menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 00:11
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Witam, nie palę już 10 lat.........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 06:34
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Witam nie palacych,,,,sama nie paliłam 7 lat gdy przytrafił mi sie rodzinny dramat zapaliłam 1 i tak już zostało 5 lat z 1/2 roczną przerwą,,,,i znowu sie przymierzam do rzucenia

Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 09:21
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pfizer
Jednym z istotnych motywów jest bardzo częsta choroba palaczy, POChP.
Czy chodzi o obturacyjną chorobę płuc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 19:22
Telimena's Avatar
Telimena Telimena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Suwałki
Posty: 97
Domyślnie

Nigdy nie paliliśmy papierosów; ja ,mąż, córki,zięciowie, szwagrowie,bratowa, swaci, ciocie....... Reasumując powyższe: Nikt z rodziny bliższej i dalszej . I tego Wam życzymy.
Pozdrawiamy cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 13:47
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Czy chodzi o obturacyjną chorobę płuc?

POCHP -- to innowacyjna nazwa . Najprościej jest wrzucić do jednego worka wszystkie choroby płuc i oskrzeli zatwierdzając to ww nazwą. Choruję od 18 lat -- początkowo nie diagnozowali ( uważano, że mój organizm jest podatny na częste łapanie infekcji). Po 3 latach znalazłam się w szpitalu i wówczas zdiagnozowano Bronchitis chronica i laryngolitis chronica. Upłynęło kilka latek i rozpoznania w szpitalach brzmiały -- obturacyjne zapalenia oskrzeli. Następne pobyty w szpitalu to -- przewlekłe zapalenie oskrzeli aż doszło do INNOWACYJNOŚCI POCHP.
Przez ten długi czas przestudiowałam wiele materiałów i doszłam do wniosku, że naukowcy sami nie wiedzą skąd się ta choroba bierze, jakie są jej uwarunkowania genetyczne itp itp. Palenie papierosów może przyczyniać się do pogarszania tej choroby ale na 100% nie ma no to dowodów,że jest to choroba palaczy. W szpitalach przebywa mnóstwo ludzi, z którymi się rozmawia i w 90 % są to ludzie , którzy nigdy nie palili.Nałóg nikotynowy jest jak każdy inny. Dlaczego więc alkoholikowi nie piszą -- Przewlekła choroba picia alkoholu, lub narkomanowi przewlekłe ćpanie .
W moim przypadku chora jest opłucna ( zrosty) i powstały one tylko dlatego, że miałam złe leczenie lub wcale go nie było. Na drugim miejscu są oskrzela - ujścia do oskrzeli zniekształcone. Na trzecim płuca -- zmiany w rysunku płatów dolnych zaostrzone, które powstały wg lekarzy od ciągłych infekcji.Należy, również dodać, że testy wykazały po 18 latach iż jestem uczulona na kurz.
To prawda jestem osobą , która nie potrafi uwolnić się od nikotyny, ale sami widzicie, że palenie na wszystkie moje dolegliwości nie miało 100 % wpływu.
Jestem pewna, że nazwa powstała wyłącznie dlatego, żeby traktować chorego jako podczłowieka, który jest chory na własne życzenie i nie zasługuje na to, żeby traktować go inaczej np. przy przydziale miejsca w sanatoriach, rehabilitacji itp.
Pozdrawiam wszystkich palących i tych, którym udało się pokonać ten wstrętny nałóg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 19:50
marola46 marola46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 10
Domyślnie

Baburka,mądrze napisaleś,wlaśnie tak to jest,palisz ,to nie warto leczyć, a często jest blędna diagnoza,nie te leki , i jest jeszcze gorzej.Ciężko jest rzucić palenie, a nawet niemożliwe,wiem coś o tym i polecam terapię antynikotynową.To naprawdę dziala,już 6 miesiąc nie palę.www.antynikotynowa.zgr.pl tel.602532944 polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 10-04-2011, 23:04
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie Witam :)

Cytat:
Napisał marola46
Baburka,mądrze napisaleś,wlaśnie tak to jest,palisz ,to nie warto leczyć, a często jest blędna diagnoza,nie te leki , i jest jeszcze gorzej.Ciężko jest rzucić palenie, a nawet niemożliwe,wiem coś o tym i polecam terapię antynikotynową.To naprawdę dziala,już 6 miesiąc nie palę.www.antynikotynowa.zgr.pl tel.602532944 polecam.

Korzystałam z tej metody kilka lat temu. Niestety w moim przypadku biorezonans nie przyniósł efektów.
Wszystkie metody jakimi dysponuje nasz rynek wspomagają ale nie leczą z nałogu. Wydajesz kasę i masz nadzieję, że tym razem pozbędziesz się uzależnienia.
Pełna motywacja, dużo wytrwałości w postanowieniu, wspomaganie najbliższych, unikanie sytuacji stresujących, poszerzanie swoich zainteresowań, współpraca z psychologiem, zajęcia uniemożliwiające ci palenie itp itp.
Dużo niby na ten temat wiem ale w dc palę.
Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 15-04-2011, 18:53
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał MARYLCIA 54
Wszystkie metody jakimi dysponuje nasz rynek wspomagają ale nie leczą z nałogu. [...]
Pełna motywacja, dużo wytrwałości w postanowieniu, wspomaganie najbliższych, unikanie sytuacji stresujących, poszerzanie swoich zainteresowań, współpraca z psychologiem, zajęcia uniemożliwiające ci palenie itp
Upierałabym się, że wolność od nikotyny, podobnie jak od każdego innego nałogu, zasadza się na odpowiednio silnej motywacji. Nie palę 4 miesiąc. Rzuciłam półtorej paczki, w porywach dwie, z dnia na dzień. Nie wiem dokładnie, jak długo nie palę, bo nie liczę dni, tygodni tak, jak nie czynią tego wszyscy niepalący. Mam jeszcze pewne problemy, ale i z tymi się uporam. Tkwienie w nałogu jest przecież kwestią mojej decyzji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 15-04-2011, 19:00
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Telimena
Nigdy nie paliliśmy papierosów; ja ,mąż, córki,zięciowie, szwagrowie,bratowa, swaci, ciocie.......
Palił mój ojciec, szwagier, mój syn i ja. Każde z nas wydostało się/wydostaje z objęć nałogu. To całkiem wykonalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 15-04-2011, 19:03
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina6645
Na tym wątku wypada podnosić na duchu tych co naprawdę zmagają się z nałogiem, a nie udowadniać coś, co nie ma z tym nic wspólnego.
Optowałabym za prawdą w każdych okolicznościach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 15-04-2011, 19:12
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Udawanie ze palenie jest be to bzdura palimy bo sprawia to nam przyjemność i nie da się wmówić ze jest inaczej.Howgh
Do powabów palacza należy cuchnący oddech i zapach nikotyny zakonserwowany we włosach i odzież. Oprócz wszystkich rzeczy, o których należy na co dzień pamiętać, jest jeszcze w podświadomości paczka pociętego ziela owiniętego w bibułkę, nieodzownego wprost do życia. Wątpliwą przyjemnością jest też puszczanie z dymem 15tu zł dziennie. Kasa - podstawa mojej motywacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 15-04-2011, 23:39
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
... Wątpliwą przyjemnością jest też puszczanie z dymem 15tu zł dziennie. Kasa - podstawa mojej motywacji

Każda motywacja jest dobra o ile jest skuteczna.

Życzę wytrwałości w tej walce.
Czarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 19-04-2011, 15:12
lalakosi lalakosi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 26
Domyślnie

Trzymam kciuki za wszystkich rzucających palenie, wiem przez co przechodzicie, dacie radę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 16:01
annga's Avatar
annga annga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał MARYLCIA 54
Korzystałam z tej metody kilka lat temu. Niestety w moim przypadku biorezonans nie przyniósł efektów.
Wszystkie metody jakimi dysponuje nasz rynek wspomagają ale nie leczą z nałogu. Wydajesz kasę i masz nadzieję, że tym razem pozbędziesz się uzależnienia.
Pełna motywacja, dużo wytrwałości w postanowieniu, wspomaganie najbliższych, unikanie sytuacji stresujących, poszerzanie swoich zainteresowań, współpraca z psychologiem, zajęcia uniemożliwiające ci palenie itp itp.
Dużo niby na ten temat wiem ale w dc palę.
Pozdrawiam cieplutko.


W czwartek minął tydzień jak po biorezonansie nie PALĘ.
Jest ciężko, ale ...udaje się. Dzisiaj mam zły dzień i jak bym miała w domu papierosy to napewno bym zapaliła.
A żeby było ciekawiej od momentu rzucenia palenia - odkładam sobie co dziennie po ... 10 zł i już troszeczkę przybyło w skarbonce. Jak dotrwam do przyszłego roku, to uzbierane pieniążki wykorzystam na wyjazd do Hiszpanii.
Tylko czy????? ....... jest ciężko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 20:52
poisensja poisensja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 12
Domyślnie

Nie palę od pięciu lat.Próbowałam biorezonansu 2 razy znowu wracałam,choruję na refluks i ból jaki odczuwałam podczas palenia-mam chroniczne zapalenie błony śluzowej pomógł mi w rzuceniu nałogu.Musi być bardzo silna motywacja.Do tej pory czuję ochotę żeby zapalić-chyba tak będzie do końca życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 20:54
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Nie palę i jest fajnie !!!
__________________
arbara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 22:36
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie Witam:)

O moi kochani palacze.Ciężko jest rzucić palenie.
Jednak jest to możliwe.
Nie palę już 10 lat.
Pierwszy raz rzuciłam palenie po zabiegu czyszczenia strun gł.po3 latach-odnowa.
Drugie czyszczenie strun-po 3 miesiącach-paliłam.
Byłam u lekarza wykonał elektropunktórę,na uchu +silna chęć,i koniec.Nie znoszę dymu.Nie usiadę tam gdzie palą. Mysle ,że to przez tą elektr......
Warto rozstać sie z dymkiem-włosy ubrania pachną.
Oddech -przyjemny i kasa pełniejsza.
Życze wytrwałości tym co chcą rozstać sie z papierosem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 18-07-2011, 23:38
Tecka Tecka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Wejherowo,Pomorskie,Polska
Posty: 1
Uśmiech

Nie pale juz 2 lata.Troche mi sie przytylo,ale przestalam sie przejmowac Polecam tabletki TABEX superowe sa na rzucenie papierosow.Mozna je kupic tylko na recepte w aptece.Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 19:17
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

No to postanowione, jutro idę do doktorka po ten tabex, zobaczymy, trzymajcie kciuki, proszę uprzejmie. Nie paliłam 10 lat, trzy lata temu zaczęłam a teraz "rozpaliłam" się na dobre, koniec tego dobrego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 21:50
~gość: emerytka's Avatar
~gość: emerytka
 
Posty: n/a
Domyślnie

Witam Was! Nie palę 20 lat. Moim skromnym zdaniem nie pomogą żadne leki jak sami nie dojrzejemy do decyzji o zaprzestaniu palenia. Ja już nie zapalę, bo nie smakują mi papierosy - czuję wręcz wstręt do nich.Trochę niestety przybyło wagi, ale jestem szczęśliwa,że uwolniłam się od zgubnego nałogu. Zdrowia i kasy szkoda. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie palę papierosów. es55ca Uzależnienia 573 18-09-2009 23:31
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 10:21
Palenie papierosów a cukrzyca - komentarze xyz58 Ogólny 1 02-06-2008 14:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.