menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 09:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

jip mnie nie wkurza bo pamiętam motto Ludwiczka D i jeszcze powiedzenie o gołębicy z czechosłowackiego serialu "Szpital na peryferiach". Poza tym nie czytam włączony ignor. Czasem włączam się po cytatach lub podpuszczeniach nieśmiałych osób.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #62  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 09:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
jip mnie nie wkurza bo pamiętam motto Ludwiczka D i jeszcze powiedzenie o gołębicy z czechosłowackiego serialu "Szpital na peryferiach". Poza tym nie czytam włączony ignor. Czasem włączam się po cytatach lub podpuszczeniach nieśmiałych osób.
Zaraz i tak będziemy kosmos zwiedzać..... ale ona ma radość jak je się na te bzdury odpowiada, teraz to normalna nuda....
  #63  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 09:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Zaraz i tak będziemy kosmos zwiedzać..... ale ona ma radość jak je się na te bzdury odpowiada, teraz to normalna nuda....
We dwójkę będzie raźniej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #64  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 10:16
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

No i teraz przynajmniej wszyscy wiemy, gdzie żyjemy.
W kraju oszustów, złodziei, pijaków, nędzarzy itd.
Sami tego nie widzicie, zagranica musi nam oczy otwierać i obrzydzać nasz Kraj.
Moim zdaniem to ci najmądrzejsi i wiedzący jak uzdrowić społeczeństwo powinni tu wrócić, zakasać rękawy, zrobić rewolucję, stanąć na jej czele, zrobić pranie mózgów tym co jeszcze zachwycają się Ojczyzną i uformować na swoje podobieństwo.
Innego wyjścia nie ma, przynajmniej ja nie widzę.
  #65  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 10:42
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Wydaje mi się,że Vronka chce nas sprowokować do Jew-Jitsu w stylu Grossa. Wg. niego: "po wojnie Polacy nienawidzili Żydów".Może chce abyśmy wrócili do takiej postawy teraz ? Ćzyżby chciała nam napędzić "Strachu" ?
http://images.google.pl/imgres?imgur...N%26start%3D18
  #66  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 11:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak , ja tez myślę , że tylko czeka na to aby mogła nazwac nas antysemitami. Moja najlepsza przyjaciołka była też tego pochodzenia.... byla czlowiekiem niezwykłej iteligencji, taktu. i dobra. Zmarła 2 lata temu....
  #67  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 11:36
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
"Ile razy włamali Ci się do samochodu, do domu, na działkę, wyrwali torebkę na ulicy, rąbneli kołpaki lub znaczek Mercedesa z maski wozu? Dlaczego wstawiłeś kraty w okna i zdecydowałeś się płacić krocie za alarm i całodobową ochronę w swojej rezydencji? Dlaczego trzymasz już nawet to stare Daewoo na strzeżonym parkingu kilometr od domu? Czemu wolisz juz nie słuchać I-poda w bocznej uliczce miasta czy w parku? Czy śmiałeś się nerwowo, kiedy ukradli stare buty Twojemu synowi w szkole? A tanie długopisy i papier toaletowy z Twojej firmy wynoszone przez "uczciwych pracowników"? Czy paliłeś jednego za drugim stojąc w pociągu 2 godziny na upale, bo polscy złomiarze zajumali szyny lub tranzystor, a Ty spóźniałeś się na spotkanie służbowe albo pogrzeb? Jesteś pracownikiem naukowym i studenci ukradli Ci rower? Czy każdego dnia się boisz? Czy każdego dnia masz parę minut mniej z życia z powodu strachu o własne mienie, o swój dobytek, na który tak ciężko pracujesz, zarabiając 3 do 10 razy mniej niż na Zachodzie?"

Link do strony z ktorej jest sciaga:

http://www.aboutus.org/oto-polska.BlogSpot.com

"....God Pervertor: Ile razy ...."
  #68  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 12:29
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Nie mozna mowic o naprawianiu czegos jesli sie nie widzi co jest zepsute. Prawdziwy gospodarz dobrze wie co jest do naprawienia i nikt nie musi mu tego pokazywac. Z wypowiedzi niektorych Seniorow wnioskuje, ze nadal istnieje znaczna liczba osob, ktore widza Polske jako czesc socjalistycznej wspolnoty, w ktorej za lojalnosc nagradzano roznymi przywilejami. Ci Seniorzy przyzwyczaili sie do przedstawiania im Polski jako kraju samych zalet. Slynne hasla "zeby Polska rosla w sile, a ludziom zylo sie dostatniej" nie maja juz pokrycia w rzeczywistosci. Dzisiejsza Polska to zascianek Europy gdzie modlitwa miesza sie z przeklenstwem. To kraj ktory zamiast nowoczesnych technologii eksportuje ludzka nedze. To kraj glodnych dzieci, dwocyfrowego bezrobocia i tysiecy bezdomnych ludzi. I wreszcie to kraj gdzie lekarze pracuja wylacznie z powolania, dla dobra swoich pacjentow, z milosci do blizniego i poczucia dobrze spelnionej misji.
  #69  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 12:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Link do strony z ktorej jest sciaga:

http://www.aboutus.org/oto-polska.BlogSpot.com

"....God Pervertor: Ile razy ...."

Albercie.. przeciez juz dawno bylo wiadomo ze to "kopiarka"

Na dodatek powiem ci jeszcze ze wcale nie pisze z kraju ktory podaje w swoim profilu, anie nie wyglada tak jak pokazuje na zdjeciu..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #70  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 12:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, no Slowiczku- a toś nas zaskoczyla...
  #71  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 13:07
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
...Na dodatek powiem ci jeszcze ze wcale nie pisze z kraju ktory podaje w swoim profilu, anie nie wyglada tak jak pokazuje na zdjeciu..

Slowiczku sprytu to Ci nie brakuje. Jak doszlas do tego, ze jestem Twoja siostra, o istnieniu ktorej zapomnialas zaraz jak dalas noge do Triestu?

  #72  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 13:12
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Slowiczku sprytu to Ci nie brakuje. Jak doszlas do tego, ze jestem Twoja siostra, o istnieniu ktorej zapomnialas zaraz jak dalas noge do Triestu?

]


Zalozylam okulary Ha ha

Ale ty nie siostra.. oj nie
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #73  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 13:50
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Obywatele boja sie o swoja przyszlosc

"Na naszych oczach dokonuje się największa w historii migracja obywateli polskich poza granice kraju. Wyniki badań opinii społecznej przeprowadzone przez SMG/KRC są przerażające - co czwarty Polak rozważa chęć emigracji, natomiast wśród ludzi z wyższym wykształceniem co trzeci widzi swoją karierę u zagranicznego pracodawcy.
Ubywa nam młodych ludzi i znacznie przybliża się widmo katastrofy demograficznej w Polsce. Osłabiony został nasz system ubezpieczeń społecznych oparty na zasadzie solidarności międzypokoleniowej - jeśli jedno pokolenie nam zniknie, drugie będzie żyć w nędzy."
  #74  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 14:22
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

"I wreszcie to kraj gdzie lekarze pracuja wylacznie z powolania, dla dobra swoich pacjentow, z milosci do blizniego i poczucia dobrze spelnionej misji". A w innym wątku oskarżasz polskich lekarzy o nieuctwo i łapówkarstwo. Sama utworzyłaś taki temat . Już teraz nie wiem mordują ludzie w białych kitlach ? A może jednak leczą? Jeszcze trochę i zaczniesz dostrzegać może lepsze cechy w kraju, w którym żyję. Nienawiścią i piętnowaniem ludzi niczego się Mavronko nie zmieni. Piszesz, że nie mam bliskich, ponieważ nie chcę poprawy życia dla polskich dzieci. Jak niby ty poprawiasz ten ciężki los. Pokazywaniem pijanych lub pielgrzymujących. O dziwo w tym tak źle rządzonym kraju porozumiewamy się przez internet. Jesteś jak ciocia dobra rada. Wiesz jak rządzić, wiesz jak wychowywać, jak dbać o zdrowie i emerytury. Wiesz dla siebie, ponieważ ja oprócz narzekań i szydzenia nie zauważyłam żadnego mavronkowego programu. Jest owszem parę ogólników w rodzaju solidarności pokoleniowej, apeli o lepsze jutro dla przyszłych pokoleń itd.
  #75  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 14:31
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

[quote=Mavronka Freydis"[/QUOTE]
Mavronko....Błagam, napisz coś budującego wreszcie. Tak dla równowagi.
Proponuję, żeby ci wszyscy, którzy z Mavronką się nie zgadzają / czyli wiekszość /, dzielili się na forum pozytywnymi refleksjami. To bedzie jak najbardziej na temat
__________________
Nolens volens....
  #76  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 14:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

No właśnie mnie, moim dzieciom, moim znajomym powodzi się coraz bardziej superowo, nikt nie ma zamiaru uciekać z Polski bo widzi budujące się drogi, domy, fabryki, magazyny, wystarczy przejechać się na przedmieścia miast, widzi się pełne sklepy, tanie produkty, widzi się możliwości kształcenia, leczenia też , za dwa dni jadę na kompleksowe badanie, za darmo, widać jak ludzie się bogacą, jak kupują coraz lepsze samochody, jak coraz mniejszy kłopot, żeby prace dostać, jak... no właśnie jak nam inne narody zazdroszczą, i to wszystko nawet mojego psa zadowala, ma większą michę, ale żeby nie utył musi trenować, a to już go mniej zadowala... i jak ktos pitoli, że w Polsce jest coraz gorzej, no to ma trochę pomieszane klepki, i brakuje mu wizytuy u neurologa, też dostanie się za darmo...
  #77  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 14:46
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
"Na naszych oczach dokonuje się największa w historii migracja obywateli polskich poza granice kraju. Wyniki badań opinii społecznej przeprowadzone przez SMG/KRC są przerażające - co czwarty Polak rozważa chęć emigracji, natomiast wśród ludzi z wyższym wykształceniem co trzeci widzi swoją karierę u zagranicznego pracodawcy.
Ubywa nam młodych ludzi i znacznie przybliża się widmo katastrofy demograficznej w Polsce. Osłabiony został nasz system ubezpieczeń społecznych oparty na zasadzie solidarności międzypokoleniowej - jeśli jedno pokolenie nam zniknie, drugie będzie żyć w nędzy."

Podaje linki skad to skopiowano:

http://biznes.interia.pl/wiadomosci-...adow-rp,814596

http://zycie-polakow-na-emigracji.bl...-historii.html
  #78  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 14:50
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No właśnie mnie, moim dzieciom, moim znajomym powodzi się coraz bardziej superowo.
No i o to właśnie chodzi. Mnie Unia fundnęła naukę języka obcego; w miasteczku położyli nową i nawet długą ścieżkę rowerową; lada moment pojawią się szczepionki przeciw AH1N1; no i tak dalej.... Nie jest źle !
__________________
Nolens volens....
  #79  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 14:59
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Albercie... zobacz skad czerpie inspiracje nasza uczestniczka forum

Blog schizo-polono-foba.. A moze to ona jest jego autorem? Nie ma tam wielu komentarzy.. wiec popuszcza powietrzem ( brzydko pachnacym) u nas

http://oto-polska.blogspot.com/2006/...-historii.html
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #80  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 15:03
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Moglem wielokrotnie zostac na stale zagranica. Proponowano mi doskonale warunki finansowe, swietnie wyposazone laboratoria w wielu krajach swiata, poczawszy od USA i konczac na Israelu. Po pary miesiacach wracalem do kraju, aby zaczerpnac swiezego powietrza, otrzec sie o normalnych ludzi.

Jestem na wczesniejszej emeryturze z wlasnego wyboru. Zyje mi sie doskonale, dzieci wyksztalcone, samochod dobrej marki stoi w garazu, bo czesto wole poruszac sie rowem dla zdrowia i utrzymania kondycji fizycznej.

Kiedy moi koledzy z zagraniczy przyjedzaja w odwiedziny, nie moga sie nadziwic, ze tak dobrze nam sie zyje w Polsce, ze jest wszystko....i, ze mamy najpiekniejsze dziewczyny na swiecie i romantyczne dusze!

A nedza? Kochani, jest wszedzie, USA, Canadzie, Francji, Niemczech i.....Israelu. Oszusci sa wszedzie, zli lekarze sa wszedzie, pijacy sa wszedzie, no i na koniec ZLI LUDZIE - tych tez nie brakuje na swiecie.

Napewno ogladacie watki podroznicze naszej milej kolezanki z Europy, jest tam o wszystkim...i o nedzy rowniez. Nie znajdziecie na tych watkach slowa krytyki.

Kochani, nie mamy sie czego wstydzic, badzmy dumni z naszego kraju i ludzi w nim mieszkajacych. Jak ktos na sile MUSI narzekac i nas przedstawiac w zlym swietle.....jego sprawa.

Jeszcze Polska nie zginela, i napewno dlugo jeszcze nie zginie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Brunatna Polska wielebny Polityka - wątki archiwalne 16 07-01-2008 14:54
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.