menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2141  
Nieprzeczytane 26-10-2020, 22:09
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Stefanie/Janie z dużą uwagą przeczytałam Twój post i zgadzam się z Tobą w 100% i ze stwierdzeniem , że " Kto sieje wiatr ten zbiera burze "
Odkąd zaczęły się te protesty nie jestem w stanie myśleć o czym innym....szkoda mi tych młodych ludzi .
Mieszkając w swoim domu mieliśmy sąsiadów ( na tej samej ulicy) którzy wychowywali niepełnosprawne dziecko. Wiele razy rozmawiałam z tą sąsiadkom i wiem, że jej syn ( bo to był chłopiec) urodził się zdrowy ( było to w latach 70-tych) i kiedy miał 7 miesięcy zachorował na zapalenie opon mózgowych...lekarze powiedzieli jej , że będzie roślinkom i chcieli odłączyć kabelek ( powtarzam jej słowa) by mógł odejść ale ona nie wyraziła zgody...nie wierzyła w to, że on nie wyzdrowieje.
Ich życie to był koszmar przez prawie 40 lat ...
Powiedziała mi że gdyby mogła cofnąć czas to wyraziłaby zgodę na to co proponowali jej lekarze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2142  
Nieprzeczytane 26-10-2020, 23:49
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Włączę się, bo nie "wytrzymię"!
Odnoszę wrażenie, że jedna i druga strona (atakująca i broniąca) działa trochę inaczej niż pokazują środki masowego rażenia. Pierwsza grupa nie atakuje wiary, ostrze protestów kieruje nawet nie przeciwko religii a duchowieństwu. Ureligijnienie polityki i upolitycznienie religii przyniosło takie efekty. Gdzie byli wierni, gdy z kościołów robiono arenę polityczną? z ambony agitowali politycy? religia legitymowała władzę? Wtedy podobał się sojusz ołtarza z tronem?? nie protestowaliśmy przeciwko państwu wyznaniowemu, więc je mamy. Nie będzie lepiej, gdy protesty zostaną stłumione lub same się wypalą. Na razie - trzeba być mocno wkurzoną, by w czasie pandemii i wynikających z niej niebezpieczeństw, brać udział w masowych demonstracjach. "Wszelka złość jest mała wobec złości kobiety" - Synod w Tyrnau 1611. Zeźlona, doprowadzona do ostateczności, jest skuteczniejsza od czołgu i rakiety; wie o tym już świeżo upieczony mąż. Piłsudski zrozumiał, zgodził się na prawa wyborcze. Warto też przypomnieć Boya. Minął prawie wiek a kobieta znów nie może myśleć samodzielnie ani decydować o sobie ponieważ mogłaby (z medyczną pomocą a nie szydełkiem lub łopianem) wymordować pół świata.

Prawo świeckie powinno być niezależne od religii, choćby ta była najlepsza. Duchowni mogą dyscyplinować swoje owieczki. Nie powinni mieć wpływu na prawodawstwo świeckie, dot. wszystkich. Kk powołuje się na przykazanie "nie zabijaj". Co mówi Biblia o poronieniach, prowokowanych, umyślnych? Warto sprawdzić. Ostrożnie, żeby szoku nie doznać. A po 'przerobieniu' Biblii zajrzeć do św. Tomasza z Akwinu. Kiedy to, wg doktora Kk dusza wciela się w płód?? "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80." Postęp, w VI wieku na soborze w Macon biskupi rozważali problem: czy kobiety mają dusze. W XXI wieku, w średniej wielkości państwie europejskim, politycy i duchowieństwo spychają kobiety do roli służebnej. Naprawdę jesteśmy takie niepełnosprytne? Pozbawione inteligencji także emocjonalnej? Niewykształcone? Podłe? Naszą rolą kościół, kuchnia, kołyska! Z racji wieku wybieram drugie. Sercem popieram demonstrujące kobiety. Wybaczam wulgaryzmy choć sama używam ich tylko w myślach.

Jadzia przywołała sąsiadkę. Pracowałam kiedyś biurko w biurko z matką roślinki. Przypadek nie rokował ale był 'łagodny', dziewczynka żyła. Wrażliwy tatuś 'dał nogę', nie mógł patrzeć na nieszczęście codzienne. Koleżanka dawała radę, dopóki żyli jej rodzice. Po śmierci ojca, przestała. Kiedyś stosunki służbowe opierały się również na przyjaźni. Próbowaliśmy pomagać, acz marnie nam to szło. Dwudziestoletnia Ewa wylądowała w domu opieki, oczywiście opłacanym przez matkę.
Heroizm jest określeniem zbyt łagodnym. Nie wolno kobiety zmuszać do rodzenia dziecka niemającego prawa przeżyć poza łonem matki. Podwójne okrucieństwo, cierpienie matki i dziecka.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2143  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 10:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Ostatku!
To wszystko prawdą jest i potwierdzona na przestrzeni dziejów.
Problem w tym, że chodząc po ziemi, dziś wyraźnie widać że trwa przyspieszona nauka o tym czym jest państwo, czym skutkują wybory i kogo słucha lud, który nie zdaje sobie sprawy ze skutków tych wyborów.

Znów przypomnę, że

Cytat:
Na Zjednoczoną Prawicę w 2019 roku głosowało mniej więcej 43 proc. kobiet. Na Andrzeja Dudę w tym roku - podobny odsetek


I jak już wspomniałaś Boya, to on o tych najbiedniejszych kobietach pisał. Bo te inne wiedziały gdzie i nie musiały do babki, czarownicy itp pokątnie do piwnicznej izby się wybierać.

Dziś kliniki aborcyjne i środki chemiczne dla tych z wyższej ekonomicznej półki są dostępne wokół RP.

W kwestii wiary i kleru zaś, to chyba dopiero teraz z bliska ta kasta, która dotąd praktycznie nie miała okazji zderzyć z realem poza murami ma do tego okazję.

Takim swoistym symbolem tego splotu kleru z politykami może być manifa zdąrząjąca z protestem pod Jasną Górę.
Paulini od lat na specjalnej platformie widokowej "goszczą" czołowych polityków PiSu. Z Kaczyńskim, Morawieckim, Dudą i in.
Więc nie powinni dziwić się że lud chce im powiedzieć że odpowiedzialność za to co ich vizytorzy wyprawiają z ludem plami ich habity.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2144  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 13:56
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja mam tylko nadzieję , że czym bardziej kościół będzie się bratał z polityką tym więcej osób będzie odchodzić od kościoła.
Byłam w krajach gdzie katolików jest tyle samo % co w Polsce a może i więcej ale nie ma sojuszu kościół-polityka i tak samo powinno być u nas.
Mam nadzieję, że młodzi ludzie nie popełnią takiego błędu jak moje pokolenie ( nie wszyscy) które ślepo wierzy w to co mówi KK
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2145  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 14:02
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Wiesz co Pluto, ja byłam kilka razy na Jasnej Górze bo mieliśmy taką tradycję w rodzinie , że jeżdziliśmy każdego roku albo do Lichenia albo na Jasną Górę ale jak ostatni raz byliśmy i był tam jakiś zjazd Solidarności z panem chyba Śniadkiem i wszędzie z głośników leciały przemówienia przeróżnych polityków powiedzieliśmy STARCZY !!!!!
My pojechaliśmy kawał drogi by móc spokojnie się pomodlić a nie słuchać wypocin jakiś polityków. I to był jak do tej pory nasz ostatni wyjazd do Częstochowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2146  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 14:55
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Domyślnie

Jadziu i nie jestem pewien czy to nie ostatnia twoja wizyta na Jasnej Górze której będzie teraz broniła StraŻ Narodowa ...

Wyglądają groźnie ... i chyba będzie potrzebna przepustka .

https://i.postimg.cc/jdfNbNSN/000-AM...NX-C122-F4.jpg
__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2147  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 17:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Wiesz co Pluto, ja byłam kilka razy na Jasnej Górze.......
My pojechaliśmy kawał drogi by móc spokojnie się pomodlić a nie słuchać wypocin jakiś polityków. I to był jak do tej pory nasz ostatni wyjazd do Częstochowy

To jest ....fajne miejsce. W tygodniu, kiedy jest spokój i można być turystą podziwiającym historyczny zabytek i spełnić modlitewne obowiązki... Wtedy paulinów nawet możesz nie spotkać..
I jest jeden plus dodatni.... doskonały widok na miasto i okolice.... aż po ruiny zamku w pobliskim Olsztynie..

I zawsze przy okazji opowiadam, że to było swiet ne miejsce na wagary...... Tam nikogo nie ścigały trójki klasowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2148  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 17:52
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A więc będzie to kolejny krok ze strony KK by zniechęcić wierzących do siebie.
Dawniej, dawniej jeszcze za komuny kościoły były pełne wierzących , ale wtedy nie było polityki w kościele ( przynajmniej w tym do którego ja chodziłam)
Od dość długiego czasu nie chodzimy na msze, woleliśmy iść do kościoła kiedy był pusty i w spokoju się pomodlić.
Już od jakiegoś czasu jest to niemożliwe bo kościoły kiedy nie ma mszy są zamknięte....wobec tego nie chodzimy wcale

Gdzieś w internecie przeczytałam, że nasi duchowni mają mało wspólnego z katolicyzmem....według mnie to szczera prawda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2149  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 17:59
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

Jaka ta władza i partia rządząca zrobili się delikatni.
Przez ostatnie lata najwięcej chamstwa to pis okazywał.
Buta i arogancja to jest ich codzienność.
Opozycja ta szeroko rozumiana była bezsilna.
Okazywała cierpliwość,myśleli,że z tą władzą można pokojowo. Były białe róże,czarne parasolki,spokojne manifestacje chociażby w sprawie sądów i na nic to wszystko.
Cały czas pokazywali palec Lichockiej.
To teraz nie ma innego wyjścia tylko głośne w.........ć
I tak jak mówił Lepper wersal się skończył.
Wspieram i kibicuję wszystkim kobietom,choć bardzo boję się o moją wnuczkę,która juz trzeci dzień protestuje.
Boje sie o wszystkie kobiety.
Nie wiadomo co te bezmózgowce wymyślą oby nie wariant
białoruski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2150  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 18:01
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

[FONT="Arial Black"]Jadziu[/font] to prawda co piszesz.
Apostazji nie zrobiłam,ale z tą instytucją już dawno nic wspólnego nie mam
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2151  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 18:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirellka
[FONT="Arial Black"]Jadziu[/font] to prawda co piszesz.
Apostazji nie zrobiłam,ale z tą instytucją już dawno nic wspólnego nie mam
.

A czy ta urzędnicza procedura zmieniłaby cokolwiek w związku z realiami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2152  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 18:57
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Poszukajcie na fb przemówienia JK . Zwraca się do zwolenników PIS do tworzenia czegoś w rodzaju bojówek i pilnowania kościołów....
Mnie jego wystąpienie przypomina wystąpienia Jaruzelskiego kiedy ogłaszał stan wojenny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2153  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 19:04
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirellka
Apostazji nie zrobiłam,ale z tą instytucją już dawno nic wspólnego nie mam
Mirellko tak, jak ja.

Jadziu,
słuchałam i za głowę się trzymałam.
Chce doprowadzić do wojny domowej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2154  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 19:18
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 862
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Poszukajcie na fb przemówienia JK . Zwraca się do zwolenników PIS do tworzenia czegoś w rodzaju bojówek i pilnowania kościołów....
Mnie jego wystąpienie przypomina wystąpienia Jaruzelskiego kiedy ogłaszał stan wojenny

Czyli niczego nie zrozumiał.
Sprowadzi cały protest do tego,
że są to ataki na kościoły i wiarę.
Nie na draństwo kleru, nie na "randkowanie" z władzą dla korzyści,
nie na obłudę i brak poszanowania tych, którzy myślą inaczej.
Najbardziej w tym wszystkim jest obrzydliwe to,
że w żywe oczy przekłamują fakty,
interpretują wszystko pod tych, którzy nie zadają sobie trudu myśleć samodzielnie,
tylko czekają na gotowy "przekaz"
i bezrefleksyjnie łykają to bez popitki.
Jakoś nie jestem optymistką teraz,
czas okropny, nie dadzą rady kobiety mimo poparcia innych.
I już widzę ten triumf i radość,
że jeszcze jakiś czas będą mogli uprawiać draństwo i kraść w majestacie prawa.
__________________
"Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje." - Baptiste Beaulieu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2155  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 19:44
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

Amii a ty myślałaś że ten obłąkany
Człowiek coś zrozumie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2156  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 19:57
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 862
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirellka
Amii a ty myślałaś że ten obłąkany
Człowiek coś zrozumie ?
Może patrząc na tych młodych ludzi, zdaje sobie sprawę,
że ta młodzież to już nie będzie jego elektorat?
I że to coś znaczy, że właśnie młodzi protestują?
To jaka grupa społeczna mu jeszcze zostaje?
Ma trzy lata, musi się spieszyć, żeby zdążyć wszystko spiep....ć.
Ale nie wiem czy on potrafi sobie coś innego niż TVP włączyć, pewnie nie.
Drzwi obrotowe w sklepie to było dla niego wyzwanie,
to co dopiero internet.
__________________
"Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje." - Baptiste Beaulieu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2157  
Nieprzeczytane 27-10-2020, 20:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

No to Szanowne Panie poczekajmy i zobaczymy co się z majaków tego gadającego i coraz bardziej mijającego się z realiami robota porobi.

Bo samo wezwanie do boju, to jedno, a reakcje na to to drugie.
Jak dotąd mamy /wkurzający/ ale ciekawy tydzień za sobą.
I sporo optymizmu z powodu tego co wymodził KACZYŃSKI z PiSem i klerem młodzi nie trawią.


Scenka z PiSdziewicami w bieli w sejmie w starciu z jedną, niedużą kobitką z mikrofonem ... przepyszna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2158  
Nieprzeczytane 28-10-2020, 00:00
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Zwraca się do zwolenników PIS do tworzenia czegoś w rodzaju bojówek i pilnowania kościołów....

Każdemu wara od kościołów i od cmentarzy też aby je niszczyć takie jest moje zdanie.

Katedra Notre-Dame w Paryżu, XIII-wieczna katedra, spalona pożar wybuchł w 15 kwietnia 2019 roku około godziny 19.

Rozwydrzony tłum w amoku próbuje wywołać bój w jakimś celu od dłuższego czasu a każdy pretekst jest dla nich dobry aby szaleć gdzie się da i czym się da.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2159  
Nieprzeczytane 28-10-2020, 00:42
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Wysłuchałam oświadczenia Prezesa PiS, Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - 27 października 2020 r.

-->https://www.youtube.com/watch?v=IZa4PFz4dPQ

więc jaki jest powód do szaleństw na ulicach?.....na pretekst jednak moim zdaniem to wygląda.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 28-10-2020 o 00:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2160  
Nieprzeczytane 28-10-2020, 01:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Kobiety he he dały się wkręcić w rozgrywkę lewicy a lewicowe hm hm meny je wspierają .... z tyłu.
Tym sposobem walczą by objąć stanowiska. )))))

Tam gdzie diabeł nie może he he tam babę pośle.

dobranoc

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.