menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #921  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 18:20
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Lulko, zaoferowałaś tutaj wszystkim wspaniałą wycieczkę. Właśnie idę Twoim śladem i zwiedziłam już (na tym wątku) Łańcut, Kozłówkę i Kazimierz. Jutro ruszam w dalszą drogę Stronkę też masz bardzo fajną.
Pozdrawiam
Dziękuję Bianka, miło mi, że tu zajrzałaś. Strona jest mojej córki.
Zapraszam na dalszą wędrówkę
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #922  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 19:45
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 145
Domyślnie

Lulka, bardzo dziękuję za wspaniałą wycieczkę
Szkoda, że to już koniec, pewnie przelecę wszystko od początku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #923  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 19:54
zula's Avatar
zula zula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 17 697
Post

Lulka,ale się z Tobą nałaziłam Ale nie żałuję nic a nic,piękne zdjęcia,i fajne komentarze.Jakbym tam była Dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #924  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 20:46
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie

Bogusia, Zulka, dzięki za Waszą obecność i komentarze, wszysto się niestety kończy.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #925  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 20:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Wreszcie dogoniłem......, dzięki za wnętrza z Kórnika, dzięki za wszystko... trochę miałem przerwy trochę (15 dni) na seniorku, łaziłem po fyrtlu Pauli, i dotykałem trójmiasta, a Kórnik jeszcze spróbuję pokazać, ale to potem...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #926  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 21:00
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Wreszcie dogoniłem......, dzięki za wnętrza z Kórnika, dzięki za wszystko... trochę miałem przerwy trochę (15 dni) na seniorku, łaziłem po fyrtlu Pauli, i dotykałem trójmiasta, a Kórnik jeszcze spróbuję pokazać, ale to potem...
Witaj Jip, wiem, że łaziłeś po Gdańsku, gdzieś pisałeś o tym. No to teraz Twoja kolej na zdjęcia, jak się trochę zadomowisz.
Pozdrawiam
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #927  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 09:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Lulka, dziekuje. Szkoda tylko, ze koniec Twojej wspanialej wycieczki po Polsce. Buuuu....mowi sie trudno, czekam na inne okazje. W miedzyczasie bede wracac do Twego watku aby ponownie przesledzic trase. Wobec tego do nastepnego razu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #928  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 23:31
karcz-miska karcz-miska jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Posty: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
to perełka, piękne miasteczko pełne zabytków.
Rozsławił je Mikołaj Kopernik, który jako kanonik kapituły warmińskiej żył i pracował na Wzgórzu Katedralnym niemal nieprzerwanie od roku 1510 do dnia swojej śmierci w maju 1543 roku.



Nie bylam tam od czasu zakonczenia harcerskiej „Operacji 1001 Frombork”.

Ponad 40 tys harcerzy przez 6lat przywracalo miastu urode, ktora widze na Twoich fotkach, w 68 roku
miasto liczylo troche ponad tysiac mieszkancow , a nas jednoczesnie zjezdzalo tam ok 2 tys, Budowalismy, sprzatalismy, sadzilismy drzewa, prowadzilismy prace archeologiczne, lesne , zniwne , zielone przedszkola, to tez nasza, druhen dzialka.Ciekawe czy nas tam pamietaja. Pomnik Kopernika to ukoronowanie calej akcji.
Irek Sekula znim sie upartyjnil/nie zyje, wiec..../na dobre byl koordynatorem akcji.
Obudzilas wspaniale wspomnienia.
Czy dzis , w skomercjalizowanej ,odhumanizowanej rzeczywistosci taka akcja bylaby mozliwa?
Moze na tym forum sa osoby , ktore byly wtedy we Fromborku.
Jaka to byla zapyziala miescina, po 18 tylko bezdomne koty i psy chodzily po ulicach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #929  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 09:21
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie

Cytat:
Napisał karcz-miska
Nie bylam tam od czasu zakonczenia harcerskiej „Operacji 1001 Frombork”.

Ponad 40 tys harcerzy przez 6lat przywracalo miastu urode, ktora widze na Twoich fotkach, w 68 roku
miasto liczylo troche ponad tysiac mieszkancow , a nas jednoczesnie zjezdzalo tam ok 2 tys, Budowalismy, sprzatalismy, sadzilismy drzewa, prowadzilismy prace archeologiczne, lesne , zniwne , zielone przedszkola, to tez nasza, druhen dzialka.Ciekawe czy nas tam pamietaja. Pomnik Kopernika to ukoronowanie calej akcji.
Irek Sekula znim sie upartyjnil/nie zyje, wiec..../na dobre byl koordynatorem akcji.
Obudzilas wspaniale wspomnienia.
Czy dzis , w skomercjalizowanej ,odhumanizowanej rzeczywistosci taka akcja bylaby mozliwa?
Moze na tym forum sa osoby , ktore byly wtedy we Fromborku.
Jaka to byla zapyziala miescina, po 18 tylko bezdomne koty i psy chodzily po ulicach.
Witaj, cieszę się, że o tym napisałaś, bo pewnie mało kto o tym wie.
To trzeba koniecznie odwiedzić Frombork, żeby zobaczyć jak wygląda teraz.
Byliśmy tam pierwszy raz, widziałam wcześniej zdjęcia (dlatego był na naszej trasie) i byliśmy zachwyceni.
Poza tym tak jak pisałam, doba baza hotelowa i restauracyjna, przynajmniej tam, gdzie my trafiliśmy.
Jedynie trochę smutkiem wionęły puste lokale i smażalnie ryb, pozamykane wcześnie z powodu małej liczby turystów.
A przecież to był lipiec, środek sezonu!
Zdecydowanie za mało poznajemy własny kraj, wybierając spędzenie urlopu za granicą.
A przecież utrzymanie tej bazy również kosztuje. Rozmawialiśmy w hotelu, pani się skarżyła, że nie mieli tak martwego sezonu od lat.
I to nie tylko dotyczy Fromborka.
Jeżeli tak dalej pójdzie, to byłoby przykre, gdyby praca tylu ludzi poszła na marne.

Znalazłam taki artykuł, wspaniała okazja, żeby to zobaczyć.

"Na spotkaniu Honorowych Obywateli Fromborka z Burmistrz Fromborka Krystyną Lewańską w trakcie trwania Dni Fromborka 5 sierpnia 2012 ustalono, że zostanie zorganizowany w roku 2013 we Fromborku - Zlot Honorowych Obywateli Fromborka z okazji przypadającego w tymże roku 40-lecia zakończenia Operacji 1001 Frombork. Zlot odbyłby się 24-26 maja, organizatorem będzie Urząd Miasta i Gminy Frombork, oczywiście przy pomocy Honorowych."
http://www.frombork.pl/strona-236-HO...3_ROKU%21.html

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 13-10-2012 o 09:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #930  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 14:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Kiedyś obiecałem zdjęcia z Kórnika, ale to nie teraz..., ale jedno na czasie.. Pozdrawiam

__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #931  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 15:48
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie

Bardzo ładne zdjęcie w kolorach jesieni, czekam na dalsze jak znajdziesz chwilę.
Pozdrawiam
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #932  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 16:18
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Witaj, cieszę się, że o tym napisałaś, bo pewnie mało kto o tym wie.
To trzeba koniecznie odwiedzić Frombork, żeby zobaczyć jak wygląda teraz.
Byliśmy tam pierwszy raz, widziałam wcześniej zdjęcia (dlatego był na naszej trasie) i byliśmy zachwyceni.
Poza tym tak jak pisałam, doba baza hotelowa i restauracyjna, przynajmniej tam, gdzie my trafiliśmy.
Jedynie trochę smutkiem wionęły puste lokale i smażalnie ryb, pozamykane wcześnie z powodu małej liczby turystów.
A przecież to był lipiec, środek sezonu!
Zdecydowanie za mało poznajemy własny kraj, wybierając spędzenie urlopu za granicą.
A przecież utrzymanie tej bazy również kosztuje. Rozmawialiśmy w hotelu, pani się skarżyła, że nie mieli tak martwego sezonu od lat.
I to nie tylko dotyczy Fromborka.
Jeżeli tak dalej pójdzie, to byłoby przykre, gdyby praca tylu ludzi poszła na marne.

Znalazłam taki artykuł, wspaniała okazja, żeby to zobaczyć.

"Na spotkaniu Honorowych Obywateli Fromborka z Burmistrz Fromborka Krystyną Lewańską w trakcie trwania Dni Fromborka 5 sierpnia 2012 ustalono, że zostanie zorganizowany w roku 2013 we Fromborku - Zlot Honorowych Obywateli Fromborka z okazji przypadającego w tymże roku 40-lecia zakończenia Operacji 1001 Frombork. Zlot odbyłby się 24-26 maja, organizatorem będzie Urząd Miasta i Gminy Frombork, oczywiście przy pomocy Honorowych."
http://www.frombork.pl/strona-236-HONOROWI_OBYWATELE_FROMBORKA_ZLOT_HONOROWYCH_OBYWA TELI_FROMBORKA_W_2013_ROKU%21.html


Patrzę i napatrzeć się nie mogę.....pozdrawiam Cię Lulka.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Ostatnio edytowane przez Paula : 13-10-2012 o 18:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #933  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 20:39
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie

Paula, dziękuję, wszystkiego dobrego
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #934  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 18:10
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie

Wprawdzie nasza wycieczka już zakończona, ale postanowiłam zwrócić uwagę na jeszcze jeden wyjątkowej klasy zabytek leżący na Szlaku Piastowskim,
o którym nie miałam wcześniej dostatecznego rozeznania, a który zwiedzałam w maju
tego roku i który wywarł na mnie ogromne wrażenie.

To Strzelno - miasto w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie mogileńskim, leżacy 18 km od Inowrocławia.
We wschodniej części miasta na niewielkim Wzgórzu św. Wojciecha stoją obok siebie dwa romańskie kościoły - jedyny taki zespół w Polsce,
to Rotunda św.Prokopa i kościół św.Trójcy.

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #935  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 18:15
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie Strzelno - Rotunda św.Prokopa

Kościół św. Prokopa jest jedną z najstarszych romańskich świątyń - XII wiek,
a zarazem największą romańską rotundą w Polsce, zbudowaną na planie koła.

Od razu zaznaczam, że warto za niewielką opłatą rozpocząć zwiedzanie z przewodnikiem,
panem Damianem Rybakiem, który doskonale oprowadzał i objaśniał nam wszystkie wspaniałości tego miejsca.

................................
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #936  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 18:16
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie Strzelno - Rotunda św.Prokopa

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #937  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 18:18
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie Strzelno - Rotunda św.Prokopa

Zapis w kronikach Jana Długosza podaje datę 16 marca 1133 jako dzień jej konsekracji.
Ostatnie badania archiwalne wskazują na równoczesny czas ukończenia rotundy i ukończenia pobliskiego
kościoła norbertanek, tzn. drugie dziesięciolecie XIII w.

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #938  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 18:19
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie Strzelno - Rotunda św.Prokopa

...................................
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #939  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 18:23
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie Strzelno - Rotunda św.Prokopa

Do rotundy, pełniącej funkcję nawy, przylegają:
od strony wschodniej – prezbiterium na planie kwadratu, przekryte sklepieniem krzyżowo-żebrowym;
należy nadmienić, że jest to jedyna na świecie romańska świątynia z czworokątnym prezbiterium,

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #940  
Nieprzeczytane 24-10-2012, 18:27
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 414
Domyślnie Strzelno - Rotunda św.Prokopa

od północy – dwie małe apsydy,
od zachodu – wysoka, podkowiasta wieża z wydatną skarpą od strony zachodniej i emporą na piętrze.

..................................
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dookoła Tatr i Zakopane 3 dni ( Wycieczka weekendowa ) darrtell Turystyczne 0 23-02-2011 23:13
„Dookoła Świata” spektakl Teatru Druga Strefa kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:35
„Dookoła Świata” spektakl Teatru Druga Strefa kultura-bemowo Zaproszenia 0 01-09-2009 13:15
Dookoła świata... przed telewizorem - komentarze Ludgarda Ogólny 1 26-11-2008 21:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.