to powinien być drogowskaz, który ostrzega przed tym, że brak reakcji na to co coraz intensywniej pojawia się wokół nas powoduje że te demony mogą być replika tego coś określił jako hitlerium.

To rozum powinien przeciwstawić się atakom na tle narodowym, religijnym, czy rasowym w wykonaniu kogokolwiek bo to może spotkać ciebie, kogoś z twojej rodziny, czy znajomych.
Bo rozbestwiony demon atakuje .... człowieka.

pssst
Dalej nie wiem jaki jest Twój stosunek do takich zdarzeń jak opisane powyżej.
Też jesteś zdania, że ludzka rasa biała to szczytowe osiągnięcie procesu ewolucji ssaków naczelnych?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88502  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jest taki świetny film The help. Bardzo pouczający. Choć bo ja wiem. Są tacy którym żadna nauka nie pomoże, a widok papieża myjącego czarnoskóre stopy kobiecie w burce biorą za materialny dowód na istnienie szatana.

jest też w pamięci inny obrazek z papieżem kiedy na Jasnej Górze Karol Wojtyła ściskał czarną dziewczynę, która pojawiła się w jego otoczeniu. Na oczach kilkusettysięcznej widowni.
Tylko że niewiele z tego wynika. Polak-katolik i tak wie swoje..... .Przecie powiedzenie, że modli się pod figurą a diabła ma za skórą to nasz polski wynalazek
który powstał z obserwacji z natury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88503  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:08
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Słuszna uwaga. Faktycznie można zakładać, że rozum jest głęboko uśpiony, kiedy jego właściciel twierdzi,że to rasa, religia lub doktryna decyduje o liczbie szaleńców w populacji. Niewielu ludzi odważyłoby się w XXI wieku na takie stwierdzenie. Jeszcze tylko brakuje do kompletu odniesienia do płci.
Cytat:
Napisał Frat
Dobrze byłoby też znać sumę szaleństw, a ta będzie bardzo różna w zależności od rasy, religii lub doktryny.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88504  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:16
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
pssst
Dalej nie wiem jaki jest Twój stosunek do takich zdarzeń jak opisane powyżej.
Też jesteś zdania, że ludzka rasa biała to szczytowe osiągnięcie procesu ewolucji ssaków naczelnych?
Dlaczego chcesz, abym powtarzał to, co już napisałem.

"Problemem są ci niezwykli, z mocnym odlotem od reguł zwyczajności w sposobie działania i motywacji.
Do nich należą zarówno ci, którzy znieważyli muzułmankę, jak również ci, którzy gotowi byliby ją ukamienować gdyby sprzeniewierzyła się regułom ich wiary
".

Chyba nie ulega wątpliwości, że takie akty terroru zasługują na potępienie i karę. A co do naczelnych, to u wielu ludzi dostrzegam niedostatki procesu ewolucji niezależnie od ich koloru skóry.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88505  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Z doniesień medialnych wynika, że rząd w postaci Ziobry przy udziale Macierewicza postanowił w ramach czarnego humoru pogrzebać w resztkach pozostałych po ofiarach katastrofy w Smoleńsku.
Wietrzenie trumien dotyczyć będzie jedynie tych co nie zostali sproszkowani, co daje jakieś widoki na przyszłość dla żyjących, bo nigdy nie wiadomo co jakiemu politykowi przyjdzie do głowy. Więc na wszelki wypadek dla świętego spokoju lepiej kazać przerobić się na popiół.... jako w modłach stoi.

A już wydawało się, że zabawy ze zwłokami nieszczęsnych ofiar wycieczki smoleńskiej zostały zakończone i ich dusze już doznały spokoju pańskim ogrodzie dobra.
Wydawało się też że zwyczaje średniowieczne poniewierania nieboszczykami to daleka przeszłość, a tu okazuje się, że .... Polak -potrafi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88506  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:25
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
jest też w pamięci inny obrazek z papieżem kiedy na Jasnej Górze Karol Wojtyła ściskał czarną dziewczynę, która pojawiła się w jego otoczeniu. Na oczach kilkusettysięcznej widowni.
Tylko że niewiele z tego wynika. Polak-katolik i tak wie swoje..... .Przecie powiedzenie, że modli się pod figurą a diabła ma za skórą to nasz polski wynalazek
który powstał z obserwacji z natury.
Od zawsze śmieszy mnie powszechne przekonanie jakim to jesteśmy licznie katolickim narodem. Mam wrażenie, że w swojej masie, to raczej pogańskim, bliskim krwawym religiom ludów prymitywnych. Wystarczy poczytać ekscytację ludzi starych procesem Ścibora-Rylskiego, który byłby nadal wielbiony za swe czyny wojenne, gdyby nieopatrznie nie opowiedział się przeciw barbarzyńcom i ich krwiożerczemu bożkowi. Bo to jest jego główna wina, a nie jakieś uwikłanie 70 lat temu w relacje z UB. Dopóki milczał był cacy.

A co do szaleństwa ekshumacji, to uparcie przypominają mi się słowa niezbyt przeze mnie lubianego Drzewieckiego - Polska to dziki kraj.
Widać każdy ma czasem rację.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88507  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Dlaczego chcesz, abym powtarzał to, co już napisałem.
Żeby była jasność w temacie.
Cytat:

Chyba nie ulega wątpliwości, że takie akty terroru zasługują na potępienie i karę. A co do naczelnych, to u wielu ludzi dostrzegam niedostatki procesu ewolucji niezależnie od ich koloru skóry.
Fracie!
Czy naprawdę nie możesz napisać: "Dla mnie nie ulega wątpliwości, że .......".?
Bo to nasza osobista postawa wobec różnych otaczających nas zjawisk ma wpływ na działanie innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88508  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:35
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jeszcze tylko brakuje do kompletu odniesienia do płci.
Oczywiście, że brakuje. Przeciętnie rozumny człowiek zarówno XXI wieku, jak i wcześniejszych czasów (nawet z uśpionym rozumem) ma i miał świadomość różnic w szaleństwach męskich i żeńskich. Na temat innych płci nie wypowiadam się z braku doświadczenia i wiedzy.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88509  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:36
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cieszę się że postawiłeś kropkę nad i.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88510  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Od zawsze śmieszy mnie powszechne przekonanie jakim to jesteśmy licznie katolickim narodem. Mam wrażenie, że w swojej masie, to raczej pogańskim, bliskim krwawym religiom ludów prymitywnych. Wystarczy poczytać ekscytację ludzi starych procesem Ścibora-Rylskiego, który byłby nadal wielbiony za swe czyny wojenne, gdyby nieopatrznie nie opowiedział się przeciw barbarzyńcom i ich krwiożerczemu bożkowi. Bo to jest jego główna wina, a nie jakieś uwikłanie 70 lat temu w relacje z UB. Dopóki milczał był cacy.

Hypatio!
Dla mnie symbolem współczesnego katolicyzmu nie jest to co mówi ks. Sowa, a łomot jaki dzielny Polak katolik sprawił na placu podjasnogórskim dziennikarce Polce rasy białej podczas sabatu tzw.ojca Rydzyka. W atmosferze identycznej jak ten przypadek w Łodzi.

A co do Ścibora-Rylskiego, to zauważ, że znowu odbywają się czary-mary związane z IPN-em. Kiedyś robiono pokazówkę z gen Sikorskim, żeby pokazał, że tzw pion śledczy działa, a teraz z braku odpowiednich nieboszczyków trzeba dobrać sie do tych co jeszcze jakoś się ruszają.
W końcu jakoś trzeba potwierdzić, że największym herosem w walce o niepodległość RP nr dowolny był Kaczyński .......ten Kaczyński i dlatego ten Wawel
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88511  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 10:43
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Czy naprawdę nie możesz napisać: "Dla mnie nie ulega wątpliwości, że .......".?
Bo to nasza osobista postawa wobec różnych otaczających nas zjawisk ma wpływ na działanie innych.
Pluto, formularze deklaracji nie są tym co lubię, zwłaszcza gdy mają potwierdzać to, co jest oczywiste. Skąd u Ciebie te urzędnicze skłonności?
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88512  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 11:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Mój ulubiony polityk o wysłaniu wojska na Bl. Wschód"
Cytat:
I czym prędzej powiedział pan wtedy: Zdecydowanie nie mam planu wysłania wojsk na Bliski Wschód. To jest dziś arena geopolitycznego starcia 2 mocarstw - USA i Rosji bez udziału wojsk NATO - przypomniał Konrad Piasecki.

Ja bym to nazwał - i to bez ironii - raczej wyważeniem. Co innego może powiedzieć "prywatnie" kandydat na posła, co innego, jak jest się bardzo prawdopodobnym kandydatem na ministra obrony narodowej. Tutaj trzeba się już kierować polską racją stanu. Chociażby dlatego, że wypowiedzi kandydata na ministra obrony narodowej są bardzo uważnie analizowane na świecie. Zarówno przez naszych politycznych partnerów, jak i np. przez terrorystów - ocenił polityk.

A ktoś kiedyś mówił, żeby TAK -było TAK, a NIE znaczyło NIE..... Kurde! Kto to mógł być?????
Cuś mnie się zdaje, że to nie był prawdziwy Polak-katolik z rządu PiSu
http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...ki-wschod.html

jakoś nie dziwią mnie wyczyny Brudzińskiego, Ziobry czy innego Błaszczaka ale Gowin to jednak pewnego rodzaju zagadka....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88513  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 11:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Pluto, formularze deklaracji nie są tym co lubię, zwłaszcza gdy mają potwierdzać to, co jest oczywiste. Skąd u Ciebie te urzędnicze skłonności?

to nie skłonności urzędnicze, tylko uważam, że są takie zdarzenia gdzie zwykły szary, przyzwoity człowiek powinien dać osobisty wyraz i zaznaczyć jasno po której stronie Księżyca mu po drodze.
I to jest właśnie taki temat.

A w innych przypadkach uważam że świat ma wiele barw.

Z tym, że jeśli ktoś -jak Gowin - głosi w jednym miejscu jeden zestaw poglądów, a w innym całkiem przeciwny, to już jest inna para kaloszy. To nie barwy, tylko moralny brud.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88514  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 12:30
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
OK

Celnie Waszeć to ująłeś.
Nic dodać, nic ująć.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88515  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 13:11
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Demokracja po pisowsku.
Cytat:
Sejm wybrał w czwartek członków Kolegium IPN. Wszyscy byli kandydatami PiS. Są to historycy: dr hab. Sławomir Cenckiewicz, prof. Jan Draus, prof. Piotr Franaszek, prof. Józef Marecki oraz opozycjonista z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski. W głosowaniu wybór Sławomira Cenckiewicza na członka Kolegium IPN poparło 266 posłów, 169 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu; Jana Drausa poparło 238 posłów, 194 było przeciw, 8 wstrzymało się; Jana Franaszka poparło 264 posłów, 173 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu; Józefa Mareckiego poparło 264 posłów, 175 było przeciw, 4 wstrzymało się; Krzysztofa Wyszkowskiego poparło 257 posłów, 177 było przeciw, 6 wstrzymało się od głosu.
W głosowaniu Sejm odrzucił pozostałych kandydatów. Byli to: Ludwik Dorn (kandydat PO), prof. Andrzej Friszke (kandydat PO), Bogdan Lis (kandydat PO), dr Wojciech Muszyński (kandydat Kukiz 15 i PSL) i Henryk Wujec (kandydat Nowoczesnej i PSL). - Kolegium IPN będzie niezwykle ważnym instrumentem w kształtowaniu polskiej polityki historycznej - powiedział przed głosowaniem poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który prosił posłów o rozważny wybór. (http://www.tvn24.pl)
45 lat Trybuna Ludu preparowała historię i rzeczywistość z wiadomym skutkiem. W dobie internetu nawet 3 IPN-y preparujące historię nie dadzą rady.
Cóż, jeszcze wiele przed nami i żadne porównania z europejskimi totalitaryzmami XX wieku nie są przesadzone.
Kmiu !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88516  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 13:31
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Cieszę się że postawiłeś kropkę nad i.
Znaczyłoby to, że zauważyłaś jakieś specjalne "i" z dwiema kropkami.
Nie mam takiego znaku w klawiaturze, więc to tylko miraż Twojej optyki widzenia i rozumienia.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88517  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 13:53
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
to nie skłonności urzędnicze, tylko uważam, że są takie zdarzenia gdzie zwykły szary, przyzwoity człowiek powinien dać osobisty wyraz i zaznaczyć jasno po której stronie Księżyca mu po drodze.
I to jest właśnie taki temat.
Pluto, wiesz z pewnością, że zwykły, szary człowiek widzi tylko jedną stronę Księżyca, niezależnie od osobistej przyzwoitości lub nieprzyzwoitości.
Inni zwykli, szarzy ludzie wypowiedzą się dziś na temat BR exit. Niezależnie od tego, co będzie to oznaczało dla nich i dla nas, ciekawi mnie, jaki wpływ na ich decyzję wywiera problem uchodźców.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88518  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 19:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Pluto, wiesz z pewnością, że zwykły, szary człowiek widzi tylko jedną stronę Księżyca, niezależnie od osobistej przyzwoitości lub nieprzyzwoitości.
Wiem też, ze jest jeszcze nów, kiedy szary człek nie widzi żadnej strony Księżyca. I niektórzy uważają że ten stan trwa licząc że tak będzie zawsze
Cytat:
Inni zwykli, szarzy ludzie wypowiedzą się dziś na temat BR exit. Niezależnie od tego, co będzie to oznaczało dla nich i dla nas, ciekawi mnie, jaki wpływ na ich decyzję wywiera problem uchodźców.
Tam też jest sporo takich którym wmówiono, że ciepła woda w kranie to zbyt mało I też marzy się im dobra zmiana. Najciekawsze - co mnie serdecznie bawi - że za exitem są też .....emigranci czy jak wolisz uchodźcy.
A najśmiszniejsze jest to, że lecąc do Europy via London 3/4 miejsc w samolocie zajmuja obywatele GB którzy z tradycyjmi mieszkańcami wyspy maja tyle wspólnego co my obaj z lapończykami.
Ale wybór należy do nich. To w końcu ich państwo.
Mnie podobała się wypowiedź Hollanda i jeszcze kogoś z koronki UE, że powrotu nie będzie.
Z tym, że w przestrzeni krąży też informacja, że referendum to referendum a ostateczną decyzję musi podjąć parlament.
Jeśli tak to możemy mieć ciekawe widowisko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88519  
Nieprzeczytane 23-06-2016, 19:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Takie śmisznoty z pudełka lizusów:
Cytat:
1. Program 500 plus zadłużył Polskę o 47 mld zł - ogłosiło wGospodarce.pl
2. Po chwili artykuł zniknął
ze strony prawicowego serwisu
3. wGospodarce to jeden z tytułów spółki Fratria, wydawcy "wSieci"
Tekst nie do końca zgodny z linią redakcyjną zauważył twitterowicz Exen. Chwilę później artykuł nie był już dostępny na stronie wGospodarce.pl, jednak i tym razem sprawdza się powiedzenie „internet nie zapomina”.
Bierecki chyba przykręci kurek ze szmalem za taki numer.
A Karnowskiego chyba czeka pełzanie pod wycieraczką
Bohaterskie w pozycji wyprostowanej w pełnym wymiarze godności osobistej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88520  
Nieprzeczytane 24-06-2016, 08:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

No i Fracie Angole wybrali exit.
I zobaczymy czym sie to skończy, bo dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi.
Szkoci i Irlandczycy północni chcą opuścić GB, a funt dostaje lotu koszącego.

UE musi się ułożyć na nowo. A jej budżet będzie uboższy o daninę GB.
No i Waszczykowski przecież głosił że GB to nasz [polski] najwiekszy sojusznik w UE
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.