menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 13:32
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Wiesław:

Imię (pochodzenie staropolskie ) oznaczające osobę, która pragnie sławy.
W życiu pociąga go wszelka nowość i władza. Bezpośredni, energiczny, szczery, posiadający ogromną intuicję.
Wielki indywidualista o ogromnej ambicji i niezwykle pracowity. W życiu codziennym tryska pomysłami, lubi dobrze się bawić, zabłysnąć w towarzystwie.
W życiu zawodowym przeważnie osiąga sukcesy, potrafi pokazać się od jak najlepszej strony. Zdarza się jednak mu nie liczyć z innymi, wręcz lekceważyć zdanie i poglądy osób z najbliższego otoczenia.
  #42  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 13:35
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Dziękuję ALUNIU! Tak się ładnie o mnie wyrażają. Nie posiadam połowy tych pozytywnych cech. Chyba źle mi imię wybrano, albo jakiś defektyzm?
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
  #43  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 13:47
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Wierz w siebie Lucynko! To pomaga!!

Alina

Pochodzenie imienia Alina nie jest pewne. Prawdopodobnie jest to skrót od germańskich imion, takich jak Adelajda lub Adelina. Zawierają one rdzeń "adal", który znaczy "szlachetna". Spotyka się też pogląd, że jest to imię arabskie, i wtedy znaczyłoby ono "dostojna".
Aliny to bowiem natury szczere, widzące świat w jasnych barwach. Są optymistkami, chętnie wierzą, że ludzie są lepsi niż w rzeczywistości, a wszelkie życiowe trudności przynoszą w efekcie dobre skutki.
Kobiety noszące to imię łatwo wybaczają ludziom ich niedoskonałości, przymykają oczy na ich grzeszki i potrafią cieszyć się różnymi codziennymi przyjemnościami. Cenią sobie piękno, harmonię, poprawne i przyjazne stosunki z ludźmi, a także kulturę i bezpieczeństwo. Lubią się ładnie ubierać i sprawiać miłe wrażenie na ludziach.
Bliższy jest im świat dziecka niż zbuntowanej młodzieży. Nie znoszą przemocy i rywalizacji, hałasu i nieporządku. Nie lubią ludzi o przesadnych ambicjach, a także jak ktoś nie umie się zachować, marudzi lub się przechwala.
Stanowczo wolą życie umiarkowane i ujęte w normy niż pełne burzliwych przygód i ryzyka. Jak w przypadku wszystkich dwójek, życiowe powodzenie Aliny w dużym stopniu zależy od oparcia, jakie znajdzie w mężczyźnie i od stosunków, jakie zapanują w jej domu i w najbliższej rodzinie.
  #44  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 13:49
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

ALICJA

Jesteś wesoła, masz poczucie humoru i sprawiasz wrażenie beztroskiego podlotka. Umiesz się znaleźć w każdym towarzystwie i szybko dostosować się do każdej sytuacji. Dzięki tym cechom jesteś lubiana i masz wokół siebie wielu serdecznych i i życzliwych ludzi. A na dodatek z każdym potrafisz się dogadać.
Poza tym jesteś osobą ciekawą świata, nie umiejącą zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Wyróżniasz się inteligencja, sprytem, biegłością w mówieniu i pisaniu.
W domu starasz się być osobą rozsądną, zachowującą się racjonalnie, dbasz o porządek i proste wygody. Nieobce Ci jest jednak zainteresowanie wiedzą tajemną, gdyż jak Twoja słynna imienniczka /czyli Alicja w Krainie Czarów / wiesz, że szczypta magii i fantazji dodaje smaku niczym najlepsza przyprawa...
  #45  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 14:03
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Aluniu nie poprzestawaj
szukaj imion
i okreslaj tak na niby ich charakter
zobaczymy?
  #46  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 14:07
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Aluniu, dzięki Tobie wreszcie przeczytałam cos o swoim imieniu, bo wszędzie po macoszemu jest traktowane
Dziękuję, że Ci się chciało
Hiii! Dostojna? Właśnie trzydziestolatka po raz enty nazwała mnie świruską
  #47  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 14:12
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

[quote=Alunia]
Ewa
Jesteś dziewczyną pełną życia, werwy i zapału, stale dążysz ku nowym celom i nowym sukcesom. Nie znosisz ograniczeń, podporządkowywania się i krępujących więzów - wtedy najczęściej się buntujesz. Wszystko chciałabyś robić po swojemu, interesują Cię zwłaszcza... rzeczy zakazane. Domyślasz się zapewne, że nie wzbudza to zbytniego entuzjazmu ani u rodziców, ani u nauczycieli. A Ciebie pociąga ruch i zmiany; z natury jesteś samodzielna, niezależna i ciekawa świata.
Na dodatek gdy się uprzesz, niezwykle trudno Cię przekonać. Należysz do dobrych i dociekliwych obserwatorów, analizujesz różne sytuacje, dlatego też zdarza Ci się dość często wypowiadać krytyczne uwagi pod adresem innych.
W kwestii własnych uczuć jesteś raczej powściągliwa i skryta, choć do miłości przywiązujesz dużą wagę. Twój chłopak nie będzie miał łatwego życia i musi być przygotowany na różne niespodzianki. Jedno jest pewne: na pewno nie będzie się z Tobą nudził!.
Lubisz dominować, swoje projekty i postanowienia potrafisz realizować z uporem. Cechuje Cię inteligencja, mądrość i pracowitość a także rozsądek i ogromne poczucie odpowiedzialności. Stale się dokształcasz, masz wiele zajęć poza szkolnych, stać Cię na osiągnięcie znaczących sukcesów. Nigdy nie narzucasz się innym, ale poproszona chętnie udzielasz pomocy.
Cenisz swą kobiecość, starasz się ją podkreślać efektownym strojem i w pełni wykorzystujesz swój zmysł estetyczny W końcu miano pierwszej kusicielki do czegoś zobowiązuje!
Ile w tym prawdy drogie Ewy?
Aluniu coś w tym co piszesz jest.Często popełniam fo pa ,ale nie złośliwie. Osoby z dużym poczuciem humoru, które świetnie mnie znają zbagatelizują to.
Na pewno jestem niepokorna i od małego wszyscy wokół mnie mieli ze mną problemy
Dodam jeszcze jestem zodiakalny Byk-uparty
i szalona numerologiczna 3, a Ewa - jak przystało na Ewę kokietka /co często jest mylnie odbierane /
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #48  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 14:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przesłodzone to moje imię chociaż część się zgadza.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #49  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 15:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
M A Ł G O R Z A T A

Perły były zawsze symbolem tego, co najcenniejsze. Są także najbardziej kobiecymi klejnotami. Taka też jest Twoja natura. Jesteś osobą pełną wdzięku i dziewczęcego uroku, subtelną i kulturalną.
Budujesz wokół siebie własny mały świat, czerpiesz radość z codziennych kontaktów z bliskimi ludźmi, lubisz otaczać się rodziną i przyjaciółmi. Potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa i stałego towarzystwa, sama potrafisz się odwzajemnić czułością i opiekuńczością.
Niezwykle szybko reagujesz na wszystko, co dzieje się wokół, często zmieniasz swe decyzje, wolisz wydawać polecenia, niż je wykonywać. Twoim celem jest jednak pomaganie innym, a Twoja bezinteresowność czyni Cię dobrym doradcą dla rówieśników i dobrym pocieszycielem dla ludzi starszych (po prostu troszczysz się o ich dobre samopoczucie).
We wszelkich poczynaniach ogromną wagę przywiązujesz do nastroju w danej chwili, do atmosfery, do uczuć i do towarzystwa, a nawet do horoskopu. Masz skłonności do wgłębiania się w tajemnice wiary, okultyzmu i przyszłości świata.
Chciałabyś żyć w zgodzie z ludźmi i w harmonii z przyrodą, poszukujesz piękna i sprawiedliwości.
Nie zakochujesz się łatwo, pragniesz trwałego związku i dopiero u boku odpowiedniego chłopaka możesz ujawnić wszystkie zalety i kobiecość natury. A Ty umiesz cierpliwie czekać na swe przeznaczenie - na poławiacza, który odkryje perłę.
Noooooo!!!!! Wreszcie się okazało jaka ze mnie perła.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #50  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 15:58
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Tadeuszu!
Cytat:
Przesłodzone to moje imię chociaż część się zgadza.
Eeee tam, myśl o sobie lepiej, to inni też to zauważą.
  #51  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:02
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Honorata

- Imię pochodzenia łacińskiego, od Honorat, co znaczy czczony, szanowany.
Osoba z tym imieniem wymaga szacunku, ceni cnoty, szanuje dobre obyczaje. Jest bardzo stała w przekonaniach, pewna swego ideału, lubi prowadzić dyskusje na temat ludzkich słabostek. Skłonna radzić innym jak mają postępować, ale sama rad nigdy nie przyjmuje. Lubi wolność.
Jest dobrą mówczynią. Ma skrupulatny sposób myślenia, dokładny charakter, a swoje cele realizuje niemal z naukową dokładnością.
Są wrażliwe, delikatne oraz wyrozumiałe.
Lubią wolność myśli, słowa i czynu, dlatego też często występują w obronie tych przywilejów.
Poza tym cenią sielankę rodzinną, kochają dzieci i współmałżonka.
Nie uznaje rozwodów.
  #52  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:03
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Jadwiga
- Rodowód tego imienia jest germański. Jego źródło znaczy tyle, co walka, a więc Jadwiga to osoba walki. Osoba z tym imieniem posiada wiele zalet. Jest dobra dla rodziny, znajomych i bliskich.
Szanuje harmonię społeczną, jest lojalna wobec przełożonych, lubi kierować swe siły na działalność filantropijną. Jeżeli przedsięwzięcia altruistyczne wiodą się, jest bardzo szczęśliwa, że może służyć drugim.
Wiele czasu poświęca na doskonalenie swojej osobowości, kultury bycia i podnoszenie ogólnego wykształcenia. Ceni piękną mowę, występuje często jako wspaniała oratorka lub lektorka.
Z gruntu szlachetna osoba, umiejąca się znaleźć się w każdej sytuacji.
Aluniu - wszystkim nam zrobiłaś frajdę - to jaka jestem musieli by ocenić inni .....coś prawdy jest. Chcę tylko powiedzieć że długo nie byłam zadowolona ze swego imienia. Buźka dla Ciebie.
__________________
Jadzia G
  #53  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:06
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Irena

Od greckiego eirene - pokój.
Kobiety te mają zrównoważony charakter, który pozwala im na właściwe osądzenie sytuacji. Gdy wbiją sobie coś do głowy, pracują po cichu, aż uda im się przegryźć przez wszystkie przeszkody. Są zaradne i twórcze - mogą być nauczycielkami, muzykami.
Są bardzo oddane rodzinie, oszczędne w gospodarowaniu mieniem własnym. Umieją również znaleźć się w towarzystwie różnego rodzaju, Są bardzo kobiece, kokieteryjne i zmysłowe.
To kobieta pogodna, gospodarna, lubiąca rodzinę, szanująca dom. Wśród członków rodziny jest szanowana osoba, ceniona za swój otwarty na wszystko umysł, szeroka filantropię, doradztwo innym osobom.
Osoba godna szacunku. Posiada szczytne idee, jest religijna, bierze na siebie odpowiedzialność za rodzinę i dom.
Nieraz buja w obłokach, marząc o nadzwyczajnych podróżach, dużym majątku, wysokich zaszczytach i wielkiej władzy.
  #54  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:14
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Marta

Imię: pochodzenie aramejske - pani, gospodyni
Marta jest niezależna, o ciekawej osobowości. Uparcie dąży do celu. Osiąga sukcesy dojść szybko. Zwalcza wszelkie przeszkody.
Wszystkie Marty od dziecka maja dobrze określone zainteresowania, wiedza kim chciałyby zostać, gdy dorosną i zwykle wybierają praktyczne zawody, w których można zarówno być użyteczna dla innych, jak i osiągnąć wymierne wyniki.
Można zaufać jej zdrowemu rozsądkowi. Potrafi sobie narzucić dyscyplinę. Dobrze się sprawdzają w trudnych warunkach, kiedy trzeba sobie radzić w życiu przy pomocy skromnych środków.
Umie zrozumieć ludzka niedolę i podnieść na duchu. W miłości Marty Są wierne.W miłości Marty są wierne.
Zainteresowań i talentów masz tak wiele, że aż czasem trudno Ci się na coś zdecydować. Na ogół jednak nie rozpraszasz się, lecz starasz się optymalnie wykorzystać i rozwijać swe zdolności. Nie przepadasz jednak za rutynowymi zajęciami (tu daje znać o sobie Twój niezależny charakter), chociaż - gdy zachodzi taka potrzeba - potrafisz narzucić sobie dyscyplinę: codziennie poświęcać godzinę na naukę angielskiego, wstawać wcześnie na sportowy trening, zrezygnować z jedzenia słodyczy, które bardzo lubisz. To się nazywa skuteczna walka ze słabościami!
  #55  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:17
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Zofia
Liczbą imienia Zofia jest sześć - liczba harmonii, równowagi i zaufania do porządku, jaki powinien panować w świecie. I słusznie, bo przecież Mądrość Boża polega na tym, że dostrzega się w świecie ład, harmonię i odwieczny plan, a Zofie są wrażliwe na te wartości.
Zofie są obdarzone bystrym okiem i przenikliwym umysłem. Są uwrażliwione na pewne subtelne szczegóły tego świata, które dla większości ludzi są wręcz niedostrzegalne. Mają naturalny talent wnikliwych psychologów.
Trudno jest na nie wpływać i przekonywać do czegoś, do czego same nie mają przekonania. Zofie wiedzą swoje i cenią sobie własne zdanie. Nie należą do osób, które łatwo pozwalają sobą kierować. Są przy tym wolne od małostkowości, od złośliwości czy podejrzeń.
Do wielu spraw, które dla innych są przykre, podchodzą z czystym umysłem. W swoich życiowych wyborach rzadko popełniają omyłki, gdyż chroni je przed tym ostrożność połączona ze zdrowym rozsądkiem.
  #56  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:19
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Aluniu,fajny pomysł!
z ciekawością przeczytałam charakterystyki imion osób mi znanych-i swoją oczywiście.Buziaczki.
  #57  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:21
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

I ostatnie na razie. Chyba, ze mnie ktoś pogoni o konkretne...

Mirosława

Mir- pokój oraz sława. Pochodzenie:słowiańskie
Imię oznaczające osobę, która ma być sławna poprzez zaprowadzenie i utrzymanie pokoju.
Kobiety o ty imieniu są ogniste, dzielne, rezolutne, wspaniałomyślne o przenikliwym spojrzeniu. Pragnie władzy i zaszczytów, interesuje ją wszystko co piękne i wzniosłe. Prowadzi życie dość nieregularne, niczym się nie krępuje a czasem zdarza się jej pozwolić na wybryki.
Energiczna i gwałtowna. Prawdziwy "szeryf w spódnicy". Jej wybuchy gniewu słychać na odległość. Pracuje solidnie i z zapałem, ale nie toleruje żadnych krytycznych uwag pod swoim adresem. Czasami bywa męcząca dla otoczenia, lecz można na niej polegać.
  #58  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:29
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Marzena

- żyją zwykle nieco na uboczu, z dala od światowego gwaru. Nie są przesadnie towarzyskie; zachowują się tak, jakby chroniły swoją intymność i odrębność przed wścibskim okiem.
Mają mnóstwo ulubionych zakątków, pamiątek, melodii i innych szczegółów, które pobudzają ich fantazję, choć dla innych ludzi mogą być bez znaczenia.
Zainteresowania ich są rzadkie i elitarne.
Często imię to nadane dziewczynce jest zapowiedzią talentów artystycznych, jakie się u niej rozwiną - choć, trzeba przyznać, dorobek Marzen pozostaje znany raczej wąskim kręgom, a one same rzadko stają się popularnymi gwiazdami.
Żyjesz we własnym, prywatnym świe*cie, pełnym tajemnic i marzeń (brzmienie tego ostatniego słowa kojarzy się nawet z Twoim imieniem, mimo że nie ma związku z jego znaczeniem). Pragniesz schronić się przed wścibstwem i niedelikatnością otoczenia, często jesteś pełna rezerwy w stosunku do innych, starasz się zachować dystans. Cechuje Cię subtelność i wrażliwość, lojalność i cierpliwość w kontaktach z rówieśnikami. Wykazujesz się intelektualną bystrością, oryginalnością myślenia, twórczą postawą. Jesteś osobą bardzo uzdolnioną, masz wiele ciekawych pomysłów; umiesz wytrwale dążyć do celu - dzięki temu możesz daleko zajść. Problem jednak w tym, że nie lubisz się podporządkowywać komukolwiek, nie przepadasz za wykonywaniem poleceń, nie chcesz być kontrolowana.
Pragniesz niezależności, samodzielności i zaufania. I dopóki nauka czy praca przynosi Ci satysfakcję, dopóty jesteś uśmiechnięta, życzliwa i zadowolona z życia. W warunkach niekorzystnych natomiast więdniesz, niestety, niczym kwiat bez wody.
Na ogół jednak masz pogodne usposobienie, potrafisz zachwycać się drobiazgami, skrzętnie gromadzisz pamiątki. Przywiązujesz wagę do miłych wspomnień, masz swoje ulubione miejsca i zakątki, chętnie wracasz do starych melodii.
Jesteś pozytywnie nastawiona do świata, a na co dzień potrzebujesz dużo uczucia i ciepła.
  #59  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
OK super wątek...

Cytat:
Napisał Alunia
Lidia
- Imię wywodzi się od nazwy ludukrainy Lydios, należącej do Gracji. Osoba o tym imieniu jest uzdolniona artystycznie, ma wielki dar komponowania muzyki. Sama nie jest jednak dobrą wykonawczynią swych utworów. Jeśli znajdzie dobrego odtwórcę, to zasłynie jako świetny kompozytor.
Jest bardzo pracowita, ciągle zajęta twórczością, jest wrażliwa na rytmy i kolory.
Lubi nosić się ekstrawagancko, chce być podziwiana, ceni wygody, lubi wyszukane towarzystwo.
Ma skłonności do filantropii, ale może być przy tym bardzo skąpa. Nie szybko zakłada rodzinę, mężowi jest wierna, dzieci ma niewiele, lecz dba o swój dom.

Ale nijak mi nie pasuje.
Nie jestem uzdolniona artystycznie,nie umiałabym nawet skomponować 'wlazł kotka' ,z pracowitością - bez szaleństw, a także bez ekstrawagancji w ubiorze.
Na dodatek wyszłam za mąż bardzo wcześnie.

No ale...moje imię zostało zmienione przy chrzcie w ostatniej chwili, bo na inne ksiądz nie wyraził zgody, jako prawosławne.
  #60  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 17:00
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Też czytam z zainteresowaniem. Wychodzi na to, że wszyscy jesteśmy po prostu nadzwyczajni. To świetnie
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na imię mam Karol...- Szukałem Was. Wilhelmina małopolskie 92 22-09-2009 17:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.