menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5081  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 18:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Doc
Właśnie to robię, oficjalnie !
Klikanie w trójkąt nie pomaga, widocznie Moderatorzy są tej samej"branży".
Oficjalne jest to co zgodne z regulaminem. Jeżeli masz uwagi dotyczące pracy moderatorów to wiedz, że na końcu łańcucha pokarmowego jest admin, jeżeli moderator nie reaguje to reaguje admin, jeżeli admin nie reaguje to znaczy, że nie uznaje Twojego zgłoszenia jako zasadnego. A tak ma marginesie, bardzo Ci ten watek przeszkadza??? Jestem na forum od lat i poza jednym przypadkiem nie widziałam zamknięcia wątku. Nieużywany spada do archiwum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5082  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 19:09
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Żarówka

Cytat:
Napisał maja59
Jestem na forum od lat i poza jednym przypadkiem nie widziałam zamknięcia wątku.
" Głosujących: 185. Już zagłosowałeś w tej sondzie "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5083  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 19:17
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Doc
" Głosujących: 185. Już zagłosowałeś w tej sondzie "
Czyli to sonda decyduje o zamknięciu wątku??? A może jednak piszący na nim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5084  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 19:27
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Czyli to sonda decyduje o zamknięciu wątku??? A może jednak piszący na nim
Pod warunkiem, że na temat !
Ale to już sprawa, sumienia Moderatorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5085  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 19:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
" Głosujących: 185. Już zagłosowałeś w tej sondzie "
Doc ja zagłosowałem i mieszczę się w 31,89 % i takich jest tu większość , a ty? czy zagłosowałeś ? i możesz zdradzić nam na co?

Jaką ty masz wizję tego wątku Ateista to brzmi dumnie ..? Patrzyłem na twój profil jest interesujący ,interesujesz się fotografią masz hobby możesz zrobić zdjęcie jakiegoś Boga / taki mały fotomontaż z widokiem Torunia / jak sobie go wyobrażasz,wklej ocenimy na forum. Z Bydgoszczy nie daleko do Torunia.Pozdrowienia z Krakowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5086  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 19:37
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Doc
Pod warunkiem, że na temat !
Ale to już sprawa, sumienia Moderatorów.
Sumienie to duże słowo w odniesieniu do konieczności zamknięcia wątku, o takim zamknięciu decyduje admin, może od razu tam napiszesz z pewnością Cię wysłucha albo swojego sumienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5087  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 19:58
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Doc ja zagłosowałem i mieszczę się w 31,89 % i takich jest tu większość , a ty? czy zagłosowałeś ? i możesz zdradzić nam na co?

Jaką ty masz wizję tego wątku Ateista to brzmi dumnie ..? Patrzyłem na twój profil jest interesujący ,interesujesz się fotografią masz hobby możesz zrobić zdjęcie jakiegoś Boga / taki mały fotomontaż z widokiem Torunia / jak sobie go wyobrażasz,wklej ocenimy na forum. Z Bydgoszczy nie daleko do Torunia.Pozdrowienia z Krakowa
Puchała !
Z tym bogiem z Torunia, nie brzmi dumnie tylko złośliwie.
Oczywiście głosowałem i teraz mi się nie podoba, że nie mogę już zmienić poglądów.
Sonda na to nie pozwala, a pod Waszym wpływem się nawróciłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5088  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 21:08
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Doc
" Głosujących: 185. Już zagłosowałeś w tej sondzie "

Czas zamknąć wątek, bo piszą nie na temat!
Wątek ma się dobrze i nie musi mieć części drugiej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5089  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 21:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Sonda na to nie pozwala, a pod Waszym wpływem się nawróciłem
Czyli wierzysz , Dlaczego wierzysz w Boga ? to nam napisz ,chętnie przeczytamy . Jest to jak na razie na tym forum pierwszy przypadek powtórnej konwersji. .Skontaktuj się z Hypcią jej się tez nie podoba ankieta to wieczorem możecie popracować nad nową z uwzględnieniem twojego przypadku konwersji z ateizmu na nowe wyznanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5090  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 21:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Doc
Właśnie to robię, oficjalnie !
Klikanie w trójkąt nie pomaga, widocznie Moderatorzy są tej samej"branży".
Docu, nie zawsze się z Tobą zgadzałem i teraz też nie. Boże Ciało, to wielkie Święto katolików o bardzo starych tradycjach i z tego powodu niszowe mniejszości gdzieś muszą upuścić trujące szydercze gazy a gdzie jak nie na wątku ateistycznym. Lepiej tutaj w rezerwacie niż na procesji.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5091  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 21:36
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Skontaktuj się z Hypcią jej się tez nie podoba ankieta to wieczorem możecie popracować nad nową z uwzględnieniem twojego przypadku konwersji z ateizmu na nowe wyznanie.
Nie ma takiej na KSC, znowu "dumna" złośliwość.
Niestety możesz sobie na to pozwalać, Moderatorki nie zareagują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5092  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 22:39
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Zamiast się kłócić wróćmy do tematu wątku czyli ateizmu i tego, w czym jest bardziej wartościowy niż kościelne ogłupianie...
Może trochę kolorowych obrazków, bo to najłatwiej zrozumieć..

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5093  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 22:43
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Brawo.
Świetna wklejka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5094  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 23:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Doc przestań nad sobą się użalać sam zacząłeś pisać że nie na temat jest ten wątek , jak się ciebie zapytałem jak widzisz ten wątek i co na nim według ciebie powinno być raptownie cię zamurowało. Zapytałem cię też Dlaczego wierzysz w Boga ? Pytanie dlaczego istnieje i takie pytania zadają dzieci a rodzice odpowiadają. Czepiasz się moderatorów nawet Bogda501 ciągniesz do tablicy .Ja wiem że ateizm czy poglądy racjonalistów wywołują u ludzi niepotrzebne emocje szczególności tych co mało czasu przeznaczają na przemyślenie literatury związanej z swoim wyznaniem.

Jak cię nie interesują NRR to nie czytaj Moją intencją było byśmy patrzyli szerzej na zagadnienia różnic związanych w tym wypadku z religiami. I sami znając link zobaczyli w sieci że tacy ludzie istnieją co wyznają i nie ma się czego bać.
Ja zajmuję się obecnie socjologią religii i dzielę się częścią tego co czytam czy rozmawiam z osobami o podobnych zainteresowaniach . Konwersja zmiana wyznań występuje nie można tego problemu zamieść pod dywan a stawianie tego na ostrzu noża w kontaktach z bliskimi kończy się nie najlepiej dla każdej ze stron. Są też i samobójstwa a dla seniora bardzo dużym przeżyciem jest zgon dziecka. Na tym zakończyłem i do spraw nie powracam.

Jutro dla czego młodzi ludzie tym się interesują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5095  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 00:14
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Zamiast się kłócić wróćmy do tematu wątku czyli ateizmu i tego, w czym jest bardziej wartościowy niż kościelne ogłupianie...
Może trochę kolorowych obrazków, bo to najłatwiej zrozumieć..

Szkoda,że nie potrafisz, wyrażać swoich poglądów i ich bronić równocześnie nie obrażając.
Uważasz,że ludzie wierzący są wierzącymi,bo są ogłupieni,czyli 95% ludzkości - pisałam o tym x razy - a może to ci niewierzący mają jakiś defekt ,który nie pozwala im na doznania metafizyczne,tak jak daltoniści nie są wstanie doznać bogactwa barw? Zwykle za normę przyjmujemy to co powszechne,a nie unikalne,kilku procentowe.
I jeszcze pytanie,co oznacza stwierdzenie,że kolorowe obrazki łatwiej zrozumieć? Komu łatwiej? To z autopsji czy też znów przeświadczenie o własnej wiedzy absolutnej? Wiedzy o niesprawdzalnym.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5096  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 09:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Co to takiego z tymi NRR że mają popularność wśród ludzi młodych którzy decydują się zrezygnować a wiary którą przekazano im w tradycji rodzice.

Sukces zawodowy i kursy self-religions po których mogą powiedzieć że im sukces zawdzięczają.WS wielu spółkach międzynarodowych są przeprowadzone szkolenia które według managerów bardziej motywują ich personel podległy do pracy z większą energią i entuzjazmem.
Poprawa zdrowei i długowieczność . Tu w skali wieku dominuje średnie pokolenie i seniorzy.Zmiana norm żywieniowych wpływa korzystnie na organizm i po pewnym okresie czasu jest w stanie też zauważyć lekarz specjalista pod którego jesteśmy opieką.
Wspólnota . W naszym życiu , jest ważne odczuwanie życia w grupie . W NRR jest większe zainteresowanie drugą osobą i pomoc którą wykonują nie odpłatnie i bez żadnych zobowiązań.
W chrześcijaństwie zanika i bardziej zbliżona jest to działalności instytucjonalnej charytatywnej związanej z wykorzystaniem odczuć empatią wiernych.
Rozwój wewnętrzny. Uczenie się technik medytacyjnych takich jak TM .Osiągnięcie podstaw stwarza chęć pogłębienia wiedzy i dalsze kształcenie by dorównać mistrzowi wiedząc że on też taką przechodził drogę .Szukanie Boga w sobie i tym zbawienie świata uczestniczenie w tym procesie.
Doświadczenia religijne. Niektóre ruch religijne stwarzają warunki na zgłębianie kwestii religijnych i w wąskim środowisku myślących podobnie zgłębiać te kwestie religijne./zakon klasztor/
Przeżycie doświadczenia religijnego i z tym się podzielenia z bliskimi w obecnym świecie spotyka się z brakiem równowagi psychicznej .NRR zapewnia im zrozumienie i dyskusje nad tym przypadkiem i interpretacje.

Hypatia pisze :,co oznacza stwierdzenie,że kolorowe obrazki łatwiej zrozumieć. Lepiej przemawiają do odbiorcy stąd dajemy dzieciom do kolorowania obrazki potem przechodzą dzieci swoje zauroczenie komiksem ,u niektórych pozostaje to dłużej.Jako seniorzy zainteresowani są prasą bulwarową jaką jest Fakt gdzie mało informacja a więcej zdjęć.
Fakt pierwsze miejsce w sprzedaży w III RP. Do pozostałej części wypowiedzi jutro jak w telenoweli ...dowolną można wstawić zależnie od upodobań.
Jak się popatrzy na kierunki w które ewoluuje sterowanie to za pomocą dotknięcia paluszkiem obrazka, należy rozglądać się wokoło to dużo zobaczymy, albo kupić sobie nową komórkę i mieć w niej internet.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-06-2015 o 10:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5097  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 10:18
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Chrześcijanie są wśród nas i nikt się temu nie dziwi. Chociaż nie jesteśmy oficjalnie państwem wyznaniowym, to każdy członek innego kościoła niż rzymsko katolicki, jest jakimś dziwolągiem.
N.p. tacy Świadkowie Jehowy, to już sekta... chociaż to przecież tacy sami chrześcijanie jak na ten przykład prawosławni.
Przyznanie się natomiast, że jest się osobą niewierzącą, to już publiczne samobójstwo.

Zakładam więc anonimową ankietę. bo ciekawi mnie, jak to wygląda wśród seniorów.

Głosujących: 185. Już zagłosowałeś w tej sondzie

Na wątku bez zmian, tylko dywagacje, nie na temat sondy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5098  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 10:27
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Co to takiego z tymi NRR że mają popularność wśród ludzi młodych którzy decydują się zrezygnować a wiary którą przekazano im w tradycji rodzice.

Sukces zawodowy i kursy self-religions po których mogą powiedzieć że im sukces zawdzięczają.WS wielu spółkach międzynarodowych są przeprowadzone szkolenia które według managerów bardziej motywują ich personel podległy do pracy z większą energią i entuzjazmem.
Poprawa zdrowei i długowieczność . Tu w skali wieku dominuje średnie pokolenie i seniorzy.Zmiana norm żywieniowych wpływa korzystnie na organizm i po pewnym okresie czasu jest w stanie też zauważyć lekarz specjalista pod którego jesteśmy opieką.
Wspólnota . W naszym życiu , jest ważne odczuwanie życia w grupie . W NRR jest większe zainteresowanie drugą osobą i pomoc którą wykonują nie odpłatnie i bez żadnych zobowiązań.
W chrześcijaństwie zanika i bardziej zbliżona jest to działalności instytucjonalnej charytatywnej związanej z wykorzystaniem odczuć empatią wiernych.
Rozwój wewnętrzny. Uczenie się technik medytacyjnych takich jak TM .Osiągnięcie podstaw stwarza chęć pogłębienia wiedzy i dalsze kształcenie by dorównać mistrzowi wiedząc że on też taką przechodził drogę .Szukanie Boga w sobie i tym zbawienie świata uczestniczenie w tym procesie.
Doświadczenia religijne. Niektóre ruch religijne stwarzają warunki na zgłębianie kwestii religijnych i w wąskim środowisku myślących podobnie zgłębiać te kwestie religijne./zakon klasztor/
Przeżycie doświadczenia religijnego i z tym się podzielenia z bliskimi w obecnym świecie spotyka się z brakiem równowagi psychicznej .NRR zapewnia im zrozumienie i dyskusje nad tym przypadkiem i interpretacje.

Hypatia pisze :,co oznacza stwierdzenie,że kolorowe obrazki łatwiej zrozumieć. Lepiej przemawiają do odbiorcy stąd dajemy dzieciom do kolorowania obrazki potem przechodzą dzieci swoje zauroczenie komiksem ,u niektórych pozostaje to dłużej.Jako seniorzy zainteresowani są prasą bulwarową jaką jest Fakt gdzie mało informacja a więcej zdjęć.
Fakt pierwsze miejsce w sprzedaży w III RP. Do pozostałej części wypowiedzi jutro jak w telenoweli ...dowolną można wstawić zależnie od upodobań.
Nie zapominaj,że jesteś Wacek,spuść z tonu i daruj sobie tą fanfaronadę,bo to w starczym wieku jest żałosne. Jedno co ci dobrze wychodzi,to metoda "kopiuj-wklej" i tego się mocno trzymaj. Bo jeśli to nawet od czapy i nie na temat,to przynajmniej w miarę poprawną polszczyzną w przeciwieństwie do twoich własnych konstrukcji słownych od których bolą oczy !
Dawno zmiennik nic nie pisał,pokłóciliście się?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5099  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 10:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Doc napisał-Na wątku bez zmian, tylko dywagacje, nie na temat sondy.
No to napisz coś na ten temat ? Pisać potrafisz do dzieła Doc .Możesz też odpowiedzieć na pytanie : Dlaczego wierzę w Boga ?? To jutrzejszy temat główny na wątku Ateista to brzmi dumnie..
Hypatia napisała :do twoich własnych konstrukcji słownych od których bolą oczy ! Poproś niech ktoś ci przeczyta trzeba w wieku senioralnym dbać o własne zdrowie. Najlepiej mieć przyjaciela , niech on traci wzrok.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-06-2015 o 10:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5100  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 10:51
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
No to napisz coś na ten temat ? Pisać potrafisz do dzieła Doc .Możesz też odpowiedzieć na pytanie : Dlaczego wierzę w Boga ?? To jutrzejszy temat główny na wątku Ateista to brzmi dumnie..
Nie dyktuj Puchała !
Nie Ty wątek założyłeś i trzymaj się Sondy, bo mutujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.