menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #17981  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 18:16
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Andrzej Wiśniewski

uftdr2Sg mapeornsmcae oitrot t0gc0g:etd38 ˇ




Braciszkowie zrobili z Jasnej Góry
melinę dla patologii, faszystów i oprychów








Jakis nawiedzpony ateista lewak ,czlone pezetpeeru /stary wystarczajaco, zdazyl sie zalapac, zeby kontynuowac rodzinna tradycje/napisal



[quote]ze swoją wiedzę nikłą w sprawach biblijnych pokazuję nam za pomocą wielkości liter.[quote]



ateizm jest boski


A wozek przed toba
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17982  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 18:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=6 07EC805
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17983  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 18:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jerzy Bieszczak
ATEISTYCZNY ZWIĄZEK WYZNANIOWY


2taSlfl3 gfaopmdonsorhrez.md ˇ


Tomasz Piechaczek
Troszkę historii...Tego wam z AMBONY nie powiedzą...
Nasuwa się pytanie – czy warto obalać mit o dawnej Rzeczpospolitej jako „państwa bez stosów”?
Bo jednak stosy w Polsce jak najbardziej płonęły – może tylko rzadziej, niż np. w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Włoszech.
Wedle dość rozbieżnych szacunków historyków, za czary spalono w Polsce do ok. 20 tysięcy kobiet, z tym, że połowa została zamęczona na śmierć podczas tortur, została powieszona lub zginęła wskutek samosądów...
Barbara Zdunk miała 42 lata, czworo dzieci , gdy oskarżono ją o czary a właściwie o podpalenie miasta, z miłości do niewiernego kochanka. Za karę, że ją porzucił.
Kobietę potraktowano okrutnie, bez prawa do obrony.
W więzieniu była nie tylko bita, ale też regularnie gwałcona, tak że śmierć była dla niej wręcz wybawieniem, od niekończących się cierpień.
W takich warunkach spędziła cztery lata, rodząc jeszcze dwójkę dzieci.
Strażnicy więzienni zrobili sobie burdel w jej celi, sprzedając jej ciało każdemu, kto chciał płacić. Jedno z jej dzieci zmarło, przez co została oskarżona jeszcze o dzieciobójstwo..
Przed spaleniem litościwie ją podobno jednak uduszono...
Zdarzyło się to w oświeconym państwie, w 1811 roku , 35 lat po zniesieniu w Polsce kary śmierci za czary...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17984  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 19:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

W oświadczeniu z 7 marca 2021 r. wrocławscy dominikanie przeprosili za nadużycia, do których dochodziło w latach 1996–2000 w duszpasterstwie akademickim, a których dopuszczać się miał ojciec Paweł
– Wiedział o mnie kompletnie wszystko. Nakłaniał mnie do spekulacji, kto mógł mnie „zarazić” złym duchem, kto na mnie źle patrzył, kto mnie dotykał. Spowiedź potrafiła trwać 2–3 godziny. Odwoływał się do Boga. Mówił, że mogę oddać ten swój ciężar panu Bogu – opowiada jedna z wykorzystanych osób
W 2000 r. o całym zdarzeniu miał dowiedzieć się ówczesny prowincjał dominikanów o. Maciej Zięba. – Tu chciałabym uciąć spekulacje, czy o. Maciej Zięba wiedział o wszystkim, czy nie. Zdecydowanie wiedział. A nasze listy, spisane przez nas własnoręcznie od 2000 r. są w archiwum – zapewnia ofiara ojca Pawła
Oprawca kontynuował jednak swoją działalność. – Pod koniec 2019 r. jedna z ofiar natrafiła na działalność Pawła w internecie. Napisała list do obecnego prowincjała. Odpowiedź prowincjała nie była lakoniczna, natomiast wpisywała się w nurt myśli „wszystko jest załatwione”. Czas pokazał że jest zupełnie inaczej – opowiada zraniona
Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
https://www.onet.pl/informacje/onetw...2ryJL2JT9YGfKg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17985  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 19:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Gwałty w seminarium
https://sekielscy.pl/gwalty-w-semina...ObycXROFf3ZOcw


Przeżyli piekło. Jeden z nich ma za sobą „inicjację” w wieku jedenastu lat poczęstowany przez ekonoma w seminarium winem. Ten sam ksiądz zachęcał chłopca do spółkowania z niewiele młodszą dziewczynką. Chciał sobie popatrzeć. Drugi z nich to były duchowny, który odszedł bo nie mógł zrozumieć, jak to się dzieje, że powszechnie znany pedofil pozostaje bezkarny. Ten pedofil omal nie został biskupem, kupił już sobie nawet biskupie szaty, do dziś żyje w luksusie.
Odsłuchaj podcast

Ten materiał jest dostępny również w formie podcastu

Patologia w Polskim kościele.Dla mnie jest nie zrozumiały
nasz katolicyzm i patologia tolerowana w kościele. Jak można potem wte bzdury biblijne wierzyć .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 23-03-2021 o 19:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17986  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 21:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Jerzy Bieszczak
ATEISTYCZNY ZWIĄZEK WYZNANIOWY


2taSlfl3 gfaopmdonsorhrez.md ˇ


Tomasz Piechaczek
Troszkę historii...Tego wam z AMBONY nie powiedzą...
Nasuwa się pytanie – czy warto obalać mit o dawnej Rzeczpospolitej jako „państwa bez stosów”?
Bo jednak stosy w Polsce jak najbardziej płonęły – może tylko rzadziej, niż np. w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Włoszech.
Wedle dość rozbieżnych szacunków historyków, za czary spalono w Polsce do ok. 20 tysięcy kobiet, z tym, że połowa została zamęczona na śmierć podczas tortur, została powieszona lub zginęła wskutek samosądów...
Barbara Zdunk miała 42 lata, czworo dzieci , gdy oskarżono ją o czary a właściwie o podpalenie miasta, z miłości do niewiernego kochanka. Za karę, że ją porzucił.
Kobietę potraktowano okrutnie, bez prawa do obrony.
W więzieniu była nie tylko bita, ale też regularnie gwałcona, tak że śmierć była dla niej wręcz wybawieniem, od niekończących się cierpień.
W takich warunkach spędziła cztery lata, rodząc jeszcze dwójkę dzieci.
Strażnicy więzienni zrobili sobie burdel w jej celi, sprzedając jej ciało każdemu, kto chciał płacić. Jedno z jej dzieci zmarło, przez co została oskarżona jeszcze o dzieciobójstwo..
Przed spaleniem litościwie ją podobno jednak uduszono...
Zdarzyło się to w oświeconym państwie, w 1811 roku , 35 lat po zniesieniu w Polsce kary śmierci za czary...

Wacławie, miej litość.

To były Prusy. Nie Rzeczpospolita Polska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17987  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 08:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Księga Sakralnych Absurdów - Księga Rodzaju cz. 3
https://www.youtube.com/watch?v=YIqWFjXcLwI&t=7s


W tym odcinku zajmiemy się dalszą analizą fragmentów Księgi Rodzaju naszego Pisma Bez Wątpliwości Bardzo Świętego. Zobaczymy, jak niesłychanie łatwo dorobić się fortuny jeżeli tylko jesteś bożym ulubieńcem, masz seksowną żonę i zdolności sutenera. O tym wszystkim dowiemy się od patriarchy Abrahama, który prócz tego był pierwszym obrzezańcem i który rozpoczął ten proceder na masową skalę. Poza tym Abraham pokaże nam jak łatwo zostać zbrodniarzem z bożego rozkazu a dokładniej: w wyniku paranoicznych zaburzeń urojeniowych. Poznamy też drugiego bożego faworyta - Lota, bratanka Abrahama, którego postępowanie jest niedoścignionym wzorem moralnym. Poznamy jego cnotliwe córeczki, które nie były takie znowu cnotliwe a w końcu dowiemy się, że gwałt i kazirodztwo nie są takie złe o ile mają bożą akceptacje.

Księga sakralnych absurdów Cz.3 , to nam na dzisiaj przygotował nam TeapotPilot w ramach poranka edukacyjnego na Ateista To Brzmi .... Zachęcam z swojej strony wziąć do ręki to wiekopomne dzieło lub skorzystać z internetu i samemu się przekonać jakie bzdurne opowieści są tam zapisane. W sędziwym wieku wielu seniorów się zachwyca licząc że życie wieczne to prawda ???.
Zdaję sobie sprawę z Wankaborem że prawda o tym dziele może u wielu ortodoksów powodować agresję słowną i pisanie bzdur nie związanych tematami poruszanymi na tym wątku . Polski Katolicyzm jest jasełkowy oparty na indoktrynacji przeprowadzonej przez rodziców , katechetów w wczesnym wieku a wiedza religijna nikła .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-03-2021 o 08:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17988  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 10:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jan Nowak

WciutdzomrSSrmajpe otctmo cnsolcscre07:d31 ˇ

Uważam że Jezus to taka Myszka Miki czyli postać z bajki - rozważanie co powiedział/zrobił jest równie sensowne jak badanie życia Myszki Miki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17989  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 10:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu używanie pejoratywnych określeń nie popartych argumentami dobrze nie świadczy o osobie wypowiadające takie kwestie. Jeżeli ktoś z wchodzących na ten wątek ma kłopoty z emocjami polecam medytacje.To nawiązanie do twojego postu i Miran usuniętych przez administrację.

Już nieraz pisałem , przypominam Wankabor ciebie , Pluto i kilka innych osób umieścił na liście ignorowanych jej się nie wyświetlają .O tym otwarcie kiedyś napisał na forum i swoją decyzję uzasadnił . Jest taka opcja na forum SC i z niej skorzystał.

"Władze Reszla nie rezygnują z inscenizacji spalenia na stosie oskarżonej o czary Barbary Zdunk. "Nie gloryfikujemy dyskryminacji, a odtwarzamy historię" - powiedział PAP burmistrz, do którego o rezygnację z widowiska zaapelowała minister Elżbieta Radziszewska. Maleńki Reszel w woj. warmińsko-mazurskim od dwóch lat przygotowuje się do odtworzenia jednej z najbardziej niechlubnych kart swojej historii - procesu Barbary Zdunk, która oskarżona o czary w 1811 roku spłonęła na stosie. Był to ostatni stos nowożytnej Europy. "

" Proces Barbary Zdunk trwał trzy lata i budził wiele kontrowersji. Sprawa miała być tak prowadzona, by Zdunk - pasterka, matka czworga dzieci - za wszelką cenę została uznana za winną. Wyrok zatwierdził sąd w Królewcu i 21 sierpnia 1811 roku Zdunk spłonęła na stosie. Podobno kat, który przybył z Lidzbarka Warmińskiego, usłuchał pruskiego ministra sprawiedliwości i zanim zapalił stos udusił Zdunk, by ta nie płonęła żywcem. Był to ostatni tego typu proces i wyrok w nowożytnej Europie. "

Tereny te były zarządzane przez Prusy ale na tych terenach mieszkali Polacy i pracowali też w administracji Pruskiej. Na początku XIX wieku w Europie były królestwa i dopiero po I wojnie światowej datuje się powstanie państw narodowych. Całe zdarzenie pokazuje dyskryminacje kobiet i prymitywizm ludzi żyjących na tych terenach w XIX wieku.Chrześcijaństwo było dominującą religią w Europie i to chrześcijanie zamęczyli tą bogu ducha winną kobietę by gawiedź mogła oglądać spektakl .

To co widzę post Wankabora zawiera cytat z Ateistyczny Związek Wyznaniowy , sprawdziłem jest na FB https://www.facebook.com/groups/1812910489022555/ możesz zgłosić swój akces i będziesz mogła z swoimi koleżankami komentować posty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17990  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 10:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=607FAE 70
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17991  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 11:16
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jacek Kubis

t1eS6 gpognsodoelzrctedmu.e ˇ

"Tak jest"
Monika Olejnik: Czy uważa Pan, że kościoły powinny być zamknięte?
Adam Piechnik (ratownik medyczny): Prowokuje mnie Pani. Uważam, że powinny być zamknięte i przed i po pandemii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17992  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 11:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.facebook.com/10497906168...8898307955807/
  • Kazimierz Łyszczyński - zapalał światło rozumu

    Giordano Bruno (1548-1600) – głosił różne wymyślone teorie na temat wszechświata (nie był uczonym jak Kopernik); określał gwiazdy jako prawdziwych wysłanników i tłumaczy głosu Bożego; uważał, że Ziemia posiada duszę, podobnie jak cały wszechświat; wykorzystywał teorię Kopernika do szerzenia poglądów nie mających nic wspólnego z nauką; krytykował chrześcijaństwo i katolicyzm oraz zaprzeczał boskości Jezusa, ale chciał założyć nową religię pod egidą swojej filozofii. Uwięziony odmówił odwołania głoszonych idei. Skazany na śmierć za herezję i spalony żywcem przez Świętą Inkwizycję. Uznawany za męczennika za wolność słowa. Upamiętnienie – olbrzymi, piękny pomnik w centrum stolicy katolickich Włoch na Campo di Fiori, w miejscu, w którym go spalono, wzniesiony w 1887 roku. Bruno jest jako symbol znany na całym świecie.

    Kazimierz Łyszczyński (1634-1689) – napisał pierwszą na świecie książkę w założeniu dowodzącą nieistnienia Boga; głosił, że Boga nie ma, gdyż jest on jedynie ludzkim tworem; uważał, że Bóg został wymyślony przez ludzi bezbożnych, aby się ich bano i mogli ciemiężyć lud; twierdził, że religia jest kłamstwem, a teologowie gaszą światło rozumu; ostrzegał, że ciemiężony i zniewolony przez religię lud, będzie jej bronił przed mędrcami chcącymi go z tego zabobonu wyzwolić. Skazany za ateizm najpierw przez sąd kościelny, a potem przez sąd sejmowy na spalenie żywcem. „Ułaskawiony” przez króla Jana III Sobieskiego – spalenie żywcem zamieniono mu na ścięcie. Przedtem jednak wyrwano mu język i spalono na żywca prawą rękę. Upamiętnienie – kamień w białoruskiej wsi Szczytniki Małe stojący za zabytkową cerkwią. Nieznany nawet w swojej ojczyźnie - Polsce (choć znany na Białorusi, która uważa go swojego myśliciela i bohatera).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17994  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 11:57
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Wiedzialam, ze sie boi pokazania jacy sa smieszni nawet na zapiecku.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17995  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 12:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=6080B5 F0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17996  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 12:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu używanie pejoratywnych określeń nie popartych argumentami dobrze nie świadczy o osobie wypowiadające takie kwestie. Jeżeli ktoś z wchodzących na ten wątek ma kłopoty z emocjami polecam medytacje.To nawiązanie do twojego postu i Miran usuniętych przez administrację.

Już nieraz pisałem , przypominam Wankabor ciebie , Pluto i kilka innych osób umieścił na liście ignorowanych jej się nie wyświetlają .O tym otwarcie kiedyś napisał na forum i swoją decyzję uzasadnił . Jest taka opcja na forum SC i z niej skorzystał.

"Władze Reszla nie rezygnują z inscenizacji spalenia na stosie oskarżonej o czary Barbary Zdunk. "Nie gloryfikujemy dyskryminacji, a odtwarzamy historię" - powiedział PAP burmistrz, do którego o rezygnację z widowiska zaapelowała minister Elżbieta Radziszewska. Maleńki Reszel w woj. warmińsko-mazurskim od dwóch lat przygotowuje się do odtworzenia jednej z najbardziej niechlubnych kart swojej historii - procesu Barbary Zdunk, która oskarżona o czary w 1811 roku spłonęła na stosie. Był to ostatni stos nowożytnej Europy. "

" Proces Barbary Zdunk trwał trzy lata i budził wiele kontrowersji. Sprawa miała być tak prowadzona, by Zdunk - pasterka, matka czworga dzieci - za wszelką cenę została uznana za winną. Wyrok zatwierdził sąd w Królewcu i 21 sierpnia 1811 roku Zdunk spłonęła na stosie. Podobno kat, który przybył z Lidzbarka Warmińskiego, usłuchał pruskiego ministra sprawiedliwości i zanim zapalił stos udusił Zdunk, by ta nie płonęła żywcem. Był to ostatni tego typu proces i wyrok w nowożytnej Europie. "

Tereny te były zarządzane przez Prusy ale na tych terenach mieszkali Polacy i pracowali też w administracji Pruskiej. Na początku XIX wieku w Europie były królestwa i dopiero po I wojnie światowej datuje się powstanie państw narodowych. Całe zdarzenie pokazuje dyskryminacje kobiet i prymitywizm ludzi żyjących na tych terenach w XIX wieku.Chrześcijaństwo było dominującą religią w Europie i to chrześcijanie zamęczyli tą bogu ducha winną kobietę by gawiedź mogła oglądać spektakl .

To co widzę post Wankabora zawiera cytat z Ateistyczny Związek Wyznaniowy , sprawdziłem jest na FB https://www.facebook.com/groups/1812910489022555/ możesz zgłosić swój akces i będziesz mogła z swoimi koleżankami komentować posty.

Ja mam komentować posty wyznaniowe? Wacławie, jakbym chciała to bym TU komentowała i żadna siła by mnie nie powstrzymała.
Mam zgłaszać akces do grupy która produkuje takie bzdety?

Owa czarownica podlegała pruskiej jurysdykcji,
a ta nie miała nic wspólnego z Kościołem Katolickim.
Za Pawłem Jasienicą;
„ostatni przedstawiciele władzy polskiej w Reszlu i reszcie Warmii,
biskupi Stanisław Adam Grabowski oraz Ignacy Krasicki, przez trzydzieści lat swych rządów nie zatwierdzili ani jednego wyroku śmierci.
Stos Barbary Zdunk zapłonął w czterdzieści zim po zajęciu Warmii przez Prusy”.


Izba Sprawiedliwości i sam król Prus Fryderyk Wilhelm III zatwierdzali wyrok na Zdunk. Taka jest prawda.
Zresztą to nie jedyna ''czarownica''w pruskim ciemnogrodzie. Pod Reszlem było pastwisko Rossgarten, na którym podobno gromadziły się czarownice randkujące z diabłem.
Podkreślam - za skazaniem kobiety stało sądownictwo Prus, kraju rzekomo wówczas „oświeconego”. Uduszono ją litościwie na rozkaz ministra Fryderyka Wilhelma III co jest w aktach.
Archiwiści z Berlin Dahlem całkiem niedawno znaleźli dodatkowe dokumentu tyczące procesu, będziemy wiedzieć więcej o niewinnej kobiecie, raczej chorej umysłowo, która wcale nie podpaliła Reszla.

I tak się składa, że teoria Wandeczki i jej promotora idzie się bujać, bo ostatnie procesy czarownic nie były w krajach katolickich ( Anna Goldi stracona w Szwajcarii i Krystyna Ceynowa rok 1836 wieś Chałupy, też Prusy).

KK ma na sumieniu wiele ofiar, natomiast zakłamywanie historii tylko mu pomaga.

PS. guzik mnie obchodzi tajna lista wankabora.
Prostuję głupstwa nie w nadziei na jej dokształcenie, tylko dla tych nielicznych co czytają.
Ten post wpadł mi w oko przypadkowo. Takich kwiatuszków jest sporo. Przekaż Wandeczce by nacisnęła ''enter''w funkcję ''myślenie''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17997  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 12:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=608185 54
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17998  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 12:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Miran podpowiadam, ponieważ TU piszesz a ja nie będę, bo mnie temat nie interesuje.
Masz tu listę księży zamordowanych przez komunistów,
możesz ją rozwinąć.
Tylko usilnie proszę, ad argumentum, nie ad personam,
by nie urazić piszących.
Radzę każdego księdza umieścić w osobnym poście;
18 -tu męczenników- 18 postów.

http://www.solidarni2010.pl/32605-za...-straceni.html

To nie byli ludzie?

Biorę nogi za pas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17999  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 15:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=6 08136C5
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18000  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 15:16
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=6082B5 9C
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.